صفات الهی در طبیعت

صفات الهی در طبیعت
5
(2)

با صد هزار جلوه برون آمدی که من با صد هزار دیده تماشا کنم تو را

دوستان وقتی که انسان به طبیعت میاد، علاوه بر اینکه ما می تونیم از هوای خوب، از مناظر خوب لذت ببریم، می تونیم یکی از قدرتمند ترین روش های ارتباط با خداوند رو هم تجربه کنیم. اینکه ما طبیعت رو نگاه کنیم و ببینیم که خداوند چگونه با طبیعت و ساختن این همه نعمت های زیبا و خلق کردن اونها با ما صحبت کرده. یعنی یکی از بحث های بسیار قدرتمندی که انسان بخواد خداوند رو بشناسه و به او برسه اینه که خداوند میاد خلق های بسیار زیاد و متنوعی رو می کنه و از طریق اونها با من حرف می زنه با من انسان. میاد میگه: تو دوست داری زیبایی ببینی، من بی نهایت زیبایی، منبع زیبایی من خدا هستم. حالا زیبایی دوست داری، بیا صدها رقم زیبایی برای تو آفریدم که ببینی ودر همه اونها من رو یاد کنی.

یعنی انگار همه این کوه ها و سنگ ها و ابر و آسمان، دره و کوه، همه اینها زبان حال خداوند هستند که خودشو اینجوری متجلی کرده بر ما که ما فقط ببینیم و این خالق زیبای هستی رو به خاطر اینهمه نعمت های زیبا شکر کنیم و از او سپاسگزاری کنیم که اینهمه نعمت برای ما آفریده. و در ما در تمرین های دوره سالیتیود به کاربران آموزش میدیم که چطور وقتی که به کائنات و طبیعت نگاه می کنن، صفات خداوندی رو از دورن اونها استخراج کنن و کیفشو ببرن. واقعاً مثلاً شما دوست داری زیبایی ببینی، مثلاً اگر شما کوه رو نگاه بکنی، صفت صلابت، بزرگی، قدرت، عظمت در وجود شما می شینه.

چرا؟ چون خدا اینو ساخته که ما این نوع صفت رو ازش ببینیم که بشینه توی دلمون. یا یک گل رو که نگاه بکنی، صفت زیبایی، صفت ظرافت، صفت طنازی رو ببینیم. این ها صفت هایی هست که خدا صفت های خودشو پخش کرده توی کل آفریده ها و مخلوق های خودش. خیلی مهمه که ما همه چیز رو با یک دید خیلی عمیق تر نگاه کنیم. همه چیز رو خدایی ببنیم. و وقتی که انسان همه چیز رو خدایی دید، دیگه در این عالم و آشفته بازار انسان ها که یه ذره منحرف شدن از مسیر خداوند، دیگه راهشو گم نمی کنه و استرس و اضطراب و تشویش سراغ او نمیاد.

و می بینه که هر چقدر که جامعه خراب باشه، هر چقدر که کسانی باظن که ذهن های خرابی داشته باشن، انسان هایی باشن که دیگه انسان نما شدن و هیچ چیزی از انسانیت براشون نمونده، وقتی که انسان بر می گرده به طبیعت، می بینه که خدا هنوز هست، زیبایی هنوز هست، زندگی هنوز جاریه، خوبی ها هنوز هست و ما توجهمونو گذاشتیم روی چیزهای منفی! مثلاً کشور ما دچار مشکلات اقتصادی هست، دچار جنگ اقتصادی که دشمنان ما برای ما رقم زدن، ولی وقتی از بعد معنوی و بالا به اون نگاه می کنیم، دشمنان کشور هیچکدوم هیچ عددی نیستن در برابر قدرت و عظمت لایتناهی خداوند متعال.

پس خداوند می تونه برای ما دلگرمی باشه و هر وقت که فکر کردیم بیش از حد اخبار دیدیم، که من همیشه میگم: اخبار رو در پرهیز بگذارید، مثل چشم چرانی، مثل پورنوگرافی، اخبار رو هم در پرهیز بگذارید، اگر می خواهید حس و حال خوبی داشته باشید. اگر می خواهید حس و حال بدی داشته باشید و توی فقر و نا امیدی زندگی کنید، اخبار ببنید! این چیزی هستش که شاید خیلی ها خوششون نیاد. ولی من میگم. من از وقتی که اخبار ندیدم، حالم خوب شده و اصلاً نمی خوام بدونم چه خبره! هر وقت خبر مهمی شدکه گفتن: باید بریم با دشمن بجنگیم، اسلحه دستمون بگیریم و به جنگ بریم، ما میریم.

ولی قبل از اون کاری به این نداریم این ریزه کاری و مشکلاتی که هست، چطوری هست؟ کی چقدر دزدید؟ کی سر کیو کلاه گذاشت؟ کی چیکار کرد؟ هیچ ربطی به زندگی من به عنوان یک انسان عادی جامعه نداره و این رو همیشه به کاربرها میگیم: شما در صورتی اخبار رو دنبال کنید که یک کاری بخواید بکنید. مثلاً شما امدادگر اجتماعی هستی و دنبال کسی می گردی که کجای جامعه مشکل داره، بری وقتتو بذاری و حلش کنی. اگر شما نخوای حلش کنی، لزومی نداره که شما اون خبرهای منفی رو بشنوی و دسته بندی های مختلف خبرهای منفی رو هر روز چند بار از طریق اخبار بریزن توی روح شما.

پس خداوند هست، زیبایی هست و زندگی جریان داره و کسانی که دنیا رو در نظر نگرفتن و دل به این دنیای فانی ندادن و توی همه این دنیا خدا رو دیدن، در نشاط مطلق دارن زندگی می کنن. انشاالله که ما هم بتونیم اونجوری زندگی کنیم.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید