دانلودهای رایگانروابط عاشقانه

تداوم آتش عشق در همسران

 

سلام خدمت شما کاربران عزیز مس به طلا

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در روابط زناشویی و اوایل ازدواج هست اینه که ما می بینیم که طرف وقتیکه عاشق میشه و دو نفر وقتی که عاشق هم میشن و ازدواج می کنن، تا چندین ماه اول این آتش عشق بسیار زیاده و آتش بسیار سوزانی هست عشق دو طرف و عاشق هم هستن. برای هم می میرن، چه شهوت و کشش جنسی و چه عشق به همسر. اینها خیلی زیاده. ولی بعد از چند ماه می بینی اینها همه فروکش می کنه و دلیل این امر واقعاً چی می تونه باشه؟ چرا اینطوری هست؟

خوب سؤالی هستش که تقریباً برای زوج های جوان پیش میاد که چرا فروکش می کنه این عشق آتشین ما؟ عوامل مختلفی داره. اول از هم اینکه عزیزان اون انتخاب اولی که ما انجام دادیم، اصلاً قبل از اینکه وارد شناختن روح همسرمون بشیم، ما خیلی سریع روابط جنسی رو وارد کردیم. اینکه ما میگیم: در دوران نامزدی به هیچ عنوان رابطه نداشته باشید و به خودتون و همسرتون فرصت بدید که همدیگه رو خوب بشناسید و در عالم روح وارد بشید، به خاطر همینه. چون رابطه جنسی و لذت جنسی اونقدر جذابیت داره که ما مشغول به اون میشیم و دوران نامزدیمون به اون می گذره و خیلی لذتبخشه، اینقدر آتیشش زیاده که ما دیگه روح اون فرد رو فراموش می کنیم.

ولی بعد از ازدواج که حالا دیگه رابطه تکمیل میشه و کلاً دو نفر رابطه زناشویی برقرار می کنن، این فروکش می کنه و از نظر روحی این دو نفر هنوز هیچ ارتباط روحی با هم برقرار نکردن! اون جذبیت فیزیکی جنسی می خوابه و دیگه معمولی میشه، از نظر جنسی، جسم اون طرف برای همدیگه عادی میشه. ولی اگر کسی روح رو وارد کرده باشه، هم روی روح خودش، هم روی شناخت روح همسرش خوب کار کرده باشه و در عین حال اینکه ما تصمیم داشته باشیم که با همسرمون به رشد روحی خودمون ادامه بدیم، این رو در نظر داشته باشه، هیچوقت اون رابطه براش عادی و سرد نمیشه.

چون تازه با ازدواج اون مسیر اصلی شروع میشه. ساختن روح و بزرگ کردن روح در خلال ازدواجه که اتفاق می افته. از طریق مشکلات بسیار زیادی که خداوند سر راه زوجین می گذاره، از طریق فداکاری هایی که نسبت به همدیگه انجام میدن، که به اون میگن مودت. که با عشق فرق می کنه. چون عشق یک چیز لفظیه و مودت یک چیز عملیه. مثلاً اگر من همسرمو دوست دارم، در عمل این رو هم نشون میدم. به همین سادگی. براش کادو می خرم، یه کاری براش می کنمف خوشحالش می کنم، سوپرایزش می کنم، به خاطر میرم تا فلان جا، راه های دور میرم، این کارهای عملی میشه مودت. یعنی عشق عملی. و این مودت باعث میشه که همسران همینطور بیشتر و بیشتر عاشق همدیگه بشن و هی به هم خوبی کنن و تا آخر عمر قابل انبساطه.

اصلاً تمومی نداره که ما فکر کنیم اون میزان مودت بین زن و مرد قابل تموم شدنه. این بی نهایته. ظرفیت روح انسان تا بی نهایت قابل منبسط شدن هست. پس ما باید اینو در نظر بگیریم که ما روی شناختن روح خودمون و همسرمون خیلی خیلی زیاد کار کنیم و فکر نکنیم که من الان ازدواج کردم، من دیگه همسرمو به دست آوردم! دیگه تموم شد! همه چی تموم شد و حالا ببینم زندگی چی برام رقم می زنه! اصلاً اینطور نیست.

بعد از ازدواج تازه سفر شروع میشه و سفر کار کردن روی روح و انبساط روح. که ما این مباحث رو خیلی کامل در دوره سالیتیود به اون می پردازیم که حداقل در دوران مجردی چطور ما روی روح خودمون کار کنیم؟ روح شناسی رو یاد بگیریم، ارتباط با خدا رو یاد بگیریم و در اواخر دوره در رابطه با معیارهای شناخت همسر و راجع به اینکه چطور با همسرمون می خوایم روی روح خودمون کار کنیم، اونها رو هم کار خواهیم کرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن