زرنگ بازی

be-smart
5
(1)

در این ویدیو در رابطه با یکی از مهم ترین و کاربردی ترین مسائلی که در طول زندگی با اون برخورد می کنیم ، صحبت می کنیم. موضوع زرنگ بودن و اینکه من چکار کنم که زرنگ باشم و چه نقشه ای بریزم؟ چیکار کنم هر جا که میرم ، توی هر موقعیتی که قرار می گیرم ، به شکل یک رفتار زرنگ بازی و یک زرنگ واقعی باشم؟ کلمه زرنگ دو تا معنی داره. گاهی وقت ها معنی مثبت داره.

مثلاً میگن: شاگرد زرنگیه. که این خوبه. یک وقت هایی معنی منفی پیدا می کنه. مثلاً کسی که میاد می زنه توی صف ، بهش میگن: آقا زرنگ بازی در نیار! این یک بار منفی داره و به معنای اینه که تقلب نکن. منظور از کلمه زرنگ در این ویدیو زرنگ با معنای مثبت هست. یعنی آدمی باشیم که هر جا رفتیم ، توی هر موقعیتی کاری رو انجام بدیم و انتخابی رو انجام بدیم که درست باشه و واقعاً زرنگی در معنای واقعی مثبت خودش باشه.

چیکار کنیم؟ خیلی راحته. دو راه داره. راه اول چیه؟ اینه که بعضی ها دائم دارن توی ذهنشون نقشه می کشن. مثلاً میاد میگه: ما امشب فلان جا مهمونی دعوتیم. چیکار کنم؟ می خوام به فلانی نزدیک بشم! فلانی مثلاً بازرایه. فلان درخواست رو ازش دارم. چیکار کنم که برم بهش نزدیک بشم؟ چه نقشه ای بریزم؟ و میره یک نقشه ای می ریزه.

چه جوری حرف بزنم؟ اینجوری برم؟ اولین حرفی که باهاش می زنم ، چی باشه؟ چه جوری دستمو دراز کنم؟ زبان بدنم چطور باشه؟ کجا رو نگاه کنم؟ و… این یک روشه. یا مثلاً برای حوزه کاری ما که ویدیوهای آموزشی تولید می کنیم ، یک راه اینه که من برم کتاب های زبان بدن رو بخونم که چطوری قرار بگیرم وقتی که صحبت می کنم؟

در هر کاری رضایت خدا و امام زمان را در نظر بگیریم

اینطوری قرار بدم دستم رو؟ این ور رو نگاه کنم؟ یا اون ور رو؟ این یک راهه. اینکه با مغز خودم با علم بشری بخوام بهش برسم که چیکار کنم زرنگ باشم؟ و خروجی اون جلسه ، اون کار یا اون ویدیو در باید. یک راه بهتر هست که من اون راه رو پیشنهاد می کنم. اون هم اینه که ما به جای اینکه خودمون روی مغز محدود و کوچک انسانی خودمون بخوایم حساب کنیم که چیوری این کارو انجام بدیم ، می تونیم خیلی راحت این فاکتور رو در نظر بگیریم.

رضایت خداوند و امام زمان علیه السلام. وقتی که شما این رو سرلوحه کار خودتون قرار بدید ، مثل یک قطب نماست.

یک قطب نما رو در نظر بگیرید که این قطب نما توی ذهن شما نصب شده و جهتش به جای اینکه شمال و جنوب رو نشون بده ، فقط این قطب نما رضایت خداوند و امام زمان علیه السلام رو نشون میده. هر جا و هر موقعیتی که قرار گرفتید ، ببینید این قطب نما کجا قرار داره و کجا رو نشون میده؟ من طبق اون عمل می کنم. دیگه کاری با هیچکسی نداشته باشید.

فرض کنید شما توی یک جایی مهمانی دعوت هستید که یک سری آدم های مختلفی دعوت هستن و هر کسی با هر طرز فکر و عقیده مختلفی توی اون مهمونی حضور داره.

مثلاً فرض کنید یکی از نزدیکان شما مراسم نامزدکنونشه و شما رو دعوت کردن و اگر نرید ، زشته و… ناراحت میشن. میرید و می بینید که انواع و. اقسام آدم های مختلف حضور دارن. یک سری ها سر سنگین نشستن و یک سری ها دارن خدای نکرده مشروب می خورن ، یک سری ها دارن می رقصن و یک سری ها دارن فلان کارو می کنن و ما موندیم که چیکار کنم؟

بهترین زرنگی که می توانیم انجام بدهیم

و رضایت کی رو اینجا مد نظر قرار بدم؟ چیکار کنم؟ اگر برم قاتی اون مشروب خورها ، این وری ها بهشون بر می خوره! اگر برم قاتی سر سمگین ها ، اینها بهشون می خوره! به کی بر نخوره؟ چیکار کنم که همه راضی باشن؟

لازم نیست که ما همه مردم دنیا رو راضی نگهداریم. به قطب نمای درونی خودمون رجوع می کنیم. رضایت خدا و امام زمان. اصلاً یک وقت شما بخواید شرکت کنید در همچین مجلسی ، رضایت خدا و امام زمان میگه: نه. اصلاً شرکت نکن! جای تو اونجا نیست و نمیری. با خیال راحت. دیگه هر کسی هر فکری کرد ، هر صحبتی ، هر قضاوتی ، ناراحت شد ، بیست سال با شما قهر شد ، مهم نیست.

چرا؟ چون شما رضایت خدا و امام زمان رو در نظر گرفتی و طبق اون عمل کردید. و مطمئن باشید که اگر شما طبق رضایت خدا و امام زمان عمل کنید ، بهترین نتیجه ها نصیب شما میشه و بهترین زرنگی که می خواستید انجام بدید رو انجام دادید دیگه. یک وقت می بینید یکی میگه: اگر من این جلسه رو شرکت نکنم ، فلانی و فلانی بهشون بر می خوره و واویلا! اینه چه بلاهایی که سر من نمیارن! شیطان میاد اینها رو توی ذهن انسان میندازه.

مثلاً میگه: فلانی بزرگ فامیله! میلیاردره! اون اگه با تو چپ بیفته ، دیگه خیلی اوضاعت خراب میشه! اون دیگه تو رو تحویل نمی گیره! مواظب باش… حالا این سری رو برو ، بالاخره زشته. شیطان میاد اینها رو توی ذهن انسان میندازه. ولی آدمی که به خدا وصل شده باشه ، روحش قدرتمند باشه ، اصلاً هیچکس به جز خدا رو نمی بینه. طرف رئیس جمهور باشه ، رئیس جمهور دنیا باشه ، هر کی می خواد باشه!

حقارت و شکست ، نتیجه انتخاب رضایت مردم به رضایت خداوند

مثلاً شرکت در جلسه. وقتی که رضایت بنده خدا شرکت در مهمونی رو به شما نشون میده و رضایت خداوند این ور رو به شما نشون میده و میگه: نه! نمیری. خیلی راحت. دیگه هر کی می خواد ناراحت شه! هر عواقبی که داشته باشه ، بذار داشته باشه. و انسان های بزرگ ، انسان هایی که آزاده هستن و انسان هایی که روح بسیار قدرتمندی دارن ، اینطوری زندگی می کنن. همیشه در زندگیشون قطب نمای رضایت خداوند و امام زمانشون هست.

چه از حضور در جایی ، نوع حرفی که می خوان بزنن ، نوع تصمیمی که می خوان بگیرن ، توی کسب و کار ، توی معامله می خوای قیمتی رو بگی ، آیا تخفیف بدم؟ آیا تخفیف ندم؟ طبق همون قطب نما همیشه رضایت خداوند رو در نظر بگیریم. جالبه که یکی از قوانینی که خداوند در کل کائنات نصبش کرده و این قانون داره کار می کنه اینه که هر وقت هر جا سر دو راهی قرار گرفتید

این طرف رضای خدا هست و اون طرف رضایت مردم ، اگر رضایت مردم رو در نظر گرفتی و رفتی دنبالش ، خدا این قانون رو در کائنات نوشته ، بعد از یک مدت که می تونه یک سال باشه ، یا پنجاه سال ، بعد از یک مدت زمانی شما توسط همون فردی که رضایت اون رو بر رضایت خداوند برگزیدی و انتخاب کردی ، توسط همون فرد تحقیر میشی و با شما بد میشن و باهاتون بد رفتاری می کنن و شما رو اون ور پرتتون می کنن!

این نکته خیلی مهمیه و خیلی از ماها این نکته رو در نظر نمی گیریم و خیلی توی زندگیهامون گول می خوریم. رضایت مردمو انتخاب می کنیم و ترجیح میدیم به رضایت خداوند و بعد چوبشو می خوریم و بعد همون ها با ما بد میشن!

قانونی بسیار قدرتمند در کائنات که در زندگی ها در جریان است

یعنی اون حسرتی که میگی: ای داد بیداد‍! ای کاش این کارو نکرده بودم! ای کاش که دلم م یگفت توی راه خدا برم و برای رضای خداوند کار کنم ، اون کارو نکنم ، این جلسه و مهمونی رو نرم ، فلان کارو نکرده بودم ، این ای کاش ها و حسرت ها آدم رو می خواد بکشه. و مثلاً با این بنده خدا این کارو کردم و پا روی اعتقادات خودم گذاشتم و یک مراسمی که یک سری گناه توش انجام می شد رو شرکت کردم به خاطر احترام گذاشتن به اون و می دونستم که خدا راضی نیست

الان ببین اون چطوری داره با من رفتار می کنه؟ اون داره منو تحقیرم می کنه و می کوبونه! اصلاً باهام قهر کرده و کلی حرف بارم کرده و منو گذاشته کنار و رفته دنبال زندگیش.

این قانونی هست که خداوند در کائنات گذاشته. اگر با دقت فکر کنید می بینید که این قانون خیلی وقت ها توی زندگی ما کار کرده. خداوند گفته: بزرگترین رفیق عالم منم. من هیچکس رو بر من ترجیح نده . من و نماینده ام امام زمان که در کل کائنات حضور دارن ، ما هستیم. اگر ضایت ما رو در نظر نگرفتی و دنبال رضایت هر کسی دیگری در این عالم رفتی ، چوبشو بدجوری می خوری.

مثلاً می بینی که یک نفر از ایران کوبیده رفته خارج توی یکی از این شبکه هایی که دارن بر علیه مردم ایران فعالیت می کنن ، داره فعالیت می کنه.

چون می خواد رضایت رئیس های اون شبکه رو به دست بیاره. یه پولی ، حقوقی جلوش بندازن ،  رضایت اونها رو در نظر می گیره. بعد از یک مدتی می بینه که تقش در میره ، با همون ها مشکل پیدا می کنه ، با همون ها دعواش میشه و میندازنش بیرون.

این موضوع را به صورت اختصاصی در دوره سالیتود آموزش ببینید

نمونه اش یک خانمی بود توی یکی از این شبکه ها کار کرده بود و بعد بیرون اومده بود با جنگ و دعوا و بی احترامی پرتش کرده بودن بیرون. این هم اومده بود چیکار کرده بود؟ افشاگری کرده بود. می گفت: رئیس فلان شبکه آدم بدیه و شهوترانه و به همه خانم ها چشم داره و…

ولی اگر از همون روز اول رضایت خدا رو در نظر گرفته بود و قطب نمای ذهنیش گفته بود: نرو توی این مکان کار کن! خداوند بلده که رزق و روزی خودش رو در راه خودش برای تو تأمین کنه ، اصلاً به این مسائل هم نمی رسید. و اینها مثال هایی هستن که صبح تا شب توی زندگی ما همینجوری داره اتفاق می افته و اگر ما این قانون رو ندونیم ، بسیار بسیار ضربه می خوریم.

این موضوع رو در دوره سالیتود بیشتر بهش پرداختم و همین مثال ها رو هم زدم. یک ساعت در مورد قوانین هستی خیلی صحبت کردم. در یکی از جلسات دیگر هم در رابطه با سه چهار تا قانون بسیار قدرتمند دیگر هم صحبت کردیم که به اونها می تونید در دوره دسترسی داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید