چرا بعد از ترک شهوت رانی، دیگران را جذب خود می کنیم؟

چرا بعد از ترک شهوت رانی، دیگران را جذب خود می کنیم؟
4.6
(9)

دوستان در این ویدیو در رابطه با یک موضوع بسیار مهم صحبت می کنیم. که هم کاربرها از من سؤال کردن و هم اینکه جزو آموزش های ترک شهوترانی هست.

ببینید وقتی که ما یک مدت از ترک شهوترانیمون می گذره، مثلاً یک ماه یا بیشتر، چرا این اتفاق می افته که فکر می کنیم فرصت های شهوترانی بیشتری برای ما فراهم میشه نسبت به قبل. مثلاً فردی که به قول خودمونیش تو کف این بوده که یه دختر خوشگل رو پیدا کنه و بره رابطه باهاش داشته باشه، تا وقتی که توی کف بوده، هیچ دختری بهش پا نمی داده، ولی تا خودارضایی، شهوترانی، چشم چرانی رو کنار می گذاره و بیست و یک روز، یکماه، چهل روز می گذره، می بینه که انواع و اقسام دخترهای خوب، خوشگل، زیبا هی میان به قول خودمونیش پا میدن. دوست دارن آشنا بشن، دوست دارن رفیق بشن، دوست دارن حتی رابطه داشته باشن. چرا اینجوری میشه؟ سؤال خیلی جالبیه.

دلایل مختلفی داره. اول از همه اینکه ما وقتی که توی زندگی از روی شهوت، شهوت منظورم شهوت زیاده خواهی، شهوترانی به زن ها نگاه کنیم، باعث میشه که زن ها از پسرها فراری شن. زن ها این رو می فهمن. خانم ها و جنس مؤنث می فهمه نظر یک پسر به او آیا بر مبنای جنسی دیدن او هست؟ و اینکه به شکل یک موجود جنسی به او نگاه می کنه؟ یا اینکه به شخصیتش، شعورش، روحش و همه چیزش احترام می گذاره و اون خانم رو دیگه به دید جنسی نگاه نمی کنه.

این رو خانم هخا سریع می فهمن. و شما هر چی شیک بپوشی، کت و شلوار ده میلیونی بپوشی، ادکلن بزنی، ولی شهوتران باشی، دخترهای خوب اینو می فهمن و به شما جواب مثبت نمیدن. مگر اینکه دخترهای شهوتران که اصلاً دنبال شهوترانی باشن، پا میدن.

ولی دختری که خوب و اصالت دار و خانواده دار باشه، اصلاً به ظاهر شما نگاه نمی کنه. می فهمه که چشم یک فرد در شهوترانی هست یا نه. سریعاً اینو می فهمه. هیچی هم که نگی، خودبخود می فهمه. پس یکی از دلایلش اینه که وقتی شما شهوترانی رو کنار می گذارید، من همیشه پیش خودم اینو میگم: انگار یک تیری از چشم شلیک میشه و میره می خوره به زن ها و اون چشم چرانی اذیتشون می کنه.  اون تیر دیگه قطع میشه و پیش شما احساس امنیت می کنن.

مثلاً توی مهمونی میری و چشم چرانی نمی کنی و درونت هم شهوترانی نکردی و خودارضایی هم نکردی و آرام هستی، اصلاً دنبال اینن نیستی که قلاب رو بندازی و اینها رو بکشونی به سمت خودت؛ دیگه اونها می فهمن شما قلاب دستت نیست و با شما دوست میشن. خیلی با احترام میان به شما نزدیک میشن و بهتون اعتماد می کنن. و خیلی خوب پیش میره. ولی کافیه که دوباره اعتمادشونو جلب کنی و دوباره شروع کنی به شهوترانی کردن! زن ها اینو می فهمن و دوباره از شما دور میشن. پس رازی که شما بخواید زن ها رو به خودتون جذب کنید اینه.

و حالا یک راز خیلی بالاتر رو توی پرانتز بگم: اصلاً کاری به روابط دختر و پسر و… نداره. اگر بخواهیم محبوب بشیم، باید چیکار کنیم؟ خوب بعضی ها میان میگن: به اون فرد خوبی کنیم، یه جوری دلشو ببریم، کادو بخریم یا هر کاری. همه اینها خوبه. ولی یک راه خیلی قدرتمند تر وجود داره. اگر که ما می خوایم محبوب همه عالم بشیم، باید چیکار کنیم؟ باید اول از همه خودمون محبوب خداوند بشیم. خودمون بنده خوبی برای خداوند باشیم، عبد خوبی باشیم، عبادت خدا رو بکنیم و دل خداوند رو به دست بیاریم.

وقتی که دل خداوند رو به دست آوردیم و خدا از ما راضی شد، محبت کرد به ما و ما رو دوست داشت، دیگه همه عالم خودبخود ما رو دوست خواهند داشت. چه بخوان، چه نخوان، ما رو دوست دارن. اصلاً ته دلشون هر جایی که میری، میگن: این چه آدم خوبیه! چه جوری میشه بهش کمک کرد؟ چه جوری میشه خوبی کرد؟ پس راز بزرگ اینکه ما خوبی کنیم و دیگران ما رو دوست داشته باشن، اینه که رابطمونو با خدا خوب کنیم و خدا رو عاشق خودمون کنیم. خدا که عاشق ما هست. یعنی محبت خدا رو به سمت خودمون جلب کنیم. گیرنده های محبت خدا رو به سمت خودمون جلب کنیم. دیگه اونوقت دیگران هم ما رو دوست خواهند داشت.

یک نکته دیگه هم اینکه چرا این اتفاق می افته بعد از ترک شهوترانی دیگران جذب ما میشن اینه که دیگران همیشه می خواستن که جذب ما بشن، به ما نزدیک بشن و خوبی کنن بهمون، ما نمی خواستیم. ما چون شهوترانی می کردیم، این گیرنده های ما از اینکه بخواد دیگرانو جذب کنه، اینها خاموش بود همش، بسته بود، بلاک بود همش. روح ما بلاک بود.

و مهربانترین کسانی هم که می اومدن به ما خوبی کنن، ما اینها رو نمی دیدیم، اینقدر که توی شهوترانی خودمون بودیم که اصلاً حسشون نمی کردیم! نمی فهمیدیم که این خوبه یا بده؟ همه چیز رو به شکل شهوترانی نگاه می کردیم. همه دخترها رو به چشم شهوت نگاه می کردیم، پسرها، خانم ها رو جنسی نگاه می کردن. اصلاً فرقی نمی کرد براشون که کی محبت داره؟ کی خوبه؟

اینجوری میشه که روح شهوتران میشه و فقط شهوت رو می بینه. و اصلاً زنی که اهل شهوترانی نباشه، اصلاً توی دید ایشون نمیاد! برو کنار بعدی بیاد. اون دنبال شهوته که می خواد با من آشنا بشه! اینه که میگن: کبوتر با کبوتر، باز با باز. یعنی آدم شهتران میره با آدم شهوتران. آدم پاک میره با آدم پاک. حتی توی قرآن داریم: زنان پاک برای مردان پاک و زنان ناپاک برای مردان ناپاک. خیلی هم قشنگ. عین عدالت الهی.

پس این نکته خیلی مهمه که ما در نظر داشته باشیم، اگر می خواهیم شهوترانی رو کنار بگذاریم، بله! بعد از یک مدتی شروع میشه. پیشنهادها شروع میشه، دوستی ها میاد سمت ما. ولی بستگی داره که فرد چقدر روی خودش کار کرده باشه. چون اون پاکی هنوز شکننده و ضعیف هست و ممکنه با کوچکترین رابطه ای شکسته بشه. یا اینکه نه اینقدر روی خودش کار کرده که من خودم توصیه ای که به همه عزیزان می کنم اینه که شما اگر سال ها شهوترانی کردید، حداقل یکسال out of market باشید. حداقل یکسال! یعنی توی بورس نباشید. من پسر توی بورس دخترها نباشم.

هر کی هم بخواد توی این یکسال نزدیک بشه، مثلاً بعد از دو ماه نگی که من خوب شدم و این خوبه! نه… شما یکسال صبر کن، بعد به اون انتخاب دو ماهگیت می خندی! چه کسی رو می خواستم انتخاب کنم! هر چقدر میری جلو، می بینی که آگاهی شما بیشتر شده و هر چی بیشتر و بیشتر به خاطر خدا روی شهوتمون پا بگذاریم و پاک بمونیم، خدا هم اینقدر آگاهی بیشتری به ما میده که افراد بهتری با ما دوست میشن و نزدیک بشن و دوست دارن با ما وارد ازدواج بشن. پس این نکته رو در نظر داشته باشیم که پاکیمون رو ادامه بدیم.

و نکته دیگر اینکه

جدای از همه اینها که نکات مثبت بود، شیطان هم بیکار نمی شینه. شما وقتی که شهوترانی رو کنار می گذارید، دیگه هر مهره ای که توی دست و پات داره، بیشتر می فرسته به سمت شما. مثلاً میره توی مغز یک خانمی که زیبا هست و جذاب هست و سال ها شما توی کف اون بودی و به شما پا نمی داده، همونو میاد روی مخش کار می کنه که اون بیاد به سمت شما! و می بینید که به شما پیام میده. خیلی این موارد رو داشتیم. می بینی که هیچ دختری به من نگاه نمی کرد، هیچکس به من محل نمی داد، لان که بیست روزه خودارضایی و شهوترانی رو کنار گذاشتم و گفتم: خدایا من می خوام پاک بمونم، صد تا هر روز به من پیام میدن! اصلاً کسانی به من پیام میدن که اصلاً من فکرشو نمی کنم.

اینها همه حربه های شیطانه. شیطان بالاخره در این عالم خداوند بهش یک اختیاراتی داده. تا روز قیامت هم بهش مهلت داده. میره روی مخ این ها و میگه: شما به این پیام بدید که زیر پاش شل بشه و بگه: بعد از اینکه با این رابطه گذاشتم، دوباره پاک میشم! و این اتفاق نمی افته! وقتی رابطه رو گذاشتی، دیگه تموم شده. دیگه خیلی برگشتن سخته. پس اون نکات مهم در ترک کردن رو ما باید در نظر داشته باشیم.

 

 

 

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 9

دیدگاهتان را بنویسید