افشاگری: موسسه کینزی- قسمت دهم – از انزوا تا چهره شاخص سکس جهان

from-a-shy-boy-to-a-sex-researcher
0
(0)

در ادامه ویدیوهای مؤسسه کینزی ، در این قسمت در رابطه با شخصیت آلفرد کینزی صحبت می کنیم. اینکه از کودکی تا زمانی که به شخصیت معروف خودش رسید ، چه اتفاقاتی افتاد؟ این صحبت ها برگرفته از همکار و دستیار ایشون در تحقیق معروفشون به نام آقای پامروی هست که در بیوگرافی که از ایشون در سال 1972 نوشتن ، این صحبت ها رو نوشتن. ایشون با آلفرد کینزی همیشه با هم بودن و کاملاً همه چیز ایشون رو می دونن. توی اون بیوگرافی میگن: چطور میشه که یک کودک مذهبی که دارای یک سری مشکلات فیزیکی هم بوده ، توی دوران دانشجوییش هم یک انسان محجوب و سر به زیر و خجالتی بوده ، چطور میشه که همچین آدمی تبدیل میشه به یکی از شخصیت های بزرگ در حیطه علمی که اسمش کنار فروید برده میشه.

آلفرد کینزی در کودکی در یک خانواده به شدت مذهبی بزرگ شده و در دوران دانشجویی ایشون رشته زیست شناسی در دانشگاه آریزونا رو مطالعه می کردن و دوران دانشجویی بسیار محجوب بودن و اصلاً هیچ کاری با سکس نداشتن. هیچ کاری با جنس مخالف نداشتن. اینقدر که ایشون در این زمینه نمی تونستن ارتباط برقرار کنن که پامروی میگه: ایشون با اولین دختری که آشنا میشه ، با همون دختر ازدواج می کنه. در دانشگاه آریزونا در رشته زیست شناسی می مونه و یکی از کارهایی که خیلی بهش علاقمند بوده ، جمع آوری یک سری از حشرات بوده که عکسش هم توی اینترنت هست. تعداد بسیار زیادی ، یعنی قوی ترین کلکسیون حشرات رو ایشون جمع می کنه. بعدش توی همون دانشگاه می مونه و دکتراشو می گیره و حتی به ایشون پروفسور می گفتن. تا مرحله پروفسورا در رشته زیست شناسی هم میره و تا اینجا هیچ صحبتی از سکس نبوده. هجده سال توی دانشگاه آریزونا تدریس می کرده.

دین گریزی و انحراف در اعتقادات آلفرد کینزی

و کم کم این فرهنگ رو جا میندازه که شروع می کنه به دانشجوهای خودش ، مشاوره های جنسی میده. و کم کم اینو جا میندازه. و چون رشته اش هم زیست شناسی بوده ، کسی به گیر نمی داده. دیگه طبیعی شناس بوده. و می تونستن بهش رجوع کنن. و باعث میشه که یک دوره آموزش ازدواج که در دانشگاه آریزونا بوده ، نسخه جدیدش رو میدن دست ایشون که هماهنگ کننده اش باشه ، آموزش بده و یک سری سمینارها رو در این رابطه ارائه بده. این دوره آموزشی ازدواجی که ایشون تدریس می کرده ، به شدت مورد انتقاد کلیسای محلیشون قرار می گیره. کلسیا اصلاً باهاش مخالفت می کنه و میگه: این چه حرفیه که شما داری به مردم یاد میدی؟ اینها اصلاً بر اساس آموزش های خداوند در دین مسیح نیست و تضاد پیش میاد.

و آلفرد کینزی اینجا نشون میده که چقدر نسبت به مذهب نگرش منفی داشته. حالا به خاطر کودکی بوده یا هر چیزی ، نگرش منفی داشته و گفته: کی گفته که ما توی روابط زناشوییمون اون چیزی که دین گفته رو انجام بده. انسان آزاده که هر چی دلش می خواد رو انجام بده. و ما هم باید این کارو بکنیم! و شما خیلی از چیزهایی که میگید ، از دین یهودیت گرفتید و اصلاً فایده نداره. و توی این زمینه خیلی مشکل داشته. اصلاً عصبی و عصبانی بوده. کلمه ای که توی این کتاب در مورد ایشون برده شده ، این بوده که از دست مذهب عصبانی بوده! هم از دست یهودیت هم مسیحیت! گفته: ما انسان باید هر کاری که دلش می خواد ، طبق تحقیقاتی که من روی حشرات می کنم ، اینها هر رابطه ای دارن ، انسان هم باید همون کارو بکنه! و اینجوری شروع می کنه با آموزش های مذهبی در افتادن.

ویران کردن زیر بنای اخلاق جنسی برگرفته از دین

و اصلاً هدف خودشو این می گذاره که این سیستم اخلاقی جنسی که برگرفته از مذهب هست ، که در کل جامعه آمریکا ثابت بوده و توی فرهنگ اون کشور نشسته بوده ، هدف خودشو این می گذاره که از زیر بیاد ستون هاشو مثل موریانه بخوره و مثل یک موریانه که میره زیر یک تختی و اون تخت ویران میشه ، این کارو می خواسته بکنه. و با استفاده از تحقیق و کتاب و … که در ادامه این ویدیو خواهید دید ، استارت این هدف رو می زنه. از نظر فلسفه که ایشون بهش اعتقاد داشته ، گفته: هر چیزی که ما توی جانداران ، مخصوصاً پستانداران می بینیم ، هر کاری که اونها کردن ، ما هم باید بکنیم.

و حتی بعدها پا رو از این حد فراتر گذاشته بود و طبق انحرافاتی که در اعتقاداتی که برای ایشون به وجود اومده بود ، گفته بود: ارگاسم ، ارگاسمه! دیگه فرقی نمی کنه! شما هر جور که به ارگاسم رسیدی، همه ارگاسم ها با هم مساوی هستن! دیگه حالا هر کاری که می خواد باشه ، جنس مخالف باشه ، جنس موافق باشه! هر کاری بکنی که به ارگاسم برسی ، رسیدی دیگه!

حالا خود حیواناتی که ایشون روشون تحقیق می کرده ، همچین نگرشی ندارن! حیوانات هم غیرت دارن ، جفت دارن ، یک سری چیزها رو رعایت می کنن ، اصلاً یک سری اخلاق جنسی رو هم حیوانات دارن. ولی ایشون می گفت: نه! اصلاً هیچ اخلاقی نباید وجود داشته باشه! قابلیت های جنسی انسان اینه که هر کاری دلش خواست بکنه ، فقط به ارگاسم برسه! به ارگاسم برسه دیگه حله! ولی ظاهر کارو اینطور مطرح کرده بود: ما از طریق علمی به شما ثابت می کنیم که همینطوریه. شما انسان ها می تونید هر کاری که دلتون خواست بکنید!

ویدیوهای افشاگری کینزی را از مس به طلا دنبال کنید

در جلسه بعدی بیشتر در رابطه با فلسفه ایشون صحبت می کنیم. این جلسه فقط در رابطه با شناختن تاریخچه ایشون بود که اصلاً از کجا شروع شد و به کجا رسید؟ بعد دیگه تصمیم گرفت که اون تحقیق رو انجام بده و مؤسسه راکفلر اومد حمایتش کرد و اون تحقیق بسیار بسیار جنایتکارانه رو انجام داد و اون دو تا کتاب رو نوشت و مسائل دیگری که قبلاً گفتیم و در ادامه این ویدیوها هم خواهیم شنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

پاسخی بگذارید