خودارضایی چیست | انواع خودارضایی و عوارض آن

تعریف خودارضایی
4.3
(24)

در پاسخ به اینکه خودارضایی چیست باید این‌طور گفت که خودارضایی هر عملی است که باعث می‌شود فرد از روش‌هایی به غیر از رابطه جنسی با جنس مخالف به انزال جنسی برسد؛ در واقع می‌توان خودارضایی را یک انحراف جنسی دانست؛ نکته مهمی‌که در خصوص خودارضایی باید مطرح کرد این است که در این نوع رابطه شریک جنسی برای فرد وجود ندارد و عمل ارضای جنسی کاملا به وسیله خود فرد انجام می‌شود. در این مقاله از سایت مس به طلا همراه ما باشید تا شما عزیزان را با خودارضایی و عوارضی که می‌تواند داشته باشد بیشتر آشنا کنیم و پاسخ دقیق‌تری در خصوص اینکه خودارضایی چیست به شما عزیزان ارائه دهیم.

خودارضایی چیست ؟

 

خودارضایی تحریک جنسی با استفاده از تحریک و بازی کردن با آلت جنسی است. این کار تا جایی انجام می‌شود که فرد به اوج لذت جنسی برسد و انزال یا برون ریزی را تجربه کند. توجه کنید که انزال با ارگاسم کاملا متفاوت است که جلوتر به صورت کامل به تفاوت‌های آن خواهیم پرداخت. در اکثر مواقع خودارضایی با عوامل تحریک کننده بیرونی همراه می‌شود؛ به عنوان مثال یکی از عوامل اصلی در انجام خودارضایی مشاهده فیلم‌های پورنوگرافی است که باعث می‌شود تا فرد دچار تحریک شدیدی شده و دست به خودارضایی بزند. البته این مورد تنها دلیل خودارضایی نیست و می‌تواند عوامل مختلفی وجود داشته باشد؛ مواردی مثل چشم چرانی، تخیلات جنسی، بیکاری، تنهایی و مجرد بودن، ارضا نشدن در رابطه جنسی با همسر و مواردی از این قبیل.

آیا خودارضایی کار صحیحی است ؟

شاید پرسیده باشید که اگر در شرایطی خاص مثلا در زمانی که کسی مجرد است و یا شریک جنسی و شرایط ازدواج ندارد، اقدام به خودارضایی کند؛ یا به عنوان مثال برخی افراد هستند که برای خودارضایی خود این‌طور بهانه می‌آورند و بهانه می‌تراشند، که من مجرد هستم، فشار تنهایی زیاد است پس ایرادی ندارد اگر بخواهم خودارضایی کنم. افراد بسیار زیادی هستند که با این بهانه‌ها اقدام به خودارضایی می‌کنند و به روح و جسم‌شان آسیب‌های زیادی وارد می‌کنند. اما دوستان توجه داشته باشید که احساس خوشی خودارضایی کاملا زودگذر است و بعد از انجام آن و انزال همیشه این حس تبدیل به یک حس پشیمانی می‌شود. حتی برای یک بار هم نباید این کار را انجام دهید؛ علت آن هم این است که حتی همین یک بار هم برای شما عوارضی را دارد و ممکن است به آن اعتیاد پیدا کنید.

چرا افراد خودارضایی می‌کنند ؟

خودارضایی چیست

خودارضایی در افراد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ پیش‌تر هم به برخی از این موارد اشاره کردیم اما همانطور که گفته شد، عامل اصلی خود ارضایی نداشتن شریک جنسی است. فشار تنهایی می‌تواند مهم‌ترین عاملی باشد که در جوانان نیز میل به خودارضایی را بیشتر می‌کند. اما تنهایی و نداشتن شریک جنسی تنها عامل خودارضایی نیست؛ دیدن فیلم‌های پورنوگرافی، چشم چرانی، تحریکات جنسی، تخیلات جنسی، بیکاری و ارضا نشدن از طریق رابطه با شریک جنسی عواملی هستند که می‌توانند دلایل اصلی خودارضایی در افراد باشند.

عوارض خودارضایی

عوارض خودارضایی بسیار زیاد است؛ این عوارض می‌توانند حتی با اولین دفعه ای که اقدام به خودارضایی را انجام دهید نیز خودشان را نشان دهند؛ اما این نکته را باید در نظر داشت که هرچه اعتیاد به خودارضایی بیشتر باشد، عوارض بیشتری را تجربه خواهید کرد. در این خصوص توجه کنید فرقی نمی‌کند دختر هستید یا پسر، مرد هستید یا زن، این عوارض برای همه افرادی که خودارضایی می‌کنند وجود دارد. اما برخی از عوارض برای گروهی خاص متفاوت است. در همین راستا، برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله عوارض خودارضایی مراجعه کنید و از طریق این مقاله اطلاعات جامع‌تری را در خصوص خودارضایی به دست بیاورید.

خودارضایی در افراد مختلف

همانطور که گفتیم خودارضایی جنسیت نمی‌شناسد. این مورد در خصوص سن و سال نیز وجود دارد؛ ممکن است، سن و سالی از شما یا شخصی که خودارضایی می‌کند گذشته باشد و حتی شخص ممکن است متاهل شده باشد ولی هنوز خودارضایی می‌کند و دلیل آن هم اعتیادی است که به خودارضایی پیدا کرده است. در ادامه قصد داریم به بررسی خودارضایی در دسته بندی‌های مختلف افراد بپردازیم.

خودارضایی در مردان

منظور ما از مردان، متاهل‌ها هستند. اگر مجرد هستید به موضوع خودارضایی در پسران رجوع کنید.

خودارضایی در مردان به گونه ای انجام می‌شود که مرد متاهل، با اینکه همسر دارد و میتواند نیاز جنسی خود را با همسرش ارضا کند، ولی با آلت جنسی خود بازی کرده و پس از تحریک شدن، خود را به انزال می‌رساند. این کار یکی از مخرب‌ترین کارها برای مرد است. زیرا در اکثر موارد، خودارضایی باعث ایجاد مشکل زودانزالی، مشکل در نعوظ و ناتوانی جنسی میشود. این مشکلات وقتی شدت پیدا میکنند که مرد، خودارضایی را به همراه دیدن پورنوگرافی انجام دهد.

به همین علت است که مردی که پورنوگرافی نگاه می‌کند و خودارضایی می‌کند، کیفیت رابطه جنسی او با همسرش به شدت کاهش پیدا میکند و نارضایتی جنسی در همسر او ایجاد می‌شود. این سرآغاز انواع مشکلات زناشوئی، از مشاجره گرفته تا خیانت و طلاق است. همچنین شما دوستان عزیز می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص ترک پورنوگرافی به صفحه عوارض و ترک پورنوگرافی بروید و از مقالات این قسمت برای ترک هرچه سریع‌تر استفاده کنید.

خودارضایی در زنان و دختران

 

خودارضایی در زنان درست از زمانی شروع می‌شود که در سنین پایین‌تری هستند. زمانی که زن در زمان جوانی اقدام به خودارضایی می‌کند، بدن خود را اینطور عادت می‌دهد که برای تجربه ارگاسم نیاز به این دارد که با دست یا از طریق وسیله خاجی قسمت چوچوله یا کلیتوریس تحریک شود تا زن به ارضای جنسی برسد و ارگاسم را تجربه کند. همین مشکل باعث می‌شود تا زنان نتوانند بر اثر دخول ارضا شوند و در زمان برقراری رابطه نمی‌توانند ارگاسم را تجربه کنند. به همین علت مجددا مثل دوران جوانی اقدام به خودارضایی می‌کنند که عوارض بسیار زیادی را برای آنها به همراه خواهد داشت.

خودارضایی در دختران نیز عوارض بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت. یکی از دلایل اصلی این که دختران به خودارضایی روی می‌آورند و اقدام به انجام آن می‌کنند، پیشنهاد دوستان و تاثیرات محیط دوستان است. بخش زیادی از دخترانی که دست به خودارضایی می‌زنند توسط جمع دوستانشان منحرف شده و به این راه کشیده می‌شوند و اقدام به خودارضایی می‌کنند. یکی از خطراتی که ممکن است برای دختران ایرانی در خصوص خودارضایی وجود داشته باشد، از دست دادن بکارت در هنگام خودارضایی است. بر اساس باورهای بومی‌و دینی، داشتن بکارت برای دختران در زمان ازدواج یک امر مهم است. به همین دلیل دختران باید توجه داشته باشند که ممکن است انجام خودارضایی نه تنها عوارض جسمی و روحی برای آنها داشته باشد بلکه ممکن است آینده آنها را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

خودارضایی در پسران جوان

خودارضایی در پسران مجرد معمولا با دیدن فیلم‌ها و تصاویر مستهجن پورنوگرافی، چشم چرانی، صحبت‌های جنسی با دوستان و موارد تحریک کننده جنسی  از این قبیل انجام می‌شود. یعنی فرد خودش را با این قبیل محرک‌های جنسی تحریک میکند، و سپس با تماس جنسی با خودش، خود را به انزال می‌رساند.

این کار یکی از بزرگترین اشتباهات و البته مشکلات پسرهای مجرد است. چون آنها برای ارضای نیاز جنسی خود، دست به خودارضایی می‌زنند. از آنجایی که انرژی جنسی و شهوت در جوانان بسیار زیاد است، خودارضایی در پسران متاسفانه بسیار رایج است. خیلی از پسران مجرد گمان می‌کنند که تنها راه چاره برای ارضای جنسی آنها این عمل مخرب است. این تصور کاملا اشتباه است و زیر بنای آن آگاهی بسیار کم در رابطه با مسائل جنسی است.

اگر پسران جوان بدانند انرژی جنسی که خداوند به آنها عطا کرده چقدر مقدس و قدرتمند است و قابلیت تبدیل شدن و هدایت شدن به چه مسیرهای عالی را دارد، هیچ وقت این گنج ارزشمند را با خودارضایی تلف نمی‌کنند. برای اینکه در این خصوص اطلاعات بیشتری به دست بیاورید می‌توانید از طریق مقالاتی که مربوط به بخش استحاله نیروی جنسی می‌شوند استفاده کنید. بعد از اینکه در خصوص استحاله نیروی جنسی این اطلاعات را به دست آوردید متوجه ارزش‌های خودتان و این انرژی پاک، مقدس و قدرتمندی که در درون شما قرار داده شده است خواهید شد.

خودارضایی در کودکان

شاید عجیب به نظر برسد که کودکان هم ممکن است خودارضایی کنند. البته واضح است که خودارضایی در کودکان به همراه انزال نیست ولی این کار برای آنها میتواند تبدیل به یک لذتی شود که خودشان هم نمی‌دانند چه نوع لذتی است. دلیل اصلی و زیربنایی خودارضایی در کودکان این است کودک متاسفانه با مرکز لذت جنسی خودش آشنا شده است.

کلام پایانی

در این مقاله از سایت مس به طلا، در ابتدا به این پرداختیم که خودارضایی چیست. سپس اشاره کوچکی به چرایی انجام آن و عوارض خودارضایی داشتیم. در مرحله آخر نیز خودارضایی را در دسته بندی‌های مختلف جامعه مورد بررسی قرار دادیم. به صورت کلی در خصوص اینکه خودارضایی چیست می‌توان این‌گونه گفت که خودارضایی به هرعملی گفته می‌شود که توسط خود فرد انجام می‌شود تا به ارضای جنسی برسد. از این که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما عزیزان سپاسگزاریم. امید است که اگر درگیر خودارضایی هستید، هرچه سریع‌تر در مسیر ترک قرار بگیرید و از این مشکل رهایی یابید.

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 24

6 دیدگاه برای “خودارضایی چیست | انواع خودارضایی و عوارض آن

  1. picoomid2002
    picoomid2002 گفته:

    یک تجربه فکری داشتن گفتن با دوستان به اشتراک بگذارم، اینکه زمانی که فکر گناه به ذهن میرسه بجای ترس از اون فکر که باعث ایجاد وسوسه و اتفاقا هجوم فکر ممکنه بشه، میشه به راحتی با خیالی و نظارت به فکر و اینکه آره این فکر به ذهنم رسید راحت از کنار این فکر رد شد

  2. رضا احمدی
    رضا احمدی گفته:

    سلام دوست عزیز تشکر از این کار خیرتان من یک مشکل دارم که خیلی جدی است لطفا راهنمایم کنید که چطوری برطرف کنم که خیلی عذاب می بینم و فکر کنم بخاطر همین موضوع به خودارضایی و پرن رو میارم مشکل ماجرا از این قرار است که یک سال شده درگیر ترک هست و در این یک سال یک بار تا ۲۰ روز پیش رفتم و بار دوم دو ماه پیش رفتم و بار چهارم ۳ ما پیش رفتم و بار ۵ ۶ماه پیش رفتم لغزیش کردم الان هم دوباره شروع کردم ۷۰ روزه که تو ترکم ولی تنها مشکل من تو ترک این است که بعضی وقت ها ارتباطم با دیگران خیلی خراب میشه نمی توانم خوب حرف بزنم وقتی که حرف می زنم عرق می کنم و زبونم بند میاد قرمز می شوم و با دیگران پیش تر حتی بعضی وقت ها با فامیلم هم که حرف می زنم این جوری میشم واقعا خیلی برام دردناک است و حالم خراب میشه راستش قبلا که خودارضایی می کردم پرن می دیدم اصلا به فکر ترک نبود اون موقه اصلا نمی تونستم یعنی جرات نمی کردم با دیگر ارتباط داشته باشم مثل روز های که مهمان خونه مون می‌آمد من بیر یا شراب می خوردم بعد می رفتم خونه که بتونم حداقل حرف بزنم و آبروم نره یعنی اون موقه خیلی وضیعتم خراب بود خیلی تنها بود بخاطر تنهای و این موضع حتی کارم به هر کار کشیده بود که آروم بشم از شراب بگی تا لواطت وقتی دیدم که دارم نابود میشم به فکر ترک افتادم و الان یکسال که درگیر ترکم این هم بگم تو این یک سال که هر موقه لغزیش کردن زود رفتم دنبال کار های که قبلا می کردم دوباره انجام می دادم مثلا مصرف شراب و رابطه جنسی با هرکس لواطت و دوباره که به خودم میومدم دوباره ترک کردن شروع می کردم خلاصه ترک کردن این کارها خیلی زندگیمو عوض کرده برام حس خوب می ده و جرات ارتباط با دیگران ولی فقط فعلا تنها مشکلم این است که جرات ارتباط با دیگرا دارم قبلا نداشتم ولی الان که دارم البته بعضی وقت این فشار میاد که وقت حرف زد داخل یک جمع عرق می کنم سرخ میشوم و زبون بند میشه و بعد خیلی حالم خراب میشه مخصوصا اگر جلوی فامیلم این جوری بشم تا چند روز عزای می کشم و این بگه پشتر وقتی جنب میشم مثلا شب که جنب بشم روزش حتما اینطوری میشم تا دوروز بعد دو روزه بهتر میشه لطفا راهنمایم کنید

دیدگاهتان را بنویسید