تابلو صرافی – میزان شادی!

تابلو صرافی- میزان شادی
0
(0)

سلام خدمت کاربران عزیز مس به طلا

دوستان شادی درونیست و هیچ ربطی به عوامل خارجی ندارد! باور این جمله در این فضای جامعه امروز ما خیلی سخته. و خیلی ها شاید باور نکنن که همچین چیزی هست. چرا که در ویدیوی دیگری هم گفتیم: الان جوری شده که همه مردم ما صبح تا شب چشمشمون دوخته شده به تابلوی صرافی و طلا فروشی که قیمت ها رو ببینن که چقدر بالا رفته؟ چقدر پایین رفته؟

و اینجاش جالبه که انگار خوشبختی من، حال خوب من وابسته شده به این نرخی که روی این تابلو زده شده! اگر این نرخ بره بالا، انگار میزان بدبختی من انسان رفته بالا! اگر نرخ بیاد پایین، انگار میزان بدبختی اومده پایین و میزان خوشبختی زیاد شده! چرا باید خوشبختی من، احساس خوب درونی من، احساس خوشبختی من مربوط و منوط باشه به تابلو؟ اون عددی که روی تابلو نوشته شده.

می دونم شاید خیلی ها قبول نکنن و بگن: خوب ارز بره بالا، همه چی میره بالا. دوستان انسان های زرنگ، انسان های شاد، کسانی هستن که به جای چشم دوختن به تابلوی صرافی و طلافروشی، به تابلوی زیبایی های الهی خداوند چشم می دوزن. به این دریای بیکران، به این دریای بزرگ، به این خلیج فارس زیبا، خلیج همیشه فارس نگاه می کنن و چشمشون رو به این می دوزن و خدا رو شکر می کنن که خدا هنوز هست، برکت هنوز هست، ثروت هنوز هست. و همیشه همه می تونن خوش باشن، شاد باشن.

الان می بینیم که متأسفانه حتی بچه های کوچیک ما به خاطر این فضای مسموم خبری، یاد گرفتن که قیمت ارز رو چک کنن، قیمت سکه رو چک کنن. وای سکه چقدر شده!!! آخه کودک من این چه ربطی به تو داره؟ توئه کودک باید شادیتو بکنی، لذت ببری از کودک بودنت. و چرا ما پدر و مادرها حواسمون نیست که از الان به فرزندمون یاد بدیم: فرزند من، دختر من، پسرم خوشبختی یعنی اینکه تو یاد بگیری از درون شاد و خوشبخت زندگی کنی. خوشبختی تو وابسته به ارزان شدن نرخ طلا و دلار و … نیست! خوشبختی تو بستگی به حال درونی تو داره و تو باید بلد باشی که چطور حال خودت رو خوب کنی.

انسان های زرنگ، انسان های خوشبخت، توی هر شرایط اقتصادی که می خواد باشه، می خواد تحریم باشه، می خواد گرونی باشه، می خواد ارز دلار صد هزار تومان باشه، هر چقدر که باشه، اونها بلدن که چطور حال خودشونو خوب نگهدارن و از زیبایی های خداوند استفاده کنن و روح خودشونو به خداوند متصل کنن و لذت ببرن و مواهب الهی رو به زندگی خودشون جذب کنن. و انسان های بدبین و بدبخت و منفی اندیش توی هر شرایطی حالشون بده! می خواد ارز بشه هزار تومان، می خواد خوشبختی باشه، می خواد هر چقدر هم شرایط اقتصادی خوب باشه، اینها حالشون بده!

چرا؟ چون یاد گرفتن توجهشون رو بذارن روی چیزهای منفی و منفی های جامعه رو ببینن. توی بهترین کشورهای دنیا هم که زندگی کنن، توی بهترین اقتصاد دنیا که زندگی کنن، توی پایین ترین سطح جامعه خواهند موند! چرا؟ چون هنوز یاد نگرفتن که ما انسان ها اشرف مخلوقات هستیم. چقدر خداوند به ما قدرت داده، چقدر می تونیم ثروت و سلامتی رو به زندگی خودمون جذب کنیم و تلاش کنیم، شکرگزاری کنیم و خدا رو در زندگی خودمون بیاریم، دبه درگاه خداوند نگاه کنیم، توکل و توسلمون به خداوند باشه، نه اون تابلوی صرافی و طلافروشی یا هر چیزی که هست! اون تابلو نمی تونه حال منو پایین و بالا کنه. نمی خواد اون مافیایی که پشتش قرار داره و می خواد که حال من بد باشه، نمی تونه حال منو بد کنه!

اینو من باید بفهمم و باید بدونم که بازیچه دست این تابلوها و بالا پایین شدن ارز و دلار قرار نگیرم. من همیشه در دوره استحاله نیروی جنسی گفتم: تلویزیون و اخبار رو در پرهیز بگذارید، همونطور که خودارضایی و چشم چرانی و شهتورانی رو در پرهیز می گذاریم. اخبار مخصوصاً اخبار امروز ما کمی از شهوترانی نداره! همون بلایی رو سر ما میاره که شهوترانی و پورنوگرافی و خودارضایی سر روح من میاره. اخبار رو من امروز در پرهیز قرار دادم. در پرهیز! انگار یک چیز حرامه برای من که اخبار گوش کنم و تلویزیون نگاه کنم! نمیذارم که روح من در خدمت و افسار اون کسانی باشه که می خوان حال منو امروز بد کنن.

حواسمون باشه دوستان این پایین و بالا شدن ارزها می گذره و انسان هایی واقعاً شاد زندگی می کنن که فارغ از شرایط بیرونی، شاد هستن و انسان های منفی نگر هم فارغ از شرایط بیرونی همیشه منفی نگر و در سطح پایین اجتماع و در فقر و تاریکی زندگی می کنن. حواسمون به این موضوع باشه دوستان. این حرفها سیاسی نیست دوستان. این حرفها قوانین خداونده. به هر چیز که توجه کنیم، همونو توی زندگیمون جذب می کنیم. اینقدر این موضوع مهمه که من در دو ویدیوی مختلف به دو شکل مختلف بیانش کردم.

دوستان شادی درونیه. می تونیم با اتصال به خداوند شاد باشیم و در این وقت غروب می بینیم که چقدر خورشید به این زیبایی داره غروب می کنه و شب زیبا میاد بالا. زیبایی های دریا رو ببینیم، پاشیم بریم یه پول کمی خرج کنیم سفر بریم. از این فضای مسموم کننده خبری خودمون نجات بدیم و بریم با خدای خودمون ارتباط برقرار کنیم. با خدایی که در این دم غروب می تونیم کلی باهاش درد دل کنیم. بگیم: خدایا یه سری انسان جیره خوار تو که خودشون جیره خوار تو هستن. حالا داخلی هستن یا خارجی، ما کاری نداریم؛ اینها می خوان حال منو بد کنن!

خدایا تو کریمی، تو جودی، تو بزرگی، تو رحمان و رحیمی، تو رئوفی. تو منو ببخش. تو زندگی منو سرشار از برکت کن. اجازه نمیدم افرادی که پشت این قضایا نشستن، بخوان حال منو بد کنن. همتون رو به خدای بزرگ می سپارم و توی این وقت غروب براتون دعا می کنم که از درون به شادی و نشاط واقعی و اتصال به خداوند نایل بشید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

3 دیدگاه برای “تابلو صرافی – میزان شادی!

 1. امیرمحمد کاویانی
  امیرمحمد کاویانی گفته:

  سلام…
  حرفاتون عالیه و کاملا درست است
  من خودمم خیلی دوست دارم شاد باشم ولی خوب خوانواده ما آنقدر کم پول است که ما حتی یک ماشین هم نداریم شاید توی دو ماه یک بار به مسافرت بریم اونم پیش مادربزرگم که تو تهرانه از وقتی که یادم میاد اینجوری بوده
  من هر شب به این دلیل گریه م میگیره و الان حرف های شما منو به گریه انداخت کاش به اندازه شما شاد بودم

دیدگاهتان را بنویسید