بلوغ زودرس – قسمت 2

early-puberty
5
(2)

در این فایل صوتی بحث بلوغ زودرس رو یه کم بیشتر ادامه میدیم. و سابقه تاریخی-دینی این موضوع رو بررسی می کنیم.

ببینید توی ادیان مختلف، هم اسلام، هم دین مسیحیت، تنها راه صحیح ارضای میل جنسی رو ازدواج دونستن. توی دین خودمون اسلام که در سوره مؤمنون آیه پنج تا نه یک سری آیه هایی هستن که خیلی واضح روی این صحبت کردن و گفتن: کسانی که غیر از رابطه با همسرانشون یا اون زمان کنیزانشون بیان میل جنسیشونو ارضا کنن، اینها متجاوز محسوب میشن که بعد علما میان متجاوز رو به حرام تبدیل می کنن و میگن: استمنا کردن یا خودارضایی کردن خودش یه نوع تجاوز و جزو احکام حرام حساب میشه.

و حالا احادیث و روایت مختلفی هم داریم. احادیثی که من سرچ می کردم و خیلی تکان دهنده بود، این هستش که خداوند در قیامت با سه گروه حرف نمیزنه، که یک گروهشون اونهایی هستن که با خودشون نکاح انجام میدن و با خودشون خودارضایی می کنن. حالا اینها برای این نیستش که ما بترسیم و نا امید بشیم از رحمت خداوند. ولی خداوند یا امامان این حرف ها رو می زدن که اهمیت این موضوع مشخص بشه اینکه ازدواج بهترین راه ارضای میل جنسی هست. و در دین مسیحیت هم توی کتاب مقدسشون، ازدواج یا سبط، روز هفتم هفته، دو تا مفهوم بسیار مهم و بسیار زیبا هست که ازدواج یک رابطه بسیار محرمانه بین زن و مرد هست که برای زن و مرد درست شده و سبط یا روز هفتم هفته برای یک رابطه محرمانه بین انسان و خداونده. یعنی اینقدر ازدواج رو در حد رابطه با خدا بالا آوردن و گفتن: این دو تا چیز اصلاً نباید حذف بشن و عوض بشن در زندگی بشریت.

کما اینکه بشر امروز عمداً اومده اینها رو داره دستکاری می کنه! مثلاً آمریکا 26 ژوئن 2015 اینها اومدن قانون ازدواج مرد با مرد، یعنی ازدواج همجنس بازها رو تصویب کردن. بر خلاف دین که تو کشور خودشون غالب هست و مردم آمریکا در کنار اینکه فکر می کنیم پیشرفته ترین و مدرن ترینه. ولی مردم آمریکا و اروپایی ها مردم مذهبی حسایب میشن و فوق العاده روی مذهبی بودن و کلیساشون خیلی حساسن. حالا درسته شاید نسل جوونشون زیاد اهمیت ندن، ولی در کل من از دوست های اروپایی که داشتم شنیدم: آمریکایی ها انسان های بسیار مذهبی هستن. و دین که توی خود آمریکا خیلی رسمی پذیرفته شده هست، مسیحیت هست، توی دینشون گفته شده که راه درست ارضای میل جنس از طریق ازدواجه. و توی سوره های مختلفی این رو آورده توی جنسیس دو، آیه بیست و چهار، توی هیبروز سیزده آیه چهار.

و جالب ترینش که من امشب می خوندم، وان کرین تیانز هست که میگه: از کارها و گناهان جنسی ایمورال یعنی غیر اخلاقی دوری کنید. چرا؟ چونکه هر گناهی که انسان انجام میده خارج از بدن خودشه، الا گناهان یا کارهای غیر اخلاقی جنسی. و توی دین مسیحیت هم خیلی روی این مسأله تأکید شده که فقط و فقط ازدواج. حالا نکته جالبی که از این بحث به دست میاد چی هست؟ توی کتاب مسیحیت در رابطه با بلوغ زودرس چیز خاصی گفته نشده، یعنی به نوعی انگار فرض بر این بوده که همیشه مردها در سن کم و خانم ها در سن کم ازدواج می کنن و امروز رو ندیده بودن، یا نمی دونم اصلاً گفته نشده و شاید ما نمی دونیم. و حالا توی اون مقاله ای که من امشب می خوندم و خیلی واضح این موضوع رو بین کرده بودن، گفته بود: یک چالش برای شما می گذارم، برید ببینید می تونید یک خطبه یا سرمون توی کتاب مقدس پیدا کنید که در رابطه با بلوغ زودرس گفته باشه!

من اومدم با اسلام مقایسه کردم. حالا من محقق اسلامی نیستم، ولی حداقل اینقدر عاقلانه اسلام قوانین رو تنظیم کرده که سن بلوغ رسمی رو برای دختران نه سالگی و برای پسران پانزده سالگی بیان کرده. یعنی اسلام این رو می دیده که سن بلوغ شروع می کنه به کم شدن. جالبه ما انسان های مدرن وقتی که صحبت از ازدواج در سن پایین میشه، سریعاً جبهه می گیریم و میگیم: عه! این حرف ها مال قدیما بود! چقدر بی کلاسی تو که حرف از ازدواج در سن پایین می زنی! یعنی چی؟ آدم باید بزرگ بشه، سی سال، سی و پنج سالش بشه! اون ازدواج درستیه… در صورتی که توی خود آمریکا، استرالیا، انگلیس و  در کشورهای بزرگ و جهان اول سن رسمی ازدواج هجده سالگی هست. و اگر رضایت پدر و مادر باشه، شانزده سالگی هم میشه ازدواج کرد.

