کنکوری ها و اعتماد بنفس – قسمت 2

کنکوری ها و اعتماد بنفس-2
0
()

بحث کنکور و کنکوری ها رو در این ویدیو ادامه میدیدم. عزیزان ما وقتی که توی جامعه به انسان های بسیار موفق نگاه می کنیم که چیکار کردن که موفق شدن و هر کسی چیکار کرده که توی رشته ای موفق شده ، اکثراً جوری هست که افراد در رشته های دانشگاهی خودشون به موفقیت های چشمگیری نرسیدن. و در رشته دیگری موفق شدن.

برای اینکه اون استرسی که در سن هجده سالگی به فرد وارد می شده که تو حتماً باید رتبه ات چند بشه و در دانشگاه دولتی قبول بشی ، باعث شده که اینها یک رتبه ای رو بزنن و برن در یک دانشگاهی که اصلاً طرف علاقه ای نداشته باشه یا هر چیزی. رفته یک رشته ای رو خونده که اصلاً باب دلش نبوده. بعدش که تموم شد ، انگار که همه جامعه رو راضی کرد و همه اطرافیان راضی هستید؟ اوکی؟ حالا برم دنبال رضایت دل خودم! و میرن توی رشته های دیگری موفق میشن.

خیلی از این موارد می بینیم. استاد خود من که در زمینه بازاریابی اینترنتی بودن ، اصلاً الکترونیک خوندن و فوق لیسانسشون هم توی دانشگاه شریف بودن و ولش کردن. و نقل قولشون هم گفتن: دانشگاه نمیرم. چون دانشگاه جلوی تحصیل منو می گیره! جمله خیلی زیبایی بود که ایشون گفتن. و خود من هم که دارم در زمینه ترک شهوترانی و سالیتود و تبدیل نیروی جنسی به ثروت ، تولید محتوا می کنم ، اینها به دلم هست.

رشته خودم برنامه نویسی کامپیوتره. یک زمانی علاقه داشتم ، ولی الان می بینم که دل و روح من داره این طرف میره. چرا بخوام خودمو محدود کنم به اون چیزی که جامعه میگه؟ روم اسم مهندس بگذارن؟ نمی خوام این اسم و القاب رو! و شما می تونید اینطوری موفق بشید.

ممتحنی که خودش به دنبال بهانه برای قبول شدن ماست!

و نکته بسیار بسیار کلیدی که در این ویدیو می خوام بگم ، این هستش که عزیزان ما یک کنکور بسیار بزرگ در این عالم داریم که توی کنکور اصلی عالم هست و توی اون باید رتبه بیاریم. که اون کنکوری هستش که در پیشگاه خداوند متعال می خوایم بریم و ارائه بدیم که چیکار کردیم به درگاه خدا؟ در زندگی چیکار کردیم؟ آیا برای رضایت او ولی او که امام زمان علیه السلام هست ، اصلاً رفتار کردیم یا نکردیم؟ این کنکور اصلیه.

این مطلب هم عالی و مفیده:  راز موفقیت در همه زمینه ها

این کنکور خیلی تفاوت داره با کنکورهای دنیوی و دانشگاهی. چه تفاوتی داره؟ اولین تفاوت این هست که اون فردی که از ما امتحان می گیره ، خداوند متعال بسیار بسیار مهربونه. بسیار بسیار عاشق ماست و دوست داره که ما برنده بشیم و قبول بشیم. خودش دنبال نمره می گرده که ما رو با بهترین نمره قبول کنه و بیاره توی دل خودش و ببره بهشت. ما باید در این کنکور قبول بشیم. و خداوند مهربان اینطور نیست که بگه اگر اینجا رو اشتباه پاسخ دادی ، نمره منفی داره. کسر میشه امتیازت و از رقیبانت عقب می افتی و اونها جلوت می زنن.

نه. خداوند میگه: هر چقدر اشتباه داشتی ، غلط غلوط امتحان دادی ، اینها مهم نیست. آخرش مهمه. روز آخر امتحانتو خوب پاس کن. عملکرد خوبی پیش من داشته باش. من دوستت دارم و دنبال بهونه می گردم که تو رو قبولت کنم. نه مثل کنکور دنیوی که دوست دارن تو رو بزنن کنار و رقیبات بیان بالا. این خیلی فرق داره. ما باید در اون کنکور برنده بشیم.

به کنکور بزرگ جهان هستی فکر کن

و اگر جوونهای ما درک کنن که خوشبختی و سلامتی و نشاط و شادی و ثروت و… در کنکور و دانشگاه خلاصه نمیشه ، خیلی حالشون خوب میشه و دیگه کنکور اونها رو اذیت نمی کنه و اختلالات بی خوابی ، بی غذایی ، افسردگی ، بی اشتهایی ، ترس و نگرانی و همه اینها از وجودشون میره.

تویی که جوون هفده هجده ساله هستی ، تو مورد محبت خدا هستی. خدا تو رو دوست داره و عاشق توئه. چه کنکور قبول بشی ، چه نشی. هر کاری که بکنی ، خدا دوستت داره و عاشق توئه. به اون کنکور بزرگ جهان هستی فکر کن. که ما اومدیم اون امتحان رو پاس کنیم و خدا با تموم دست های خودش در عالم داره به ما کمک می کنه که این امتحان رو پاس کنیم. خدا می خواد که ما پاس کنیم ، دیگه باید شاد و خوشحال و خندون باشیم که همچین ممتحن و امتحان زیبایی رو در پیش داریم.

 

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

پاسخی بگذارید