همه میتوانند به خداوند نزدیک شوند

همه میتوانند به خداوند نزدیک شوند
0
(0)

یه موضوعی که خیلی ذهنمو مشغول کرده بود و دوست داشتم که توی این ویدیو به کاربرهای عزیزم بگم، اینکه کاربرهای زیادی لطف می کنن و به ما پیام میدن و تعریف می کنن خیلی زندگیشون تغییر کرده، به من خیلی لطف دارن، واقعاً ازشون سپاسگزارم. ولی در کنار همه اینها یک نکته ای که به ذهنم می رسه اینه که چرا ما باید فکر کنیم که مثلاً یک جواد زارع می تونه تأثیر گذار باشه یا مثلاً روی خودش کار کنه.

مثلاً کاربری امروز به من گفته بود: آقای زارع شما چیکار می کنی که اینقدر به خدا نزدیکی؟ و من چیکار کنم و… اولاً اینکه من اصلاً ادعایی ندارم که بگم من خیلی به خدا نزدیکم و ثانیاً همه می تونن این کارو بکنن.

ببینید رسیدن به خداون علاوه بر پاک بودن یک سری تکنیک هایی هم هست که انسان می تونه با تکنیک شروع کنه. خیلی ما توی کانال آموزش دادیم. همون تکنیک نوشتن و لیست سپاسگزاری روزانه، نوشتن درد دل های روزانه به خداوند. گفتیم توی دفتری یا سر رسیدی اینها رو بنویسید، اینها کم کم کمک می کنه.

همه اینها به کنار. در بحث ترک شهوترانی، اگر آموزش هایی که ما داریم میدیم توی کانال، مخصوصاً ترک چشم چرانی (همه چیز از این چشم شروع میشه)، پورنوگرافی (پورنوگرافی هم از طریق چشم هست)، اگر انسان بتونه چشمش رو کنترل کنه، همین یک قلم انسان رو می کشونه بالا و اینقدر حال روحی و معنوی رو خوب می کنه که دیگه اصلاً از خیلی ها جلو می فته، از کسانی که مستقیماً روی این کار نکردن به عنوان موضوعی که خیلی ها کار نکردن روJش به عنوان یک پروژه. یک پروژه بسیار مهم و سنگین که من روش کار کنم.

معمولاً خیلی ها حواسشون نیست و روی چشمشون کار نمی کنن، حتی اگه آدم های خوبی باشن، نمازخون باشن یا نباشن، اگر چشم رو به عنوان یک مقوله بسیار بزرگ روش کار نکنیم، خوب کمتر رشد می کنیم. ولی اگر کسی روش کار کنه، همه می تونن به اینجا برسن. همه می تونن روی چشمشون کار کنن، خیلی قدرتمند نه شوخی بردار.

مثلاً من پیش خودم اگر یک نگاه کوچولو بخوام به یکی بندازم، اون یک فعل حساب میشه، آقا لغزش کردی، تموم شد! اگر یک مدت اینقدر آدم روی خودش کار کنه، جلوی ورودی های چشم رو بگیره، از اون مرحله رد میشه. راحت خدا این لطف رو به انسان می کنه و کمکت می کنه و می تونی تا نود و نه و نه دهم درصد می تونی حواست بهش باشه. و آخرش هم نمیشه، صد در صد آدم یک صحنه هایی رو می بینه، ولی اون تفکر پشتش پاک میشه، هر چی هم که ببینی.

حتی من شده میرم توی گوگل سرچ کنم در رابطه با موضوعات عمومی مثلاً، هر واژه ای که سرچ می کنی حالا اگه فیلترشکن داشته باشی، من همیشه دارم، چون که از سایت های معمولاً استفاده می کنم، باید داشته باشم. ولی حواسم هست. بعد وسط سرچ می بینم که، مثلاً دنبال عکس در رابطه با ازدواج می گردم، خوب عکس هایی میاد که خیلی تحریک کننده هست و عکس های حتی نیمه لخت هم هست. به محض اینکه میاد بالا حتی بهش نگاه نمی کنم، حتی شده اکثر مواقع این کارو میکنم. دستمو میذارم روی صفحه مانیتور و بقیشو می خونم. این کارو خیلی انجام میدم. چرا؟ چون برای چشمم ارزش قائلم. برای اون روحی که پشتش قرار داره ارزش قائلم. به محض اینکه عکس بالا میاد، دستمو میذارم.

مثلاً زمانی که تحقیقاتمو انجام می دادم رفته بودم توی سایت مؤسسه کینزی، همون اول یک عکس ناجور دو تا خانوم بود برای ترویج همجنس بازی. دستمو گذاشتم روش و متن رو خوندم. کاری ندارم. مثلاً حتی اگه بخوام یک نت پدی باز کنم، بخوام بکشونم بالا، بیشتر طول می کشه و بیشتر ببینم. اینقدر باید سرعت داشته بشیم. یکی از کارها اینه که روی چشم کار کنیم. روی تموم آموزش های ترک خودارضایی انسان کار کنه.

کلاً اصلاً میل جنسی خیلی چیز خوبیه. اگر خدای نکرده انسان منحرف بشه، به قعر جهنم می کشونه، ولی اگر روش کار کنی و یک ذره روی دلت پا بذاری و این میل جنسی رو کمتر دل به دلش بدی و تخلیه اش کنی، همون بحث استحاله میل جنسی میشه. یک ذره روش کار کنی، خیلی سریع انسان رو می کشونه بالا. مخصوصاً برای مردها. چون مردها تحریک جننسیشون خیلی سریع تر اتفاق می افته و اگر یک ذره روی این بتونن کار کنن، خیلی بهشون کمک می کنه.

کار دیگری که می تونیم بکنیم اینه که، کاربری از من پرسیده بودن و گفته بودن: از اهمیت نوشتن صحبت کنید، من یک بار از تمرینات شما استفاده کردم و نوشتم و حالم خیلی خوب شد. چیه توی این نوشتن؟ چرا اینقدر مهمه؟ دوستان نوشتن برای من اصلاً جزو لاینفک زندگیمه. اگه نوشتن  نباشه، انگار من دو تا دست ندارم و نمی تونم زندگی کنم.

و حالا مدرکش هم آوردم اینجا بهتون نشون بدم. ببینید این سر رسیدهایی هست که هر روز دم دست من هست. هر کدوم برای یک کاریه. اینها پره همش. توی اینها آموزش هایی بوده که نوشتم  پر کردم و تموم شده. مثلاً حالت یک دفتر بوده و اکثرش پر شده و حالا یک هدیه خوبی که هفته پیش بهم رسید، این سر رسیدهاست که توی خونه خواهرم بود و سالهاست که عشق من سر رسیده. اینها همه سفیده. حالا تا چند ماه دیگه پر شده. یا شکرگزاری روزانه رو توش می نویسم، پر می کنم و میندازم میره، یا اگه دوره خاصی رو دارم آموزش می بینم توش می نویسم.

البته دفتر هم دارم و حالا دفترهامو نیاوردم. دوره هایی که آموزش می بینم، من هر چی که یاد می گیرم باید و باید بنویسم. اصلاً هم به نوشتن توی موبایل و گوگل نت و… اصلاً با اینها نمی تونم کار کنم. مهم ترین چیز زندگیم رو من اگه تایپ کنم و تاچ بزنم انگار توی ذهنم حک نمیشه، اصلاً عادت ندارم. حال بعضی ها شاید بتونن این کارو بکنن که مشکلی نداره.

ولی کلاً قلم و کاغذ معجزه می کنه در زندگی انسان. توی یکی از آیه های قرآن هست، سوره ای که با نون والقلم بما یسطرون آغاز میشه؛ قلم! اسم قلم اومده توی قرآن. یعنی قلم خیلی قدرت داره. و اینکه همه چیزو می تونی بیاری روی کاغذ بنویسی. نگرانی های امروز، دعا به خداوند. مثلاً من وقتی مسافرت میرم یا شرایط عادی نرمالم عوض میشه، میرم چند روزی از زندگی عادی دور میشم و وقتی که بر می گردم، اولین کاری که می کنم، کاغذ میذارم جلوم و فقط همه افکارم رو گیر میندازم روی کاغذ. من الان به چیزهایی باید فکر کنم و چه چیزهایی نگرانم می کنه، دور اونها دایره و شکل می کشم. اصلاً روی کاغذ من فکر می کنم.

