نان حلال

نان حلال
0
(0)

در این فایل صوتی در رابطه با حلال خوری و حفظ ارزش ها صحبت خواهیم کرد.

علت تولید این فایل داستانی بود که دیشب و امروز برای من اتفاق افتاد. دیشب سوار یک ون بودم از مسیر صادقیه. جلوی ون نشسته بودم و داشتم به یک آهنگ خیلی زیبا گوش می کردم و حس و حال خیلی خوبی داشتم و اصلاً توی این دنیا نبودم. و اینقدر حس و حالم خوب بود که همون فایل رو همون شب در کانال با موبایلم آپلود کردم. دوسن داشتم این حال خوبی که دارم رو با کاربران عزیزم به اشتراک بگذارم.

این حس و حال خوب نمی دونم چطور شد که کیف پولم رو موقعی که کرایه رو پرداخت کرده بودم، جا گذاشتم. نمی دونم چطور شده بود… بعد که رسیدم به مقصد و پیاده شدم و تاکسی بعدی رو سوار شدم، که یک مسیر کوتاه هزار تومنی بود، دیدم که کیف پولم نیست! گشتم توی جیب و همه جام، هشتصد تومن پول خورد پیدا کردم و به راننده تاکسی دادم و هیچی تموم شد. گفتم: آقا حقیقتش من کیف پولم گم شده و الان متوجه شدم. اون بنده خدا هم گفت: اشکال نداره. و تموم شد.

بعد که رسیدم خونه، به پدر و مادرم گفتم: کیف پولم نمی دونم کجا افتاده؟ احتمالاً توی ونی که نشسته بودم، افتاده. اونها هم یه ذره نگران شدن و گفتن: حالا چی میشه؟کارت های انکیت داخلش هست و… گفتم: دیگه نگران نباشید. حتماً قسمت بوده و رفته… پنج دقیقه بعد یکی از دوستان عزیزم به من زنگ زد و گفت: چطوری جواد؟ چه خبر؟ حواست به وسایلت هست یا نه؟ گفتم: چطور؟ گفت: کیفت! گفتم: آره کیف من گم شده و… گفت: اون راننده ون کیفت رو پیدا کرده و شماره من رو توی کیفت پیدا کرده و به من زنگ زده و شماره اش هم به من داد. زنگ زدم به راننده ون و قرار گذاشتیم. و امروز رفتم و کیفم رو ازش گرفتم و دوباره همون مسیر رو با ون ایشون برگشتم.

و خیلی برام با ارزش بود، کاری که این راننده انجام می داد. توی اون مسیری که داشتم باهاش بر می گشتم، با این آقا دوست شدیم و براش تعریف کردم چه اتفاقی افتاده و… دیشب خیلی حس و حال خوبی داشتم واقعاً و اصلاً و اصلاً برام مهم نبود که اون کیف گم شده. گفتم: فوقش دو سه تا کارت داشتم و باید برم توی این بانک ها و کارت جدید بگیرم. و بعد اصلاً یادم نبود که گواهینامه رانندگی ایران و مالزیم هم توی این کیف بود و اصلاً یادم نبود. و امشب که از ایشون گرفتم، یهو یادم افتاد. که خوب دردسر داشت صدور مجدد همه اینها.

با ایشون دوست شدم و برای من خیلی جالب بود که گفتن: من فوق لیسانس عمران هستم! و شغل من هم این نیست و آخر هفته برای اینکه به پدرم کمک کنم، این ون رو رانندگی می کنم. و خیلی این کارشون برام با ارزش بود و نشون می داد که این فرد که اسمش آقا علی بود، فوق العاده به نظام باورهای خودش از نظر حلال خوردن، مردانگی، جنم خیلی پایبند بود. خیلی باید اون تربیت درست باشه که بتونه با اون مدرک تحصیلیش بیاد کنار پدرش کمک کنه و گیه همیچین کاری هم انجام بده.

البته کار شرافتمندانه ای هم هست. یه ذره اگه کسی که تحصیلکرده باشه، بگه: من نمی خوام اینو… و بهش هم گفتم: خیلی مردی که این کارو می کنی. و گفت: غیر از این کاری ندارم و بیکارم. و انشاالله که یک کاری برای ایشون پیدا بشه. اینقدر از این آقا خوشم اومد و باهاش دوست شدم که شماره اش هم گرفتم و گفتم: من اصلاً یک فایل در مورد شما توی کانال می گذارم که تشویقی باشه برای مردم که ببینید خیلی درس داشت این روشی که ایشون برای زندگیشون انتخاب کرده بودن.

اولاً که به هیچ عنوان حاضر نبوده هیچ دردسری برای یک بنده خدا درست بشه. کیف پول رو پیدا کرده و زنگ زده، هماهنگ کرده. این خودش خیلی با ارزشه. نفس این کار خیلی با ارزشه. حالا مهم نیست که این کیف چقدر پول توش بود! کسی که نفس این عمل رو انجام میده، حالا می خواد هزار تومن توی اون کیف باشه، می خواد صد میلیون توش باشه. اون نفس عمل که طرف میاد میگه این متعلق به من نیست و باید صاحبش رو پیدا کنم، این خیلی ارزش داره و ارزشش واقعاً با پول قابل سنجیدن نیست.

از طرفی اینکه با مدرک تحصیلی بالا در کنار پدرش اینجور دارن به پدرشون کمک می کنن، این برای من خیلی با ارزش بود. یک جوان بسیار دوست داشتنی بود و من خیلی با ایشون دوست شدم و باهاش هم دوست خواهم بود. یعنی اینجور نیست که حالا شماره اش رو دارم، هر از گاهی حالش رو خواهم پرسید. خیلی براش دعا می کنم که یک کار خوب براش پیدا بشه، همون کاری که مرتبط با رشته تحصیلیشون هست. جوری که خداوند این جوان پاک رو انشاالله به راه درستی که علاقه خودش هست، هدایت کنه.

بله. خوردن مال حلال مبحث بسیار مهمیه که اگر انسان یک ریال که احتمال شبهه توش هست و احتمال حرام بودن اون پول باشه و وارد زندگی انسان بشه، خیلی شنیدیم که میگن: روی اخلاق و رفتار اثر می گذاره، روی موفقیت و زندگی اثر می گذاره، روی نسل انسان اثر می گذاره، روی معنویت و روی کانکشن روحانی انسان با خداوند اثر می گذاره و قشنگ مثل یک گلوله آتشی هست که وارد زندگی انسان میشه.

آفرین به این جوون علی آقا. به ایشون گفتم: عکست رو هم برای من بفرست که اگر راضی هستی، عکست رو توی کانال بگذارم به عنوان یک فردی که من دوست دارم از ایشون تقدیر کنم به خاطر این کارشون. چون دیشب من سعی می کردم بدونم بحث معنوی که پشت این کار هست، چیه؟ خوب گفتم: خداوند هر چیزی رو که بخواد، می گیره، هر چیزی رو که بخواد میده. نمی دونم… لطف خدا بود.

استاد شجاعی میگن: اگر شما هر روز نمازتون رو بخونید، دعاها و زیاراتی که مخصوص همون روز هست رو بخونید، فرشتگانی میان و محافظ شما میشن در طول روز و اینجور نیست که شما رها بشید. یعنی هر کسی یه جوری روزش رو با یک فنداسیون قوی شروع کنه، مثلاً نماز بخونه، اون دعاها و کانکشن هایی که با خدا هست رو انجام بده، دیگه اون پروتکشنش بسیار قوی میشه در طول روز. و اتفاقات و حادثه هایی که براش اتفاق می افته، یه جورایی کنترل شده هست و خداوند هواشو داره.

به هر حال خداوند رو خیلی شکر می کنم. تجربه خیلی زیبایی بود. در همین فایل تولد پیامبر اسلام و امام جعفر صادق علیه السلام رو خدمت کاربرهای عزیز تبریک میگم. پیامبر اسلام (ص) بزرگترین شخصیت تاریخ هستن و واقعاً من خیلی به ایشون علاقه دارم و سعی می کنم که ای کاش بتونم ایشون رو بهتر بشناسم و بتونم خیلی بیشتر از اون مقام بزرگ استفاده و بهره ببرم و از ایشون چیز یاد بگیرم.

فایل صوتی نان حلال را دانلود کنید.

 

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

2 دیدگاه برای “نان حلال

دیدگاهتان را بنویسید