بلوغ زودرس – قسمت 1

early-puberty
4.4
(5)

در این فایل صوتی در رابطه با بلوغ زودرس صحبت می کنیم.

موضوعی که بسیار مهم هست و کودکان و نوج,انان ما رو نه تنها در کشورمون، بلکه در سطح جهانی در بر گرفته و یک معضل بسیار بزرگ برای بشریت امروز هست. در یک مقاله ای که در ژورنال BJN که در نوامبر 2006 این مقاله چاپ شده بود، این بحث رو یک اشاره هایی بهش می کنه و میگه: در طی صد و پنجاه سال گذشته سن بلوغ در انسان ها شروع شده به کم شدن و کم شدن. به طوری که هر ده سال یکبار در خانم ها سن بلوغ داره چهار ماه کمتر میشه.

حتی در مطالعاتی که انجام داده بودند، در شش سالگی آثار بلوغ رو در دختربچه ها دیده بودن، موهای زائد و نشانه های دیگه ای که در سینه ها به وجود میاد، دیده بودن. این فاجعه بسیار بزرگی هست. حالا چرا میگیم فاجعه؟ ببینید هر چه زودتر انسان در سنین کمتری به بلوغ برسه، اون تمایلات جنسی در او زودتر قوی میشه و زودتر به کار می افته و زودتر تمایلات جنسی فرد به قولی روشن میشه. و همچنین خیلی زودتر احساس می کنه که بزرگ شده و احساس می کنه که متکی به خودشه و خطر اعتیاد به مواد مخدر و الکل در اون فرد زیاد میشه. چرا؟ چون احساس می کنه که خیلی بزرگ شده و خیلی می تونه از پس خودش بر بیاد و اینها همش باعث میشه وقتی که میره توی جامعه با یک اعتماد به نفس کاذبی در معرض انواع و اقسام خطرها قرار بگیره.

و رشد جنسی فرد وقتی که در سنین خیلی کمی به بلوغ می رسه، جوری میشه که رشد جنسیش خیلی سریع تر از رشد عقلی و آگاهی و پختگیش رشد می کنه. نیازهای جنسیش خیلی سریع تر توسعه پیدا می کنن. ولی اون فرد هنوز بالغ و پخته نشده که بتونه از پس نیازهای جنسی خودش در چهارچوب ازدواج بخواد بریبیاد و اونو هدایت کنه.

و واقعاً جوری هم که بخوایم بهش نگاه کنیم و توی یک سایتی که من امشب داشتم می خوندم: قبلاً اینطور بود که ما یه کودک داشتیم و یه بزرگسال داشتیم. ولی در طی چند ده سال گذشته یک قشری به وجود اومده، یک رده سنی ساخته شده به اسم تینیجر! یا ادلسنس یا نوجوان. یا دوره شباب بهش میگن. این چه دوره ایه؟ دوره ایه که اون طرف نه به اندازه کافی بزرگ شده و به بلوغ رسیده که بتونه بره دنبال ازدواج و نیازهای جنسی خودشو در چهارچوب صحیح ازدواج برآورده کنه، نه کوچیکه و بچه حساب میشه. بنابراین به قول او سایت اینها کودکانی هستن که کودکیشون کش اومده تا سن نوجوانی از اونها یاد می کنه.

و این پدیده بسیار رایجه توی دنیا و بچه ها خیلی سریع چشم و گوششون باز میشه و همه چیز رو زود می بینن و زود یاد می گیرن. ماهواره، تلویزیون، موبایل و  امکانات و ارتباطات اینقدر زیاده که خیلی زود باعث میشه در سن خیلی کمتری به بلوغ برسن. حالا ببینید کودکی که خیلی زود این اتفاق براش افتاده و در سن یازده سالگی همه چیز رو میدونه، در بلوغ کامل جنسی و در حالت برانگیختگی جنسیه و نیازهای کامل یک انسان بالغ رو داره، چه اتفاقی براش می افته؟ از نظر عقلی و فکریی و آگاهی هنوز کودک حساب میشه، ولی از نظر تمایلات جنسی بسیار شدیده تمایلات جنسیش. ولی از نظر عقلی هنوز عقلش کامل نیست و نمی تونه به ازدواج فکر کنه. و خوب چه اتفاقی می افته براش؟ ناخودآگاه به سمت خودارضایی کشیده میشه. این عطش جنسی خودشو چطور می خواد تخلیه کنه؟ یا در جوامع آزادتر زودتر روابط جنسی رو شروع می کنن. این هم دغدغه ای هستش که الان در جوامع مدرن وجود داره.

در این فایل صوتی چونکه مبحثش خیلی گسترده هست و دوست دارم خیلی قشنگ بازش کنم، مخصوصاً برای کسانی که توی خونشون نوجوان دارن، این بحث رو خیلی قشنگ روش صحبت کنیم. و احتمالاً این بحث در این فایل تموم نمیشه و در چندین فایل باید این بحث رو تموم کنیم.

و کسی که میاد در سن یازده سالگی دچار خودارضایی میشه، بعد از یک مدت چونکه با اون فطرت پاک کودکیش این کار ناسازگاره و جور در نمیاد، بنابراین حالش میشه. یک سال، دوسال این کارو می کنه و واقعاً حالش بد میشه. و واقعاً غصه می خوره. ما داشتیم کاربرانی که پانزده ساله و چهارده ساله که پیام میدن و میگن: ما چند ساله داریم خودارضایی می کنیم. و این واقعاً فاجعه هست برای کشور ما و اصلاً برای بشریت.

و این نیست که ما بخوایم متقاعدشون کنیم که این کار، کار خوبی نیست، در اکثر مواقع خودشون به این می رستن که چقدر این کار بده و چقدر اون نشاط و شادمانی و معنویت و اون معصومیت کودکی از وجودشون گرفته شده گرفته شده و شیطان این معصومیت رو از اونها ربوده. موضوع اصلی اینه که ما به اینها کمک کنیم که چطور ترک کنن و در ترک کردن به اینها کمک کنیم.

دکتر استینبرگ یک کتابی در این خصوص دارن به نام ادلسنس یا نوجوانی، که در اون کتاب نوشتن از سال 1965 نرخ تجربه جنسی در پسرها سه برار و در دخترها پنج برابر شده. منظور دختر و پسرهای کوچیک هست. از دلایل اصلی بلوغ زودرس یکیش همین ماهواره ها، رسانه ها، فیلم و عکس پورن، چت های جنسی، چت هایی که توی گروه های جنسی تشکیل میشه و توی اونها صحبت های جنسی رد و بدل میشه. مخصوصاً از همه مهمتر ماهواره هست و اون صحنه های جنسی که به کودکان تزریق میشه.

حتی من در ویدیویی قبلاً ها می دیدم در رابطه با کاری که شرکت های بزرگ کارتن سازی انجام میدن، نشون می داد وقتی که داشت نقاشی می کشید، در اصل داشت آلت تناسلی یک انسان رو می کشید و بعد تبدیلش می کرد به یک طوطی مثلاً! و با کشیدن یک تصویر جنسی شروع می کرد! و یا یک قسمت از اعضای جنسی تحرک کننده یک خانمی رو می کشید و تبدیلش می کرد به یک سنجاب مثلاً! و اینها میان از همون کودکی روی ذهن کودکان کار می کنن. یعنی این برنامه قراره که یک برنامه ای باشه که برای کودکان باشه. و خدا رو شکر که این برنامه توی کشور ما نسیت. ولی خوب ماهواره این مسیرو باز گذاشته که موج این مصیبت به کشور ما هم برسه.

و از دلایل دیگر بلوغ زودرس که از نظر علمی بیان شده، چاقی مفرظ یا اوبیسیتی هست. رژیم چرب و همبرگرهای چرب و گوشت زیاد باعث میشه که بچه ها الان اکثرشون اضافه وزن داشته باشن. خیلی از بچه های ده یازده سال که الان رژیم چرب و اضافه وزن می گیرن، خیلی زودتر به بلوغ زودرس می رسن.

حالا چرا اینقدر موضوع بلوغ زودرس مهمه؟ به سه دلیل. به این سه دلیل ما می خوایم روی این موضوع کار کنیم. چونکه دامه این بحث خیلی گسترده هست و شیطان و بی خدایان خیلی از این موضوع به نفع خودشون استفاده کردن. من این سه دلیل رو اینجا میگم به صورت تیتروار و در فایل های بعدی این دلایل رو بازشون می کنم. دلیل اولش اینه که از این موضوع داره استفاده میشه و کسانی که مبتلا به خودارضایی هستن رو دارن محکومشون می کنن.

اولین دلیل درسته ادیان همه مقدس هستن و توی همه ادیان این ممنوع و گناه محسوب شده، ولی ما نمی تونیم بیایم کسی رو محکوم کنیم. اون نوجوانی که قربانی این جریان شده، بیایم بهش بگیم: تو بر خلاف رضای خدا داری رفتار می کنی! تو بر خلاف خشنودی خدا رفتار می کنی! بر خلاف دینت رفتار می کنی! و سرزنشش کنیم. چون که بحث سرزنش پیش میاد خیلی مهمه و باید روی اون موضوع کار بشه.

دلیل دومش اینه که اون چیزی که توی ادیان خیلی راحت و خیلی درست و صحیح انسان رو بر حذر داشتن، همین خودارضایی و مسائل جنسی، ازدواج رو توصیه کردن، اون الان رفته زیر سؤال. چرا؟ چونکه اون نوجوان تحت فشار زیاد جنسی هستش و از اون طرف هم نمی تونه ازدواج کنه. و چون نمی تونه ازدواج کنه، اینها میان میگن: دیدی کتاب مقدس اشتباه گفت! در صورتی که کتاب مقدس خیلی هم درست گفتن. و اون سسیتم بابی شده بر علیه کسانی که بر علیه مذاهب هستن.

و دلیل سومش که مربوط به دلیل دوم هم میشه اینه که اومدن از خدا دارن گله می کنن. یعنی بنده خدا اون نوجوانی که دچار هیجانات بلوغ زودرس شده و الان نیازهای جنسی داره، نیازهای جنسی یک انسان کاملاً بالغ رو داره، به جایی می رسه که واقعاً کلافه مییشه، به آخر خط می رسه و واقعاً به بن بست می رسه و میگه: خدایا چرا این حس و نیروی جنسی رو در وجود من گذاشتی؟ چرا اصلاً خداوند میل جنسی به این قدرتمندی رو توی وجود من گذاشته و از اون طرف گفته: اگه استفاده نادرست کنی، میری جهنم. اگه استفاده نادرست کنی گناه می کنی. و این باعث میشه که اون نوجوون از خدا هم زده بشه.

پس ببینید چقدر ریشه ایه! چقدر عمق داره تیشه به ریشه انسان می زنه! حضرت عیسی علیه السلام می فرمایند: حتی اگر شما بیاید با چشمتون با یک زنی شهوترانی جنسی بکنید، در اصل شما گناه جنسی مرتکب شدید حالا در چهارچوب تعریف دین مسیحیت. در دین خودمون اسلام هم در مورد چشم چرانی چقدر حدیث و چیزهای خیلی محکمی داریم! حضرت علی علیه السلام می فرمایند: چشم قاصد قلبه. چشم شما وقتی می بینه، پیام رو برای قلب می رسونه و قلب انسان رو درگیر و بیمار می کنه.

ده ها حدیث داریم در مورد چش و کنترل کردن چشم، کنترل کردن قلب، کنترل کردن افکار. همه ادیان اینها رو میگن. ولی خوب چون اونهایی که بر علیه ادیان هستن، خیلی سیستماتیک و خیلی حساب شده اومدن و نسل انسان رو دارن نابود می کنن و معنویت و معصومیت رو از کودکی دارن از انسان می دزدن و همشون از یاران شیطان هستن که همیشه ما میگیم، و واقعاً شیطان اینجا بیکار ننشسته.

دوست داشتم توی این فایل استارت این بحث رو بزنم و در فایل های بعدی این سه دلیل رو هر کدوم رو سعی می کنم توی یک فایل کامل توضیح بدم. فقط برای آگاه سازی جوانان ما، نوجوانان و حتی کودکان ما. و توی این بحث به امید خدا بیایم به صورت ریشه ای این قضیه رو بررسی کنیم که خیلی از بی ایمانی ها، دوری از خدا و درگیر شدن در خودارضایی ریشه اش از کجاست؟ و از کجا داره روی این قضیه کار میشه.

این فایل صوتی را از اینجا دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 5

دیدگاهتان را بنویسید