هر آنچه دیده بیند دل کند یاد!

هر آنچه دیده بیند دل کند یاد!
4.5
(2)

این اولین ویدیوی سال 1398 هست که در یک پارک زیبا زیر بارون دارم این ویدیو رو ضبط می کنم. لحظه تحویل سال رو به لطف خداوند توفیقی بود که ما در اعتکاف باشیم و بسیار بسیار سال عالی رو شروع کردیم و مطمئنم که سال 98 سال بسیار عالی خواهد بود و همونطور که در ویدیوی قبلی هم که گفتم: خواهشی که از شما دارم ، بیاید همگی دست در دست هم سال 98 رو سال کار کردن روی خودمون قرار بدیم.

خصوصاً از نظر معنوی و روحانی. که بتونیم بیشتر و بیشتر روی روح خودمون کار کنیم که به خدا نزدیک بشیم و همچنین روی بحث شهوترانی. دعای تحویل سال چی هست؟ یا مقلب القلوب و الابصار.

همین یک جمله رو در این ویدیو می خواستم در موردش صبت کنیم. مقلب القلوب: ما خطاب به خداوند عالم میگیم: ای کسی که در دلها انقلاب ایجاد می کنی. و در چشم ها. ببینید چقدر این دعا قشنگه. همین یک جمله کافیه که ما رو از شر شهوترانی رها کنه و دیگه ما شهوترانی نکنیم.

چرا؟ چون برای مردان اکثر شهوترانی از کجا میاد؟ اون ورودی مخربی که وارد روح ما میشه از کجا میاد؟ از طریق چشم. و این دعای بسیار زیبا ، قلب و چشم رو به هم متصل کرده.  یعنی به خدا میگیم: ای کسی که قلب ها و چشم ها رو منقلب می کنی ، انقلاب و تحولی در اونها ایجاد می کنی. این یک درسه برای ما.

یعنی کسی که چشمش منقلب بشه ، قلبش به تبعیت از چشم منقلب خواهد شد. کسی که می خواد شهوترانی کنه ، چیکار می کنه؟ هی اینو می بیبنه ، اون می بینه ، اون خانم رو می بینه ، این صحنه بد رو می بینه ، اون عکس ، اون فیلم ، اینها رو می بینه.

نگاه شهوت آلود تیری از ناحیه شیطان است

هر چه دیده بیند ، دل کند یاد. میره قبلش متحول میشه. اول میره چشمش رو آلوده می کنه ، آلودگی از چشم سرازیر میشه ، میره می ریزه به قلب. قلب یعنی چی؟ یعنی روح ما. روح الهی و قدرتمند و بزرگ ما نابود میشه ، آلوده میشه و ما هر چه می خوایم ترک کنیم ، پاک بشیم ، می بینیم که نمیشه.

برای چی؟ برای این که حواسمون به چشمانمون نیست. و خیلی جالبه. به این بحث کار کردن روی چشم ، در اون سه روز اعتکافی که ما بودیم ، دوستانی که بودن ، می دونستن حوزه کاری ما چی هست ، از من خواستن که نیم ساعت توی اون بحث آزاد در رابطه با این مسائل صحبت کنم. من از چشم صحبت کردم ، قبل از اینکه بخوام روی این دعا زوم کنم.

روز بعد یک آقای روحانی که دکتر بودن و از بیرون دعوت کرده بودن ، ایشون هم از چشم صحبت کردن. و همین بحث یا مقلب القلوب و الابصار رو مطرح کردن. خیلی قدرتمند انگار امسال سالی هستش که ما ، یعنی من این فال نیک رو ازش می گیرم که امسال سال کار کردن رو چشمه. عزیزان اگر به خودارضایی دچار هستید ، اگر به هر گونه از زندگی خودتون راضی نیستید ، اگر مثلاً پراید سواری و هر کی بنز داره ، با دید نفرت به اون نگاه می کنی ، چرا؟ از چشم داری ضربه می خوری.

زنم بر دیده خنجر تا دل شود آزاد. اینو باباطاهر عریان در قالب شعر میگه. هر چه دیده بیند دل کند یاد ، این هست. در رابطه با این موضوع ائمه اطهار علیهماالسلام گفتن: هر نگاه با دیده شهوترانی یک تیری از جانب شیطانه. ما با چشم نگاه می کنیم. ولی شیطان تیرش به قلب ما میره. چرا؟ چون قلب نابود میشه.

برنامه سال 98 ، کار کردن بر روی چشم

و بسیار بسیار مهمه که امسال رو سال کار کردن روی چشم بگذاریم. آموزش های ترک چشم چرانی رو در سایت و کانال ما حتماً گوش کنید. فایل های صوتی و پادکست ها رو گوش کنید. همیچنین در رابطه با اینکه فیلم پورن نبینید ، پاکسازی کنیم زندگیمونو و همه اون چیزهایی که تا حالا یاد دادیم در کانال مس به طلا ، یکبار دیگه مرور کنیم و امسال چشمشمون رو کنترل کنیم.

چشممون رو به روی نا محرم ، حرام دیدن و هر گونه حرام ببنیدم. چشممونو به روی مقایسه ها ببنیدم. اینکه زندگی خودمونو با دیگران مقایسه کنیم. ماشین خودمونو با دیگران ، همسر خودمونو با همسر دیگران مقایسه کنیم. چشممونو به روی اینها ببندیم تا حالمون خوب شه و روحمون رها بشه.

ای کسی که قلب ها رو منقلب می کنی و چشم ها رو منقلب می کنی ، کمکمون کن. حول حالنا الی احسن الحال. یعنی حال ما رو به بهترین حال مبدل کن. انشاءالله این دعایی باشه که برای همه ما برآورده بشه در امسال.

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید