مرز خصوصی همسران

wives-privity-limit
5
(1)

سؤالی که کاربران پرسیده بودند و سؤال بسیار مهمی هست در رابطه با ارتباط همسران: حد و مرز زندگی شخصی و همسران کجا میشه؟ مثلاً آیا ما اجازه داریم گوشی همسرمون رو چک کنیم ببینیم چه اطلاعاتی داره و با کی تماس گرفته؟ یا رمز گوشیشو داشته باشیم؟ یا اینکه نه! کسی حق نداره بگه: من می خوام رمز گوشی تو رو داشته باشم و گوشی یک چیز شخصیه یا صندوق ایمیل یا هر چیزی که شخصی میشه، چطوری و حد و مرزش کجاست؟

نظرات مختلفی وجود داره. ولی بهترین کاری که یک زن و شوهر می تونن بکنن ، اینه: هیچگونه مرز شخصی وجود ندارد. هیچکس نمی تونه بگه از اینجا به بعد شخصی منه و تو نمی تونی وارد بشی. و هر چقدر که بیشتر مرزهای بیشتری بذاریم و بگیم: از این خط پاتو این ورتر نذار و حریم شخصی منه ، به همون میزان اعتماد همسرمون نسبت به ما کمتر و عمق رابطمون ضعیف تر میشه.

اصلاً همچین چیزی نیست. که یک آقا یا خانمی بگه: نه! گوشی من شخصی خودمه! و تو حق نداری بری تویگوشی من ببینی که چه کسی به من پیام داده! درست. یک جاهایی ادب حکم می کنه که مثلاً آقایی می بینه که خانمش داره با دوست یا همکلاسی خانم چت می کنه ، ادب حکم می کنه که نره متن چت هاشونو بخونه. ولی در این حد باید باشه که گوشی ها باز باشه و اگر رمزی داره که هر کسی نمی تونه استفاده کنه ، همسران باید رمز گوشی های همدیگه رو داشته باشن.

مثلاً گوشی من و همسرم اندرویده، با اثر انگشت باز میشن. اثر انگشت همدیگه رو روی گوشیمون فعال کردیم و گوشی هامون با اثر انگشت هر دومون باز میشه و اصلاً هیچ مرز و خصوصیتی وجود نداره.

نیت های خیر هم نباید از همسر پنهان شود

چرا؟ چون ما اعتماد داریم به هم و می دونیم که هیچ چیزی برای پنهان کردن وجود نداره. حتی اگر در مواردی که می بینی یک آقایی داره به یک خانمی یک کمک خیر در راه خدا می کنه و می خواد هیچکس نفهمه و ریا نشه ، کافیه این رو از همسرش مخفی کنه و یک روزی همسرش بفهمه. حالا بیا و درستش کن! دیگه همسرش مثلاً میگه: اگر تو خیلی با خدا بودی ، چرا به من نگفتی؟ اگر نیتت خیر بود ، چرا از من پنهان کردی؟ حالا بیا و درستش کن!

اصلاً نیت های خیرمون هم نباید از همسرمون پنهان کنیم. مثلاً مواردی پیش میاد که یک فردی می خواد به یتیم ها کمک کنه و یک پولی هر ماه داره از حسابش خارج میشه و اگر حساب کتابشون مشترک باشه ، همسرش می بینه که هر ماه یک پولی از این حساب داره میره به حساب خاصی. مشکوک میشه که این پول داره برای کی میره هر ماه؟ حالا هی می خوای بگی که ریا نشه و … فایده نداره.

باید بگید همه چیز رو. هیچگونه چیزی نباید حالت خصوصی بازی باشه. این بهترین کاری هست که ما می تونیم بکنیم. دیگه بستگی داره به اینکه زن و شوهر چقدر احترام قائلن برای طرف مقابل و چقدر دوست دارن که این ستون اعتماد توسط ایشون ساخته بشه. پس گوشی های همسرتونو راحت چک کنید. مشکلی هم نداره.

 

 

 

 

 

 

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید