شهوترانی در مذهبی ها بیشتره یا غیر مذهبی ها؟!

4
(9)

به نام خدا و با سلام.

با دوستی بحث می کردیم در رابطه با شهوترانی در قشرهای مختلف مردم و ایشان معتقد بود که به نظر من افراد مذهبی بیشتر به شهوترانی دچار هستند تا افراد غیرمذهبی. مثلا فرض کنید افراد غیرمذهبی، مثل خانم هایی که به حجاب اعتقاد ندارند، یا … می خواستم یک توضیحی در این رابطه بدهم.

اصلا این طور نیست. اولا جدا از اینکه چه قشر از مردم را بخواهیم در نظر بگیریم، شهوت یک غریزه خدادای هست که همه آن را دارند و هر کسی که حواسش نباشد و ورودی های اشتباه به ذهن و چشم و روحش بدهد، مثل دیدن پورنوگرافی، مثل چشم چرانی و … هر کس که باشد، گرفتار می شود. آتشی است که بنزین روی آن ریخته اید و بزرگ می شود و شما را می سوزاند. چه مذهبی باشید، چه غیرمذهبی. هیچ فرقی نمی کند. چه بی دین باشید، چه کمونیست باشید، چه مسلمان باشید چه یهودی باشید. هیچ فرقی نمی کند. این غریزه وقتی که خوراک و ورودی اشتباه به آن بدهید، شعله ور می شود و وجود انسان را در بر می گیرد. این یک موضوع.

اگر بخواهیم قشر مذهبی و غیرمذهبی را با هم مقایسه کنیم، می دانید چرا بعضی ها به اشتباه فکر می کنند که قشر مذهبی دچار این قضیه هستند؟ به خاطر اینکه آنها، قشر مذهبی کسانی هستند که خداوند و دینشان به آنها گفته که در رابطه با کنترل شهوت، قوانین بسیار زیادی را گذاشته است. چشم چرانی نکن، خودارضایی نکن، فقط و فقط راه ازدواج را گذاشته که میل جنسی را بخواهی ارضا کنی. دین و خداوند این یک راه را گذاشته، هر راهی غیر از آن را قبیح و زشت دانسته و گناه دانسته.

ولی فرد غیر مذهبی، چنین قید و بندی برای خودش ندارد. می گوید هر کاری دلم بخواهد می کنم. خودارضایی می کنم، دختربازی می کنم، دوست دختر می گیرم، حتی اگر شده پول می دهم رابطه جنسی را می خرم، هر کاری دلم بخواهد می کنم. پورنوگرافی می بینم، چشم چرانی می کنم. چون دیگر خداوند برای او هیچ چیز مذهبی که بخواهد خدا را شاهد و ناظر ببیند ندارد و چه اتفاقی می‌افتد برای فرد غیرمذهبی؟ قبح این قضیه ریخته می‌شود.

مثلا اگر خانمی هست، روسری‌اش را بر می‌دارد، لباس‌های راحت می‌پوشد. یک ظاهر بسیار تحریک‌کننده برای مردان درست می‌کند و این وقتی که قبحش ریخته شد، شاید روز اولی که می‌خواست روسری‌اش را بردارد، شاید یک ذره وجدانش درد می‌گرفت. ولی بعد عادی می‌شود. روسری را بردار، اگر در کشورهای خارجی زندگی کند، من می‌دیدم، دخترهای ایرانی که از ایران می‌آمدند، اول چجوری بود بعد از چند سال کم‌کم لباس‌ها کوتاه‌تر و بازتر و راحت‌تر، کم‌کم قبحش ریخته می‌شود. چون قبحش ریخته می‌شود، ما فکر می‌کنیم که اینها از نظر جنسی راحت شدند.

در صورتی که نه، همان اتفاق هست. آنها هم همان میل جنسی، همان انحرافات، همه چیز را دارند. ولی به چشم نمی آید. چرا؟ چون که قبح همه چیز برایشان ریخته شده است. ولی فرد مذهبی، قبح هیچ چیزی را نگذاشته برای خودش بریزد. عفت را حفظ کرده، و اگر یک لحظه پایش بلغزد، بالاخره معصوم که نیست. انسان هست. یک لحظه که پایش بلغزد، خیلی به چشم می آید و همه همان یک لحظه را، همان یک خطا را می گیرند و بُلدش می کنند و بزرگش می کنند.

