ترک پورنوگرافی و چشم چرانیمقالات

ترک پورنوگرافی ۴ – مقایسه زناشویی و پورنوگرافی- قسمت چهارم

این مقاله چهارمین مقاله از سری مقاله های مقایسه یک رابطه زناشویی سالم با دیدن پورنوگرافیست.
در این مقاله اثر ماده شیمیایی آکسی توسین (Oxytocin) رو بررسی می کنیم که هنگام رابطه زناشویی این هورمون یا ماده شیمیایی در مغز انسان ترشح می شه. آکسی توسین هورمون بسیار معروفی هست که به اون هورمون عشق یا هورمون چسبنده یا Cuddle hormone (هورمون در آغوش گرفتن) می گن.

اولین بار آکسی توسین رو موقعی کشف کردن که مادرانی که تازه یک بچه به دنیا آورده بودن و نوزاد رو برای اولین بار در آغوش می گرفتن، مقدار بسیار زیادی آکسی توسین در مغز این مادران ترشح می شد. که ترشح مقدار زیاد این آکسی توسین باعث می شه که بین مادر و فرزند یک رابطه، پیوند و یک وابستگی بسیار قدرتمندی شکل بگیره. با ترشح بسیار زیاد آکسی توسین در اون لحظه ای که مادر نوزاد خودش رو در آغوش می گیره، یک وابستگی و همبستگی بسیار قدرتمندی بین مادر و فرزند شکل می گیره. و کلاً کار هورمون آکسی توسین این هستش که بین افراد یک همبستگی و وابستگی بسیار سالمی رو شکل می ده. به همین دلیل بهش هورمون چسبنده می گن. هورمونی که انگار دو فرد رو به همدیگر می چسبونه.

این هورمون نه تنها در رابطه جنسی و نه تنها در هنگامی که مادران فرزند خودشون رو بغل می کنن، ترشح می شه؛ در موارد دیگر هم مثل دو نفر وقتی دست هم رو می گیرن، یا همدیگر رو می بوسن یا بغل می کنن و هم آغوشی می کنن، در همه این حالت ها هورمون آکسی توسین در مغز انسان ترشح می شه. حالا بیایم بررسی کنیم که در رابطه زناشویی چه اتفاقی می افته. وقتی که زن و شوهر نزدیکی می کنن و رابطه زناشویی برقرار می کنن، هنگام ارگاسم یک سیل عظیمی از آکسی توسین توی مغز زن و مرد ترشح می شه که در زن این هورمون قوی تره. برای همینه که وقتی خانم ها رابطه زناشویی برقرار می کنن، به همسر خودشون خیلی وابسته می شن. و اون همبستگی و وابستگی بسیار قدرتمندی بین خانم و اون آقا شکل می گیره.

برای همین هستش که اصلاً توصیه نشده در هیچ مکتبی که انسان شریک جنسی عوض کنه. مخصوصاً برای خانم ها این خیلی ضرر داره. چرا؟ چون اگر یک انسانی با یکی همبستر شد، هورمون آکسی توسین توی خون و مغزش ترشح می شه و باعث می شه که یک همبستگی و وابستگی بسیار قدرتمندی رو مثل چسب به اون مرد برقرار کنه و اون زن به اون مرد وابسته بشه. و اگر رابطه در چهارچوب ازدواج نباشه و مثلاً قبل از ازدواج باشه و بعد از رابطه جنسی اون مرد بره و مرد وفاداری نباشه و این رابطه تموم بشه، اون کسی که بیشتر ضرر کرد اینجا، خانمه. آقایون هم براشون ضرر داره و آکسی توسین هم ترشح می شه، ولی توی خانم ها خیلی قدرتمندتره. برای همینه که می گن: رابطه خوب زناشویی نقش بسیار مهمی در استحکام عشق بین زن و مرد داره. به خاطر ترشح این هورمون هاف مخصوصاً هورمون آکستوسین هست.

