دانلودهای رایگانعشق بازی با خدای مهربان

یکم صبر کن!

یه کم صبر کنید… الان میگم! باز هم صبر کنید. قصد مسخره کردن شما رو ندارم عزیزان. در این ویدیو می خوایم در رابطه با صبر صحبت کنیم. یکی از همراهان عزیز ما از ما درخواست کردن و گفتن: ما چیکار کنیم که صبرمون بالا بره؟ هیچ راهی جز تمرین کردن نداره و تجربه من اینطور هست: یک موتوری توی وجود ما هست که موتور عجله کردن اسمشو بگذاریم ، این شروع می کنه به کار کردن.

و وقتی که می خوایم یک تصمیمی رو انجام بدیم، تصمیمی رو بگیریم که یک کاری رو بخوایم انجام بدیم ، با اینکه می دونیم باید صبر کنیم ، با اینکه می دونیم باید یک ذره مطالعمونو بیشتر کنیم و جوانب کارو بسنجیم ، این موتور شروع می کنه به کار کردن و میگه: انجام بده! انجام بده! انجام بده! همین الان ، همین الان ، همین الان! نمی خواد صبر کنی ، همین الان انجام بده!

اگر بر طق آموزه های دینی اگر بخوایم بهش نگاه کنیم ، از جانب شیطان میاد و عجله رو به دل ما می اندازه و اجازه نمیده که ما یک ذره صبر کنیم که تصمیم خوبی بگیریم. مثلاً طرف کمی خواد خونه اش رو بفروشه ، یک مشتری میاد و قیمت رو میگه و اگر نفروشه ، من دیگه نمی خرم و… طرف هول می افته توی جونش و میگه: اگر نخره ، چی؟ می مونه روی دستم! باید همین مشتری رو بقاپم و… و نداشتن صبر باعث میشه که اون فرد به هدفی که خدا براش در نظر گرفته. و این باعث میشه که اون فرد اون جنس یا مال رو می فروشه و بلافاصله بعدش پشیمانی میاد. شیطان دو تا ابزار داره. یکی عجله ، دیگری شلاق پشیمانی.

عجله کار شیطان است

عجله رو می اندازه به جون انسان که اون کارو انجام بدی ، وقتی انجام دادی ، با چوب پشیمانی و تحقیر می زنه توی سر آدم و میگه: های! دیدی تو چقدر عجله می کنی؟ عقلت به جایی نمی رسه! متأسفانه کسانی که با یک تصمیم اشتباه عقب می افتن توی زندگی و مشکلاتی که براشون پیش میاد ، نود درصد توی اون جایی که شکست خوردن ، می مونن! دیگه حاضر نیستن بلند شن. و این باور توی وجودشون تثبیت میشه که فایده نداره. من نمی تونم ، نتونستم!

دقیقاً دیروز با فردی صحبت می کردم ، ایشون از موفقیت هاش می گفت که چه کار داشتم  و… مرغداری زدم و فلانم کارو کردم و… همش اتفاقاتی افتاد که سرمایه ام از بین رفت و الان شدم راننده تاکسی و بیشتر از این هم نمی خوام باشم و نشد! این ابزارهای شیطان هست که نا امیدی رو میده ، عجله رو میده. برای صبر بهترین کار اینه که هی تمرین کنیم. هر جایی که حس کردید موتور عجله روشن شده ، بهش بگید: به خاطر اینکه می خوام روی تو رو کم کنم ، لفتش میدم این کارو.

و خیلی جالبه: یکی از کارهایی که شما می تونید موتور عجله رو خوب شناسایی کنید ، سر نمازه. وقتی می ایستی رو به خداوند و میگی: الله اکبر ، اون موتور روشن میشه و شیطان میاد و میگه: تمومش کن ، تمومش کن ، تمومش کن! کارهات مونده ، باید به فلانی زنگ بزنی و این کارو باید چک کنی ، اون ایمیلو باید جواب بدی! زود زود زود… و اینجا شما باید بهش بگی: ساکت شو! اصلاً حرف نزن! من دلم می خواد اصلاً نمازمو نیم ساعت طول بدم. هر چی که می خوای بگو!

صبر کردن را در به جا آوردن نماز تمرین کنید

و بعد تلاششو کرد که عجله رو به شما بندازه و شما خونسرد بودید ، خلع سلاح میشه و میره دنبال کارش و دنبال کسی دیگر که خریدار تحریکات عجله ای شیطان باشه. این خیلی تکنیک ساده ای هست که من خیلی امتحان کردم. با این حال اینو بگم: من خودم اینطور نیستم که زیاد صبر داشته باشم ، من خیلی توی عجله بودم و با عجله تصمیمات اشتباه گرفتم و شاید هنوز هم بگیرم. ولی تلاشم رو می کنم که هیچ وقت عجله نکنم و خیلی با صبر تصمیماتمو انجام بدم.

اگر می خوام عبادت یا نماز یا هر چیزی انجام بدم ، با صبر باشه. پس باز هم صبر کنید که من این ویدیو رو تموم کنم. صبر کنین. چه کاریه؟ اصلاً از این منظره لذت ببرین. این آب زیبا. خیلی زیباست واقعاً. می دونم الان می خواید این ویدیو رو قطع کنید و بگید: وقت ما رو داره تلف می کنه. از همینجا تمرین صبر رو انجام بدید. صبر کنید. کجا می خواین برین؟ دیدن طبیعت باعث میشه که انسان عبادت کنه.

واقعاً اگر بخوام در مورد آب صحبت کنم ، براتون خیلی صحبت ها دارم. ولی فقط یک جمله رو میگم: همین که در این دنیا آب وجود داره ، یعنی خدا یک خلقتی داره به اسم آب ، باید روز و شب ما رو پر از شادمانی کنه. اصلاً یک لیوان آب پر کنید و بذارید جلوتون و بهش نگاه کنید و لذت ببرید. خدایا این چی آفریدی؟ این چیه؟ نه رنگ داره ، نه بو داره ، لذتبخشه، خوردنش عالیه ، اصلاً نگاه کردنش. آب خیلی رفیق خوبیه. با آب دوستی کنید و خدا رو در آب ببینید.

 

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن