آیا شیطان واقعا وجود دارد؟

does-satan-really-exist
4.7
(18)

در این مقاله در رابطه با شیطان و اینکه واقعاً شیطان وجود داره یا نه، صحبت می کنیم. همونطور که در آموزش های قبلی در رابطه با خداوند صحبت کردیم و قبلاً هم گفته بودم: تموم آموزش های ما بر اساس محوریت خداوند هست. و همه زمینه هایی که آموزش دادیم و آموزش خواهیم داد، خداوند رو محور اصلی قرار میدیم. چونکه توی استحاله نیروی جنسی، توی پرهیزهای جنس، غلبه کردن بر شهوت، تموم اینها اگه دست یاری خداوند نباشه، خیلی کار مشکل و در اصل می تونم بگم غیر ممکن میشه. حالا اینقدر که ما در مورد شیطان صحبت کردیم و گفتیم: شیطان میاد شهوت رو به وجود انسان ها میندازه، شیطان چیه؟ آیا واقعاً راسته؟ دروغه؟ چه جوری هستش؟ حالا از نظر مذهبی که توی همه ادیان شیطان رو کامل در رابه باهاش صحبت کردن و گفتن: شیطان یک فرشته ای هست که از درگاه خداوند رانده شده و درست هم هست.

و توی این فایل روی بعد مذهبی و دینیش کاری نداریم فعلاً، قصد ندارم که وارد بحث شیطان شناسی مذهلبی بشم، چون که تخصص من نیست. فقط اگه بخوایم خیلی از دید بسیار ساده بخوایم بهش نگاه کنیم، این هستش که: ما توی یک جهان دو قطبی داریم زندگی می کنیم. همه چیز دو قطبیه. ببینید ما زن داریم، مرد داریم. توی حیوانات نر و ماده. توی الکتریسیته مثبت و منفی، شب روز، شمال جنوب، همه همه چیز توی این عالم دو قطبیه. بنابراین وقتی ما صحبت از خوبی ها می کنیم. مثلاً وقتی میایم میگیم کمک کردن به فقرا خوب هست، لاً ما یه چیزی به اسم خوبی توی این جهان هستی داریم دیگه. در قبال این خوبی باید یک چیزی ضد اون وجود داشته باشه دیگه. یعنی بدی. چیزی که با فطرت ما انسان ها سازگار نیست. و توی این عالم تا اون دو قطب نباشن، اون مفهوم مفهوم اقعی خودشو پیدا نمی کنه. درکی که ما می تونیم داشته باشیم، توی دو قطبی بودن اتفاق می افته. یعنی تا وقتی که بدی نباشه، خوبی خودشو نشون نخواهد داد. تا وقتی که شب نباشه، روز خودشو نشون نمیده. یعنی تفاوتی با هم نمی کنه، اگه روز باشه، خوب همیشه روزه دیگه. وقتی هیچوقت شب نشه، اون وقت ما از کجا بدونیم کی شبه؟ کی روزه؟ یه چیز یکنواخت میشه! ولی شب روز، شب روز.

بنابراین در یک سطح بسیار ابتدایی هم بخوایم بهش نگاه کنیم، می بینیم که در قبال خوبی ها باید یک نیروی منفی هم در کائنات وجود داشته باشه. البته شیطان مخلوق خداوند و فرشته رانده شده از درگاه خداوند هست. ولی می خواستم این نکته رو توی این فایل بگم: شیطان خیلی زرنگه! یعنی کاری با این قرن مدرن شیطان کرده با انسان ها، اینه که نیومده بگه: من شیطانم و می خوام شما رو گول بزنم! و… گول من را نخورید. نه اینو نگفته! توی یک فایل دیگه گفتم شیطان چطور میاد عرضه می کنه خودش رو؛ از طریق خانم زیبا، آقای خوشتیپ و… اینها رو همه گفتیم. یه کار دیگه ای که شیطان کرد اینه که وجود خودشو کاری کرده با استفاده از رسانه هایی که در دستش هست، با استفاده از گروه های شیطان پرستی که توی دنیا هستن، اومده وجود خودشو انکار کرده. یعنی اومدن اینو به دنیا تزریق کردن که آقا دنیای مدرنه. شیطانی وجود نداره. شیطان مال افسانه هایی بود. شیطان کجا بود؟ الان دنیای مدرنه. شیطان دروغه. اصلاً مهم نیست.

می دونید شیطان رو چه کسانی خوب می شناسن؟ و خوب باورش دارن؟ کسانی که شیطان پرستن. سازمان های بسیار بزرگی که نفوذ خیلی زیادی توی هالیوود دارن و نفوذ خیلی بزرگی در موسیقی آمریکا و کشورهای بسیار پیشرفته دارن و بخش بزرگی از رسانه های دنیا دست اینها هستش و اونها هستن که توی کفرشون بسیار بسیار با ایمان هستن! یعنی توی اعتقاد خودشون به شیطان با تموم قوا پایبند هستن ومیلیاردها دلار خرج اعتقاداتشون می کنن در اعتقاد داشتن به شیطان و با استفاده از رسانه هایی که توی دستشونه میان توی دنیا اینو ترویج میدن که اصلاً شیطانی وجود نداره! شیطان و اینها مال قصه ها بود، مال قرن های گذشته بود! الان دنیای مدرنه! اینو جا انداختن توی ذهن ما انسان ها. ببینید یه دشمنیه که نامرییه. دشمنیه که در اصل نیست. کاری کردن که بزرگترین دشمن ما رو میاد میگه: من نیستم! خودشو پنهان کرده که ما اصلاً قبول نکنیم همچین دشمنی وجود داره.

فرض کنید یه نفر یه جایی نشسته و یه نفر از مخفی یه سنگریزه بزنه توی سرش. میگه: خدایا اینجا کسی نیست، کی داره به من می زنه؟ بعد یکی بهش میگه: بابا خیالاتی شدی، کسی نیست! دوباره یه نفر هی بهش ضربه بزنه و بگه: کی بود به من ضربه زد؟ ضربه خوردم انگار! دوباره بهش بگن: نه بابا کسی نبود که. هیچکی نیست، ولش کن. شیطان این کارو کرده با انسان و دنیای مدرن امروز. ضربات خودشو با تموم قدرت به انسان ها می زنه. ضربات شهوت، ضربات دروغ، ضربات طمع. تموم ضرباتشو می زنه و یه لحظه که انسان می خواد وجدانش بیدار بشه، میگه: شیطانی وجود نداره و بدتر انسان گیج میشه. میگه: راست میگه، شیطان که مال قصه های کهن بوده، مال گذشته بوده، مال این دنیا که نیست.

بنابراین زرنگی شیطان تا این حد پیش رفته. و واقعاً کسانی که بخوان شیطان رو بشناسن، متون خیلی زیادی توی ادیان شرح دادن. شیطان خیلی زیرکه. بنابراین حواسمون باشه که حتی اگر خیلی انسان مدرن و روشنفکر امروزی هم هستیم، گول این دسیسه شیطان رو نخوریم که فکر کنیم شیطانی وجود نداره! شیطان هست و با تموم قدرتش مشغول به کاره توی این کائنات و با تموم ابزارهاش. و کسانی که شیطان پرست هستن و سازمان هایی که بسیار بزرگ هستن و جوامع بسیار بزرگ دنیا عضوش هستن، اینها هدفشون فقط این هستش که به شیطان خدمت کنن. ماها اگه واسمون مهم نباشه و فکر کنیم که همچین دشمنی وجود نداره، ضربات بدی رو خواهیم خورد. ضربات بد از یک دشمنی که فکر می کنیم وجود نداره. و این فایل رو در ادامه بحث هایی که در رابطه با خداوند کردیم، که خداوند مظهر عشق و مظهر لطف بیکران هست، بحث شیطان رو فراموش نکنیم و سعی کنیم به این موضوع آگاه باشیم.

فایل صوتی این مقاله هم موجود است:

این فایل صوتی را از اینجا دانلود کنید.

 

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 18

2 دیدگاه برای “آیا شیطان واقعا وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید