عوارض خودارضایی به همراه تکنیک های کاهش و بهبود عوارض

درمان-عوارض-بعد-از-خودارضایی
4.3
(881)

­­بی شک همه ما از این مورد اطلاع داریم که خودارضایی عوارضی را به همراه دارد. اما اینکه این عوارض چه مواردی هستند، نحوه درمان آنها و میزان ماندگاری آنها پس از ترک اطلاع دقیق نداشته باشیم. در این مقاله از سایت مس به طلا قصد داریم تا شما عزیزان را با این موارد بیشتر آشنا کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید تا با عوارض خودارضایی برای پسران و دختران بیشتر آشنا شوید.

مهم‌ترین عوارض خودارضایی

خودارضایی عارضه‌های زیادی را برای افراد دارد. مهم نیست که چند بار خودارضایی کرده باشید؛ حتی اگر یکبار هم دست به این کار زده باشید، خودارضایی برای شما عوارضی را به همراه دارد. شاید برخی نیز بر این باور اشتباه باشند که خودارضایی فقط برای پسران دارای عوارض است و برای دختران عوارض خاصی را ندارد. اما این باور یک باور کاملا اشتباه است؛ خودارضایی چه در مردان و چه در زنان عوارض دارد. در ادامه قصد داریم تا شما را با برخی از این عوارض بیشتر آشنا کنیم. این عوارض هم برای دختران هم برای پسران مشترک است.

تغییر چهره

عوارض خودارضایی

یکی از مهم‌ترین عوارضی که خودارضایی دارد، تغییرات چهره است. شاید بپرسید که چهره چه تغییری می‌کند. در پاسخ این سوال باید به شما بگویم که وقتی انسان دست به خودارضایی می‌زند همیشه یک حالت افسرده و ناراحت را تجربه می‌کند. این افسردگی و کاهش میزان اعتماد به نفس در فرد باعث می‌شود که تاثیرات خود را بر ظاهر و چهره فرد بگذارد.

شاید شما هم این مورد را تجربه کرده باشید که زمانی که خودارضایی می‌کنید، وقتی جلوی آینه می‌روید چهره شما یک غم و ناراحتی خاصی دارد. اما زمانی که پاک هستید و از خودارضایی دوری می‌کنید این غم در صورت شما وجود ندارد و برق چشمانتان را می‌توانید ببینید.

 لرزش دستان

شاید یکی از عوارضی که اکثر کسانی که اقدام به خودارضایی می‌کنند تجربه کرده باشند، لرزش دستان است. اما نگران نباشید این مورد پس از ترک خودارضایی به مرور زمان رفع خواهد شد. تاثیر خودارضایی بر این مورد بسیار ماندگار است و شاید مدت زمان زیادی طول بکشد تا لرزش دستان شما به صورت کامل از بین برود، اما زمانی که از عوارض خودارضایی مطلع شده باشید و ترک خودارضایی را شروع کنید، تاثیرات آن را به مرور زمان در لرزش دستان حس خواهید کرد.

ضعف عمومی‌ بدن

عوارض خودارضایی در دختران

خودارضایی انرژی زیادی را از شما می‌گیرد که همین امر باعث می‌شود تا در اکثر مواقع روز پس از خودارضایی یک احساس ضعف را در بدنتان حس کنید. این انرژی از دست رفته را می‌توانید با تغذیه صحیح پس از ترک رفع کنید. علت اینکه ضعف می‌کنید هم این است که شما زمانی که خودارضایی می‌کنید پس از ارضا در واقع به ارگاسم نمی‌رسید؛ زمانی که با خودارضایی ارضا می‌شوید در واقع برون ریزی اتفاق افتاده است که به همراه منی خارج شده مواد مغذی زیادی نیز از بدن شما خارج می‌شود.

بی شک یکی از مواردی که در ترک خودارضایی و از بین بردن عوارض بعد از ترک به شما کمک می‌کند تغذیه صحیح است که در ادامه این مقاله به صورت کاملی به آن پرداخته ایم.

کاهش حافظه و تمرکز

یکی از تاثیرات و عوارض غیر مستقیم خودارضایی در اکثر افراد کاهش حافظه و یا تمرکز است. شاید اگر شما هم به خودارضایی اعتیاد پیدا کرده باشید یا حتی برای چند بار خودارضایی کرده باشید، دچار کاهش حافظه و تمرکز شده باشید. مخصوصا این کاهش حافظه برای جوانان بیشتر بوده و جوانانی که در شرف موقعیت‌های حساسی مثل کنکور هستند را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آسیب‌های جدی را به آینده‌ها وارد می‌کند.

راهکارهای ترک خودارضایی

عوارض خودارضایی در سران

برای ترک خودارضایی روش‌های متعددی وجود دارد؛ ولی نگران نباشید ما برای شما دوستان یک راهنمای جامع و کاملا رایگان به منظور ترک خودارضایی ایجاد کرده ایم. شما می‌توانید با استفاده از این راهکارها اقدام به ترک خودارضایی کنید. از بابت عوارض خودارضایی هم نگرانی نداشته باشید؛ تمامی‌ عوارض خودارضایی قابل درمان هستند.

عوارض خودارضایی کاملا قابل درمان هستند، اما برخی از آنها ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد و بعضی از آنها نیز در مدت زمان کوتاه تری بهبود یابند. برای مثال همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، عارضه ای مثل لرزش دست‌ها ممکن است مدت زمان بیشتری به نسبت ضعف جسمانی طول بکشد. اما اگر شما هم خودارضایی می‌کنید این نکته را بدانید الان هم برای ترک خودارضایی دیر شده است. سریع تر باید دست به اقدام بزنید. برای این کار می‌توانید از طریق این لینک به راهنمای ترک خودارضایی بروید و از این طریق اقدام به ترک خودارضایی کنید.

آیا عوارض خودارضایی قابل درمان هستند ؟

پاسخ این سوال را پیشتر به شما دوستان دادیم؛ بله تمامی‌ عوارض خودارضایی قابل درمان هستند. اما باید این نکته را در نظر داشت که روش درمانی بعضی از این عارضه‌ها،ممکن است کمی‌ تلاش بیشتری را بطلبد. به این معنا که برخی از عوارض خودارضایی بر روی جسم شما اتفاق می‌افتد ولی برخی از این عوارض تاثیر مستقیمی‌ بر روحیات شما و مسائل روانشناختی دارد.

از جمله این مشکلات می‌توان به کم شدن میزان اعتماد به نفس، کم شدن عزت نفس، انزوا طلبی، افسردگی، عدم کنترل هیجاناتی مثل خشم و… اشاره کرد. برای این مشکلات باید زمان بیشتری را صرف کنید تا این مشکلات نیز بعد از ترک به مرور زمان بهبود یابند.

راهکارهای بهبود عوارض خودارضایی بعد از ترک

برای بهبود عوارض خودارضایی راهکارهای متعددی وجود دارد که در این قسمت از سعی کرده ایم تا برخی از آنها را برای شما دوستان شرح دهیم. این راهکارها شامل موارد زیر می‌شود:

تغذیه برای جبران خود ارضايي

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای بهبودی بعد از ترک خودارضایی و کم رنگ شدن عوارض خودارضایی تغذیه است و تغذیه نقش مهمی‌ را در زندگی انسان ایفا می‌کند. مثلا برای مشکلی مثل ضعف جسمانی یک برنامه ریزی و رژیم غذایی مناسب باعث می‌شود تا خیلی سریع تر از چیزی که تصور کنید، انرژی از دست رفته تان را به بدنتان برگردانید.

برای رفع مشکل ضعف جسمانی می‌توانید از مواد مغذی در برنامه غذایی خودتان استفاده کنید. مثلا استفاده از بادام، فندق، کشمش و مواردی ا این قبیل به بهبود و سلامت شما خیلی کمک خواهند کرد.

همچنین اگر دچار ضعف حافظه و عدم تمرکز شده اید، مصرف میزانی کندر، مویز، موم و… به شما برای  برگرداندن حافظه و بازگشت تمرکز کمک زیادی خواهد کرد.

از استفاده از معجون‌های تقویتی که در آنها از عسل، شیر و زنجبیل و کنجد هم استفاده شده غافل نشوید. عسل و زنجبیل از مواد مغذی است که به تقویت قوای بدن شما کمک بسیار زیادی می‌کند.

از تمامی‌ موارد ذکر شده که بگذریم، از حبوبات، سبزیجات و پروتئین‌ها غافل نشوید. گوشت گوسفندی و گوشت بره منبع اصلی پروتئین هستند. اگر که اقدام به ترک خودارضایی کرده اید و مایل به این هستید که عوارض خودارضایی زودتر کاهش یابد، استفاده درست از این مواد باعث می‌شود که زودتر بهبودی خود را به دست بیاورید.

تاثیر ورزش بر بهبود عوارض خودارضایی

عوارض خودارضایی در مردان

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث بهبود عوارض خودارضایی در افراد می‌شود ورزش کردن است. ورزش کردن باعث بهبود شرایط جسمانی شما می‌شود. با بالارفتن آمادگی جسمانی نه تنها وضعیت سلامت جسمانی شما بهبود می‌یابد، بلکه وضعیت سلامت روحی شما هم بهبود پیدا می‌کند.

ورزش کردن به شما کمک می‌کند که ساعت خوابتان را نیز تنظیم کنید. تنظیم شدن ساعت خوابتان تاثیر زیادی بر این موضوع می‌گذارد که بتوانید برنامه ریزی دقیق تری برای زندگی داشته باشید. باعث می‌شود نشاط به بدن شما بازگردد و عوارض خستگی بر چهره و روح شما کمتر شده و روحتان جلا پیدا کند. با انگیزه تر باشید و حال جسمی‌ و روحی‌تان بهبود یابد.

به خدا توکل کنید

همانطور که همه ما می‌دانیم، خودارضایی نه تنها بر شرایط جسمانی بلکه بر شرایط روحی ما نیز تاثیر زیادی می‌گذارد. گاهی ما با انجام خودارضایی از یاد خدا خیلی فاصله می‌گیریم و از یاد خدا غافل می‌شویم. این غافل شدن از یاد خدا باعث می‌شود روح ما تغذیه نشود و دچار یک سری احساسات منفی شویم.

به خدا توکل کنید و یاد خدا را در دلتان زنده کنید. با خدا آشتی کنید تا خدا هم نور و روشنایی را به دل شما برگرداند و روح شما از شر مشکلات و تاریکی‌ها و ظلمات رها شود.

جمع بندی

در این مقاله از سایت مس به طلا به عوارض خودارضایی پرداختیم. در خصوص ترک خودارضایی و روش‌ها و عوامل موثر بر بهبود آن صحبت کردیم و مواردی را برای شما دوستان شرح دادیم.

توجه داشته باشید که عوارض خودارضایی شامل همه می‌شود، فرقی نمی‌کند دختر هستید یا پسر ، یا اینکه خیلی وقت است که خودارضایی می‌کنید یا مدت زمان کوتاهی است که این کار را شروع کرده اید. ممکن است شدت این عوارض و نوع آنها بسته به جنسیت و میزان خودارضایی متفاوت باشد، ولی این را درنظر داشته باشید که حتی اگر یکبار هم خودارضایی کنید. این عوارض گریبان شما را هم خواهد گرفت.

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما دوستان عزیز سپاسگزارم.

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 881

242 دیدگاه برای “عوارض خودارضایی به همراه تکنیک های کاهش و بهبود عوارض

 1. گفته:

  سلام دوست عزیز…

  مراقبه های دوره تبدیل میل جنسی به ثروت را می توانید گوش کنید و از طب اسلامی کمک بگیرید که روغن هایی در این رابطه به شما توصیه کنند یکسری روغن ها مانند روغن زالو روغن اصل برای این موارد بسیار توصیه می شود ولی مکرراً سفارش می کنم که اول با یک متخصص طب اسلامی در این رابطه صحبت کنید.

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   مشکل خودارضایی داشتید و یا درگیر تحریکات بیرون هستید ، ذهن درگیر مسائل سکس دارید ؟؟
   هر کدام از این مسائل موجب دفع منی به طور غیرنرمال خواهد بود ..
   و باید ترک شود اگر هم این مشکلات را کاملا ندارید باید به متخصص مراجعه کنید در این زمینه ..

    • گفته:

     سلام ….

     این مشکل برون ریزی که بهنگام دفع برای شما بوجود می آید باز از عوارض خودارضایی هست که نوعی برون ریزی بی اختیاری را برای شما ایجاد کرده توصیه میکنم حتما ورزش کنید ، مراقبه هایی که در دوره تبدیل میل جنسی به ثروت یا استحاله گفته شده را یاد بگیرید و اینکه حتما به طب سنتی برای برنامه ریزی تغذیه ای درست راهنمایی شوید…

 2. Mohamad Ghamari
  Mohamad Ghamari گفته:

  سلام.
  من دیروز با یک دختر عموم در حد یک ربع صحبت کردم و در بعضی از کلمه ها درباره رابطه جنسی بود.
  بعد دیدم که مضی ام در حد دو قطره درومده. می خواستم ببینم این می تونه در روند درمان مشکلی ایجاد کنه ؟ و اگر ترکش کنم خوب می شه؟
  چطوری کاری کنم که دیگر اینطور نشه و اینقدر زود اینطوری نشم؟

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   لطفاً در زمان ترک شهوت با هیچ جنس مخالفی در رابطه با مسائل جنسی صحبت نکنید و این یک محدودیت هست برای شما وارد این خط قرمزها نشین که براتون دردسرساز هست و شهوت را در حال خوراک دادن هستید حتی اگر صحبت ها خیلی علمی و محترمانه باشد اصلاً صحبت نکنید تمرکز لطفا روی بهبودی باشد هوشیار باشید ⚘

 3. متفکرِ منطقی
  متفکرِ منطقی گفته:

  سه نکته:
  یک:در خیلی از مباحث مذهب ما نسخه ای را برای ما می پیچد که علم به هیچ وجه آن را قبول ندارد.ولی افراد بر حسب عیار دین و مذهب شان و قوی بودن باورهایشان،طبق قواعد مذهبی شان عمل می کنند و به هیچ وجه زیر بار علم و اینجور حرفها نمی روند و آنچه به خوبی مشهود است این است که افراد مذهبی(تاکید می کنم مذهبی به معنای واقعی) در تمام شئونات زندگی،از آرامش روحی و روانی بهتری برخوردارند.
  دو:خیلی از افراد هم علی رغم اینکه پسوند مسلمان را یدک می کشند،ترجیح می دهند مسائل شان را از جنبه علمی و مادّی حل کنند تا به قول خودشان از جنبه معنوی و متافیزیکی.در بین این افراد هم کم نیستند که از زندگی نسبتاً خوب و مطمئنی برخوردارند و مشکل خاصی هم ندارند.
  سه:وای به حال کسی که تکلیفش با خودش روشن نیست.یعنی نه به طور کامل زیر بار نسخه ی مذهبی می رود و نه به طوری کامل زیر بار نسخه علمی می رود.چنین آدمی همیشه در تلاطم روحی و روانی به سر می برد و هم به خودش و هم به جامعه اش ضربه می زند.مهم این است که چه مذهبی و چه غیر مذهبی به دنبال بهترین راه حل باشیم.نمی توان یک نسخه مذهبی یا علمی را برای همه ی جامعه ایران پیچید و همه را ملزم به رعایت آن کرد.
  و در آخر اینکه دوست عزیز
  کلاً مردم ما مردم عجیبی هستند.هم جامعه شناسی شان و هم راونشناسی شان کار ساده ای نیست.هیچ کس بهتر از حافظ مردم این مملکت را نشناخت.یکی می گوید حافظ،حافظ قرآن و مرداش از یار و می،پیاله و ساغی و…اینجور حرفها همه ارتباطات معنوی و الهی بود و دیگری می گوید حافظ اگر اهل اینجور حرفها نبود و پا به میخانه و اینجور جاها نمی گذاشت،نمی توانست در وصف می،پیاله و ساغی و…اینچنین شعر بگوید!

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   به نام خدا و سلام ! زیرا شروع کردن سخن با نام خداوند و سلام، بهترین نشانه فرهیخته بودن است :)

   تشکر بابت وقتی که گذاشتید و نظر خودتون رو بیان کردید. نکات خیلی خوبی مطرح کردید که حتما نیاز هست که راجع به اونها صحبت بشه.

   از شما دعوت میکنم نقطه نظر ما رو هم در زمینه مواردی که بیان کردید مطالعه کنید:

   نکته اول: که فرمودید مردم مذهبی کاری به علم ندارند و طبق باورهای مذهبیشون زندگی می کنند و راضی هم هستند . کاملا درست می فرمایید! چون مذهب، پیشرفته ترین علوم را در دل خود جا دارد. شاید فرد مذهبی واقعی، علت علمی را نداند، ولی ندانسته از علمی استفاده می کند که شاید هزاران سال دیگر هم بشر نتواند به آن دست رسی پیدا کند.
   حال اگر علم، خیلی از به قول شما “نسخه های” مذهبی را قبول ندارد، از ضعف و عقب افتادگی و عدم تکمیل علم است. بهترین دلیل برای اثبات این مدعا (که علم ناقص است) این است که دانشگاهها در سرتاسر جهان هنوز باز هستند و تحقیقات همچنان ادامه دارد. هر گاه همه دانشگاههای جهان در همه رشته ها، به نهایت پیشرفت خود رسیدند و همه آنها تعطیل شدند چون علمی نمانده که آنها به آن برسند، میتوانیم ادعا کنیم که علم بشر تکمیل شده .
   ولی علم بشر ناقص و دائما در حال آزمون و خطا است. پس مذهب، که از جانب خداوند نازل شده، دارای علم تکامل یافته است. علمی که بشر هنوز نتوانسته درک کند/

   اشکالی که به نظریه شما وارد است این هست که شما علم و مذهب رو جدا از هم می بینید و فکر میکنید دو دنیای مختلف هستند. در حالیکه مذهب از سمت خداوند آمده، همان خداوندی که همه علوم تمام و کمال نزد اوست.

   پس اگر فردی تمام و کمال آموزه های دینی را بپذیرد و درست اجرا کند، اصولا به مشکلاتی مانند خودارضایی دچار نخواهد شد .
   ولی آیا همه مذهب ( یعنی علم پیشرفته) را درست دز زندگی اجرا می کنند؟ طبیعتا خیر! وگرنه افراد زیادی روی اینترنت دنبال راههای ترک خودارضایی، درمان عوارض خودارضایی و رهایی از شهوت نمی گشتند که مثلا به این صفحه از سایت ما هدایت شوند.

   نکته دوم: کسانی که به علم باور دارند و کاری به کار دین ندارند و زندگی شان هم نرمال است. اولا که شما چگونه به این حقیقت پی برده اید؟ با چند نفر مصاحبه کرده اید و تحقیقات میدانی روی چند نفر انجام داده اید؟ از کجا معلوم زندگی بدون دین پر از مشکلات روحی و روانی و جسمی و مالی و خانوادگی نباشد؟ چرا کشورهای پیشرفته دنیا، بیشترین مشکلات روانی را دارند؟ بیشترین آمار خودکشی و انحرافات خانوادگی و … ؟

   این موضوع به کنار. حتی اگر فرض کنیم فرضیه شما با تحقیقات روی هزاران نفر درست است، اشکالی ندارد. فردی که دین را کنار گذاشته و یک زندگی رضایت بخش برای خودش درست کرده، مانند کسی است که به جای استفاده از بنز، به پراید راضی شده. چه اشکالی دارد؟ آیا میشود او را مجبور کرد که بیا و تلاش کن تا به بنز برسی؟ خیر! چون این کار فقط از خداوند ساخته است که به آن “هدایت” می گویند. مثلا یک آمریکایی یا اروپایی بی دین که شغل و خانه و زندگی و زن و بچه و همه چیزش هم ردیف است. آیا میتوان به او ایراد گرفت که چرا ارزش روح خود به عنوان یک انسان را در این عالم درک نکردی؟ چرا ارتباط معنوی با خداوند نداری و اصلا چرا برای زندگی جاودانه روحت پس از مرگ دنیوی آماده نشده ای؟ خیر! مگر اینکه خداوند این مفاهیم را از هر طریقی که خود میداند به او بفهماند. مثل خارجی هایی که مسلمان می شوند و به یکباره چشمشان به حقایق خلقت باز میشوند و همه چیز را رها می کنند و به قم می آیند و طلبه می شوند. آن هم چه طلبه ای، با عشق سوزان تحصیل می کنند. باید از این گونه افراد پرسید آیا آن زندگی “نسبتا مطمئی” که قبل از دین داری داشتی بهتر بود یا این زندگی فعلی؟؟

   نکته سوم: راجع به کسی که کاملا زیر بار هیچ طرف نمی رود.
   در این نکته هم شما قضاوت سطحی راجع به دیگران کرده اید و بدون تحقیق یک ادعا/فرضیه را مطرح کرده اید. از کجا می دانید که چنین کسی در تلاطم و … است؟ با چند نفر از چنین افرادی مصاحبه داشته اید؟ چه سوالاتی را مطرح کردید؟ روش تحقیق شما چه بوده است؟ جامعه آماری شما شامل چه کسانی بوده اند؟ بماند…
   ریشه این نوع قضاوت شما هم باز به موضوع اول بر میگردد که دین و علم را جدا از هم می دانید . بنابراین کسی اگز صحبت از علم کرد فکر می کنید او نباید از دین حرف بزند و برعکس. درصورتی که دین، شامل همه علوم است. کسی که از علم روز حرف می زند، دارد به بخش کوچکی از دین اشاره می کند. پس در اصل دارد یک موضوع واحد را بیان می کند.
   اتفاقا فردی که مذهب محور است، هر چه بیشتر از علم روز صحبت کند و استفاده کند، بیشتر مذهبی بودنش را ثابت کرده است. پس صحبت از علم روز هیچ تناقض و منافاتی با مذهب محور بودن ندارد.
   ولی به دلیل اینکه خیلی از افراد صحبتهای محض دینی را قبول ندارند ( به علت عدم آگاهی از محتوای واقعی دین)، فرد مذهب محور باید تا جایی که میتواند از مسائل علمی هم صحبت کند تا مخاطبش او را درک کند. این اول راه است. بعد از اینکه مخاطب متوجه شد که گوینده ی مذهب-محور قابل اعتماد است، از علم روز هم آگاه است، به او اعتماد می کند و در گام بعدی شاید نظرش نسبت به دین، که سر منشا همه علم است مثبت تر شود. این شیوه ای است که در مس به طلا ارائه می شود.

   خیلی از نوجوانان و جوانان ما، از دین گریزان هستند، و نمیتوان فقط از دین صحبت کرد. به عنوان مثال دین به انسانها آموزش داده است که نگاه شهوت آلود، تیری از ناحیه شیطان است. آیا گفتن صرفا این جمله به یک نوجوان امروزی، او را مجاب می کند که دیگر چشم چرانی نکند؟ اگر او دین گریز باشد، خیر! ولی اگر دلیل علمی آن را برایش روشن کنی به راحتی می پذیرد.
   حال سوالی که مطرح است این است که آیا بیان کننده این آموزه دینی ( خداوند) ، نمی دانسته که از نظر علمی چه اتفاقی می افتد وقتی کسی چشم چرانی کند؟ پاسخ واضح است که چرا می دانسته است! ولی سخن را خیلی ساده بیان کرده کشف اسرار آن را به عهده انسان ها گذاشته است.

   حال کسی که هم دین را قبول دارد و هم از مطالب علمی استفاده می کند، آیا انسان سردرگمی است؟ یا برعکس، انسانی بسیار هوشمند و آگاه به هر دو جنبه است؟ قضاوت با متفکران منطقی واقعی.

   کلام آخرتان هم که رسما توهین به مردم شریف و با فرهنگ ایران است. نه شما نه هیچ کس دیگر در جایگاهی نیست که راجع به مردم شریف ایران اظهار نظر کند، آنها را مردمی عجیب بنامد و خودش را متفکر و از همه بهتر بداند!! اینجاست که ارزش آموزش های دینی مشخص میشود. یکی از این آموزه ها (در دین اسلام) این است که انسان اگر خودش را حتی به اندازه یک بند کفش بالاتر و برتر از دیگران ببیند، گرفتار عجب و غرور شده و از مسیر صحیحی که خداوند برایش در نظر گرفته منحرف شده است.

   همچنین فرموده اید که جامعه شناسی و روانشناسی مردم ایران کار پیچیده ای است. برای علم محدود و پر از خطای بشری، مثل روانشناسی، بله کار پیچیده ای است ولی برای خدای متعال، کاری بس آسان است. و خداوند همه دستورالعمل های لازم را برای هدایت مردم ایران و جهان، در قابل دین و مذهب بیان کرده است. دستوراتی که با آگاهی و اشراف کامل به پیچیدگیهای روح و روان انسانها تنظیم شده اند.

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   توصیه می کنیم حتماً به یک طب اسلامی مراجعه کنید تا تغذیه شما را اصلاح کنند و اگر لازم باشد داروی گیاهی هم داده شود و اینکه یادتون باشه فقط ۷ روز هست که ترک کردید پس خیلی طبیعی هست این برون ریزی ها را داشته باشید چون بر اثر تکرار عمل خودارضایی جسم به برون ریزی عادت کرده

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   اگر پاکی جسمی کاملا دارید می تونید روی پاکی فکری هم کار کنید که در دوره سالیتود روی این پاکی فکری میتونید کار کنید
   سعی کنید تغذیه اتون رو هم درست کنید مثلا از خوردن چربی ها و شیرینی های زیاد فست فودها پرهیز داشته باشید و ورزش کنید…
   تا این برون ریزی کمتر و کمتر شود…

 4. Amin Behzady
  Amin Behzady گفته:

  با سلام
  من یه پسر 17 ساله هستم که از 14 سالگی شروع کردم به خودارضایی و متاسفانه هیچ اطلاعی راجب این موضوع نداشتم.الان نزدیک به یک ماهه که ترک کردم ولی خیلی نگرانم از اینکه سال آینده وقتیه که باید نتیجه دوازده سال تحصیل رو ببینم و مسیر زندگیم مشخص میشه و اگر اثرات خودارضایی تا اون موقع ار بین نره عملا ینی نابودی و شکست بزرگ تو اول زندگی.من یکی از بهترین ورزشکاران استانم بودم ولی متاسفانه الان افت شدیدی کردم .خواستم خواهش کنم یه برآورد تقریبی کنید بهم بگید چقدر طول میکشه تا با تغذیه سالم و ورزش منظم به سلامتی روحی و جسمی اولیه برگردم.خیلی افسرده شدم همش میل به تنها بودن دارم.به هیچکس اعتماد ندارم .از همه بدم میاد.پرخاشگری بی حوصلگی خستگی مضمن اضطراب واقعا داره نابودم میکنه.علاوه بر همه اینها احساس شرم و گناه نسبت به خدا از همه چیز بیشتر اذیتم میکنه.هی به خودم میگم تو از یه حیوون هم پست تری چون حتی یه حیوون هم خودشو ارضا نمیکنه.نمیخام بگم ناامیدم فقط میترسم که وقتی برگردم ببینم همه چیز تموم شده و هیچ راه برگشتی نیس.آقای زارع لطفا به دور از روحیه بخشی از روی برادری بهم بگید آیا واقعا اثراتش کامل از بین میره یا نه؟همین که تو کشور ما یه عده به فکر جوونا هستن مایه افتخار ماست.از صمیم قلب دوست دارم و امیدوارم همیشه و هرکجا که هستی موفق و پیروز باشی.

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   اول از همه دعا می کنیم که ان شاءالله همیشه حال دلتون خوب باشه …

   مدام این استرس کنکور و درس را حمل نکنید ، شما دچار یک اشتباه شدید و الان می خواهید اصلاح کنید هیچ سرزنش نکنید خودتون رو و از طرفی هیچ زمانی را هم تعیین نکنید کا کی و چگونه این بیماری زایل شود
   ما اینو میتونیم به شما بگوییم که شما به به پیگیری آموزش های دوره رایگان ترک خودارضایی و پورن گرافی و توکل بخدا و کارکرد روزانه روی خودتون امکان اینکه انرژی از دست رفته بازگردد هست و مدام در ذهن خود مشغولیت ایجاد نکنید چون هر چه بیشتر فکر منفی داشته باشید بیشتر درگیر ترس خواهید شد و دوره درمان شما به تعویق می افتد پس با توکل به خداوند فقط برای همان روز تلاش خود را انجام دهید…

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…
   با ترک خودارضایی، اصلاح تغذیه و ورزش ، دوره ستارگان زناشویی و انجام مراقبه های دوره استحاله امکان برطرف شدن مسئله زود انزالی واقعاً وجود دارد لطفاً حتما از دوره ها استفاده کنید تا اطلاعات بیشتر و کاربردی بدست بیاورید ، در رابطه با دستگاهیی که گفتید ما هیچ دستگاه و دارویی را برای درمان زود انزالی توصیه نمی کنیم چون موقتی جواب می دهند و عوارض دارند در رابطه با سوال آخرتون هم واضح نبود دوباره سوال رو واضح تر بفرمائید…

 5. zahras
  zahras گفته:

  سلام…… من دختری هستم ۱۸ ساله…………سال پیش کنکور دادم….و دقیقا از سال پیش دچار خودارضایی شدم…… امسال موندم پشت کنکور ولی متاسفانه نتونستم کامل بذارم کنار اینکارو….کمتر شده خیلی ولی نه هنوز……..اینبار واقعا دیگه انجامش نمیدم ولی از تاثیراتش نگرانم…..الان حدود۴ ماه مونده به کنکور…….ایا واقعا باید قید رتبه خوبو بزنم با این وضع حافظم…تاثیرش کم نمیشه یعنی توی این مدت؟واقعا حالم بده هرچی پیام هاتونو خوندم دیدم که اشاره ای نکردین که اثرش کم میشه ….فقط گفته بودید که ترسشو نداشته باشیم….درس هایی که خوندم تا این مدت یعنی هیچی به هیچی؟ واقعا نمیدونم چیکار کنم……خیلی ناامیدم خیلی…. هم از نظر این که گناه بزرگی کردم و هم به خاطر کنکورم………نمیتونم باز بمونم پشت کنکور و باید رتبم خوب شه……خدایا:(

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   ببینید شما در حد توانایی خودتون سمتتون رو انجام بدین و دوره ترک خودارضایی را هم دنبال کنید
   قرار نیست کنکور نهایت زندگی شما را رقم بزند و باعث شود شما با قبولی به قله پیروزی برسید یا با قبول نشدن از زندگی ساقط شوید در حد توان و قدرت خودتون کار کنید و حتما آموزش های مس به طلا را دنبال کنید

   و قرار نیست در ۴ ماه عوارض خودارضایی کاملاً از بین روند

   در رابطه با کنکوری ها هم صحبت کردیم ( فایلهای رایگان ترک خودارضایی و کنکوری ) …

   https://mesbetala.com/درمان-عوارض-بعد-از-خودارضایی/

   • zahras
    zahras گفته:

    خیلی ممنون از پاسختون…..ولی منظور من اینه که میتونم امیدوار باشم هنوز که بتونم درس بخونم و مطالب یادم نره(چون عوارض خودارضایی ضعف حافظست میگم)……یا کلا هیچی به هیچی دیگه…..نمیدونم چطور بگم واقعا…..ولی خب گفتین که قرار نیست با4ماه عوارض از بین بره…در اصل جوابمو گرفتم…..تشکر

    • گفته:

     سلام دوست عزیز…

     بله با ترک امکان برگشت و تقویت حافظه وجود دارد نه اینکه شما ترک کنید و هیچ درمانی در جسم شما صورت نگیرد خیر چنین چیزی وجود ندارد امکان برگشت هست اما شما باید دقیق و روزانه روی مسئله ترک کار کنید.

 6. Masiha M
  Masiha M گفته:

  سلام خسته نباشید
  سوال من اینه که کسی که خود ارضایی رو مثلا برای 3الی 7 بار انجام میده اونم اعتیاد محسوب میشه یا ن
  چون من کسایی رو میشناسم که روزی چند بار این کارو میکنن
  و سوال ئیگه اینه که در حین درمان رابطه جنسی داشته باشیم درمانو دچار اختلال میکنه یا ن

 7. Mehrab Masoudi
  Mehrab Masoudi گفته:

  سلام جناب زارع من کلاس هشتم هستم نزدیکه یک ساله خود ارضایی میکنم یه بار سه هفته ترک کردم اما نمیدونم چی شد دوباره برگشتم خیلی از این موضوع ناراحتم میخواستم بدونم چطوری میتونم ترک کنم و یک چیز دیگه اینکه آیا عوارض خود ارضایی مثل لرزش دست و بدن درد و … از بین میره

  • javad zare
   javad zare گفته:

   سلام مهراب جان
   لغزش در این مسیر طبیعی هست ولی مهم اینه که بلافاصله بعد از لغزش باید سریع توبه کنی و مسیر رو ادامه بدی.
   حتما به صفحه جامع ترک خودارضایی برو و تمامی مطالب رو بخون، و فایلهای صوتی و تصویری انتهای مقاله رو هم گوش بده و ببین.

   این سایت جامع ترین مرجع مطالب مربوط به ترک خودارضایی در سطح جهان هست . پس از این همه محتوای رایگان حتما استفاده کن تا برای همیشه پاک بمونی.
   موق باشی

 8. Ali Chardili
  Ali Chardili گفته:

  سلام من الان دوماهه که ترک هستم و فکرم و جسمم رو پاک کردم.
  به خاطر مساعل خانوادگی نمی تونم فعلا پیش هیچ دکتری برم ولی این سیلان منی بیچاره کرده از دوماه پیش کمتر شده ولی از بین نمی ره بگید چی بخورم یا چکار کنم تا خوب شه .
  ورزش هم می کردم ولی بدتر می شد و برای همین ورزش رو ترکش کردم .
  ممنون

  • javad zare
   javad zare گفته:

   سلام دوست عزیز،

   بهترین کار، صبر هست تا بدن خودش کم کم میزان انزال رو کنترل کنه.

   نکته مهم دیگه اینه که انرژی جنسی را شروع کنید به مصرف کردن در راههای دیگه مثل کار، خلاقیت، ورزش منظم و … . این یعنی همون استحاله نیروی جنسی که ما ازش زیاد صحبت می کنیم.

   کار بعدی که باید بکنید اینه که اصلا به مسائل جنسی فکر نکنید، ذهن خودتون رو درگیر سکس و شهوت نکنید تا تمرکز ناخودآگاه شما به سمت چیزهای دیگه بره.

   اینها رو رعایت کنید به همراه صبر، تا همه چیز درست بشه.

 9. Zahra Ide
  Zahra Ide گفته:

  سلام دکتر خسته نباشید
  من یه دوره گرفتار این مشکل شدم اما تلاش کردم ازش نجات پیدا کنم یعنی خودمو مشغول دانشگاه و چیزای دیگه ورزش و بیرون رفتن و … کردم
  اما گاهی اوقات که خیلی احساس تنهایی میکنم و مشغول دانشگاه و اینا نیستم و نمیشه بیرون اینا برم باز میرم سمتش که شاید تو هفته چند بار درگیرش بشم اما باز قوی کردن خودم یعنی رو خودم کار کردن که نباید این کارو انجام بدم جلوی خودمو میگیرم برا مدتی و اینکه خیلی زود جلوگیری کردم البته اما چند سالیه گرفتارشم و کامل ترک نشده هنوز شاید در سال فقط ۱۰ بار یا یکم بیشتر درگیرش بشم و البته زودم فارق میشم از این حال ولی میخوام به طور کامل ترک بشه باید چکار کنم واقعا؟ من حتی با راز آشنایی دارم و کلی انرژی مثبت سمت خودم جذب میکنم همیشه و نماز و قرآن و ذکر و اینا هم هر روز تو برنامم هست اما نمیفهمم دقیقا باید چکار کنم که به طور کامل از شر این گناه کبیره رها بشم لطفا کمکم کنید🙏

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   اعمالی که انجام می دهید خیلی هم خوب هست اما نیاز شما این هست که همیشه روی آموزش های مس به طلا کار کنید چه از نظر علمی آگاهی که باید کسب کنید و چه از نظر معنوی حتماً هر دو را پیگیری کنید

   راهکارها به طور کامل و جامع در دوره رایگان ترک خودارضایی گفته شده است
   و در بحث آشنایی با نفس که عامل مهم در موفقیت شما خواهد بود دوره سالیتود را کار کنید تا متوجه شوید که چرا با وجود انجام یکسری اعمال مذهبی باز هم درگیر هستید ، یعنی عدم خودسازی و شناخت نفس موجب شکست شما خواهد بود ..

 10. javad Karami
  javad Karami گفته:

  سلام خسته نباشید
  من 22 سالمه و از 18 سالگی بخاطر یه رفیق ناباب و نامرد گرفتار این گناه شدم، احساس گناه و پشیمونی و حسرت دارم،
  از این زندگی حالم میخوره
  حدود 5 ماه بود که ترک کرده بودم ولی بخاطر فیلم و عکس هایی که بقیه نشون میدادن دوباره وسوسه شدم و به این کار برگشتم، خیلی خودمو کنترل میکنم ولی گاهی بیرون افرادی رو میبینم که پوشش خوبی ندارن و حتی کوچیک ترین نگاه بهشون منو نابود میکنه،
  خسته شدم دیگه

  • javad zare
   javad zare گفته:

   سلام دوست عزیز

   این خیلی خوبه که شما علت لغزش خودتون رو شناسایی کردید. حداقل یکی از علت هاش رو. خوب شما باید حواستون باشه دیکه از این راه لغزش نکنید. یعنی هیچ وقت عکس یا فیلمی که فرد دیگری میخاد به شما نشون بده رو نبینید.
   از پرهیز و پاکی خودتون خیلی قدرتمند و خودخواهانه دفاع کنید! حتی اگر بهترین رفیق شما خواست کلیپی نشون شما بده با قدرت جواب منفی بدید و بگید من دیگه نمی بینم!

   کلا برای ترک این اعتیاد، باید همه راههایی که شما رو به لغزش میرسونن شناسایی کنید و اونها رو ببندید.

   تمامی مقالات، پادکست ها و ویدیوهای آموزشی که در زمینه ترک خودارضاییی، ترک پورنوگرافی و چشم چرانی هست رو هم ببینید و مطالعه کنید. اگر همه این فایلها رو آموزش ببینید امکان نداره که دیگه لغزش کنید.

   موفق باشید

 11. پسر .
  پسر . گفته:

  من سه ساله اىنکارو مىکنم ىعنى از ده سالگى من تو اون سن نمى دونستم اىنکار چى هست و فکر مىکردم مرىض شدم اما سىزده سالگى فهمىدم نوضوع چىه و سرچ کردم دىدم عوارض داره سعى کردم ترک کنم ولى با نشد الان چهارده سالمه مى خوام ترک کنم ولى بعضى اوقات که تو خونه تنها مىشم… غذا زىاد مىخورم ولى خىلى لاغرم مو هامن از اىن سن داره مىرىزه سر درد هم دارم وىه چىزاىى شبىه کرم هم مى بىنم حافظه ام ظعىفه حتى بعظى کلمات رو ىادم مىره الان دو هفته است اىن کاررو نکردم دىگه جز اىنا عوارضى ندارم با ترک کامل خوب مىشم شاىد تا الان 650 بار شاىدم کمتر اين کارو کرده باشم لطفا زود جواب بدىن

  • گفته:

   سلام دوست عزیز….

   خودارضایی به معنای فرار از واقعیت است و مثل یک داروی مخدر روان گردان و روحیه گردان عمل می کند ، خودارضایی در ابتدا جنبه ذهنی ندارد و در اوایل موجب خالی شدن ذهن می شود و یک خلوتگاه ایجاد می کند و باعث می شود که فرد از اضطراب های درونی و محیطی فرار کند و راه غم را ببندد اما بعدها خودارضایی به صورت عادت در می آید یعنی یک نوع اعتیاد
   و برای رهایی از این اعتیاد مس به طلا آموزش های زیادی دارد حتماً دوره رایگان ترک خودارضایی را کار کنید و با ما مرتب در تماس باشید تا نتیجه حاصل شود واینکه شما هر روز باید این ها را انجام دهید و بارها و بارها تکرار کنید تا به عنوان یک برنامه در ذهن شما ایجاد شود از طرفی مطالعه معنوی و ورزش هم در برنامه اتون باشد تا ان شاءالله بعد از پاکی جسمی به پاکی ذهنی دست پیدا کنید و البته شما چون مجرد هستید بعد یکماه پاکی هم می توانید از آموزش های دوره سالیتود استفاده کنید .چون دوره در روند بهبودی شما بسیار موثر هست

 12. عباس بهری
  عباس بهری گفته:

  سلام و تشکر بابت سایت و اطلاعات دقیق..
  بنده جوانی ۲۱ساله هستم که قبلا خودارضایی میکردم از حدود ۱۸ساگی یکبار در طول یک روز به ندت دوبار پشت سرهم ارضا شدم که میخاستم تمرین ارضا را انجام دهم که بعداز آن ماجرا هم اتفاقاتی از قبیل ایده هدی شغلی و استرس داشتم الان ۶ماه است که آلتم صبح ها نعوظ ندارد و من هم ۲ماهی میشود که خود ارضایی را کاملا ترک کردم پیش ارولوژی هم رفتم این موضوع دوبار ارضا را نگفتم آنها هم گفتند داری وسواس به خرج میدهی منتها آلتم مثل قبل از آن موضوع به طور کامل نعوظ ندارد چه عمدی چه غیر عمد خواهشا من را راهنمایی کنید که بنده ک ۲ماه است این عمل را ترک کرده ام امکان بازگشت به قبل را دام یا خیر امروز هم سر آلتم و فقط قسمت ختنه گاه احساس درد خفیف میکنم که با فشار دادن آن قسمت درد بیشتر میشود اما این درد را نداشتم چون کارهای سربازی را انجام داده ام و استرس زیادی هم دارم امکانش هست از استرس باشد
  تو رو خدا جواب بدید من عزمم راسخه منتها این علائم چرا درست نمیشه

 13. محمد ریاحی
  محمد ریاحی گفته:

  سلام آقای زارع عزیز
  قبل از طرح سوالم اول میخواستم یه تشکر بکنم بابت این وب سایت عالیتون که به انسان های زیادی کمک میکنید انشالله هر روز موفق تر باشید.
  سوالم اینه که من آموزه های یک عزیز روانشناسی رو دنبال میکنم(دکترهلاکویی) ایشون گفتند کسانی که خودارضایی به مقدار زیاد و اعتیادگونه دارند آسیبی که به سیستم مغزیشون میزنند اینکه از حالت حس و احساسی خارج میشن وبا تخیل فقط ارضا میشن ودر رابطه ی طبیعی ارضا نمیشن گفتند حتی میتونه این تغییرات همیشگی باشه و خیلی سخت به حالت اولیه برمیگرده
  راستش منم سال های زیادی هست بدین شکل هستم الان یه ترس دارم از اینکه چقدر مطالب ایشون درسته؟ چون شما فرمودید با ترک خودارضایی عوارض ذهنی از بین میره ومشکلی در ازدواج آیندشون پیش نمیاد
  آقای زارع این الان مشغله ذهنی بدی شده واسم. میشه خواهش کنم خودتون کامل در این مورد توضیح بدید
  با سپاس فراوان

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…
   توجه داشته باشید که عوارض خودارضایی از بین می روند ولی شما لازم هست در این مسیر پیوسته واهسته حرکت کنید و وقتی شما روزانه سهم خود را برای بهبودی انجام می دهید پس نگران نباشید و این روند را با یاری خدا انجام دهید و یه این شکل هم نباشد که من ۱۰ ماه پاکی گرفتم و سطح انرژیم بهتر شده پس برگردم یه فیلمی نگاه کنم یا پرهیزهامو بخواهم از روی کنجکاوی امتحان کنم این مسئله کاملاً اشتباه هست و باید کنار بگذارید و همچنان مانند یک کودک در حال آموزش بدون هیچ عُجب و خستگی مسیر را ادامه دهید پس نگرانی نباشید اما تا بهتر شدن روح و روان شما زمان و تلاش پی در پی لازم هست ، از طرفی هر چقدر شما ترس و نگرانی بخرج بدین برای این عارضه مسئله بدتر و بدتر خواهد شد.

 14. movahediyanh
  movahediyanh گفته:

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون
  من 6 ساله که این کار رو انجام میدم
  عوارضش واقعا ازارم میده
  کمر درد
  گوشم سوت میکشه
  یه چیزایی مث مگس جلو چشمم میبینم
  سر گیجه دارم همیشه و امسالم کنکور دارم و ضعف حافظه شدیدی دارم
  چیکار باید بکنم ؟؟
  این عوارض جبرا پذیره؟

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   اگر قسمت پاسخ به سوالات و در اینجا قسمت پاسخ به کامت ها را مطالعه کرده باشید ، قبلاً هم گفتیم عوارض خودارضایی قابل درمان هستند اما نیاز به ترک و پرهیز هست و توجه به تغذیه و ورزش تا عوارض کم کم برطرف شوند حتی گاهاً نیاز به مراجعه نزد پزشک مربوطه هست …

  • گفته:

   سلام …

   هیچ وقت دیر نیست تا وقتی که در رحم این دنیا هستیم هر روز داره بهمون فرصت داده میشه که جستجویی درون خودمون بکنیم و خودمون رو با سنت های خدا یعنی همان قانون که همه ازش صحبت می کنند وفق دهیم ، پس بجای حسرت روزهای از دست رفته حال رو زندگی کنید و دنبال راه حل باشید از مشکل بیاین بیرون کافی هست بخواهید و این خواستن شعار نیست ، شما اگر با تمام وجود بخواهی امکان پاکسازی هست که خیر دنیا و اخرت رو از آن خودت بکنی …

 15. Sara Ebd
  Sara Ebd گفته:

  سلام. من چند سالی هست که متاسفانه این کار رو انجام میدم‌. و الان متوجه شدم که دستگاه تناسلیم حساسیت خودشو از دست داده و من نمیتونم به راحتی به اورگاسم برسم. و در شرف ازدواج هم هستم و میترسم نتونم با همسرم اورگاسم رو تجربه کنم. به نظرتون راه درمانی وجود داره؟ تحریک پذیریم به شدت کم شده..‌

  • گفته:

   سلام دوست عزیز….

   فعلاً به ازدواج فکر نکنید یعنی اول مسئله ترک خودارضایی و پورن رو کار کنید دوره ترک خودارضایی و فایل های ضبط شده لایوهای آقای زارع در اینستا را در کانال گذاشتیم این ها رو خووووب کار کنید و عملی کنید لطفاً بعد از یکماه پاکی دوره سالیتود رو کار کنید ، ورزش حتماً در برنامه شما باشه و در زمان ازدواج از دوره استحاله استفاده کنید اگر نکاتی که گفتم رو خوب اجرا کنید این حساسیت هم بهتر خواهد شد در زمان وسوسه هم میتونید در تلگرام با من @Smesbetala و در اپلیکیشن با دوستان صحبت کنید پس نگرانی نداشته باشید ان شاءالله که درمان حاصل می شود …

 16. mohammadamin tayeni
  mohammadamin tayeni گفته:

  سلام ببخشید من حدود 4 ساله خودارضایی میکنم ولی هرطور که میخوام جلوشو بگیرم نمیشه میخواستم بدونم اگه با استفاده از گفته های شما بنده خودارضایی رو ترک کنم آیا اثراتش میره لطفا فقط برای روحیه ی من چیزی نگید مثلا احساس میکنم چشام یکم ضعیف شده یکم گودی کمر پیدا کردم در صورتی که اکثرا افرادی که چاق هستن گودی کمر دارن ولی من چاق نیستم و همیشه احساس میکنم یک چیزی کمرمو سفت گرفته ایا اینا به مرور زمان حل میشه لطفا دقیقا درمورد این دو مورد توضیح بدید چون من تقریبا نا امید شدم از زندگیم و اینکه این چیزی که الان میگم رو هم خواهش میکنم حتما بگین اینکه تو رشد قد تاثیر داره امکان داره رشد قد قطع بشه من 15 سالمه و میترسم که رشدم قطع بشه اگه اینم قطع بشه دلیلی برای زندگی ندارم خواهش میکنم استاد زارع فقط خودتون و خیلی کامل جواب بدین ازتون خواهش میکنم😞😞😞

  • گفته:

   سلام دوست عزیز….

   اول از همه خدا را شکر که الان متوجه شدید خودارضایی منفعتی نداره و امید واهی دادن به کسی کار ما نیست ، دوست عزیز عوارض خودارضایی از بین میرن ولی حالا چه زمانی ما نمی تونیم زمان براتون مشخص کنیم این مقاله رو حتماً بخونید …

   آیا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین میرود؟ بله قطعا!! – https://mesbetala.com/درمان-عوارض-بعد-از-خودارضایی/

   بدلیل کاهش قدرت بدنی و همچنین ایجاد بلوغ زودرس و تاثیرات هورمونی باعث کوتاهی قد می شود. خودارضایی علاوه بر مشکلات جسمی مانند آسیب دستگاه تناسلی، ضعف بینایی، ضعف جسمانی و کوفتگی، رنگ پریدگی، کبودی اطراف چشم، خستگی و بی حالی مفرط، خواب آلودگی زیاد، سستی و بی رمقی، ضعف حافظه، همچنین فرد دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود.
   بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود. از جمله راههای پیشنهادی برای ترک خودارضایی پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات سالم، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند. اگر اشتیاق دارید برای رسیدن به خواسته خودتون مرتب دوره رایگان ترک خودارضایی را کار کنید و بعد ۶ فایل ضبط شده از لایوها اینستاگرام در رابطه با این موضوع در کانال مس به طلا هست و بعد از یک ماه پاکی می تونید دوره سالیتود را شرکت کنید چون دوره برای پاکسازی فکر شما لازم هست بعد از ترک البته …

 17. Amin gholami
  Amin gholami گفته:

  سلام
  من نزدیک ۳ سال بود اینکارو میکردم اما ۸ ماهه اینکارو نمیکنم
  دارم میمیرم وقتی میبینم همچین کاری کردم و خودمو بدبخت کردم
  الان ضعف جسمانی وگودی کمر و حافظم اذیتم میکنن!
  رفتم سراغ نماز و ورزش اگه مدام انجام بدم اینا از بین میرن؟
  ترکش که میتونم از این میترسم هیچوقت خوب نشن
  من الان دارم میرم تو ۱۷ سالگی و ۲ سال دیگه کنکور دارم میترسم تا ۲ سال دیگه هیچ تغییری نکنه

  • گفته:

   سلام دوست عزیز

   بجای سرزنش کردن خودتون ، در مسیر راه حل باشید نه مشکل شما از روی ناآگاهی اینکارو کردید و الان هم امکان درمان بوسیله آموزش های مس به طلا هست فقط این حس و حال منفی را کنار بگذارید ناله کردن ها و سرزنش ها تا ذهنتون باز بشه ، و این نگرانی ها رفع شوند و حال خوب رو تجربه کنید ان شاءالله…

 18. Hmid Bababi
  Hmid Bababi گفته:

  سلام اقای سلمانی من چند سالی درگیر خودارضای بودم و الان مدت 1ماه است این عمل را انجام نمیدم و تو این یک ماه حالت گیجی در سر دارم و تعادلم یکدفعه بهم میخوره تو راه رفتن و حالم و خراب کرده این موضوع میخواستم بدونم که این موضوع با خود ارضایی که من انجام میدادم در ارتباط یا نه ممنون میشم من رو راهنمایی کنید .

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   ان شاءالله که همچنان در مسیر پاکی مستدام باشید و خوشحالم براتون ،
   بله این سردردها و حال بدی ارتباط داره با ترک خودارضایی چون شما در حال ترک وابستگی هستید و این ها سمزدایی هست یک دوره ای دارند در هر مقطع از پاکی شما با یکسری مسائل روبرو می شوید بالاخره سم هایی هست که باید ریخته بشن بیرون و هر سمی که بیرون ریخته شود درد دارد لذا شما نگرانی از این بابت نداشته باشید، آموزش های تخصصی ما رو پیگیری کنید ، ورزش و مراقبه در برنامه اتون باشه و ان شاءالله این اوضاع هم درست میشه …درضمن من خانم هستم

  • گفته:

   سلام دوست عزیز

   ان شاءالله که خوب باشید و تبریک بابت اینکه در تلاش هستید برای ترک ، زمان مشخصی نداره و شما با دیدگاه من فقط برای امروز برای پاکی و بهبودی زندگی خودم تلاشمو میکنم ، دنبال زمان نباشید فقط برای ۲۴ ساعت تلاش کنید برای پاکی و ان شاءالله که موفق هم میشین

 19. 0e75061cfc
  0e75061cfc گفته:

  سلام . من 19 سالم هست و تقریبا 4.5 سالی خودارضایی میکردم . الان مدتیه . شاید یکی دو هفته ای هست که دیگه از فکرم دراومده . راستش یکی دو ساله رگ هایی روی التم پدید اومدن . و مویرگ هایی روی کیسه بیضه ام رویت میکنم . بنظرتون اسیب جدی به دستگاه تناسلیم رسیده ؟ خیلی نگرانم . اگر چند ماهی از هرگونه رابطه جنسی پرهیز کنم بنظرتون برطرف میشه این مشکلات ؟ راستش خیلی خوشم نمیاد به پزشک مراجعه کنم . لطفا راهنماییم کنید . اگر درمان هایی رو میشناسید که بتونم دستگاه تناسلیم رو تقویت کنم و بهبود پیدا کنم پیشنهاد بدید . ممنونم .

  • گفته:

   سلام دوست عزیز

   بهترین راه درمان ترک خودارضایی هست این بیماری را ترک کنید روابط نداشته باشید ، در مسیر پاکی باشید ، آموزش ها را شروع کنید و اگر در دستگاه تناسلی باز تغییر ایجاد نشد به پزشک مربوطه میبایست مراجعه کنید …
   ولی حتما پیگیر آموزش ها باشید روح که آرام گرفت بر جسم هم تاثیر خواهد گذاشت ..

 20. امین محمد
  امین محمد گفته:

  سلام خسته نباشید.میخواستم یک سوال از شما در مورد فواید ترک خود ارضایی بپرسم.اونم این هستش که آیا حالت چهره و اندام های بدن بعد از ترک خود ارضایی برمیگرده یا نه؟چون من خودم واقعا اون زیبایی و حالت بدنی که داشتمو از دست دادم.دوما هم اینکه من دو ساله خود ارضایی رو شروع کردم و الان تصمیم به ترک آن دارم.میخواستم بدونم دو سال مدت زمان زیادیه یا نه؟
  ممنون میشم جواب بدید با تشکر

  • گفته:

   سلام

   بله با ترک خودارضایی خوددرمانی جسم آغاز میشود البته تا مدتی به علت سمزدایی درد وجود دارد ولی امکان بازگشت چهره وجود دارد با استفاده از تغذیه مناسب، ورزش، مثبت اندیشی کار روی روح و روان همه این ها تاثیر کارهستند
   بله ۲ سال هم مدت زیادی هست ولی نگران نباشید اگر اراده به خرج دهید حتما موفق خواهید شد

  • گفته:

   سلام …

   بله بعد از ترک امکان اینکه جسم به حالت های قبلی خود برگرد هست به شرط رعایت اصول معنوی ، تغذیه، مثبت اندیشی و ورزش
   پس میبایست با مراقبت به نتایج خوبی دست پیدا کرد
   از طرفی بله ۲ سال هم زیاد است اما نگران نباشید با اراده کردن و توکل بخدا امکان اینکه این مسئله درست شود هست …

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   بله امکان اینکه جسم به حالت های قبلی خود برگرد هست به شرط رعایت اصول معنوی، تغذیه، ورزش، مثبت اندیشی، دوری از محرک ها
   اگر این کارها انجام شود حتماً نتایج خوبی عاید شما خواهد شد مسئله بعدی اینکه لازم هست تلاش داشته باشید بله ۲ سال هم مدت زیادی هست ولی نگران نباشید با اراده و توکل بخدا به هدفتون می رسید

  • گفته:

   سلام دوست عزیز
   کی گفته ؟ چه منبعی !!!

   در مقاله علمی و البته معنوی مس به طلا در رابطه با عوارض خودارضایی صحبت کردیم و گفتیم همه عوارض از بین می روند اما زمان مشخص وجود ندارد با رعایت یکسری نکات عوارض هم کم کم از بین می روند

دیدگاهتان را بنویسید