عشق های گذشته

ex-love
4.7
(3)

در این فایل صوتی در رابطه با عشق های قدیمی و عشق هایی که فراموش نمیشن، صحبت می کنیم.

عشق هایی که فردی در بچگی، کودکی، نوجوانی، عشقی رو داشته و به هر دلیلی الان ازدوج کرده و زندگی جدیدی رو تشکیل داده، ولی هنوز اون عشق قدیمی از ذهنش نمیره. ببینید نکته ای که اینجا وجود داره اینه که این افسانه ای که میان میگن: عشق اول چیز دیگریست، اینها همش افسانه و داستانه. واقعیت چیز دیگری هست، شاید خیلی شوک برانگیز باشه مطلبی که امشب می شنوید، ولی منم اولین بار که شنیدم، خیلی شوکه شدم و باورم نشد، ولی دیدم که انگار واقعیت داره و خیلی جالب بود برام. مخصوصاً توی بحث اعتیاد عشقی که انسان اگه وارد بشه، یه کم مطالعه کنه، یه کم تحقیق کنه، می بینه که کاملاً درسته. عشق یک غریزه ای هستش که می گذره و میره. مثل فصل های سال که ما داریم، چهار تا فصل سال. عشق هم درسته، عشقی که انسان با همسرش شروع می کنه، اگر روی اون عشق کار کنه و اونو پرورش بده با روش های صحیح ایجاد عشق در همسران، می تونه سال های سال این عشق رو رشد بده و گسترشش بده و تمومی نداره واقعاً. انسان می تونه با همسرش روی عشقشون کار کنن و رابطشون رو بهبود بدن و آنچنان اون عشق رو زنده نگهدارن که حتی بعد از سال های سال و بعد از چهل سال، پنجاه سال زندگی متأهلی هر روز به هم بگن: من عاشقتم عزیزم! و این عشق قوی تر و قوی تر بشه. این کاملاً درسته.

ولی اگر فردی در یک رابطه ای که تمام شده و رفته و حالا یک رابطه جدید رو شروع کرده و بخواد هنوز ذهنش رو توی اون رابطه قبلی و فرد قبلی نگهداره و اسم عشق رو روش بگذاره، این دیگه عشق نیست. این میشه وسواس عشقی، اعتیاد عشقی یا وابستگی وسواس گونه به یک فرد دیگری که دقیقاً مصداق اعتیاد عشقی هست و اون فرد رو و فکر و خیال و توهم اون فرد رو به عنوان یک ماده مخدر مصرف می کنه. پس تفاوت اینها خیلی زیاده. چون اگر با فرد دیگری ازدواج کنه و اون تفکرات و افکار فرد قبلی توی ذهنش باشه، این نشون میده که ذهن خودشو هنوز پاکسازی نکرده از عشق قبلی! و باور کنید که اگر انسان از طریق درستش روی خودش کار کنه و پرهیز بگذاره، انواع پرهیزها رو بگذاره، پرهیز از فکر کردن به اون رابطه، پرهیز از نگاه کردن به عکس های قبلی او، خواندن پیام های قبلی او و همه این چیزها رو پرهیز بگذاره و این باور رو در خودش تشکیل بده که اون یک فصلی بود، تمام شد و رفت! بهار بود که تمام شد و الان تابستان اومد و بعد دوباره زمستان شد و رفت… گذشت… دیگه غریزه عشق برای اون فرد خاموش شده و رفته. و اگر انسان این کارها رو انجام بده، می بینه که واقعاً واقعاً می تونه اون فرد رو صد در صد فراموش کنه.

ولی اگر بخواد به بهانه های مختلف اون وسواس فکری رو نسبت به اون فرد توی خودش زنده نگهداره، بله، تا آخر عمر هم این درد رو با خودش خواهد کشید. بنابراین راهکارش اینه که پرهیز بگذاره. مثل اون فردی که به مواد مخدر دچار بوده و الان پرهیز می گذاره و به هیچ عنوان حتی یک سر سوزن مواد مصرف نمی کنه، اون فردی هم که توی ذهن ما بوده و ما عاشقش بودیم و الان تموم شده و رفته، اون ازدواج کرده، شما ازدواج کردید، دیگه الان ما باید چیکار کنیم؟ اون رو هم پرهیز بگذاریم. واقعاً فرض کنیم فکر کردن به اون فرد هم نوعی مصرف کردن هروئین هستش، مثلاً مصرف الکل بوده برای کسی که به الکل اعتیاد داشته، کسی که معتاد به هروئین بوده. چقدر ضرر داره برای کسی که معتاد بوده و ترک کرده! همین قدر ضرر داره برای ما که بیایم فکر کنیم به اون فرد قبلی. بریم عکس هاشو ببینیم، پیام هاشو بخونیم، پیام هایی که قبلاً رد و بدل کردیم بخونیم. تموم اینها عوارضی هستش که می تونه ما رو سال ها درگیر نگهداره.

اگر که ما مقراره کسی رو از ذهنمون بیرون کنیم، واقعاً کار درست هم همینه. چون اگر ما ازدواج کردیم و هنوز داریم توی فکر به اون عشق دوران نوجوانی و جوانیمون هستیم، از نظر احساسی داریم به همسر فعلیمون خیانت می کنیم. یعنی داریم کم می گذاریم براش. بنابراین باید پرهیز بگذاریم و پاک کنیم ذهنمون رو و به خدا توکل کنیم و بگیم: خدایا این فرد رو از ذهن من بیرونش کن و من هم به هیچ عنوان بهش فکر نمی کنم و اون کارهایی که گفتم رو انجام نمیدم و می خوام روی رابطه ام با همسر فعلیم کار کنم. و باور کنید اگر انسان با همسر فعلی خودش بیاد رابطه رو خیلی قشنگ برقرار کنه و اون نیازهای اساسی همدیگر رو انسان برطرف کنه، می بینه که با همین همسر فعلی خودش چقدر احساسش قشنگ تر میشه. عشقشون روز به روز شکوفاتر میشه و هر چقدر زن و شوهر درست نیازهای همدیگه رو برطرف کنن، عشقشون قوی و قوی و قوی تر میشه و اون بانک عشقی که ما همیشه ازش یاد می کنیم، پس انداز بانک عشقی اون طرفین بیشتر و بیشتر میشه. بنابراین هر کسی رو ما باهاش وارد رابطه بشیم، می تونیم روی عشق کار کنیم و با افزودن به این بانک عشقی اون عشق رو بزرگ و بزرگتر کنیم تا جایی که عشق های قبلی اصلاً به ذهن ما نرسه. و مطمئن باشید که این کار امکانپذیره.

این فایل صوتی را از اینجا دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

2 دیدگاه برای “عشق های گذشته

دیدگاهتان را بنویسید