ترک پورنوگرافی 1 – مقایسه زناشویی و پورنوگرافی- قسمت اول

ترک پورنوگرافی
3.7
(6)

این مقاله اولین مقاله از سری آموزش های مقایسه رابطه زناشویی سالم با پورنوگرافی است که این سری آموزشی حداقل 5 مقاله رایگان خواهد بود. و این سری آموزش برگرفته از یک مقاله بسیار عالی در زمینه اثرات پورنوگرافی بر مغز انسان هست، که این مقاله رو دکتر رندل و دکتر برنل  نوشتن.

ببینید خداوند در درون هر انسان یک مکانیسم و سیستم طبیعی میل جنسی قرار داده که این مکانسیم طبیعی اینجوری اتفاق می افته: در حالت طبیعی خودش انسان با همسرش به برانگیختگی جنسی می رسه، وارد رابطه زناشویی می شه و به ارگاسم می رسن و پس از اون از رابطه زناشویی خارج می شن و به حالت نرمال بر می گردن. که این حالت طبیعی و خدادادی میل جنسی هست.

ولی پرنوگرافی میآد چیکار می کنه؟ پورنوگرافی میآد همین سیستم کاملاً سالم و الهی که در وجود ما قرار داده شده رو می آد این و شبیه سازیش می کنه. می آد بدن یا مغز رو گولش می زنه و کاری می کنه که این پروسه الهی و طبیعی که در بدن، مغز و ذهن انسان قرار داده شده، بیاد یک جورایی به مدت بسیار بیشتری از حالت طبیعی خودش شبیه سازی بشه. هم شبیه سازی می کنه، میمیک (Mimic) می کنه به قول معروف و هم اینکه میآد تشدیدش می کنه و از اون حالت الهی و طبیعی خودش خارج می شه که دیگه فرد یک جورهایی معتاد می شه به این کار و دیدن پورنوگرافی؛ که توی همین مقاله و این آموزش توضیح خواهیم داد که چرا این ادعا شده که دیدن پورنوگرافی یک اعتیاده. دقیقاً یک اعتیادی مثل دیگر اعتیادها به مواد مخدر، به الکل، به هر ماده شیمیایی که میآد و بدن انسان رو تحت تأثیر خودش قرار می ده.

می خوایم ببینیم که چرا پورنوگرافی یک اعتیاد محسوب می شه و علاوه بر وابستگی، علاوه بر حال بد روحی، احساس گناه، احساس نفرت از خود، احساس دوری از خداوند، احساس دوری از خود انسان، علاوه بر این ها که توی وجود خود فرد به وجود می آره؛ اون pattern و الگوی طبیعی و سالم میل جنسی و ساختار تحریک میل جنسی و ارضای میل جنسی رو هم به هم می زنه. و تبدیلش می کنه به یک حالت مصنوعی از کار افتادهء تشدید شده و خراب شده و کاملاً منحرف شده تبدیل می کنه.

برای اینکه بیشتر درک کنیم و بدونیم چه اتفاقی می افته وقتی که انسان با همسرش رابطه زناشویی می گذاره، دکتر کسلمن و همکارشون دکتر بیلی (Casstelman and Bili) اومدن یک مثال خیلی زیبا زدن و میل جنسی رو به یک قیفی تشبیه کردن که در اصل دو تا قیف. دو تا قیف رو ما در نظر بگیریم که یکیشون قسمت بالاش و بازه و دیگری در قسمت پایین بازه.

قیف رابطه جنسی- کسلمن

حالا چه جوری میل جنسی رو به این دو تا قیف تشبیه می کنن؟ در بالای قیف که دهنه قیف بسیار باز هستش، زمانیه که مغز انسان در حالت نرمال هست و انواع و اقسام فکرهای مختلف، فکرهای روزمره توی مغز انسان وجود داره. یعنی مغز و ذهن انسان درگیر کار، خانواده، غذا خوردن، بیرون رفتن و همه این افکار و دامنه افکار مغز در قسمت بالای قیف خیلی زیاده.

 هر چه می ریم پایین و قیف باریک تر می شه، اونجاییه که انسان وارد پیش نوازی رابطه جنسی با همسرش می شه و می خواد با همسرش پیش نوازی انجام می ده و این باعث می شه که تمرکز مغز هر چه بیشتر به این رابطه زناشویی منعطف بشه. و در عین حالی که تمرکز به این رابطه زناشویی منعطف می شه، یک سری مواد نوروکیمکال (Neurochemical) یا مواد شیمی-عصبی توی مغز شروع می کنه به ترشح شدن. که این مواد شیمیایی دقیقاً موقع میل جنسی و یا در مواقعی که موقع شادی هستش، ترشح می شن.

وقتی هم که انسان به نهایت برانگیختگی جنسی و ارگاسم می رسه، اونجایی هست که قیف اول به تنگ ترین جای خودش رسیده و اونجا نقطه ارگاسم هست.

و پس از اون قیف دوم رو در نظر بگیرید که وارونه هست. یعنی قسمت بالای اون باریک هست و به قسمت باریک پایین باز می شه. این مال چه زمانیه؟ بعد از اینکه ارگاسم اتفاق افتاد و برانگیختگی جنسی به نهایت خودش رسید و لحظه ارگاسم مغز ترشح این مواد شمیایی-عصبی رو به حداکثر خودش رسوند، بعد از اون شروع می کنه ترشح این مواد توی مغز کمتر بشه و انسان شروع کنه کم کم به حالت نرمال برگشتن و دامنه افکار مغز دوباره شامل موارد مختلف دیگری می شه.

یعنی تمرکز مغز از رابطه جنسی بیرون می آد و کم کم موارد دیگر زندگی وارد تفکرات و مغز انسان می شه.

حالا ما می خوایم چیکار کنیم توی این آموزش؟ بیایم از دو منظر به ترشحات این مواد شیمیایی-عصبی نگاه کنیم:

اول: از منظر داشتن رابطه زناشویی سالم با همسر انسان.

دوم: تماشا کردن پورنوگرافی و ارضا شدن از طریق پورنوگرافی، یا همون خودارضایی و پورنوگرافی.

حالا چطور بررسی می کنیم؟ چهار تا از این مواد شیمیایی-عصبی رو که توی مغز ترشح می شن رو ما توی هر فایل آموزشی، یکی رو بررسی می کنیم که چه اتفاقی می افته. مثلاً اولینش که دوپامین هست، دوپامین در حالت رابطه زناشویی سالم چه اتفاقی براش می افته و چطور می شه؟ و در حالت پورنوگرافی چه اتفاقی می افته؟ و نقشش چی هست؟ و این چهار ماده شیمیایی عبارتند از: : دوپامین (Dopamine)، نوراپی نفرین (Norepinephrine)، آکسی توسین (Oxytocin) و سروتونین (Serotonin).

در فایل های بعدی تک تک این ها رو مورد بررسی قرار می دیم که ببینیم دوپامین که هورمون شادی بخش هست، در رابطه زناشویی و در دیدن پورنوگرافی چه اتفاقی براش می افته. و در نهایت نتیجه گیری که از این آموزش می کنیم، این خواهد بود که ثابت می شه که: پورنوگرافی یک اعتیاده و دقیقاً یک اعتیادی هست که مساوی و مشابه با انواع و اقسام اعتیادهای دیگر. درسته که انسان قرصی، دارویی، تزریقی، تریاکی، هرویینی از خارج توی وجود خودش تزریق نمی کنه، ولی تموم اعتیادها می آن پروسه طبیعی بدن انسان رو دستکاری می کنن و باعث می شن که مغز خیلی بیشتر از حالات طبیعی خودش بیاد دوپامین و چیزهای دیگه رو ترشح کنه. همه اعتیادها می آن همین کار رو می کنن. و این وابستگی به چیزهای شیمیایی مغزی هستش که اعتیاد رو به وجود می آره. در چند جلسه رایگان در این رابطه همه این موارد رو مورد بررسی قرار خواهیم داد. منتظر ادامه این فایل های آموزشی باشید.

فایل صوتی این مقاله را در زیر گوش و دانلود کنید:

دانلود فایل صوتی این مقاله

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 6

5 دیدگاه برای “ترک پورنوگرافی 1 – مقایسه زناشویی و پورنوگرافی- قسمت اول

 1. beh nazar
  beh nazar گفته:

  سلام
  این مطلب بسیار عالی بود و برای کسانی که خیلی به مسائل دینی اعتقاد ندارن و تمایل دارن همه چیز از طریق علمی و به صورت منطقی اثبات بشه می تونه بسیار مفید فایده باشه، از طرفی در قرآن که کتابی آسمانیه و کلام الله در آن نقش بسته نیز به این موضوع که “ارضا میل جنسی به جز با همسر شرعی و قانونی خود، کاری خارج از چارچوب الهی و معصیت است” نیز اشاره شده و در آیات 28 تا 31 سوره معارج یک نمونه از اون رو میشه دید که در ادامه اونها رو با معنی آوردم:
  إِنَّ عَذَابَ رَبِّهِمْ غَيْرُ مَأْمُونٍ ﴿٢٨﴾ وَالَّذِينَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ ﴿٢٩﴾ إِلَّا عَلَىٰ أَزْوَاجِهِمْ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَيْرُ مَلُومِينَ ﴿٣٠﴾ فَمَنِ ابْتَغَىٰ وَرَاءَ ذَٰلِكَ فَأُولَـٰئِكَ هُمُ الْعَادُونَ ﴿٣١﴾
  چرا که هیچ کس از عذاب پروردگارش در امان نیست، (۲۸) و آنها که دامان خویش را (از بی‌عفّتی) حفظ می‌کنند، (۲۹) جز با همسران و کنیزان (که در حکم همسرند آمیزش ندارند)، چرا که در بهره‌گیری از اینها مورد سرزنش نخواهند بود! (۳۰) و هر کس جز اینها را طلب کند، متجاوز است! (۳۱)
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید