زن خانه دار

زن خانه دار
5
(1)

دوستان در این ویدیو در رابطه با یک موضوع بسیار مهم و البته جنجال بر انگیز و بحث بر انگیز صحبت می کنیم. مسأله کار کردن زن در اجتماع. خیلی خوبه که زن بره تحصیل کنه و در ادارات مختلف مشغول به کار بشه و کس و کار و بیزینس داشته باشه. همه اینها عالیه. ولی نکته ای که فیمینیسم در دنیا پیاده کرد و توی دنیا از غرب شروع شد و در کل دنیا حتی در کشور خودمون داره اجرا میشه اینه که زن ها دارن کار می کنن، ولی هیچکس بهش اشاره نمی کنه که زن اگر توی خونه بشینه، آیا بدخت شده؟ زندگیش هدر رفته؟ یا اینکه تلف شده؟ و وقتی که خودشو مقایسه کنه با زنی که بیرون از خونه داره کار می کنه، باید فکر کنه یه چیزی رو از دست داده؟ اصلاً اینطور نیست. اتفاقاً و دقیقاً بر عکسه!

نکته ای هستش که در دنیا دیگه صداشو در نیاوردن. سالهاست و مدت هاست دارن جا می ندازن که بر عکس همه فکر کنن. در صورتی که حقیقت اینه که از بین کل مقاماتی که زن می توهه داشته باشه، چ از نظر شغلی، کاری، تحصیلی، مدیریت و بیزینس و… از نظر انسانی بالاترین مقام برای زنی هستش که در خانه، مقر فرماندهی خودشو در خانه خودش قرار بده. نقش مادر و یک همسر خوب رو بازی کنه. این میشه بالاترین مقامی که یک زن می تونه داشته باشه. این صحبت من نیست. صحبت خداوند هست که در آموزه های اسلامی میگن: جهاد مرد در جبهه جنگ و زمینه های مختلف جهاده، جهاد یک زن در خانه هست و خدمت به همسر و خانواده خودش.

این چیزی هستش که خدای عالم، خدایی که تموم کهکشانها و بی نهایت رو آفریده داره اینو میگه. حرف من یا فرد دیگری نیست. حالا درسته سریعاًکسانی که طرفدار فمینیسم یا طرفدار مدرنیسم و چیزهای روز دنیا هستن، میگن: نه این حرف ها مذهبیه این حرف ها پوسیده و کهنه شده، زن باید بیاد توی اجتماع، چرا ما باید زن رو توی قفس کنیم توی خونه؟ اصلاً توی قفس رفتن نیست. اتفاقاً خداوند زن رو جوری آفریده که احساسات لطیف و DNA وجودیش همه اینها که بخوایم حساب کنیم، همه اینها طوری طراحی شده که در فضای خانه بتونه عشق و محبتش رو سر ریز کنه.

همیشه من گفتم: زن در خانه سر چشمه عشق و محبته. باید همینطور دائم از خونه عشق و محبت بجوشه. ولی وقتی که زن میره برون از خونه کار می کنه، از صبح تا عصر، هشت ساعت، اون هشت ساعت در خونه حضور نداره و وقتی هم که عصر خونه بر می گرده، تازه خستگی روز هست که اون چشمه وجودی زن شاید بتونیم بگیم: اون زلالی و آرامش خودش رو نداره. چرا؟ چون که توی محیط کار هم خودش استرس ها، اونواع مراودات با افراد مختلف و بستگی به نوع شغلش با افراد مختلف دعواها، استرس ها، استرس شغلی و اینها همش وجود زن رو تحت استرس قرار میده و باعث میشه که اون زن نتونه وجود خودش رو اونقدر پاک و لطیف قرار بده که فقط سر منشأ عشق باشه در خونه برای همسر و فرزندانش.

حالا فرزندی که مادرش از صبح تا عصر نیست، خیلی فرقشه تا اینکه مادر توی خانه باشه و توی خونه زیر پر و بال مادرش بزرگ بشه. و این نکته خیلی مهمیه و می دونم که شادی خیلی ها خوششون نیاد و بگن: اصلاً اینطور نیست و میلیون ها نفر زن دارن بیرون از خونه کار می کنن و همش عالیه. ما نمیگیم اونها بده! ولی اگر رتبه بندی کنیم، بالاترین رتبه برای زن این هستش که توی خونه داره کار می کنه. با افتخار باید بگه: من خانه دارم. بالاترین مقام یک زن رو من اشغال کردم که در خانه در خدمت همسرم هستم.

اگه ریز بشیم توی آموزه ها، میگن: زن هر ظرفی که بشوره، معادلش چقدر خدا بهش نعمت های بهشتی میده، هر غذایی که می پزه، اینها همش باعث میشه که زن، زن باشه. از نشانه های آخرالزمان چیه؟ میگن: زن و مرد نقششون جابجا میشه، زن ها مرد میشن و مردها زن! و این اتفاقات داره می افته. شما می بیند توی کشورهای خارجی سخت ترین کارها رو هم زن ها انجام میدن. حتی کشتی کج و ورزش های سنگین رزمی زن ها رو هم شما دیدید.

این زن دیگه از طبیعت خودش خارج شده. یک موجود دیگه ای شده. دیگه زن نیست. زنی که خداوند آفریده اونه که زن باشه، لطافت زنانگی در وجودش باشه. ولی وقتی که میره اینقدر حرفه ای توی ان ورزش ها کار کنه، شاید از اون فطرت الهی خودش دور باشه که حالا اگر کسی هم دوست داشته باشه، نمیگیم که انجام ندن، ببینید توی رتبه بندی بالا، ما میگیم: بالاترین رتبه برای زنیه که انتخاب می کنه با اختیار کامل در خانه شروع می کنه به خدمت کردن به همسر و فرزندانش.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

2 دیدگاه برای “زن خانه دار

 1. علی ص
  علی ص گفته:

  با سلام
  من نمی خواهم خیلی جامع و ایده آل و با در نظر گرفتن همه چیز نظرمو بگم؛ چون خیلی ایده آل گرا بودن هم باعث میشه اصلا نتونم حرفی را که لازم می دونم گفته بشه و همراه با دیدن این فیلم بهش توجه بشه، را بگم. پس اینو را که در ادامه میگم یک جنبه قضیه است:
  دستورات اسلام یا هر نسخه اجتماعی، ملزوماتی دارد که جامعه و حکومت باید در راستای فراهم نمودن اون سیاست گذاریاشو بکنه و مطابق اون سیاستها فرهنگ سازیشم بکنه و جامعه شناسی بشه و غیره. البته از این طرف هم فرهنگ سازی و اصلاح نگرش باید وجود داشته باشه و تغییر باید شروع بشه ولی چون این سایت فعلا جایگاه سیاسی و حکومتی و تصمیم گیری نداره، برای متضرر نشدن افراد میخوام توجه بشه که:
  با توجه به اینکه در جامعه ما فعلا سن ازدواج هم بالاست و مثلا دختر 32 ساله ای که احتمالا مجرد مونده، امکان ساخت زندگی مشترک و تقسیم وظایف و به عهده گرفتن امور داخل منزل و خانه داری براش تا اون سن مهیا نشده، بهتره شغل و منبع درآمدی هم در اون سن داشته باشه؛ و زندگیشو با فرض ادامه با همین شرایط هم بتونه به خوبی ادامه بده و لنگ شوهر نباشه، و در صورت ازدواج هم به عنوان یک فرد موفق تر وارد زندگی مشترک بشه.
  البته فرهنگ سازی برای ازدواج آسان و لزوم رسیدن دختر و پسر در سنین پایین تر(که منجر می شود زودتر سروسامان بگیرند و تکلیف زندگیشون زودتر مشخص شود) را در سایت گذاشته اید، از اون ور فرهنگ سازی حکومت و سیاستگذاری ها و تعداد ورودی های دختر و پسر به دانشگاه و برنامه داشتن و غیره را که ممکن است به درستی انجام نشود را هم داریم و کلا همه جوانب را باید مد نظر داشت.
  با تشکر

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   ممنون بابت توجهتون ولی در کل هدف ما از بیان این صحبت ها این هست که بالاترین مقام را یک زن خانه دار دارد ، نه اینکه مثلاً خانم های خانه دار را انهایی که از خانه دار بودن خودشان خجالت می کشند و حس خوب ندارند حقیقت امر این هست ، چون وقتی زن در خانه باشد و ارامش و عشق را به خانواده بدهد بنیان خانواده مستحکم تر می شود ، اینکه بعضی از خانم ها به دلیل اینکه سرپرست خانواده هستند و باید کار کنند یا خانم هایی که شاغل هستند ما رد نمی کنیم ولی کلیت مسئله را بیان کردیم که خانم هایی که خانه دار هستند مطمئن باشند که واقعاً مقام بالایی دارند و ان شاءالله که هم فرهنگ ازدواج آسان و پایین آمدن سن ازدواج دوباره در فرهنگ ایرانی ما که از قبل این چنین بوده و نتایج خیلی بهتری هم داشته است دوباره در جامعه ایرانی ما نهادینه شود و این چنین خانم های بیشتری در خانه مشغول خواهند شد .

دیدگاهتان را بنویسید