چرا؟ چون توی کتابی که می خوندم در هر ثانیه بیست میلیون واحد بیت اطلاعاتی از ذهن ما رد میشه و ما فقط می تونیم پانزده یا بیست تاشو درک کنیم. بقیه اش از بین میره. بنابراین ما اصلاً خبر نداریم که توی مغز ما چه اتفاقی داره می افته. ولی نوشتن کاری می کنه که حداقل وقتی داری می نویسی، افکارت به نوک قلم متمرکز میشه، به اون چیزی که داری می نویسی فقط داری فکر می کنی، حداقل تا اون مطلبی که داری می نویسی، به اون چند میلیون واحدی که داره می گذره کاری نداری. مثلاً داری در رابطه با نگرانی های دلت به خداوند می نویسی. قصه داری میگی، داری با خدا درد دل می کنی. دیگه چند میلیون واحد اطلاعاتی که داره رد میشه رو ما کاری باهاش نداریم. توی این همه اطلاعات ما یه چیزی رو می کشیم بیرون و می نویسیم.

بنابراین اینها رو نشون دادم که ملموس بشه ببینید که بالاخره انسان باید روی خودش کار کنه. نوشتن، کار کردن روی کنترل چشم، همه اینها رو آموزش میدیم. پس در کل چیزی که می خوام بگم: من خیلی خوشحالم که خدا به من لطف کرده و تونستم پاک بشم و توی این مسیر پیش برم.

ولی یک ناراحتی هم که دارم اینه که میگم: چرا تموم مردان و جوانان ایرانی نمی تونن به اینجا برسن؟ چرا نمی خوان؟ چرا فکر می کنن که نمی تونن برسن؟ خیلی هم همه می تونن برسن. چیز خاصی نیست! خدا همون خدا هست، روح همون روح هست، آموزش ها همون آموزش هاست، چشم همون چشم هست. اگر هر کس مثل من تونست، پس همه می تونن این کارو انجام بدن.

اصلاً چیزی نیست خودارضایی و پورن و شهوترانی و… ترک اینها خیلی کار ساده ایه. یک مدت پرهیز بگذارید و رد بشید از این مرحله درگیری ها، و اون غبار ذهنیت بشینه و آروم بشه، می بینی که اصلاً مسیر خیلی طولانی تر از این حرفهاست. قدم اولش اینه که پورنوگرافی و… رو بگذاری کنار. بعد هر چی که جلو میری می بینی که اولیای خدا کجا رفتن و چیکار کردن. چقدر روی خودشون کار کردن.

مثلاً من خودم شخصاً من کجا و خیلی از بزرگان کجا؟ منی که اصلاً یک چلوکباب بذارن جلوم تا تهشو نخورم نمی تونم پاشم، اصلاً چه ادعایی می تونم بکنم. اولیای خدا مثلاً یک ذره غذا می خوردن بسشون بود، به نفس اینقدر مسلط بودن. انسان می تونه مرحله به مرحله رشد کنه.

این چیزهایی هستش که دوست داشتم امید بدم به شما. به همه عزیزان، چه آقایون، چه خانم ها. همه می تونن رشد کنن و به خیلی از مقام های بالا برسن. مقاماتی که اصلاً لازم نیستش انسان بیست سال بره و هی بخواد علوم مذهبی بخونه. اونها هم خیلی عالیه. ولی یک سری چیزهایی هستش که برای همه هست. اگه حتی فرض کنید یک طلبه، کسی که میره علوم مذهبی می خونه، اگه اینها رو کنار درسش بگذاره، رشدش صد برابر میشه. و همه توی هر قشری، هر کاری، مثلاً طرف طلا فروشه، زنونه فروشه و هر روز با زنها در ارتباطه، همین فرد هم می تونه. کافیه فقط روی چشمش کار کنه یک مدت پاک بشه، پاک بشه، اونوقت هر کی میاد مثل خواهر  و مادر خودش می مونن. دیگه بیرون میره از این فکرها. همه می تونیم به اینجا برسیم.

 

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

10 دیدگاه برای “همه میتوانند به خداوند نزدیک شوند

 1. اقا رضا
  اقا رضا گفته:

  یکی از راه هایی که میتونه مارو به منجلاب گناه بکشون نگاه به نا محرم و نگاه حوس گونه است.نگاه میتونه انسان را به درجات عالی برسونه یا به قعر ببره که خارج شدن ازش خیلی سخت باشه .اگر ما بتونیم نگاهمون رو کنترل کنیم یکی از اصول علم استحاله را رعایت کردیم و اگر همیشه این حدیث پیامبرمون را در جلوی چشمامون داشته باشیم که نگاه به نامحرم تیری از سوی شیطان به سوی قلب های شما این قدرت خواهیم داشت تا به کنترل چشمامون بپردازیم

 2. Mikad4234
  Mikad4234 گفته:

  سلام
  انسان ک با خداوند رفیق شه هم میتونه نگاهشو کنترل کنه نگاه به نامحرم شروع گناه های بزرگ تر هست رفاقت با خدا به زندگی برکت میبخشه
  من کسی رو میشناسم مثل درویشها زندگی میکنه معشوقش خدا هست چهره بسیار نورانی و ادم کیف میکنه باهاش هم کلام شه باعث شده تو جامعه بسیار عزیز باشه هرکسی ک این شخصو میشناسه هیچ صحبتی از بدی این ادم نمیکنه
  با خدا باشو پادشاهی کن

  • سلمانی
   سلمانی گفته:

   سلام دوست عزیز…
   بله وقتی انسان از درون پر شود از خدا دیگر نیاز ندارد به دنبال روابط و چشم چرانی وغذای اضافه خوردن و کلا درونشو پرکنه با شهوت درحالی که اصلا پرنخواهد شد…
   بله وقتی دوست اصلی ما خدا باشد یقینا هاله ما نورانی تر خواهد شد

 3. naser am
  naser am گفته:

  به نظر من اگه آدم بتونه خودش رو از چیزهایی که تحریکش می کنه دور بکنه میتونه راحت تر میل جنسی رو کنترل بکنه
  خصولا در این زمان که چیز هایی که ادم ها رو تحریک میکنه زیاد شده ، باید همه سعی خودمون رو بکنیم موارد تحریک کننده رو کمتر کنیم من شخصا
  تو کانال هایی عضو نمیشم که عکس های تحریک کننده ارسال میکنند ، تو اینستاگرام کلا نیستم ، فیلم های زبان اصل و ماهواره کلا نگاه نمی کنم
  به شما هم توصیه میکنم از این چیزا دوری کنید تا تحریکات بسیار کمتر بشه تاراحت تر ترک کنید خود ارضایی رو
  در آخر تشکر میکنم از استاد زارع بزرگوار که این ویدیو های عالی رو به صورت رایگان برای ما جوانان ایرانی درست میکنن تا کمک کنن به پیشرفت کشور عزیزمون ایران

 4. محمدجواد
  محمدجواد گفته:

  سلام ..از سایت خیلی خوبتون ممنونم واقعا.
  اگر واقعا بتونیم چشم خودمونو کنترل کنیم واقعا بگم به قول شما ۹۹ درصد یا حتی بیشتر از مشکل خودارضایی رو حل کردیم..اما واقعا سخته،باید اوقات فراغت پرباشه و برای اینکه این عادت دیدن فیلم پورنو رو از چشممون بگیریم باید پاکیزه اش کنیم حالا هرکسی بسته به دین و مذهب اش میدونه چجوری..برای مسلمونا قرآن خیلی مفیده مخصوصا سوره یاسین..معجزه میکنه واقعا..و از نوشتن هم غافل نشید یه دفترچه کوچیک برای خودتون داشته باشید و هر روز ۵ بار عبارت شکرگذاری و ۵ تا از ارزوهاتونو تو هر صفحه بنویسید ..واقعا عالیه

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام دوست عزیز…
   بسیار ممنون از ارائه این نظریات
   بله قصد وغرض این سریال ها نهایتا ترویج شهوت و تجملگرایی هست که عشق را اینگونه جلوه میدهند فقط ما باید در قبال این تیرها هوشیاری خودمان را حفظ کنیم بالاخص چیزی که الان مشخص شده زمان شروع این سریالها با شروع اذان هست …

   ما سعی کرده ایم با ضبط این فایلها این هشدار را به مردم بدهیم….

دیدگاهتان را بنویسید