پس خیلی هم بی کلاس و عقب مونده بودن هم نیست که آدم در سن پایین ازدواج کنه. اسلام اینو می دید و سن بلوغ دخترها رو نه سالگی گذاشته. در فایل قبلی هم گفتیم: در تحقیقی که مقاله اش رو توی فایل قبلی گفتیم، توی اون تحقیق حتی مشخص شده بود که دختران در سن شش سالگی هم آثار بلوغ دخترانه در اونها دیده شد. این یعنی چی؟ یعنی همینطوری داره سن بلوغ توی انسان ها پایین و پایین و پایین تر میاد. حالا  در فایل بعدی در رابطه با تغذیه هم میگیم که چقدر تغذیه چقدر مؤثره توی این قضیه. حالا کل این داستانو گفتیم که به این برسیم که خیلی مهمه که ما درک کنیم که از بعد تاریخی و دینی، حالا من اسلام و مسیحیت رو گفتم. و علاقمندان می تونن برن در رابطه با ادیان و مکاتب دیگه هم تحقیق کنن و مطمئناً به همین نتیجه خواهند رسید.

اینکه نوجوانان و کودکانی که بهشون نونهال هم میگن، اینها در معرض خطر بسیار بزرگی هستن. یعنی خداوند همون کلامی که آورده هم توی مسیحیت و هم توی اسلام، فرمودند: زود ازدواج کنید و برید سر خونه و زندگیتون. و برای همینه که اینقدر توی دین اسلام اینقدر سن بلوغ رو پایین در نظر گرفتن. چون ما چه بخوایم و چه نخوایم و چه بپذیریم و چه نپذیریم، این اتفاقیه که برای بشر امروز افتاده! بچه ها دیگه زیر ده سال به بلوغ می رسن و خیلی چیزها رو می دونن. تحریکات جنسیشون، این حجم هورمون های جنسی توی خونشون خیلی بالاست و در سنین خیلی پایین نیاز جنسی دارن. حالا درسته از بعد اجتماعی و مالیش داستان فرق می کنه. ما کاری به اونها نداریم. ما داریم از بعد جنسی روی این قضیه کار می کنیم.

قدیم ها یک پسر پانزده ساله برای خودش مردی بود. حالا کار کردن خیلی سخت تر بود و به خاطر کار کردن روی زمین کشاورزی و دامداری و… بود یا تغذیه ها خیلی سالم تر بود. یک پسر پانزده ساله واقعاً یک مرد بود که می تونست رسماً ازدواج کنه و با حمایت پدر و مادر قشنگ زندگی بچرخونه. ولی حالا الانه که دیگه پسرها تا پانزده سالگی سرشون توی موبایله و چت می کنن و فقط دارن بازی می کنن و خیلی منفعل تر از نسل های قبلیشون هستن. حالا کسانی که نوجوان، نو نهال و کودک توی خونه دارن، باید خیلی این قضیه رو جدی بگیرن.

و حداقلش این باشه که بدونن کودکان در سنین خیلی پایین توی این دوره زمونه در معرض اطلاعات بسیار زیادی از نظر جنسی، تحریکات جنسی قرار دارن. و این موضوع رو هی زیر فرش قایمش نکنن و فکر نکنن اگه در رابطه باهاش هیچ صحبتی نکنن و به قول خودشون روشون توی روی بجه باز نشه، این کمک می کنه! این اصلاً کمک نمی کنه. با مشاوره و با مطالعه باید بچه ها رو آگاه کرد و بهشون این فرصت رو داد که در رابطه با این موضوع یه کم باز تر در چهارچوب صحیح خودش که مناسب هر سن هست، در رابطه با میل جنسی برای بچه ها گفته بشه. چونکه اگه گفته نشه، خودشون میرن بیرون از دوستانون، از توی سایت های مختلف اینها رو می خوان به دست بیارن و واقعاً براشون خطرناکه.

توی فایل بعدی در رابطه با یکی دیگر از جنبه های بلوغ زودرس صحبت می کنیم در مورد اینکه کسانی که خدا ناباور هستن و اصلاً کلاً بر خلاف خدا و دین هستن، چطور از بلوغ زودرس استفاده کردن و مغز کودکان و نوجوانان رو از داشتن ارتباط صحیح با خداوند منحرف کردن. و بحث بسیار مهمی هستش که در فایل بعدی حتماً در رابطه با اون صحبت خواهیم کرد.

 

این فایل صوتی را از اینجا دانلود کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

1 دیدگاه برای “بلوغ زودرس – قسمت 2

دیدگاهتان را بنویسید