افسردگی معنا ندارد

افسردگی
2.5
(2)

دوستان کاربری به ما یک پیام خیلی طولانی داده بودن و گفته بودن: من یک جوان بیست و هشت ساله ای هستم که مشکل دارم. توی یک خونه تنها زندگی می کنم، توی یک شهری زندگی می کنیم که هیچ دوست و آشنایی نداریم ما، رابطه ام با پدر و مادرم خوب نیست و اصلاً می خوام خودکشی کنم. زندگی خیلی تیره و تاره. من باید چیکار کنم؟

خوب ببینید دوست عزیز مشابه همچین شرایطی ممکنه توی زندگی خیلی ها پیش بیاد. هر کسی ممکنه توی زندگیش به افسردگی دچار بشه. افسردگی حالتی هستش که انسان داشته های زندگی خودشون نمی بینه و پشت می کنه به نعمت هایی که خدا بهش داده و فقط تمرکزش رو می گذاره روی اون چیزهایی که نداره. و زوم کردن روی نداشته ها باعث میشه که حال انسان روز به روز بد و بد و بدتر بشه و افسردگی توی وجودش بزرگتر و بزرگتر بشه.

اقدامات خیلی زیادی میشه کرد. من اگه خودم باشم که افسردگی بگیرم، قبل از اینکه برم سراغ مشاور و قرص افسردگی بخورم، خیلی از راه های دیگه رو میرم، اگه هیچکدوم جواب نداد، که مطمئناً جواب میده.

افسردگی قابل درمانه و چیز خاصی نیست. همه افسرده میشن. ولی کسی اگه ندونه ریشه کار کجاست، ممکنه دور خودش سال ها بچرخه. اولین کاری که برای ترک افسردگی باید کرد، اینه که انسان ارتباطش رو با خدا به صورت واقعی و خودمونی درست کنه. و اون چیزی که دل انسان رو آروم می کنه فقط خداونده. قرص و دارو به درد نمی خوره. این نظر منه.

 خود من قبلاً افسردگی هایی رو داشتم، وقتی که خارج زندگی می کردم و… مشکل ایشونو قشنگ درک کردم با گوشت و استخوون. ولی هیچکدوم از اینها به من کمکی نکرد و فقط ارتباط با خداوند و برگشت به دل خدا درمان اصلی افسردگیه. نور خداوند وقتی بتابه، دیگه افسردگی اصلاً معنی نداره برای کسی که خدا رو شناخته.

کار دیگه ای می تونه انجام بده، مثبت اندیشی هست و اینکه هر روز لیست سپاسگزاری رو بنویسه. همون کتاب معجزه خانم راندا برن که در بیست و هشت روز انجام بدید، حالت ذهنی شما کن فیکون میشه. اینقدر شما نعمت توی زندگیت می نویسی و می بینی که خداوند چه نعمت ایی به شما داده، که اصلاً دیگه جایی برای افسردگی و… باقی نمی مونه.

 اینکه ما کسی رو نداریم که باهاش ارتباط داشته باشیم و آشنایی نداریم و همش باورهای ذهنی اشتباه ماست. همه انسان ها دوست دارن با من دوست باشن. همه انسان ها حاضرن که با ما ارتباط داشته باشن و به ما خدمت کنن و حال خوب رو به ما هدیه کنن. این ماییم که جلوشو می گیریم.

اگر من هر احساس اشتباهی دارم نسبت به دیگران، مشکل از درون منه. یعنی یه چیزی درونم نداره اشتباه کار می کنه که جلوی مهر و محبت دیگرانو می گیره. این خیلی مهمه. این واقعاً نکته شاه کلیدی هستش که اگر ما می خوایم حالمون خوب بشه، باید روی خودمون کار کنیم. ببینیم چی در درون ما باعث میشه که اون قسمت بد دیگران رو جذب کنیم. قسمت کم محلی، دوری رو جذب کنیم. و این نکته بسیار بسیار مهمی هست.

کار دیگه ای که می تونید بکنید اینه که شما هر روز بدوید. باید ورزش کنید. ورزش کردن واقعاً کمک می کنه به ترشح هورمون های آدرنالین و چیزهای دیگه ای برای شادی بخش بودن انسان نیاز هست. مثل دوپامین و… با دویدن و خندیدن و ورزش کردن و جست و خیز کردن برطرف میشه. اصلاً شکل ظاهری بدن خیلی فرق می کنه. به قول آنتونی رابینز توی یکی از ویدیوهاش می گفت: شما خودتونو اینطوری کنید، ببین حالت بد میشه! ولی می گفت: حالا اینطوری کن و شونه هاتو صاف نگهدار، دست بزن، ببین چقدر فرق می کنه حالت؟

به همین راحتی! شما جست و خیز کنید! بالا پایین بپرید! دستتو ببر بالا بیار پایین، ببین کم کم هاله ای از افسردگی در تو شکسته میشه! و میره پی کارش. و ما خدا رو داریم. ما خدای به بی نهایت بزرگی رو داریم که طبیعت به این زیبایی رو آفریده. چه غمی؟ چه غصه ای؟ اصلاً همه دنیا، همه عالم دارن به ما خدمت می کنن. مخلوقات خدا برای خدمت به من که اشرف مخلوقات هستم، آفریده شدن.

پس جایی برای افسردگی باقی نمی مونه. من اگر افسرده هستم، مشکل از خودمه. هیچ ربطی به شرایط بیرونی نداره. هیچ ربطی به فامیل ما، محل زندگی ما، به هیچی ربطی نداره و همه چیز در درون منه. شما می تونید در بدترین خانواده زندگی کنید، ولی افسردگی نگیرید و زندگی خوبی رو تجربه کنید. اگر پدر بد اخلاقی دارید، اگر مادر بد اخلاقی دارید یا هر چیزی که هست… ما می تونیم همه اونها رو بگیریم استحاله کنیم در وجود خودمون و استفاده کنیم ازش برای بزرگ کردن روح خودمون و روی خودمون کار کنیم.

در دوره سالیتیود روی کار کردن روی خودمون، آموزش های خوبی رو ارائه میدیم که عزیزان بتونن استفاده کنن. افسردگی قابل درمان. بدون هیچ نیازی به قرص و دارویی. این رو من نمیگم. اینو خداوند میگه: الا بذکر الله تطمئن القلوب. به یاد خدا باشید، دلتوئن آروم میشه. احتیاجی ندارید که قرص و دارو مصرف کنید.

 

 

 

میانگین امتیاز 2.5 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید