از چاله به چاه

از چاله به چاه
5
(1)

سلام خدمت کاربران عزیز مس به طلا.
در این فایل صوتی مبحث اعتیاد به شهوت را بیشتر بررسی می کنیم و آن را با اعتیاد به مواد مخدر مقایسه می کنیم.
پاک شدن از مصرف مواد مخدر و جایگزین کردن آن با شهوترانی از قبیل معشوقه داشتن، مصداق از چاله به چاه افتادن است. اعتیاد به شهوت، بسیار مخرب تر از مواد مخدر است و دیوار انکار آن هم بسیار قوی تر است. مواظب باشیم دچار مصرف شهوت نشویم، چرا که دیر یا زود مصرف مواد مخدر را هم باز خواهد گرداند.
امیدواریم این فایل صوتی برایتان مفید باشد. لطفاً این فایل را برای کسانی که در نزدیکان شما هستند و فکر می کنید به مصرف شهوت اعتیاد پیدا کرده اند، بفرستید. ادامه این مبحث را در فایل صوتی زیر بشنوید.

فایل صوتی از چاله به چاه را دانلود کنید.

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

4 دیدگاه برای “از چاله به چاه

 1. علی ص
  علی ص گفته:

  سلام
  یک سوالی در این فایل پرسیده شد اینکه “اگر اعتیاد بده خدا چرا در وجود ما گذاشته؟”. البته اینو نپرسید بلکه پرسید اگه میل جنسی اعتیاده پس چرا خداوند در وجود ما قرار داده، که آقای زارع جواب دادند که خداوند این میلو در وجود ما قرار داده تا از طریق صحیح ازدواج ارضا بشه[ و در واقع بدین ترتیب به اعتیاد جنسی تبدیل نشه ].
  ولی حالا برنامه و نرم افزاری که می تونه در وجود ما به اعتیاد تبدیل بشه چیه؟ هر نوع اعتیادی. و چرا در وجود ما قار داده شده؟
  تا اون جایی که من از آموزه ها متوجه شده ام، را سعی می کنم با مثال توضیح بدم. ببینید انسان همیشه به دنبال راحتی هست و این جزء فطرت انسانه؛ و همه پیشرفت های انسان از اون به دست اومده. مثلا قدیما تو روستاها لباسا رو خانوما می بردند سر چشمه مثلا یخ را می شکوندند و لباس ها رو می شستند و میاوردند. ولی میل به راحتی باعث شد که انسانها لوله کشی را کشف کنند و بعد هم لباسشویی ها و غیره، که این خوبه. از پله بالا رفتن سخت بود، میل به راحتی باعث شد که آسانسور اختراع بشه( ولی حالا اگه یک روزی آسانسور خراب باشه و شخص نتونه از پله بالا بره این بده؛ یا بنا بر دلایلی نتونند در اول زندگی مثلا دستگاه ظرفشویی یا لباسشویی داشته باشند و این اگه باعث بشه مثلا نتونند تشکیل خانواده بدهند و آن را بیندازند به بعد از تهیه وسایل و غیره، این بده چون باید این میل را تحت کنترل داشته باشند ).

  • گفته:

   سلام دوست عزیز….

   بله به تعویق انداختن ازدواج فقط برای مادیات و یا تمام شدن درس و تحصیلات و…کاری بس اشتباه هست چون خود ازدواج یک امر مقدسی هست که اگر هر دو شخص واقعاً در زمینه روحی و معنوی روی خود کار کرده باشند باعث خواهند شد که برکات و خیرات بیشتری را وارد زندگی خود بکنند…

 2. علی ص
  علی ص گفته:

  باید توجه داشته باشیم که میل به رسیدن به راحتی که منجر به اختراع و تولید آسانسور و لباسشویی و غیره شده، در واقع دانشمندان را به تلاش شبانه روزی واداشته تا به آنها برسند. در مورد میل جنسی هم باید ما به کار و تلاش واداشته بشیم تا مثلا راحتی و آسایش را برای همسرمان ایجاد نماییم و همان طور که آقای زارع گفتند مثلا یک مرد عاشق برای آنکه رضایت معشوقش را به دست آورد انرژی اش چند برابر شود و مثلا گویا کوه ها را جابه کند، طبق داستانهایی که داریم.
  ولی اگر به این مورد توجه نشود و این میل در واقع به انحراف کشیده شود، می شود اعتیاد؛ که می خواهد چیزها را راحت به دست بیاورد. مثلا برای دوست دختر داشتن، یا ازدواج موقت به همان معنی سکس و لذت زودگذر داشتن، لازم نیست کار داشته باشند و تلاش کنند و پول به دست بیاورند و غیره. پس به طور خلاصه میل به راحتی باعث باید بشود که انسان تلاش کند تا این راحتی را به وجود بیاورد نه اینکه از همان ابتدا بخواهد چیزی را راحت به دست بیاورد ( البته تا اونجایی که من از آموزه های عارف معصر متوجه شده ام، و با زبان خودم نوشتم).

  • گفته:

   با سلام….

   ممنون به نکات خوبی اشاره کردید ،انسان برای رسیدن به آسایش تلاش می کند
   و مسئله سکس طبیعی والهی با همسر موجب تلاش یک مرد خواهد شد اما متاسفانه این مسئله از روند طبیعی خودش خارج شده…

دیدگاهتان را بنویسید