دقیقا مثالش مثل یک فرد سیگاری می ماند که یک عمر سیگار می کشد. هیچ کس به او نمی گوید که شما دارید ریه هایت را داغون می کنی و به سرطان می رسی. کافی است که یک فرد غیرسیگاری که ورزشکار است و همیشه دم از ورزش و سلامتی می زند، اتفاقی یک نفر یک نخ سیگار به دستش بدهد، یک پک بزند. چه اتفاقی می افتد؟ به سرفه می افتد. همه برمی گردند می گویند چه شد؟ می گویند ببینید چکار با خودش می کند. تو بودی که ادعا می کردی یک عمر سیگار بد است. ببین چکار کردی؟ می گوید من حواسم نبود یک پک زدم. می خواستم یک پک بزنم بدانم چجوری است. پس فردا بچه دار شدم، به بچه ام بگویم پک نزن. یک دلیل خاصی داشتم. اصلا اشتباه کردم، گول خوردم، جوگیر شدم یک نخ کشیدم. همان یکی را می گیرند، بزرگش می کنند می گویند شما کسایی که دنبال ورزش هستید همه تان شعار می زنید. یک پک زدید، ببین چکار کردی؟

هیچ کس به کسی یک عمر دارد سیگار می کشد، پر از سرطان و مشکلات است، گیر نمی دهد. برای اینکه قبحش ریخته شده است. برای همین، کسی که مذهبی است کافی است یک خطا از او سر بزند. مثلا خطای جنسی. یک لحظه چشمش بلغزد، یک خانمی را ببیند و بعد سرش را پایین بیاندازد. یکی این صحنه را ببیند، می گوید شما مذهبی ها همه شعار می دهید. ببینید شما چقدر مشکل دارید، دخترها را نگاه می کنید. ببینید آن فرد غیرمذهبی، اصلا نگاه نمی کند. در صورتی که آن فرد غیرمذهبی انقدر گناه کرده که دیگر به نگاه کردن نیست. می گوید نگاه چه فایده ای دارد.

در مسائل انحرافات جنسی گفتیم، اول چشم چرانی است. بعد پورنوگرافی است، بعد در پورنوگرافی طرف با همسر خودش ارضا نمی شود، چون در پورن چیزهایی نشان می دهند که هیچ وقت همسرش نمی تواند انجام دهد. بعد می خواهد همان چیزی که در پورن یاد گرفته، پیاده کند و همسر بدبختش را بخواهد اذیت کند. بعد می بیند که درست نشده، باز هم ارضا نمی شود. حتی از نظر جسمی و فیزیکی هم با همسرش راضی نشود، گفتیم قبلا؛ انقدر این مسیر طولانی است که به جایی می رسد که فرد مثلا فیلم پورن در اتاق خوابش پخش بشود و با همسرش رابطه داشته باشد. به اینجا هم ختم نمی شود، می گوید اینها در فیلم گروپ انجام می دهند. چندین نفر با هم هستند. ما هم باید چندین نفر باشیم. همینطور ادامه پیدا می کند تا آخرش بسیار جنایی و سخت و کشتن می شود. همیشه دوست ندارم در موردش صحبت کنم. ولی اینجوری است.

او قبحش ریخته است ولی هیچ کس هیچ چیزی به او نمی گوید. فقط فرد مذهبی که دارد سعی می کند وقتی خدا را ناظر بر خودش می بیند، هیچ کاری نکند، کافی است یک خطایی بکند. مثلا یک نفر یک کلیپ سکسی برایش فرستاده باشد، این ندیده باشد. کافی است این را یکی ببیند بگوید تو که خودت مذهبی هستی، این کلیپ ها را می بینی.

اینها همه حربه های شیطان است که ما را از اصل مطلب دور کند، دست ما را از دست خدا جدا کند، وقتی دست ما از دست خدا جدا شد، شیطان هر کاری بخواهد می تواند با انسان بکند که نمونه اش را در صنعت پورنوگرافی، صنعت روسپیگری و تجارت انسان، قاچاق انسان، کشتن انسان ها، همه داریم می بینیم.

همه اینها یک جایی دستشان را از دست خدا رها کردند. گفتند که ما مدرن هستیم، دین و مذهب به درد ما نمی خورد، ما خودمان بلدیم چه کنیم. شیطان می گوید آفرین، همین را می خواستم. بیا در دل من تا برایت برنامه ریزی های درست و حسابی را داشته باشیم.

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 9

دیدگاهتان را بنویسید