عادی شدن پورنوگرافی؟!

عادی شدن پورنوگرافی
4.9
(17)

سلام خدمت کاربران عزیز مس به طلا

در سد بارون هستیم در شمال غرب کشور و تقریباً هزار کیلومتر از شهر من که اصفهان هست، دور هست و امروز این ویدیو خوب رو برای شما ضبط می کنم. کاربری گفته بودن: اگر من پورنوگرافی نگاه کنم و هنگام دیدن پورنوگرافی اصلاً هیچ اتفاقی برای من نیفته و خیلی هم عادی بشه برام، این آیا نشونه این هست که دیگه عادی شده برام و هیچ مشکلی برای من پیش نمیاد؟ و ضررهایی به من نمی زنه و در آینده که ازدواج کنم، در مورد رابطه با همسرم چطور میشه؟ یعنی من با همسر خودمم بیخیال خواهم بود؟ و تحریک نخواهم شد؟ داستان چیه؟

خوب ببینید عزیزان دیدن پورنوگرافی اثری که روی مغز ما می گذاره اینه که ما مغزمون رو اول بهتون بگم سیستمش چطوریه. سیستم پاداش دهی مغز ما اینطوری هستش که هر کار خوبی که ما انجام میدیم، یک سیستم جایزه دهی توی مغزمون به ما پاداش میده. فرض کنید شما میرید می دوید و یک مقدار دوپامین و نوروترنسمیترها از مغز ترشح میشه و حال شما خوب میشه. اون سیستم پاداش دهی مغز هست. یا مثلاً وقتی توی یک کاری مؤفق میشیم، مغز ما به ما پاداش میده. یک سری چیزهایی رو ترشح می کنه که حال شما رو خوب می کنه. و خداوند این حال خوب شدن رو در سیستم مغزی ما قرار داده.

مثلاً وقتی دعا می کنیم، دعاهای خالصانه به درگاه خدا وقتی می کنیم، مغز ما آروم میشه، با خداوند ارتباط برقرار می کنیم، گریه کردن از نوعی که خیلی خوب باشه، از نوع گریه کردن برای چیزهای بزرگ. این گریه کردن، سیستم جایزه دهی مغز رو فعال می کنه و حال ما رو خوب می کنه. حالا توی پورنوگرافی چه اتفاقی می افته؟ ما ذهنمون از نظر جنسی، وقتی طرف با همسرش رابطه برقرار می کنه، یک مقدار دوپامین ترشح می کنه و اون مقدار استاندارد هست و اونقدری هستش که حال فرد رو خوب کنه و حال خیلی خوب و نشاط به اون فرد دست بده. تا این حدش میشه حالت الهی و طبیعی خودش.

ولی وقتی که فرد پورنوگرافی نگاه می کنه، دیدن این صحنه های پورنوگرافی هر کدومشون مثل این می مونه که مثلاً اگر نیاز مغز ما به فرض به اندازه یک استکان به اون ماده، این میاد یک سطل از دوپامین ترشح می کنه. حالا اینقدر زیاد نیست. من دارم مثال می زنم که تفاوت رو بدونید. مقدار خیلی زیادی دوپامین ترشح میشه. و ناگهان مغز میره توی حالت بسیار بسیار شاد و کیفش کوک میشه و سرحال میشه و… و صحنه پورن بعدی رو که فرد نگاه می کنه، دوباره یک مقدار بسیار زیادی دوپامین ترشح می کنه و دوباره مغز کیف می کنه و بسیار بسیار نشاط بهش دست میده و هی حال خوبی رو تجربه می کنه مغز.

و این صحنه ها هی میاد و هی میاد و جوری مشه که اون مقدار الهی و طبیعی دوپامین و هورمون های شادی بخش دیگر اینقدر ترشح میشن که دیگه مغز به این خوبی، حس و حال خوبی رو تجربه نمی کنه! که بخواد دوباره برسه به اون حالتی که دوباره لذت ببره. مثلاً فردی که معتاد هست و در اوایل یک مقدار ماده مخدر براش کافیه، ولی بعد از سالها مصرف طرف از صبح تا شب دیدید که اینهایی که خیلی معتادهای حرفه ای هستن، شاید می بینی ده یا دوازده ساعت پای منتقل نشسته که اینقدر مورفین و چیزهای دیگه توی مغزش بریزه که برسه به حدی که می خواد از اینجا به بعد یه ذره لذت ببره! دیگه اون وقت لذتی هم وجود نداره.

و پورنوگرافی هم این کارو با انسان می کنه. جدای از اینکه بخوایم برسیم به بحث اینکه کسانی که معتاد به پورن میشن، تا حد مرگ هم می تونن خودشونو بکشونن، حالا تا حدی که مثلاً این کاربر ما گفتن، جوری میشه که هر چی این تصویرها رو می بینه دیگه براش جذابیتی نداره. باید اینقدر تصویرهای بیشتر و بیشتر و بیشتر ببینه که یه ذره اون دوپامین ترشح بشه که برسه به اون سطحی که تازه میشه سطح نرمال و از اونجا به بعد یکم بیشترش تازه بهش یه لذتی بده! و این خیلی مخربه و واقعاً مخربه.

و برای همینه که کسی یک مدتی پورن نگاه کرده، دیگه همسرش اصلاً براش جذابیتی نداره! مثل یک انسان عادی. توی پورن شما مثلاً می بینید که زیباترین زن ها رو میارن، آرایش می کنن، هزار نوع صحنه و هزار جور کارهای عجیب و غریب انجام میدن که کسانی که اشباع شده مغزشون از نظر دیدن پورن، یک چیز جدید داشته باشن که ببینن و با دیدنش لذت ببرن. برای همینه که تنوع پورن خیلی خیلی خیلی زیاده و انواع و اقسام کته گوری های مختلف پورنوگرافی وجود داره.

من یک کتابی رو می خوندم، یک کتاب کامل در رابطه با پورنوگرافی که به زبان انگلیسی هم بود، در راطه با مفهومی به نام ناولتی (Novelti) صحبت می کرد. ناولتی یعنی جدید بودن و ناب بودن یک چیزی. شما می تونید ناولتی رو توی همه چیز مشاهده کنید. مثلاً شما یک نویسنده هستید، وقتی که یک کتاب می نویسید که کاملاً نو و جدید باشه، همه میان می خرن و مفهوم جدیدی هست براشون، جذبش میشن. ولی وقتی که مغز ما تازه داره پورنوگرافی می بینه، اینها براش حالت ناولتی داره و مغز کیف می کنه و هی ارضا میشه، هی ارضا میشه. ولی وقتی ناولتی تموم شد، تازه طرف می گرده دنبال چیزهای عجیب غریب.

مثلاً طرف می بینی که معذرت می خوام سکس با حیوانات هست، خشونت هست، چیزهای عجیب غریب هست، چیزهای وحشتناک هست. چرا؟ چون دیگه دنبال ناولتی می گرده و هیچکدوم از اینها مغز رو سر حال نمیاره. به سیستم پاداش دهی مغز معیوب و خراب شده دیگه! دیگه درست کار نمی کنه. و البته این هم بگم: بعد از پاک شدن و بعد از پرهیز گذاشتن مطلق بعد از یکی دو سال، کلاً دوباره مغز خودشو درمان می کنه و دوباره میاد روی حالت نرمال. ولی این به شرطی هستش که یکی دو سال فرد هیچی نبینه. نه پورنوگرافی، نه چشم چرانی، نه دیدن اندام زن های مختلف. این ها وقتی که پاک بشه، درست میشه.

اینو توی پرانتز گفتم. نا امید نشید. ولی اینه که وقتی اون کاربر عزیمون میگه: من پورنوگرافی که می بینم، انگار دیگه تحریک نمیشم و نگران ایkم که آیا با همسرم هم بی میل خواهم بود؟ بله! شما شاید با همسرتون اونقدرها تحریک نشید و یکی از دلایل زودانزالی در آقایون هم همینه. طرف اینقدر پورنوگرافی نگاه کرده و با پورنوگرافی خودشو تحریک و ارضا کرده که دیگه یک انسان عادی و یک زن عادی دیگه براش جذابیتی نداره و اگر هم جذابیتی داشته باشه و بخواد برای لحظاتی اونو تحریک کنه، باعث میشه که خیلی سریع ارضا بشه و نتونه تعداد زیاد دقایقی که باید کنار همسرش باشه رو نتونه انجام بده.

چون همسر نه کار عجیب و غریبی می کنه و نه جزو بهترین ستاره های پورنه! یک انسان عادی و یک رابطه عادی هست. و تنها تصویری که ما مردها باید در ذهنمون باشه به عنوان تصویر جنسی، باید تصویر همسرمون باشه و لاغیر و هیچ گونه تصویر دیگه ای نباید توی ذهن ما باشه که وقتی با همسر خودمون وارد رابطه میشیم، اون زن زیباترین و سکسی ترین و جذابترین زن دنیا برای ما باید باشه. چون هیچکونه کیس دیگری توی مغز ما نیست که بخوایم باهاش مقایسه کنیم و می بینیم که اونها بهترن و ما با زن خودمون تحریک نشیم. این خیلی مسأله مهمیه که دوست داشتم توی این ویدیو به اون بپردازم.

حالا اونکتابی که من خوندم، کتاب های خیلی زیادی هست توی آمازون و کتاب های خارجی. اون کتاب رو سعی می کنم محتوا و هر فصلش رو به عنوان یک خلاصه در فایل های رایگانمون انشاالله قرار بدم و که عزیزانی که به پورنوگرافی مبتلا هستن، خیلی بیشتر بتونن استفاده کنن و خودشونو درمان کنن.

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد آرا: 17

دیدگاهتان را بنویسید