از ترک خودارضایی تا تبحر در نماز

from-quit-masturbation-to-mastering-in prayer
4.8
(5)

کاربری گفتن بعد از بیست سال که به خودارضایی مبتلا بودن ، به لطف خداوند ترک کردن و کنار گذاشتن و شروع کردن به نماز خوندن و با خدا آشتی کردن که خبر بسیار بسیار خوبیه و بسیار خوشحال شدیم . سؤالی که داشتن این بود: من وقتی که نماز می خونم ، اون حس و حال معنوی و عالی که باید در نماز به دست بیارم رو به دست نمیارم. چیکار کنم که حس و حال خوبی رو تجربه کنم؟

اولاً این طبیعی هست که شما سال های سال از خدا دور بودید و بالاخره روح شما کدر شده بوده و حالا که ترک کردید و خدا به شما لطف کرده ، همین که ترک کردید ، یعنی چی؟ یعنی خدا شما رو قبول کرده و نور خودشو به زندگی شما تابونده. منتهاش زمان می بره که روح شما پاکسازی بشه و شما وقتی که می ایستید جلوی خدا نماز بخونید ، ارتباطتون قشنگ تر بشه و متوجه بشید. خود نماز یک ابزاری هستش که اگر کسی خوب بلد باشه از این ابزار استفاده کنه ، یعنی ایده آلش اینه که نماز باید انسان رو به عالم ملکوت ببره.

یعنی به عوالم بالا ببره به ملکوت و جبروت و عوالم بالا و والاترین عوالمی که خداوند آفریده ، باید برسونه. مثل نماز پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و نماز امیرالمؤمنین علی علیه السلام که این بزرگواران نمازهاشون خیلی قدرت داشت و از ابزرار نماز خیلی قدرتمند استفاده می کردند. ماها باید چیکار کنیم؟ ما باید شروع کنیم به تمرین کردن. اول باید درک کنیم که نماز یک ابزاره ، ابزار یعنی چی؟ علاوه بر اینکه دستور واجب خداوند هست ، عبودیت رو می رسونه و خیلی فلسفه های بزرگی پشتش هست.

از آداب ظاهری نماز تا عوالم بالا

ولی ابزار قدرتمندیه برای انبساط روح ، وصل شدن به خداوند و رسیدن به عوالم بالا. مثال نجار رو براتون می زنم که یک سری ابزار داره و همه چیز داره. اوایلی که می خواد کارش رو به عنوان یک شاگرد نجار شروع کنه ، بلد نیست با این ابزار کار کنه و تا میاد مثلاً یاد بگیره اره رو چطوری بگیره و یا مثلاً کارهای هنری می کنه و نقاشه و بلد نیست استفاده کنه و با مرور زمان و تمرین روز به روز تبحرش در استفاده از اون ابزار بالاتر و بالاتر میره و یاد می گیره که چطور استفاده کنه از اون ابزار.

حالا برای نماز هم به همین شکل هست. نماز خیلی چیزها داره. اصلاً نماز اونقدر چیز قدرتمندیه که چهار هزار نکته برای نماز وجود داره. حالا اینو نمیگم که بترسید. ولی چهار هزار نکته و احکام برای نماز وجود داره. و خیلی نماز چیز قدرتمندیه. ولی ما می تونیم چیکار کنیم؟ اول از اول وقت خوندنش شروع کنیم. نگذاریم هیچکدوم از نمازهامون قضا بشه. قضا نشه هیچ ، بیایم اول وقت بخونمیش. بعد بیایم از نظر آداب یک ذره توی ظاهری مرتب تر جلوی خدا بایستیم.

با زیرپوش و زیر شلواری و… نیایم نماز بخونیم. بعد اگر بخوایم خیلی قدرتمند بشید و بسیار بسیار پیش برید ، شروع کنید به مسجد رفتن. یعنی خودتونو متعهد کنید و بگید: من نمازهام رو حداقل ظهر و مغرب و عشا رو میرم توی مسجد می خونم. که از سینرژی بسیار قدرتمند جمعی استفاده کنید . و شما رو توی این مسیری که می خواید توی نماز تبحر پیدا کنید ، خیلی جلو میندازه. حالا صبح زود که انسان شاید حالش رو نداشته باشه بره مسجد ، بشینید توی خونه بخونید. همه اینها رو گفتم که بدونید باید قدم به قدم روی نماز کار کنید و قدرتمند بشید.

سی دی آموزشی نماز از استاد محمد شجاعی

یک مرجع بسیار بسیار عالی به شما توصیه می کنم: هر کس که می خواد بفهمه نماز یعنی چه و تمامی این حرکات یعنی چه؟ تمامی این مفاهیم بلندی که در نماز هست ، چیا هستند که همش ارتباط پیدا می کنه با پیامبر اسلام صلی الله و علیه و آله که معراج رفتن و وقت نماز چه اتفاقاتی می افته و چه ملائکه ای میاد توی خونه شما وقتی که اذان میگن ، سی دی نماز از استاد محمد شجاعی رو حتما! گوش کنید.

پنجاه جلسه هست. برید توی سایتشون. www.montazer.ir  (مؤسسه منتظران منجی) این سی دی رو تهیه کنید که قیمتش هم خیلی ارزونه. دو سه هزار یا پنج هزار تومان. حتماً این آموزش ها رو گوش کنید. و به نظر من  ارزشی نمیشه روش گذاشت که شما بفهمید که نماز یعنی چه؟ و اگر این سی دی رو گوش کنید ، می بینید که نماز چقدر قدرتمنده و چقدر می تونید با نماز به کجاها برسید.

 

 

 

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 5

دیدگاهتان را بنویسید