دامهای شیطان در رابطه زناشویی

دامهای-شیطان-در-رابطه-خیانت
3.8
(4)

سلام خدمت کاربران عزیز مس به طلا

 در ادامه آموزش های مربوط به روابط زوجین، یک فایل بسیار مهم رو داریم و اون هم این هست که چه عواملی باعث میشه که یک زن و شوهر خدای نکرده رابه شون به خیانت کشیده بشه و کم کم انحراف در رابطه به وجود بیاد. در فایل های قبلی به این موضوع اشاره کردیم که مثلاً اگر خانمی از نظر عاطفی تأمین نباشه، میره کم کم یک مردی رو پیدا می کنه و اون مرد میشه محرم رازهای دل او و از نظر عاطفی اونو تسکین میده و این تسکین پیدا کردن، کم کم از نظر عاطفی منجر میشه در زمانی که به اندازه کافی اون زمان بگذره، معمولاً منجر میشه به خیانت فیزیکی و رابطه زنا و…

در این فایل یک نکت بسیار ریز رو می خوایم بررسی کنیم. شیطان میاد چیکار می کنه؟ میاد نقطه ضعف های همسر رو برای همسری که می خواد کم کم منحرف بشه، بولد می کنه و میاد میگه: همسر شما این نقطه ضعف رو داره و آقا یا خانم x این نقطه ضعف رو نداره! و خیلی توی این زمینه خیلی قدرتمند عمل می کنه. فرض کنید مثلاً یک مردی می بینه که همسرش خیلی خوشگل و زیبا نیست، شیطان هر روز کم کم میاد در گوشش اینقدر زمزمه می کنه و این نقطه ضعف همسرش رو براش بولد می کنه که میگه: ببین همسر تو زیبا نیست! ببین چقدر زن های زیبا توی جامعه هست! ببین چقدر زن های زیبا زیاد هست و زن تو زیبا نیست! اینقدر اینو می خونه که کم کم مجاب میشه که میگه: زن زیبا خوبه و من باید زن زیبایی داشته باشم! چرا همسر من به اندازه کافی زیبا نیست!

و میره اینجوری خودشو توجیه می کنه که میگه: همسر من به اندازه کافی زیبا نیست، من برم با یک همسر زیبای دیگه رابطه برقرار می کنم که اون زیبا هست! و از اینجا انحراف و خیانت شروع میشه. یا مثلاً خانمی که شوهرش یک نقطه ضعفی داره، از نظر جنسی شاید نتونه خوب تأمین کنه، پول نداره، هر مشکلی… شیطان میاد میگه: تو به عنوان یک زن حقته که شوهرت اینو داشته باشه، این نیاز توئه که شوهرت این نقطه ضعف رو نداشته باشه! و میاد یک کیسی رو سر راه اون فرد می گذاره که اون نقطه ضعف شوهر ایشون رو کامل بر عکسش خیلی توی خودش قدرتمنده. و این به کجا ختم میشه؟

نکته جالبش اینجاست، این اتفاق وقتی می افته، خداوند میاد به خاطر اینکه اینجا خیانت اتفاق افتاده و اینجا یک عملی بر خلاف قوانین الهی اتفاق افتاده، خداوند چطوری انتقام می گیره؟ میاد اون نقطه ضعفی که توی همسر اون فرد هست و توی فرد سوم به عنوان نقطه قوت داره، اون نقطه قوت اینقدر قدرتمنده که همون باعث ایجاد مشکل در فرد خاطی میشه.

حالا باید مثال بزنم که متوجه بشید. فرض کنید مثلاً خانمی که توی یکی از چیزهایی که خیلی هم توی دنیا دارن روش مانور میدن. مثلاً روانشناسان حق مسلم زنان میدونن که مثلاً اگر شوهر از نظر جنسی قوی نبود، میگن: همینه دیگه! نیاز زنه و زنت میره منحرف میشه و بهت خیانت می کنه. من زمانی پیش یک روانشناسی می رفتم و بحث های جنسی رو توضیح می داد و می گفت: نه! اگر مردی توی رابطه زناشویی نتونه درست همسرش رو ارضا کنه، این حق زنه! یعنی طبیعی می دونست که زن بره خیانت کنه.

در صورتی که اصلاً همچین چیزی نیست! اگر زنی واقعاً اینو درک کرده باشه که داستان عشق و پایداری در رابطه زناشویی چی هست، اصلاً حق خودش نمی بینه بره خیانت کنه. درسته یکی از نیازهاش درست برآورده نشده، باید بره روی اون کار کنه. حالا نکته ای که توی این فایل می خواستم بگم، اینه: این خانم مثلاً میره یک آقایی رو پیدا می کنه که از نظر جنسی خیلی قویه، یه مدت باهاش رابطه برقرار یم کنه خدای نکرده و می بینه که این چقدر خوبه! ولی بعد از یک مدتی باعث میشه که کم کم درسته اون مرد از نظر جنسی خیلی قویه، ولی این زن میشه یکی از کیس هایی که باهاش رابطه داره! بعد وارد رابطه با اون آقا میشه و می بینه اوه! بیا و ببین! با ده ها زن در ارتباطه! و این قدرت میل جنسی خودشو در اختیار ده ها زن قرار داده!

و باعث میشه که زن از اینجا بسیار بسیار ضربه بخوره و شکسته بشه و می بینه که ای وای! من به شوهر خودم خیانت کردم که این عیب رو داشت و رفتم سراغ اون مرد که این عیب رو نداشت و تازه خیلی توش قوی بود و تازه می بینه که ای وای این نقطه ضعف شوهرش که اون مرد داره، باعث شده که بیشتر اذیت بشه سر این قضیه و اون مرد با ده ها زن رابطه برقرار کرده! یا مثلاً زنی که شوهرش پول نداره، میره با یک مرد پولدار رفیق میشه و پول اون مرد اینقدر زیاده، درسته که به این هم می رسه، ولی به ده ها زن دیگه هم می رسه.

یا مثلاً زنی که محبت نداره، مردی که می بینه همسرش محبت نداره، میگه میرم سراغ زنی که محبت داره، یک زنی که محبت داره رو پیدا می کنه، ولی اون زن به همه محبت می کنه و اینقدر به همه مردها محبت می کنه که از حسادت می خواد بمیره و میگه: قربون اون زن خودم برم که درسته محبتش کم بود، ولی حداقل برای خود من بود فقط! ول نبود که با همه باشه! مثال های خیلی زیادی هست. مثلاً همون بحث زیبایی زن، مرد میره سراغ یک زنی که زیبا باشه و میگه زن من زیبا نیست، میرم سراغ زنی که زیبا باشه، میره می بینه که اون زن زیباییشو در اختیار همه قرار داده! همه میان از زیبایی او لذت می برن و دیوانه میشه! میگه: قربون زن خودم برم که درسته زنم زیباییش متوسط بود، ولی فقط برای خود من بود…

همه اینها رو خداوند میاد اینجوری انتقام می گیره. خداوند قوانین رو جوری طراحی کرده که کسی که توی رابطه خیانت کرد و قوانین خدا رو زیر پا گذاشت، خدا میگه: انتخاب کردی و به جای اینکه بسازی با این مسأله و حلش کنی، راه میونبر رو انتخاب کردی که بری یک نفر دیگه رو پیدا کنی که این مشکل رو نداشته باشه، ولی همون مشکلی که ایشون نداره، باعث ایجاد ده ها و صدها مشکل بزرگتر میشه. پس این نکته ای هستش که ما باید در روابط خیلی در نظر بگیریم.

هر مشکلی که همسر ما داره، باید وایسیم پاش و مشکل رو با هم حل کنیم. اگر لازم باشه، کلاس بریم، کتاب بخونیم، دعا کنیم، از خدا بخوایم، از مذهب کمک بگیریم، از خدا کمک بگیریم، هر راهی که هست. اصلاً صبر کنیم. صبر کنیم به خاطر اون پیمانی که روز اول با همسرمون بستیم، صبر کنیم. و اگر دیگه هیچ راهی جواب نداد و مجبور بودیم که اینو تحمل کنیم، تحملش کنیم! خدا اینجوری دوست داره. خدا همینجوری روح ما رو ارتقا میده و بزرگ می کنه که با سختی ها بمونیم. اینکه میونبر بزنیم و بریم یکی دیگه رو پیدا کنیم، خیلی کار اشتباهی هست.

فایل صوتی دامهای شیطان در رابطه زناشویی را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 4

1 دیدگاه برای “دامهای شیطان در رابطه زناشویی

  1. سحر امینی
    سحر امینی گفته:

    سلام مثلا اگر شوهر آدم وابستگی افزاطی با خانوادش داشته باشه و نصف بیشتر انرژیششو برای اونا بزاره در این مواقع اگه با حرفو دعا حل نشد واقعا انصافه زن بسوزه یه عمر بپاش؟
    آیا این رفتار با دعا حل میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید