تعریف خودارضایی و انواع آن

تعریف خودارضایی
4.3
(16)

تعریف خودارضایی

خودارضایی به هر عملی گفته میشود که طی آن یک نفر خودش را از نظر جنسی تحریک کند و به اوج لذت جنسی (انزال) برساند. نام دیگر این عمل، استمناء در آقایان و استشهاء در خانم ها است.

رسیدن به اوج لذت جنسی در خودارضایی، به هیچ وجه ارگاسم کامل نیست و در نهایت می توان روی آن نام انزال گذاشت (در مردان). زیرا ارگاسم واقعی فراتر از بازی کردن با اندام جنسی و تحریک کردن آن است. ارگاسم واقعی در طی یک رابطه عاشقانه زناشوئی، و در کل بدن اتفاق می افتد نه فقط در اندام جنسی. این رازی است که میلیونها و شاید حتی میلیاردها نفر از انسانها در سطح جهان از آن اطلاعی ندارند.

مهمترین سوالی که در مورد خودارضایی مطرح می شود این است که آیا این عمل کار صحیحی هست یا خیر؟ آیا خودارضایی می تواند جایگزین رابطه با همسر شود؟ اگر آموزش های این سایت را دنبال کنید، به شما اثبات خواهد شد که جواب منفی است. خودارضایی به هیچ عنوان نمی تواند جایگزین رابطه با همسر شود. دلایل مختلفی برای این موضوع هست. از آسیب های فراوان جسمی، روحی، روانی گرفته تا تاثیرات منفی آن در زندگی انسان مانند فقر، سردرگمی، ناامیدی، احساس حقارت و غیره.

خودارضایی چیست؟

خودارضایی یعنی اینکه فردی خودش را از نظر جنسی تحریک کند، با آلت جنسی خود بازی کند تا جایی که به اوج لذت جنسی ( انزال) برسد. البته این اوج لذت جنسی، با اوج لذت جنسی حقیقی که در رابطه زناشوئی اتفاق می افتد – یعنی ارگاسم – بسیار متفاوت است. یعنی لذت جنسی خودارضایی بسیار ضعیف تر از ارگاسمی است که در سکس با همسر اتفاق می افتد. در اکثر موارد، عامل اصلی تحریک کننده فرد برای خودارضایی، دیدن فیلمهای مستهجن (پورنونوگرافی) است . ولی عوامل دیگری هم برای تحریک فرد وجود دارد مانند چشم چرانی، تخیلات جنسی، بیکاری و تنهایی.

شاید از خود بپرسید که آیا خودارضایی کار درستی است؟ مثلا اگر من مجرد باشم و شرایط ازدواج را نداشته باشم میتوانم خودارضایی کنم و فشار جنسی خودم را تخلیه کنم؟ ما در وب سایت مس به طلا به شما آموزش می دهیم که خیر! حتی اگر مجرد باشید و به هیچ عنوان شرایط ازدواج را نداشته باشید، خودارضایی نکنید. زیرا خودارضایی آسیب های بیشمار جسمی و روحی و معنوی به شما می زند که در مقابل چند دقیقه لذت زودگذر اصلا ارزشش را ندارد. مطالب این سایت را با دقت مطالعه و پیگیری کنید تا این موضوع کاملا برای شما روشن شود.

خودارضایی در مردان

منظور ما از مردان، متاهل ها هستند. اگر مجرد هستید به موضوع خودارضایی در پسران رجوع کنید.
خودارضایی در مردان به گونه ای انجام می شود که مرد متاهل، با اینکه همسر دارد و میتواند نیاز جنسی خود را با همسرش ارضا کند، ولی با آلت جنسی خود بازی کرده و پس از تحریک شدن، خود را به انزال می رساند. این کار یکی از مخرب ترین کارها برای مرد است. زیرا در اکثر موارد، خودارضایی باعث ایجاد مشکل زودانزالی، مشکل در نعوظ و ناتوانی جنسی میشود. این مشکلات وقتی شدت پیدا میکنند که مرد، خودارضایی را به همراه دیدن پورنوگرافی انجام دهد.

امروزه تاثیرات ویران گر فیلمهای پورن بر روی مغز انسان از نظر علمی کاملا اثبات شده که ما در بخش ترک پورنوگرافی کامل به آنها پرداختیم. فقط اگر بخواهیم اینجا در حد یک جمله به مضرات دیدن پورنوگرافی اشاره کنیم، خوب است که به این یافته علمی توجه کنیم: “پورنوگرافی، ماده مخدر قرن 21 است” . یعنی همان تاثیراتی را که مواد مخدر مانند کوکائین روی مغز انسان می گذارند، پورنوگرافی هم روی مغز می گذارد.

انجام خودارضایی به همراه پورنوگرافی، باعث اعتیاد فرد به دیدن شریکهای جنسی متعدد در زمانی بسیار کوتاه می شود. یعنی مغز در ازای دیدن هر کدام از تصاویر و کلیپ میزان بسیار بالایی دوپامین ترشح میکند که از مقدار طبیعی و سالم آن خیلی بیشتر است. مغز به این میزان دوپامین معتاد می شود. در نتیجه، وقتی که مرد می خواهد با همسر خودش رابطه جنسی داشته باشد، همسرش اصلا برای او جذاب نیست و میزان دوپامین خیلی کمی با دیدن همسرش در مغز او ترشح می شود.

به همین علت است که مردی که پورنوگرافی میبیند و خودارضایی میکند، کیفیت رابطه جنسیاو با همسرش به شدت کاهش پیدا میکند و نارضایتی جنسی در همسر او ایجاد می شود. این سر آغاز انواع مشکلات زناشوئی، از مشاجره گرفته تا خیانت و طلاق است.

خودارضایی در پسران

خودارضایی در پسران مجرد معمولا با دیدن فیلمها و تصاویر مستهجن ( پورنوگرافی)، چشم چرانی، صحبت های جنسی با دوستان و کلا تحریک جنسی انجام می شود. یعنی فرد خودش را با این قبیل محرک های جنسی تحریک میکند، و سپس با تماس جنسی با خودش، خود را به انزال می رساند.
این کار یکی از بزرگترین اشتباهات و البته مشکلات پسرهای مجرداست . چون آنها برای ارضای نیاز جنسی خود، دست به خودارضایی می زنند. از آنجایی که انرژی جنسی و شهوت در جوانان بسیار زیاد است، خودارضایی در پسران متاسفانه بسیار رایج است. خیلی از پسران مجرد گمان می کنند که تنها راه چاره برای ارضای جنسی آنها این عمل مخرب است. این تصور کاملا اشتباه است و زیر بنای آن آگاهی بسیار کم در رابطه با مسائل جنسی است.
اگر پسران جوان بدانند انرژی جنسی که خداوند به آنها عطا کرده چقدر مقدس و قدرتمند است و قابلیت تبدیل شدن و هدایت شدن به چه مسیرهای عالی را دارد، هیچ گاه این گنج ارزشمند را با خودارضایی تلف نمی کنند. در وب سایت مس به طلا، ما راجع به موضوع استحاله نیروی جنسی به تفصیل صحبت کرده ایم و حتما به ویدیوها، پادکست ها و مقالات این حوزه رجوع کنید. استحاله نیروی جنسی یعنی استفاده هوشمندانه و غیرفیزیکی از نیروی جنسی، و نه تلف کردن و تخلیه کردن آن در رختخواب یا دستمال کاغذی!!!
خودارضایی در زنان
منظور از زنان، زنان متاهل هستند. اگر مجرد هستید به مبحث خودارضایی در دختران رجوع کنید.
خودارضایی در زنان یعنی خانم متاهلی، با تحریک کردن و لمس آلت جنسی خود ( یا حتی گاها با لمس کردن جاهای دیگر بدن خود یا صرفا با تخیلات جنسی)، خود را به اوج لذت جنسی برساند.
خودارضایی در زنان علت های متعددی میتواند داشته باشد. یکی از رایج ترین علت ها این است که شوهر خانم قادر به ارضا کردن او در رابطه جنسی نیست. مشکلاتی از قبیل زودانزالی، اختلال در نعوظ، ناتوانی جنسی، سرد مزاجی و … در مرد، باعث می شود که او نتواند همسر خود را به ارگاسم برساند. بعضی از حانم ها موقع رابطه جنسی با شوهرشان که مشکلات جنسی، خودارضایی هم میکنند تا به ارگاسم برسند. بعضی ها هم ممکن است در خلوت خودشان خودارضایی کنند و نیاز جنسی خود را تخلیه کنند.
از دلایل دیگر خودارضایی در خانم ها، اعتیاد به این عمل اشتباه و حرام است. یعنی حتی ممکن است شوهر خانم هم از نظر جنسی مشکلی نداشته باشد و بتواند او را در سکس ارضا کند، ولی خانم همچنان به خاطر اعتیادی که از دوران مجردی به این کار اشتباه پیدا کرده، خودارضایی را ادامه دهد. در این صورت باید درمان خود را بسیار جدی بگیرد. معمولا اعتیاد به خودارضایی در زنان به همراه دیدن فیلمهای مستهجن، ارتباط با دوستان منحرف و ناباب و تخیلات جنسی زیاد همراه است. همه این موارد باید از زندگی فرد حذف شود و فرآیند درمان واقعی آغاز شود. زیرا خودارضایی یک عمل مخرب و منفی و از نظر شرعی حرام و گناه کبیره است. ادامه دادن به این اعتیاد، زندگی زناشوئی خانم را تحت تاثیر قرار داده و عشق و معنویت را از رابطه او با شوهرش دور میکند. چنین خانمی باید دیر یا زود منتظر اتفاقات بد بعدی مثل خیانت کردن شوهر، طلاق و … باشد.

خودارضایی در دختران

خودارضایی در دختران مجرد، یک مشکل رایج و البته بسیار بزرگ برای آنهاست. زیرا بعد از هر بار خودارضایی، ارتباط دختر با روح الهی خودش و با خداوند بیشتر قطع می شود و اخلاق و رفتار او کم کم تغییر پیدا میکند.

معمولا دختران از دوستان نزدیک خود تاثیر بسیار زیادی میگیرند. اگر همه دوستان دختری خودارضایی کنند احتمال اینکه او هم به این کار روی بیاورد بسیار بالا است. حتی اگر دختری دوستان ناباب هم نداشته باشد، کافی است به خودش اجازه بدهد که فیلمهای مستهجن ببیند. دیدن این فیلمها مطمئنا به خودارضایی ختم می شود و دختر پاک و معصوم دیروز، کم کم تبدیل می شود به دختر کم حیا و منحرف امروز.

شاید به عنوان یک دختر جوان و مجرد، این حق را به خودتان بدهید که چون شوهر ندارم، و چون نمی خواهم با پسرها رابطه داشته باشم، پس حق من است که خودارضایی کنم. ولی مطمئن باشید این توجیه درست نیست و از سمت خداوند پذیرفته نیست. درست است که مجرد بودن و نداشتن همسری که انسان میل جنسی اش را با او ارضا کند خیلی سخت است. ولی نداشتن همسر دلیلی نمی شود که انسان در برابر خداوند بایستد و کار اشتباه و گناه کبیره مرتکب شود.

خودارضایی، دریچه ورود به انواع انحرافات جنسی، ضعف شخصیت، ضعف ایمان به خدا و انواع مشکلات روحی روانی است. ( به فایلهای عوارض خودارضایی رجوع کنید). وقتی دختری به این مشکلات دچار شود، آیا میتواند به ازدواج فکر کند؟ حتی اگر ازدواج کند آیا میتواند مادر خوبی برای فرزندانش باشد؟ مطمئنا خیر. مقام و جایگاه مادر، بسیار مقدس و معنوی است و دختری که در مجردی خودارضایی میکرده و بدون توبه و ترک این مشکل، ازدواج کرده است، آلودگی های روح خودش را به درون روح فرزندش منتقل می کند.

خودارضایی در کودکان

شاید عجیب به نظر برسد که کودکان هم ممکن است خودارضایی کنند. البته واضح است که خودارضایی در کودکان به همراه انزال نیست ولی این کار برای آنها میتواند تبدیل به یک لذتی شود که خودشان هم نمی دانند چه نوع لذتی است. دلیل اصلی و زیربنایی خودارضایی در کودکان این است کودک متاسفانه با مرکز لذت جنسی خودش آشنا شده است.

یکی از رایج ترین دلایل کشف لذت جنسی در کودک ، نگه داشتن ادرار در کودک است. وقتی کودک ادرار خودش را تخلیه نکند، فشار ادرار باعث میشود که آلت جنسی خود را لمس کند تا به نوعی جلوی فشار ادرار را بگیرد. تماس بیش از حد با اندام جنسی، باعث میشود کودک از این کار لذت ببرد و به عنوان بازی به آن نگاه کند. پدر و مادر ها در این جا نقش بسیار مهمی دارند. باید کودک را حتی اگر تمایل ندارد به دستشوئی ببرند و او را وادار کنند تا ادرار کندند خصوصا شبها قبل از خواب این امر اهمیت بسیار زیادی دارد.

دلایل دیگری نیز در کشف لذت جنسی توسط کودکان وجود دارد. مانند:
• تحریک کودک توسط بزرگسالانی که مشکل انحراف جنسی “پدوفایل” (بچه بازی) دارند.
• تحریک کودک توسط کودکان دیگر و انجام بازی دید زدن آلت جنسی یکدیگر
• دیدن فیلمهای مستهجن

آیا خودارضایی در کودکان برای آنها مضر است؟

بله قطعا. کودکی که خودارضایی را یاد گرفت، به احتمال بسیار زیاد به عمل خودارضایی اعتیاد پیدا میکند و این اعتیاد می تواند حتی تا بعد از ازدواج ادامه پیدا کند و چه بسا اگر اقدامی برای درمان آن انجام نشود، تا آخر عمر گریبان گیر او باشد. به دروغهای به اصطلاح “علمی” که توسط موسسه کینزی از سال 1954در دنیا منتشر شد توجهی نکنید. آنها در یک اقدام وحشیانه و غیر انسانی، به صد ها کودک معصوم، از نوزاد 4 ماهه به بالا، تجاوز کردند و نتایج این تجاوزات را ثبت کردند و به عنوان مدرک علمی، در دنیا منتشر کردند و اعلام کردند که انسان از بدو تولد، گرایشات جنسی مانند بزرگسالان دارد. در حالیکه هر عقل سالمی میداند که کودکان تا قبل از سن بلوغ، توجهی به مسائل جنسی ندارند مگر اینکه بزرگسالان بیمار، آنها را تحریک کنند. حتما ویدیوهای رایگان ما در زمینه افشاگری موسسه کینزی را در بخش ویدیوهای آموزشی ببینید.

پس میبینیم که مراقبت جنسی از کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و پدر و مادر باید از نظر تربیت جنسی و حفظ سلامت جنسی کودک، آموزش کامل دیده باشند. به همین علت ما یک دوره آموزشی به نام “رازهای سلامت جنسی کودکان” آماده کرده ایم که میتوانید از قسمت محصولات سایت آن را تهیه کنید.

خودارضایی در نوجوانان

نوجوانی دوران فوران هورمونهای جنسی و اوج لذت جویی جنسی است. شهوت جنسی در این دوران مانند یک آتش شعله ور، تمام وجود نوجوان را در بر میگیرد. طبیعی است که نوجوانان در این سن، به راحتی به سمت خودارضایی و انواع مسائل جنسی دیگر کشیده شوند و بخواهند همه چیز را تجربه کنند. زیرا علاوه بر اوج تمایلات جنسی، سن نوجوانی سن کنجکاوی شدید جنسی هم هست. نوجوان با انبوهی از سوالات جنسی مختلف روبرو است. از نحوه بچه دار شدن، تا نحوه انجام سکس، خصوصیات جنس مخالف، و انواع سوالات دیگر.
متاسفانه در دنیای امروز، پورنوگرافی و فیلمهای مستهجن، به مرجعی برای پاسخ به سوالات جنسی نوجوانان تبدیل شده اند. در صورتی که آنچه که در این فیلمها نشان داده میشود، کاملا غیر واقعی، غیر انسانی و حتی شیطانی است. رسالت فیلمهای مستهجن، انحراف جنسی مردم جهان است. انحرافی که از تحقیر و بی ارزش کردن زن شروع شده و به انواع انحرافات و بیماریهای جنسی ختم می شود. دلیل آن هم بسیار ساده است. مردمی که به شکل افراطی درگیر مسائل جنسی شوند ( از طریق اعتیاد به پورنوگرافی)، مانند بره های رام و بی آزاری هستند که قدرتهای بزرگ هر بلائی دلشان بخواهد سر آنها می آورند.
دیدن پورنوگرافی قطعا باعث انجام خودارضایی در نوجوانان می شود. خودارضایی، انرژی جوانی و انرژی قدرتمند جنسی که انرژی حیات است را نابود می کند، استعدادهای نوجوان را تباه می کند، و او را دائما درگیر افکار جنسی، افسردگی، ناامیدی، فکر خودکشی، بی هدفی، پوچی و احساس گناه می کند.
نقش پدر و مادر در تربیت جنسی نوجوانان در اینجا بسیار کلیدی است. هر پدر و مادری باید آگاهی و دانش کامل نسبت به دوران نوجوانی فرزندش داشته باشد و بداند تا چه حد باید مسائل جنسی را برای او باز کند. نقش اصلی پدر و مادر این است که آنقدر با نوجوان خود دوست و رفیق باشند که او تمامی سوالات جنسی خود را از در و مادر بپرسد ، نه اینکه پاسخ اشتباه آنها را در فیلمهای مستهجن پیدا کند. اگر پدر و مادری هستید که در خانه نوجوان دارید، حتما دوره “رازهای سلامت جنسی نوجوانان” را بخرید و استفاده کنید.

 

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 16

4 دیدگاه برای “تعریف خودارضایی و انواع آن

  1. picoomid2002
    picoomid2002 گفته:

    یک تجربه فکری داشتن گفتن با دوستان به اشتراک بگذارم، اینکه زمانی که فکر گناه به ذهن میرسه بجای ترس از اون فکر که باعث ایجاد وسوسه و اتفاقا هجوم فکر ممکنه بشه، میشه به راحتی با خیالی و نظارت به فکر و اینکه آره این فکر به ذهنم رسید راحت از کنار این فکر رد شد

دیدگاهتان را بنویسید