استمنا و خود ارضایی را ترک کنم که چی بشه؟

خودارضایی را ترک کنم که چی بشه؟
4.9
(13)

در این ویدیو می خواستم یه کم بیشتر در رابطه با چشم اندازهای ترک استمناء، خود ارضایی و شهواترانی صحبت کنم. خوب هر کس که می خواد استمنا و شهوترانی ، چشم چرانی و انواع و اقسام شهوترانی رو کنار بگذاره  و  در مسیر درست خودش و راه راست بیاد ، نیاز داره به اینکه به کجا قراره بره و به چه چیزهایی قراره برسه.

 

این همه سختی رو متحمل بشم که چی بشه؟ این خیلی مهمه. ما قبلاً در این رابطه صحبت کردیم که چشم اندازهای ترک شهوترانی اصلاً چیا هستن و معنویت رشد می کنه و …

 

ولی هر چقدر توی این زمینه صحبت کنیم ، باز هم کمه. چون اینطور نیست که بگیم استمنا رو کنار گذاشتی ، مثلاً حالت خوب میشه. و یک مورد رو بگیم. اینقدر برکت و ونعمت و فضیلت و هر چقدر که می خوایم بگیم ، توی زندگی انسان وارد میشه که گفتنش شاید ده ها ویدیو نیاز داشته باشه! فقط می خواستم بگم؟: نا امید نشید. شما وقتی که استمنا رو کنار می گذارید ، روحتون حساس میشه.

 

مثل یک صفحه بسیار حساسی که قبلاً لوح سفیدی بود که همیشه مثال می زدن و میگفتن: هر گناهی یک لکه سیاه میندازه روش ، استمنا و شهوترانی این صفحه رو کاملاً سیاه می کنه که هیچ! چند لایه سیاه می نشونه روش! خودارضایی و پورنوگرافی و اینکه از چشممون سوءاستفاده کنیم! به جای دیدن زیبایی های خداوند با چشممون بیایم شهوتمون رو تغذیه کنیم

 

این صفحه ضمیر ما سیاه و کدر و درب و داغون میشه. حالا کسی که شروع می کنه با پرهیز کردن روی چشمش ، کم کم این ورودی رو به چشمش می بنده و وقتی که از طریق چشم به گرگ درونش خوراک نده ، کم کم این صفحه سیاه شروع می کنه به سفید شدن.

 فاز اول پرهیز ، هشدار روح هنگام دیدن صحنه تحریک آمیز!

بعد استمنا رو کنار می گذاره و بعد چشم چرانی غیر از پورنوگرافی رو مثل چشم چرانی های کوچه و خیابون رو کنار می گذاره ، اینقدر این لوح وجود ما لطیف و حساس میشه که واقعاً اصلاً باور نکردنیه. مثلاً شما یک نگاه معمولی هم به یک فردی که مثلاً لباس تحریک کننده پوشیده ، یک گناه گذرا هم بکنید ، بیش از یک ثانیه یا دو ثانیه بخواید نگاه کنید ، روحتون آلارم میده و میگه: نه!  من نمی خوام! برای من خوب نیست.

 

ببینید فاز بندی داره. وقتی که اول طرف کنار می گذارید ، به شدت نفس اماره شما دلش می خواد و شما دارید با این قضیه می جنگید. مثلاً شما فرض کنید که یک خانم تحرزیک کننده اینجا هست و شما هی می خواید که نگاه نکنید ، یک درگیری با گرگ درون دارید و گرگ درون میگه: نگاه کن! نگاه کن! غذامو بده! شما میگید: نه من نگاه نمی کنم.

 

دیدید مثلاً بعضی ها سرشونو میندازن پایین و… حتی اگر هم این کارو کردید ، اشکال نداره. بذارید بگن: امله! بذارید بگن: ندید بدیده! این نمی تونه راحت به زن ها نگاه کنه! بذارید هر چی که می خوان بگن!

 

این راه ها رو ما رفتیم و تهش رو در آوردیم! عزیزان ارزشش رو داره. حتی اگر اوایل انسان با دستش هم جلوی چشمش رو بگیره ، اون زاویه رو نبینه ، اشکال نداره. من این کارو کردم مثلاً قبلاً که تهران بودم ، ماشینی سوار می شدم ، مثلاً خانمی که جلوی من می نشست ، خیلی تحریک کننده بود.

 

برای اینکه می خواستم ضمیر وجودیمو پاک پاک کنم ، نباید اون صحنه رو می دیدم. سرمو می انداختم پایین. کلاه می گذاشتم روی سرم ، کتاب می خوندم ، یک کاری می کردم توی زاویه دیدم نباشه. این برای فاز اوله.

فاز دوم لذت بردن از پاکی و فازسوم رسیدن به نعمت ها و عنایات پروردگار

فاز دوم اینه که شما می رسید به اون مرحله ای که روح و لوح وجودی شما پاک میشه و لذت می برید از این پاکی و دیگه دلتون نمی خواید اون صحنه ها رو ببینید و مهنوز به چشمتون میاد اون گرگ درون هنوز زنده هست و دلش می خواد و به شما میگه: اگر هم نگاه کردی ، اشکال نداره ، تو دلت می خواد! مثلاً لذتی که از ترک اون کار بردید ، اینجا قرار گرفته و اون گرگ اینجاست.

 

و شما دیگه لذت چشم پاک بودن و ترک خودارضایی خیلی توی وجوتون زیاد شده و حاضر نیستید به هیچ عنوان این لذت رو با اون حالت قبلی تعویض کنید.

 

ولی فاز سوم به یک جایی می رسید که انگار دیگه اون گرگ وجود نداره و خداوند اینقدر به شما لطف می کنه و اینقدر مورد عنایت قرار می گیرید که انگار این شهوت می میره و میره! شما اصلاً یادتون نمیاد یک زمانی با چشمتون لذتجویی می کردید و باورتون نمیشه من الان میگم: مگه میشه انسان با چشمش بره دنبال لذتجویی و دنبال شهوترانی باشه! اصلاً یادمم نمیاد که همچین کاری کردم! مثلاً توی کشور خارج هم باید دید جنسی نگاه کنی.

 

مگر اینکه بشینم تمرکز کنم خاطراتمو به زور به یاد بیارم…به جایی می رسه انسان که دیگه اصلاً دلش نمی خواد ، اصلاً فراموش می کنیم ، اصلاً انگار پرونده اش بسته میشه! واقعاً به اینجا می رسید. و مدت زمان هم نمیشه براش تعیین کرد.

 

هر چقدر محکم تر روی پرهیزتون بمونید ، زودتر به این مرحله می رسید. بعضی ها رو می بینید که طرف میگه: من یک ساله که استمنا نکردم. حالم بده! هنوز حالش بده و با تموم وجود دلش می خواد شهوترانی کنه! با تموم وجود له له می زنه که یک صحنه ای رو ببینه!

از ابتدا خط قرمزهای استمنا را تعیین کنید و چشم اندازها را تصور کنید

یک دیدی بزنه و یک فیلم سوپری رو ببینه! این یعنی یک سال گذشته و دست به خودش نزده که ارضا بشه. این هنر نیست. خیلی خوبه همین هم. چون یک مرحله هست که باید بگذرونید. اما شما می تونید این یکسال رو همون روز اول همه خط قرمزها رو تعیین کنید و محکم روی اونها بمونید. شما که می خواید یکسال وقت بگذارید.

 

چرا بگید من یکسال استمنا نمی کنم ، ولی چشم چرانی می کنم! حالا سال دوم پورنوگرافی رو یکسال کنار می گذارم ، ولی چشم چرانی رو توی خیابون می کنم!

 

سال سوم اون چشم چرونی خیابونیم هم کم می کنم! سال چهارم میرم چشم چرانی خیابونیم هم کم می کنم. اصلاً طبقه بندیش نمی خواد بکنی! فقط اینو بگید: این گرگ گرسنه هر چقدر که بهش بدید ، تغذیه میشه. از چشم و خیالات و… همش رو با هم کاملاً با هم کن فیکون می گذارم کنار. می دونم که خیلی سخته ، می دونم خیلی سخته. ولی اگر شما نگرش و دیدگاهتون این باشه ، اگر ماه رو هدف بگیرید ، می زنید به سقف.

 

می تونید بعد از یک مدت پیش برید و الکی خودتونو ضعیف نپندارید و فکر کنید که من ضعیفم و همه این اعتیادها رو دارم ، چون همه این ها اعتیاده دیگه! و نمی تونم به این راحتی این مواد مخدر روحی رو کنار بگذارم. اگر این کارو بکنید واقعاً می تونید. اگر از همون اول کمر همت رو ببندید ، بدونید به کجا قراره برسید و به چه عالم نوری قراره برسید و چقدر خداوند به شما لطف خواهد کرد ، هر کاری که لازم باشه ، شما انجام میدید و به هر ترفندی که شده ، شما خودتونو پاک نگه می دارید.

مقام سوم و چهارم دوره سالیتود: زدودن رذائل اخلاقی و دیگر مؤلفه های شهوت

واقعاً به جایی می رسید که اگر دو سه سال اینطوری روی خودتون کار کنید ، از خیلی از افرادی که فکر می کنید خیلی از بعد معنوی بالا هستند ، از خیلی از اونها جلو می افتید. چرا؟ چون اگر کسی آگاهانه روی خاموش کردن شهوت کار نکنه ، هر چقدر هم روی بعد عبادت عملی ، مثلاً هر چقدر هم نماز بخونه و… چشمش رو اگر کنترل نکنه ، فایده ای نداره!

 

روی بقیه رذیله های اخلاقی و یکی از مؤلفه ای بزرگ شهوت مثل شکم و پرخوری دستشون گردن همه با شهوترانی و شهوت جنسی. شهوت جنسی رو که به امید خداوند خاموشش کردیم ، باید بریم سراغ شکم.

 

شهوت شکم رو خاموش کنیم. دونه به دونه. و اولیای واقعی خداوند همه دونه به دونه روشون کار کردن. رو.ی عجبشون. روی غرورشون ، روی حسادت و خودپسندیشون ، خود بزرگ بینی و خود کم بینی و قضاوت کردن دیگرانم و روی ترس از اینکه مردم منو چطور قضاوت می کنن. روی شجاعت ، روی همت ، روی غیرت و روی همه ابعاد وجودشون اینها دائم دارن کار می کنن.

 

ما توی دوره سالیتود توی مقام سوم و چهارم روی خیلی از این رذیلت ها کار کردیم آموزش دادیم گه چطور روی اینها کار کنید. پیش نیازش اینه که شهوترانی رو کنار بگذاید و این مسیر تمومی نداره. اینقدر روح شما بزرگ می کنه و رشد می کنه که دیگه حاضر سرتون هم بره حاضر نیستید چشم چرانی کنید! نه اینکه فکر کنه گناهه و وای من می ترسم و... اصلاً دیگه حالتون از شهوترانی به هم می خوره! و واقعاً به اینجا می رسید.

 

امیدوارم توی این مسیر ثابت قدم باشید و عزیزانی که استمنا  دارید با جدیت و قدرت تمام روش کار کنید و این فایل رو صدها هزار بار هم اگر لازمه گوش کنید.

ترک شهوترانی و استمنا به هر قیمتی واجب است

به کاربرهام گفتم همیشه: اگر فشار استمنا خیلی زیاده ، فایل هفت قدم ترک استمنا و فایل دیگر ما رو همینطوری از صبح تا شب گوش کنید. چون تا وقتی که این فایل رو گوش می کنید ، مطمئناً نمی تونید استمنا  کنید. تا وقتی که کلام مثبت و نورانی دارید توی روحتون می ریزید ، اینها رو خدا داره میگه. از من نیست. خدا اینها رو خواسته.

 

وقتی که کلام خدا رو دارید توی روحتون می ریزید ، حداقل اون لحظه نمی تونید گناه کنید و شیطان رو به دلتون راه بدید. چون دلتون باز شده و نور خدا به دلتون وارد شده. و هر چقدر شما بیشتر این فایل ها رو گوش کنید ، بیشترو بهتر می تونید پرهیزتون رو حفظ کنید.

 

باید عواملی که شما رو دیوانه می کنه از شهوترانی رو بشناسید ، اونها رو لیست کنید و روی پرهیزهاتون بمونید. به هر قیمتی که شده. حتی به قیمت جونتون. حتی به قیمت عوض کردن شغل! حتی به قیمت عوض کردن شهر! حتی به قیمت عوض کردن خانه!

 

اینها چیزهایی هستش که گفتنش راحته ولی در عمل خیلی سخته ، و شاید شما به همین راحتی قبول نکنید! طرف میاد میگه: من صبح تا شب سرکارم و هر روز با خانم هایی در تماس هستم که اینها به شدت تحریک کننده لباس می پوشن! من گفتم: شغلت رو عوض کن! کار می خوای چیکار؟ تو. اگر نتونی شهوترانی رو از وجودت پاک کنی

 

 این زندگی مفتش گرونه! بی رو دربایستی! زندگی که انسان روحش درگیر و آلوده باشه با شهوت ، مفتش گرونه! من این زندگی رو داشتم. واقعاً مفتش گرونه. هیچ فرقی نمی کنه توی مالزی زندگی کنی ، توی کشور خوب زندگی کنی ، نوی لس آنجلس زندگی کنی ، توی ایران زندگی کنی…

خدای با مرام به بهترین صورت ممکن جبران می کند

وقتی درون انسان حالت گندیده داشته باشه ، روح من از درون گندیده باشه ، نمی خوام پول دربیارم! من با بیشتر کاربرها که اون اوایل مس به طلا بود ، خودم وقت داشتم جواب می دادم و خیلی هم دوست دارم و واقعاً الان وقت ندارم.

 

بهشون می گفتم: شما اگر لازمه حتی شغلت هم بذار کنار! چرا یم خوای پول در بیاری؟ اگر شغلت جوری هست که فروشنده لباس های زنونه هستی ، اگر با شهوت زندگی می کنی ، تو شاد نیستی! تو زندگی رو باختی! تو میری سرکار ، فکر می کنی که این پول به دردت می خوره!

 

این زندگی مفتش هم گرونه ، به درد نمی خوره ؟ فایده نداره ، چه بهتر که انسان گشنه باشه ، ولی شهوتش رو پاک کنه. و اینطوری هم نمیشه. واقعاً وقتی که شهوت رو کنار می گذاری ، خیلی خیلی توی بعد مادی هم پیش میری.

 

این تضمیت خداونده. خداوند خیلی با معرفته. شما وقتی شهوترانی رو کنار می گذاری ، داری یک کار خدایی رو انجام میدی. کسی که اینقدر به خداوند اعتماد داره و روی خداوند حساب می کنه و شغلش رو کنار می گذاره طرف! و شهرش هم عوض می کنه!

 

خدا میگه: دمت گرم. حالا ببین من برای تو چیکار می کنم توی رفاقت. روی رفاقت با خدا باید حسابی کار کنیم و بهش اعتماد کنیم. اینطوری نباشه که بگیم: وای نه من اگه سر این کار نرم ، پولم تموم میشه و از گشنگی می میرم! مگه خدا مرده؟ که شما به خاطر رضای خدا داری این کارو می کنی و شرایطو عوض می کنی. به چه قیمتی؟ به قیمت اینکه من می خوام پرهیزها و خط قرمزهامو حفظ کنم.

روی مرام خدا حساب می کنم و به او اعتماد می کنم

من به عنوان کسی که تازه شهوترانی رو کنار گذاشتم ، نمی تونم توی صورت خانمی که موهاش بازه ، از سر تا پایین برو همه جاش مشخصه ، نگاه کنم! من نمی تونم اینها رو تحمل کنم ، منجر به استمنا من میشه! نمی خوام. عطایش را به لقایش می بخشم.

 

نمی خوام کلاً! و کسانی که اینطوری روی خدا حساب می کنن و شهوترانی رو کنار می گذارن ، هم خیلی زودتر پاک میشن و هم زودتر توی زندگی مادیشون و زندگی که خداوند براشون رقم می زنه پیش می افتن و خیلی تجربه های زیبایی رو کسب می کنن.

 

برید بپرسید. مثلاً انجمن هایی هستن که معتادان جنسی دور هم جمع میشن و وقتی که نگاه می کنید ، کسانی خیلی موفقن که اینطوری رفتار کردن. کسانی ناموفقن که زورشون اومده اگه توی چهار تا زمینه خیلی حساسن ، زورشون اومده این چهار تا رو با هم بگذارن توی پرهیز و گفتن: من یکیشو نگه میدارم! مثلاً من خودارضایی نمی کنم

 

ولی فیلم رو می بینم! فیلم نمی بینم ، ولی استمنا  رو می کنم! مثلاً خودارضایی رو هر روز انجام میدادم ، الان هفته ای یکبار انجام میدم! این یعنی نا صادقی با خود و انسان زده میشه. و می بینی چند ساله که توی این انجمن ها میاد و میره ، ولی هیچی به هیچی! هیچ تغییری توی زندگیش رخ نداده.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد آرا: 13

دیدگاهتان را بنویسید