ترک پورنوگرافی 3 – مقایسه زناشویی و پورنوگرافی- قسمت سوم

ترک پورنوگرافی
5
(8)

این مقاله سومین مقاله از سری آموزشی رایگان مقایسه رابطه زناشویی سالم با دیدن پورنوگرافی است. در مقاله های قبلی گفتیم: موقع برقراری رابطه زناشویی نوروکمیکال ها یا مواد شیمیایی در مغز ترشح می شن، که هر کدوم از این مواد شیمیایی اثرات خاصی ور روی انسان دارند. در مقاله قبلی در رابطه با دوپامین صحبت کردیم که نقش ترشح دوپامین در رابطه زناشویی به چه شکل هست و در دیدن پورنوگرافی به چه شکل هست. در این مقاله در رابطه با نوروکمیکالی به اسم نوراپی نفرین (Norepinephrine) صحبت می کنیم.

وقتی نوراپی نفرین در مغز انسان ترشح می شه، باعث می شه هر کاری که انسان در اون لحظه انجام می ده، با ترشح این ماده شیمیایی جزییات اون کار با دقت زیاد توی مغز انسان هک می شه. یعنی وقتی شما دارید هر کاری رو انجام می دید، این هورمون یا این ماده شمیایی در مغز شما ترشح بشه، باعث می شه که به یادآوری اون واقعه یا به یادآوری اون کاری که دارید انجام می دید، خیلی دقیق انجام بشه و توی ذهن و مغز انسان حک بشه. حالا در خلال رابطه سالم زناشویی که مرد و زن با هم دارن، چه اتفاقی می افته؟ ترشح نوراپی نفرین باعث می شه که جزییات اون رابطه عاشقانه زناشویی توی مغز انسان حک بشه و انسان همه جزییات رو با تموم احساسات خوبی که توی اون لحظه تجربه کرده، احساس صمیمیت، نزدیکی، یکی بودن بون با همسرش و تموم این احساسات با جزییات کامل توی مغز انسان حک می شه و بعداً وقتی فرد اون ها رو به خاطر می آره، اون احساسات خوب، احساس یکی بودن و صمیمیت به خاطر انسان می آد. یعنی هم حین انجام دادن رابطه زناشویی این احساسات ضبط می شه و هم اینکه بعداً این احساسات به خاطر انسان می آد و انسان این ها رو به یاد خودش می آره، باعث می شه که خاطرات خوبی براش زنده بشه.

حالا در پورنوگرافی طبق اون قیفی که در فایل های قبلی گفتیم چه اتفاقی می افته؟ وقتی که فردی پورنوگرافی نگاه می کنه و تصاویر، عکس ها، ایمیج ها و فیلم ها رو نگاه می کنه، نوراپی نفرینی که توی مغزش ترشح می شه، باعث می شه که جزییات تمام این فیلم ها و تصاویر مستهجن توی مغز اون فرد حک بشه. یعنی فرد تموم این تصاویری که دیده توی مغزش حک می شن، مثل اتویی که می کشی و می سوزونه یه جورایی. حالا سوختن نه اینکه واقعی بسوزه. منظور اینه: می مونه توی ذهن اون فرد و اون تصاویر توی ذهن حک می شه و بعد ها حتی اون فرد که جلسه دیدن پورنوگرافیش تموم بشه، حتی ساعت ها بعد، روز بعد این تصاویر دوباره زنده می شن و با جزییات بسیار کامل به ذهن انسان هجوم میآرن.

از طرفی چون تعداد این تصاویر بسیار زیاد بوده و انسان هم آدم های مختلفی دیده، صحنه های مختلفی رو دیده، تمام این افکار با وضوح و جزییات بسیار کاملی توی ذهن فرد زنده می شن و اینه که حتی اگر فرد بخواد پورنوگرافی رو کنار بگذاره، تا مدت ها تفکرات و خاطرات فیلم هایی که دیده، همینطور توی ذهن فرد زنده می مونه. چرا؟ چون این ها به خاطر ترشح هورمون نوراپی نفرین، یه جورایی توی مغز حک شده.

برای همینه کسانی که می خوان پورنوگرافی رو کنار بگذارن، یا پیش روانشناس و سکس تراپیست که می رن و می خوان خودشون رو در مان کنن، بهشون می گن: با تمام وجود باید کات کنید. هیچگونه فیلم و عکسی نه روی کامپیوترتون باشه و نه روی گوشیتون باشه. هیچ جا این عکس ها نباید وجود داشته باشه، که شما بتونید رها بشید. چرا؟ چون حتی یک عکس کوچک که فرد ببینه، دوباره کل این خاطرات رو زنجیروار توی ذهن فرد زنده می کنه و دوباره فرد گرفتار اون حالت غیرطبیعی و دنیای مجازی این پورنوگرافی می شه و دوباره گرفتار خودارضایی می شه.

بنابراین ببینید وقتی شیطان اومد پورنوگرافی رو توی دنیا از طریق آدم هایی که یارش بودند رواج داد، می دونست که چطور باید روح انسان رو تسخیر کنه. و علم امروز تازه داره به این چیزها می رسه که کلاً ترشح نوراپی نفرین چیکار می کنه. ولی شیطان خیلی خوب می دونست با هر تصویری که دیده می شه، مغز انسان این تصویر رو ضبط می کنه و در اون حک می شه و دیگه این تصویر به این راحتی از مغز انسان خارج نمی شه.

حالا زیاد هم ناامید کننده صحبت نکنیم. اگر انسان دیدن پورنوگرافی رو به هر قیمتی کنار بگذاره. حتی یک تصویر کوچک هم از پورن نگاه نکنه، بعد از چند ماه این خاطرات شروع به محو شدن می کنن و شرط و لازمه اش اینه که به هیچ عنوان تا آخر عمر انسان به پورنوگرافی نگاه نکنه. حتی اگر 5 سال هم بگذره، باز یک صحنه پورنوگرافی نگاه کنه، امکانش هست که دوباره اون خاطرات زنده بشه. چون بسیار قدرتمند توی ذهن حک میشه. حالا این هورمون، این کمیکالی که خداوند توی وجود ما قرار داده، چه بهتره که انسان توی رابطه زناشویی خودش با همسر خودش استفاده کنه. و وقتی که رابطه زناشویی برقرار کنه، جزییات اون رابطه توی مغز انسان حک بشه. که دیگه نگرانی این رو نداشته باشه، که بعدش حتی روز بعد اون خاطرات زنده بشه. چون زنده شدن اون خاطرات زناشویی خیلی هم خوبه. باعث می شه که انسان یادش بیفته چقدر با همسرش صمیمی و نزدیک بود. و باعث می شه که عشق بین زن و مرد هر چه بیشتر و بادوام تر بمونه.

پس اینه که گفته می شه: پورنوگرافی مساوی با اعتیاد، به خاطر اینه که می آد مغز انسان رو درگیر یک سری تصاویر و افکار این شکلی می کنه که تموم اون تصاویر توی مغز اون فرد حک می شه. و اینجاست که در ادیان و در مکاتب گفته شده: چشم خودتون رو کنترل کنید (همون بحث چشم چرانی که در سایت  چند تا فایل هم در رابطه با اون گذاشتیم). چشم وقتی کنترل بشه، دیگه اون تصاویر توی مغز فرد حک نمی شه.

اینه که می گن: به نامحرم و به کسی که رضایت نداره و همسر شما نیست، به دید جنسی نگاه نکنید، این باعث می شه که هورمون اپی نفرین یه کم ترشح بشه و اون خاطرات توی مغز فرد حک بشه و همینطور فرد درگیر چشم چرانی بشه. و پورنوگرافی هم که خودش یکی از شاخه های دیگر اعتیاد جنسی هست، باز فرد رو به همین شکل به اعتیاد دچار می کنه و باعث می شه که فرد خیلی وابسته به اون ایمیج ها و تصاویر. و توی مقاله قبلی هم گفتیم: باعث می شه که فرد ارتباط عاطفی بین اون تصاویر و هنرپیشه های پورنوگرافی برقرار کنه.

پس در نهایت تموم ادیان گفتن: بهترین راه برای ارضای میل جنسی ازدواج کردن هست، پشتوانه بسیار قدرتمندی داره که حتی در علم امروز هم به این رسیدن. 

فایل صوتی این مقاله را در زیر گوش و دانلود کنید:

دانلود صوتی این مقاله

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 8

10 دیدگاه برای “ترک پورنوگرافی 3 – مقایسه زناشویی و پورنوگرافی- قسمت سوم

  • javad zare
   javad zare گفته:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از پیام شما و اطلاع رسانی که فرمودید.
   باز نشدن لینک ها به خاطر انتقال سایت ما به هاست جدید بود که چند ساعتی طول کشید تا لینکها دوباره فعال شوند.
   الان میتوانید مجددا به همه فایلهای صوتی دسترسی داشته باشید.
   موفق و سلامت باشید.

 1. beh nazar
  beh nazar گفته:

  با سلام
  مطالب بالا کاملا علمی و اثبات شده است، لذا از استاد ارجمند جواد زارع که در جمع آوری و ترجمه مطالب وارائه بسیار عالی اونها نقش اصلی رو ایفا می کنند کمال تشکر را دارم امیدوارم خداوند ایشون رو هم در دنیا و هم در آخرت عاقبت به خیرشان کنند.
  با تشکر

 2. Mikad4234
  Mikad4234 گفته:

  با سلام اقای زارع من معتاد فیلم های پورن بودم با استفاده از تجربیات شما قصد ترک کردن این گناه رو دارم وقعا ما باید قدر دان شما استاد گرامی باشیم

  • گفته:

   سلام دوست عزیز
   خدا را شکر برای تصمیمی که گرفتین بله این چشم های ما خیلی ارزشمنده حیف با نگاه به این فیلم ها اونهارو آلوده کنیم…از طرفی رهایی از این اعتیاد واقعا سخته اما شدنی چون اراده خداوند را وارد این موضوع میکتیم

 3. kane320
  kane320 گفته:

  سلام.و ممنون از اینکه از علم تو صحبتاتون استفاده میکنید.
  یه سوال داشتم.
  من خیلی از همکلاسی هام میدیدم که سر کلاس درس خودشون رو تحریک میکردن ایا با این تفاسیری که شما از تاثیر نوراپی نفرین کردید این کار باعث حک شدن درس تو حافظشون میشه؟

 4. Sina BP
  Sina BP گفته:

  خدا خیرتون بده استاد نمی دونید چقد تاثیر گذاشته مطالب شما در راه درمان من از تمام زیر شاخه های اعتیاد جنسی
  راه درمان مخصوصا برا من که اعتیادم به مراحل خطرناک خودش رسیده بود واقعا سخته اما با کمک از اراده ی خداوند باور دارم از پسش بر میام چون میبینم اگه بهش ایمان داشته باشم دست های پر توان و نیکو کار خودش که امثال شما باشین رو به یاری من میفرسته🌹😊

دیدگاهتان را بنویسید