شهوت هفتاد رنگ!

colorful lust
4.3
(4)

در این فایل صوتی در رابطه با ابعاد قوه شهوت در وجود انسان صحبت می کنیم. ما در آموزش های مربوط به ترک خودارضایی، ترک چشم چرانی و ترک شهوترانی در مس به طلا، تمرکز خیلی زیادی روی جنبه ای از قوه شهوت داشتیم که به اون شهوت جنسی میگن. شهوت جنسی خیلی خیلی در وجود انسان قدرتمند هست و کار کردن روی اون و پرهیز کردن از اشتباهات و انحرافات و گناهانی که مروط به شهوت جنسی هست، انسان رو بسیار بسیار رشد میده.

ولی نکته ای که اینجا وجود داره اینه که قوه شهوت در وجود انسان بسیار بسیار وسیع تر از شهوت جنسی هست. و شهوت اینقدر بزرگه، اینقدر گسترده هست، اینقدر زیر شاخه و شاخه و برگ داره که اصلاً باور نکردنیه که ما در دوره سالیتود در مقام چهارم به قوه شهوت و زیر شاخه های اون، تا جایی که به ما اجازه می داد که بتونیم به اون مقام یک بپردازیم، به اون پرداختیم و در حال پرداختن به اون هستیم.

ولی مسأله ای که هست، اینه که خیلی گسترده هست. مثلاً کی باورش میشه که میل به پرخوری و زیادخوردن از زیر مجموعه های شهوت باشه؟ حالا این خوردن رو انسان می تونه یک ذره اون رو حدس بزنه، چون وقتی که انسان شکمش سیر میشه، معمولاً شهوت جنسیش هم بیدار میشه و این دو تا دستشون گردن همه. ولی وقتی که ریزتر و باریک تر میشی، می بینی که حتی یک صفات منفی اخلاقی، مثل طمع، بخل و … از زیر مجموعه های قوه شهوت هستند!

و شناختن اونها و اینکه ما بشناسیم قوه شهوت چقدر در وجود ما قدرتمنده و چقدر شاخ و برگ داره و از چه طریق هایی می تونه ما رو به زمین بزنه، بسیار به ما کمک می کنه که بتونیم این قوه رو بهتر مهار کنیم.

بیدار شدن زیر شاخه های دیگر شهوت، بعد از مهار شهوت جنسی و راه حل آن

چون به عنوان مثال فردی که می خواد خودارضایی رو کنار بگذاره، کنار می گذاره، ولی حواسش نیست که نباید پرخوری کنه! مخصوصاً خودارضایی و شهوت جنسی رو کنار می گذاریم، یعنی پرهیز می کنیم و اون اشتباهات و زیاده روی های افراطی رو به تعادل می رسونیم و اونها رو ترک می کنیم، خوب انسان انرژی زیادی توی بدنش جمع میشه و احتمالاً اشتهاش زیاد میشه و اگر حواسش نباشه بره پرخوری کنه و هر وعده غذایی رو تا اون جایی که جا داره، بخوره، این پرخوری زیاد میاد همون شهوت رو بیدار می کنه.

حالا میای روی پرخوری کار می کنی و متعادلش می کنی، طمع به مال میاد بزرگ میشه و انسان شهوتش رو میندازه توی اون زمینه. و شناختن تمامی زیر مجموعه های قوه شهوت توی وجود ما بسیار بسیار واجبه. ما در مقام چهارم دوره سالیتود قوه شهوت رو باز کردیم و پنج شش تا از اصلی ترین زیرمجموعه های قوه شهوت رو روشون کار می کنیم. و بعدش تازه میریم روی قوه ای که از قوای وجود انسان هست، مثل قوه غضب که خودش زیر مجموعه های خیلی زیادی داره، زیر مجموعه های غضب با زیر مجموعه های شهوت میان با هم ترکیب میشن، ترکیب های دو تایی و سه تایی و انواع و اقسام زذیله های اخلاقی رو در وجود ما متولد می کنن.

که اینها رو واقعاً ما باید بشناسیم و روشون کار کنیم. کسی اگر اینقدر عمقی روی روح خودش کار کنه، واقعاً می تونه بگه از شهوت و غضب رها شدم، از همه چیزهایی که توی دوره سالیتود روی اونها کار می کنیم، از اونها رها شدم. و خیلی خیلی ما باید جدی بگیریم این مبحث رو.

روح ما علاوه بر تغذیه به پاکسازی نیاز دارد

چون توی دوره ما اشاره کردیم، اگر ما فقط بیایم فقط روی چیزهای معنوی مثل دعا، نماز، تغذیه های خوب وارد روحمون کنیم، ولی در عین حال این رذیلت های اخلاقی رو روشون کار نکنیم، چه اتفاقی می افته؟ مثل مخزنی می مونه که این مخزن آب باید تمیز و پاک باشه، ولی خود مخزن اصلاً جلبک گرفته و فاسد شده و دیواره اش لزج شده، از بس جلبک و چیزهای منفی توش گرفته.

و ما هی آب تمیز بریزیم توی این! درسته که آب تمیز دیده میشه، ولی دور تا دور این مخزن لجن گرفته. فرض کنید اگر لجن های سیاهرنگی باشه که وقتی آب با اونها تماس پیدا می کنه، این لجن ها حل میشن توی آب و آب رو هم کم کم آلوده می کنن، آخرش آدم نمی تونه بگه یک آب سالم و پاکیزه اینجا هست و هر کس می تونه از اون بخوره! هر کی نگاه کنه، دلش نمی خواد که اون آب رو بخوره.

ولی اگر داخل اون مخزن رو تمیز کنیم، همه جلبک ها رو بشوریم، کامل با برس و اسکاچ و مواد شوینده تمیزش کنیم، بعد بگذاریم توی آفتاب خشک بشه، پاک پاک بشه، بعد اونوقت آب تمیز بریزیم توش، به هر کی بگیم این مخزن تمیز شده و شسته شده، باور می کنه. و آب شربی که توی اون می ریزیم رو می خوره. دل و روح ما هم دقیقاً به همین شکل هست.

پس خیلی مهمه که ما قوه شهوت رو خیلی خوب بشناسیم. و کاربرهایی از ما سؤال می کنن که از بین دوره های استحاله و سالیتود ما کدوم رو شروع کنیم؟ خوب این دو دوره هر کدوم به یک نحو روی روح ما کار می کنن. دوره استحاله میاد روی تعالی نیروی جنسی، تقویت اون و هدایت اون کار می کنه.

اول دوره استحاله را شروع کنم یا دوره سالیتود؟

و سالیتود میاد روی پاک کردن روح، طبق مثال مخزن که زدم، کار می کنه و این دو تا دوره دستشون گردن همه و مکمل هم هستند و در اصل باید هر دو دوره رو باید کار کنیم. ولی اگر بخوایم یک ترتیبی رو در نظر بگیریم: اولین قدم اینه که کاربرهای عزیز خودارضایی رو کنار بگذارن. پورنوگرافی و چشم چرانی و همه اینها رو کنار بگذارن و اول از اون حالت اسفناک روحی رهایی پیدا بکنن و بعد بیاد روحشون تبدیل بشه به یک روحی که برای رشد و پیشرفت آماده هست.

بعد می تونن دوره استحاله رو شروع کنن. یک یا دو مقام که کار کردند، دوره سالیتود که سطحش بالاتره، اون رو هم در کنارش شروع کنند. ولی اگر صبر داشته باشند به اندازه کافی، بهتره که دوره استحاله رو کار کنند و بعد دوره سالیتود رو کار کنند. چون دوره سالیتود خیلی سطح بالا و در بعد معنوی خیلی قوی روی ما کار می کنه.

اگر ما به خودمون زمان بدیم، اول ترک خودارضایی و شهوترانی و انواع شهوت، بعد دوره استحاله و در نهایت دوره سالیتود. این هم جواب سؤالی که کاربران خیلی از ما پرسیدن. ولی اگر یک نفر خیلی عجله داره، می تونه یک دو تا مقام دوره استحاله رو که کار کرد و افتاد توی تمرین ها و باید هر مقامی رو یکماه توش بمونه، می تونه توی اون یکماه مقام اول دوره سالیتود رو شروع کنه به کار کردن. بستگی به این داره که شما عزیزان چقدر وقت و صبر دارید.

 

فایل شهوت هفتاد رنگ! را از اینجا دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 4

2 دیدگاه برای “شهوت هفتاد رنگ!

 1. M_m_sh98
  M_m_sh98 گفته:

  عرض سلام و ادب خدمت جناب استاد زارع و همکاران گرامی شما.
  خیلی ممنونم به خاطر مطالب خوبتون. استاد عزیز یک سوال برام پیش اومده که ممنون میشم پاسخ بدین.انسان معمولا وقتی تصمیم جدی برای ترک شهوترانی و یا هر چیز دیگه ای رو میگیره اوایل کار بسیار با انگیزه هست و با انرژی بالا مسیر ترک رو طی میکنه اما بعد از مدتی براش احساس دلتنگی نسبت به اون کار به وجود میاد و دوباره شیرینی اون کار در ذهنش تداعی میشه . میخواستم ببینم باید چکار کرد که بشه اون شیرینی و وابستگی برای همیشه از بین بره و اینقدر فکرش انسان رو اذیت نکنه؟
  ممنون از وقتی که میگذارید

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…
   بله بخاطر وابستگی ووسوسه های شدید انسان مصیبت هایی که از این عمل گرفتار آنها شده است را فراموش میکند باید مدام ان گرفتاری ها و عواقب آنرا برای خود تداعی کند وسوسه خیلی طول بکشد ربع ساعت اما درد بعد از مصرف شهوت ساعتها و روزها طول میکشد پس حتما دردها را به خود یاداوری کند و دعا کردن وصحبت با نیروی مافوق( خداوند) و دوستی که مرا درک کند .

دیدگاهتان را بنویسید