اجتماع دو نفر بعد از سالیتود

اجتماع دو نفر بعد از سالیتود
0
(0)

توی این ویدیو یکی از نکات بسیار مهم رو در رابطه با سالیتود مرور می کنیم. اینکه وقتی ما دوران سالیتود رو گذروندیم و یک مدتی روی خودمون کار کردیم و خودمون رو آماده این دیدیم که بخوایم با کسی وارد یک رابطه ای بشیم، میریم و کسی رو پیدا می کنیم که او هم روی خودش کار کرده باشه و آماده باشه که با ما مچ بشه و با هم ازدواج کنیم.

یه نکته اینجا هست. قبل از اینکه این نکته رو بگم، یک مثالی رو می زنم در دنیای کامپیوتر و برنامه نویسی. وقتی که مثلاً یک تیم برنامه نویسی می خوان یک نرم افزاری رو تولید کنن، چند نفر میشن و هر کدوم یک بخشی از کار رو انجام میده و اجزای اون نرم افزار طراحی میشه و فرض کنید حالا در حدکوچیک دو قسمت خیلی مهم داره. این دو تا که طراحی شد، میان این دو قسمت رو در کنار هم Integrate می کنن. حالا این اجزای برنامه که درست شد، هر کدوم به تنهایی درست کار می کنه، حالا می خوایم اینها رو با هم Integrate کنیم که کل مجموعه درست کار کنه. و وقتی می خوان این دو تا رو Integrate کنن، باز دوباره به یک سری مشکلاتی بر می خورن.

با اینکه توی تست هر کدوم از این اجزا جداگانه هیچ مشکلی نبوده و جفتشون به درستی کار می کردن، ولی مچ کردن اینها با هم دوباره کلی مشکلات به وجود میاره. توی بحث سالیتود هم همین هست. وقتی ما روی خودمون کار می کنیم و دیگه همه چیز عالیه و همه چیزو می دونم؛ و اون طرف هم فکر می کنه همه چیز رو می دونه، وقتی که وارد رابطه میشی و رابطه رو شروع می کنی، با اینکه ما روی خودمون کار کردیم، باز یک سری چیزهایی پیش میاد، یک سری کانتکت ها، یک سری اختلاف نظرها پیش میاد، ولی چون ما روی خودمون کار کردیم، نسبت به کسی که اصلاً روی خودش کار نکرده، بهتر می تونیم هندل کنیم. و خیلی سریع، خیلی خیلی سریع تر نقاطی که باید مشکلات برطرف شه تا این مچ شدن اتفاق بیفته، این نقاط رو خوب شناسایی می کنیم و روی اونها کار می کنیم.

پس اگر از سالیتود خارج شدید و وارد یک رابطه ای شدید که یک سری اختلافات بین شما پیش اومد، نگران نباشید. بگید: من که اینقدر روی خودم کار کرده بودم، پس چی شد؟ پس اینهمه کار کردن روی خودم و روی شخصیتم و روی فضیلت ها و نواقص اخلاقیم، اینهمه کار کردم، پس چی شد؟ این بخاطر Integrate شدنه. دو دنیای متفاوت میان کنار هم قرار می گیرن. حتی با اینکه دو انسان که خیلی کار کرده باشن و روی خودشون و خیلی هم مسلط باشن، باز هم در کنار هم قرار بگیرن، یک سری چیزها بینشون مختلفه و متضاده و باید با اون آگاهی و دانشی که کسب کردن، اینها رو با هم حل کنن، تا کل اون مجموعه به یک مجموعه بسیار مچ، هماهنگ و عاشقانه ای تبدیل بشه.

 

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید