فرمول وقت نماز

فرمول وقت نماز
5
(2)

دوستان یکی از آموزه های اسلامی که در روایات و حدیث ها هست و من خیلی ازش استفاده کردم و واقعاً به من کمک کرد این هست که رزق ما انسان ها تضمین شده هست و ما همه اینو شنیدیم. منتهاش نکته ای که خیلی کمتر به گوش ما رسیده اینه که خداوند می فرمایند: رزق تضمین شده برای کسیه که تلاش کنه. اگر کسی تلاش نکنه رزق تضمین شده ای براش وجود نداره. رزقش صفر میشه.

و خیلی جالبه گاهی وقت ها ما شنیدیم که طرف میگه: خدا که رزق ما رو تضمین کرده و میاد… ولی اگر انسان به محض اینکه انسان تنبل بشه، بی حوصله بشه، کسب و کارو بذاره کنار و تلاش رو متوقف کنه، این باعث میشه که همون رزق تضمین شده به صفر برسه و رزقی در کار نیست. و خداوند اصلاً دوست نداره کسی رو که کار و تلاش نکنه. و دوباره توی همون روایات داریم که اکثر کسانی که توی جهنم هستند، انسان های خوبی بودن، می تونستن بهشتی بشن. ولی به خاطر دو تا عامل: تنبلی و بی حوصلی. به خاطر این دو تا عامل بهشتی نشدن.

به خاطر به تعویق انداختن و کار نکردن همه جهنمی شدن. یعنی خداوند میگه: من اصلاً دوست ندارم کسی رو که تلاش نکنه. حالا آموزه ها به ما یاد میدن چقدر تلاش کنیم؟ یه فردی که خوابیده توی خونه و هیچ کاری نمی کنه، پیامبران یا امامان میگن: مثل اون نباشید و در عین حال مثل کسی نباشید که خدا رو فراموش کرده. مثل کسانی که سه شیفت کار می کنن و کل وقتشون دنبال این هستن که دنیاشونو بسازن، میگن: مثل اونا نباشین و حد وسط باشید. یعنی جوری باشه که ما کوشش و تلاش روزمره مون رو داشته باشیم، ولی همه اینها باید با زیربنا فراموش نکردن خداوند باشJه. یعنی اوقاتی که برای عبادت با خداوند در نظر می گیریم، همیشه باید در اولویت باشه.

خیلی جالبه که خداوند چه فرمول هایی در کائنات گذاشته. مثلاً خداوند میگه: اگر کسی زمانی که وقتش هست بیاد با من صحبت کنه، مثل وقت نماز؛ اگر اون زمان مشغول به کار باشه، فرمولش نوشته شده توی کائنات که خداوند همون کارو بی برکت می کنه و اون رزقی که به دست آورده، ده برابرشو از دست میده. مثلاً خداوند میگه: اگر کسی وقتی که زمانش هست بیاد با من صحبت کنه، مثل وقت نماز و مشغول به کار باشه، فرمول نوشته شده توی کائنات که خداوند همون کارو بی برکت می کنه و همون رزقی که درآورده، ده ها برابرشو از دست میده!

مثلاً سر وقت نماز طرف داره کاسبی می کنه، از اون طرف یکی می ماله به ماشینش و سر تا پا خش می افته. مثال دارم می زنم. خش می افته و یه ضرر مالی چند برابر. خداوند میگه: وقت هایی که قراره با من خلوت کنید، به هیچ عنوان با چیز دیگه ای مشغول نشید. کسب و کار و همه این چیزها باید تعطیل بشه. این ها فرمول های بسیار دقیقی هست که اگر ما رعایت کنیم، خیلی راحت با یک حالت کاملاً متعادلی می تونیم کار کنیم و پول در بیاریم و خوب عبادت کنیم و همه چیز زندگیمون در تعادل و نعمت و برکت باشه.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

3 دیدگاه برای “فرمول وقت نماز

  1. naser am
    naser am گفته:

    استاد حرفات واقعا درسته من حدود 1 سال هست که نماز رو شروع کردم و اوایل خیلی سخت بود واسم که نماز بخونم ، بعد رفته رفته تمرین کردم و الان به جایی رسیدم که صبح زود بیدار میشوم و نماز صبح رو ادا می خونم و تاثیرش رو تو زندگیم دارم میبینم ، هم از لحاظ معنوی و هم از لحاظ مادی و پیشرفت در کسب و کارم

دیدگاهتان را بنویسید