حالا همین مقدار ترشح آکسی توسین رو در نظر بگیریم، بیایم ببینیم هنگامی که فرد پورنوگرافی نگاه می کنه چه اتفاقی می افته؟ وقتی که فرد پورنوگرافی نگاه می کنه و از طریق پورنوگرافی به خودارضایی می پردازه، اون لحظه ای که انزال صورت می گیره آکسی توسین ترشح می شه، ولی نگاه فرد و تفکر فرد به اون تصاویر ، عکس ها و فیلم هایی هستش که موقع ارضا شدن اون فرد داره به اون ها نگاه می کنه. و یک وابستگی بسیار قدرتمند در حد وابستگی نوزاد به مادرش بین اون فرد و تصاویر مستهجن خیالی شکل می گیره، ولی وابستگی اون فرد به اون تصاویر و ایمیج ها و فیلم های پورنوگرافی هست. یعنی این حجم عظیم آکسی توسین که موقع انزال اون فرد ترشح می شه، باعث می شه که اون فرد به پورنوگرافی و هنرپیشه های اون فیلم ها یک وابستگی بسیار عمیقی پیدا کنه و دیگه نتونه به این راحتی دل بکنه. برای همینه که فردی دچار اعتیاد به پورنوگرافی می شه، دیگه نمی تونه جلوی خودش رو بگیره، بلافاصله بعد از مدتی نیاز داره که این کار رو دوباره انجام بده.

این مطلب هم عالی و مفیده:  ترک پورنوگرافی 3 - مقایسه زناشویی و پورنوگرافی- قسمت سوم

پس خیلی تفاوته بین دیدن فیلم های پورنوگرافی و رابطه سالم زناشویی در چهارچوب ازدواج. چرا؟ چون پورنوگرافی فرد رو وابسته می کنه به یک چیز خیالی فانتزی غیر طبیعی. چیزی هستش که وجود خارجی نداره. و اون فرد تقریباً به هیچ، به یک فانتزی، به یک رؤیا وابسته شده و آکسی توسینی که توی مغز اون فرد ترشح شده، باعث می شه که اون فرد به اون تصاویر وابسته بشه. که این ضررهای بسیار زیادی رو در زندگی اون فرد ایجاد می کنه. و اینجاست که این سؤال هم بهش پاسخ داده می شه که چرا می گن در مکاتب اگر خانمی همسرش فوت کرده یا جداشدن، می گن: یک مدت اون خانم با هیچ آقایی وارد رابطه نشه. یک مدت سه ماهه یا بیشتر یا کمتر وارد رابطه با هیچ آقایی نشه. برای چی؟ برای اینکه آکسی توسینی که توی وجود اون خانم ترشح شده و باعث شده که وابستگی بسیار زیادی به اون آقا داشته باشه، این باید توی خون فروکش کنه و مقدارش کم بشه و به حد نرمال برسه تا اینکه اون خانم بتونه وارد رابطه بعدی بشه. یعنی نه تنها از نظر فیزیکی، بلکه از نظر روحی و هورمونی باید خانم آماده بشه که بتونه با شخص دیگری وارد رابطه بشه.

و اینجاست که حتی موضوع روسپی گری هم خیلی روشن می شه که چرا این کار ضرر داره؟ چرا این کار اون خانم رو به ورطه نابودی می کشونه و چرا باعث می شه که اون خانم هیچ وقت روی خوشی و سعادت رو نبینه و حال خوب رو نتونه تجربه کنه. چرا؟ چون هورمون های بدنش با هم مغشوش می شن و نمی دونه این آکسی توسینی که ترشح شده باید با چه مردی وابستگی پیش بیاره و اتحاد و اتحاد و یکی شدن رو با کدوم مرد پیش بیاره. و برای همینه که بحث روسپی گری هم اینجا خیلی باز می شه و حالا در آینده هم در رابطه با روسپی گری فایل هایی رو در کانال خواهیم گذاشت که ضررهای این کار رو بیشتر روشن کنیم و بیایم نور حقیقت رو به این موضوع بتابونیم. که اگر کسانی خدای نکرده دچار این قضیه هستند، چه آقایون و چه خانم ها بدونن چه ضرری دارن به خودشون می زنن و کلاً چقدر دارن سیستم های طبیعی و الهی بدن خودشون رو تخریب می کنن.

فایل صوتی این مقاله را در زیر گوش و دانلود کنید:

دانلود فایل صوتی این مقاله

[تعداد: 3    میانگین: 4.7/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن