چجوری برای همسرمون عادی نشیم؟

4.6
(9)

 

یک زوجی که با هم ازدواج کردن و چندین سال در کنار هم بودن، چیکار کنن که برای هم عادی نشن؟ و تکراری نشه قیافشون، رفتارشون، با هم بودنشون، این کنار هم بودنشون تکراری نشه؟ باید چیکار کنیم؟

فقط یه هم خونه نباشیم!

خیلی نکته مهمیه. چون خیلی از زوج ها بعد از اینکه یکسال، دوسال، سه سال، چند سال در کنار هم بودن دیگه کاملا عادی میشه براشون. حالت هم خونه ای پیدا میکنن. برای خیلی ها این اتفاق میفته. چیکار کنیم که اون جذابیت هنوز برای همدیگه بمونه؟ خب خیلی فاکتورهای زیادی هستش که باید رعایت بشه.

تا میتونین حرف بزنین!

اولا اینکه چه زن و چه مرد باید نیازهای خودش و نیازهای جنس مقابل خودش رو بشناسه و در برآورده کردن اون نیازها اقدام کنه. مثلا یکی از نیازهای زن ها اینه که حرف بزنن. پس مرد باید نیاز حرف زدن زن رو براش تامین کنه. یعنی چی؟ یعنی گوش کنه. جلساتی رو داشته باشیم که هفته ای یا روزانه بشینن با هم حرف بزنن. وقتی که صحبت کردن زن و مرد کم شد و کم شد و زن و مرد هیچ وقتی رو نداشتن که بشینن با همدیگه دوتایی حرف بزنن، فرایند عادی شدن، فرایند سرد شدن و فرایند اینکه اینا دیگه اصلا جذابیتی برای هم ندارن شروع میشه.

حرف زدن زن انقدر مهمه؟

خیلی از خیانت ها کجا اتفاق میفته؟ وقتی که یه مدت خیلی طولانی زن و مرد با هم حرف نمیزنن. زن اون نیاز حرف زدنش ارضاء نمیشه. بعد میره توی محیط کار، توی دانشگاه، این ور، اون ور یه مردی پیدا میشه و باهاش حرف میزنه و اجازه میده این زن حرف بزنه؛ هی حرف بزنه؛ هی گوش میده، گوش میده، گوش میده و این خانم جذب اون میشه. به همین راحتی. و نیازهای دیگری که حالا مرد داره، زن داره و اینها.

نیازهای همو بشناسیم!

راهکارهای خیلی زیادی هست که ما توی مقام های دوره سالیتود به اون ها پرداختیم. نیازها رو باید بشناسیم و نیازها رو برطرف کنیم. مثلا اگر یک مرد نیازهای خانمش رو بشناسه و اونها رو براورده کنه، اون خانم هیچ جا نمیره و همیشه این مرد براش جذابه. برعکس هم همینطور؛ اگر یک زن نیازهای مردش رو براورده کنه، مرد هیچ جا نمیره و پیش این خانم میمونه و اصلا دنبال اینکه بخواد به زن دیگه ای نگاه کنه و اینها نمیره. مگر اینکه مرد مثلا شهوتران باشه، مثلا پورنوگرافی زیاد نگاه کرده باشه و مشکل داشته باشه دیگه. ولی یک آدم سالم وقتی نیازهاش با همسرش براورده بشه هیچوقت نمیاد بره سراغ کس دیگری.

چند راهکار عالی!

حالا راهکارهای زیادی وجود داره، یکیش همین حرف زدنه. حرف زدن رو در برناممون بگذاریم. تفریح کردن با همدیگه. تفریحات مورد علاقه همدیگه رو پیدا کنیم و با هم انجامشون بدیم. چه تفریح های مرد رو خانمش بیاد کنارش، چه تفریحات زن رو مرد بیاد کنارش، با هم انجام بدیم. به خودمون شروع کنیم برسیم. دامی که خیییلی ها توش میفتن، خیلی وقتا من خودم هم توش میفتم، دروغ چرا؟ که دیگه تیپ و لباسمون عادی میشه، یه لباس و زیرشلواری معمولی توی خونه میپوشیم و اینها. یه تعهد شخصی باید برای خودمون تعیین کنیم که من همیشه آراسته ترین شکل ممکن خودم رو دارم در مقابل همسرم. اصلا من چند وقت پیش این تصمیم رو گرفتم که وقتی از خواب پا میشم اولین کاری که میکنم اینه که به خودم برسم. حالا ریش یا مویی هست مرتب کنم، یه دوشی بگیرم، لباس تر و تمیز بپوشم و این خیلی مؤثره. هر روز وقتی همسر شما، شما رو میبینه کیف کنه. نه اینکه همیمجوری از خواب پاشدی، شلخته و نمیدونم با یه پیژامه که هست تا گردن میکشن بالا، از اینا نپوشیم. حالا مردا. خانم ها هم به همین شکل. خانم ها هم باید یاد بگیرن وقتی که وارد زندگی زناشویی شدن درسته که شما هر روز میبینید همدیگه رو برای هم دیگه عدی شدید ولی برسید به خودتون. اون ماتیک رو بزن، اون یه ذره آرایش رو برای همسر خودت بکن. چه اشکالی داره؟ و لباس های خوب بپوش. لباس های قشنگ، یه روز پوشیده، یه روز سکسی، هی تنوع بدیم. اینا همه عواملیه که خیلی مؤثره در اینکه شما برای همسرتون عادی نشید.

عالم روح چه میکنه؟

و اما نکته خیلی خیلی مهم دیگر که بخوام براتون بگم اینه که از همه این مباحث ظاهری، گیاهی، مادی و اینها که سطوح پایین تر وجود ما هستن که بگذریم، باید وارد عالم روح بشیم. اگر زن و مرد بفهمن که در عالم روح چه خبره! چون عالم روح عالم بی نهایته و تمومی نداره، تکرار توش وجود نداره، روح انسان تا بی نهایت میتونه بزرگ بشه، انتهایی نمیشه براش قائل شد. وقتی که زن و مرد یاد بگیرن که وارد عالم روح بشن دیگه اونجا هیچوقت برای همدیگه خسته کننده و عادی و تکراری نیستن. چیکار باید بکنیم که وارد عالم روح بشیم؟

کانکشن (اتصال) به عالم روح چجوریه؟

باید در مسیر معنویت زن و مرد قدم بگذارن. که این مباحث رو خیلی کامل و جامع و مفصل در دوره از سالیتود تا بهشت ما شرح دادیم که اصلا ازدواج در واقع باید در بعد معنوی و روحی اتفاق بیفته. هر کاری که زن و مرد میخوان توی زندگی بکنن، تحصیله، بچه آوردنه، خونه خریدنه، کاره، تلاشه، همش باید حمایتی که پشت اون کارها هست، اون ساپورتی که پشت اون کارا هست باید در عالم روح باشه. مثل مثال یخی که میزنن 10 درصدش روی آبه و 90 درصدش زیر آب، قله یخ، این 10 درصد میشه زندگی که ماها میبینیم؛ کار و ازدواج و بچه آوردن و اینها. اون 90 درصد زیر که حالا فرض کنید تا بینهایت هم باشه، میشه معنویت و عالم روح. اگر زنی داره ظرف میشوره باید وصلش کنه به عالم روح. اگه مردی داره میره کار میکنه، زحمت میکشه، پول میاره باید ارتباط یا کانکشن بده بین این حرکت پول درآوردن و عالم روح. اینها بحثش خیلی مفصله و از این ویدئو خارجه که میتونید برید در دوره سالیتود یاد بگیرید.

یه اتفاق ناتموم به اسم عاشقی!

کسی اگه این کارو کرد، هیچ وقت ازدواجش خسته کننده نمیشه. لحظه لحظه زندگی معنا دار میشه و جذاب میشه و روز به روز چون که زن و مرد در عالم روح دارن ارتباط برقرار میکنن، هی بیشتر عاشق هم میشن، هی بیشتر همدیگه رومیخوان، هی بیشتر دوست دارن کنار هم باشن، هی بیشتر به این میرسن که وای واقعا بهتر از تو نمیتونست توی زندگی من باشه. الحمدلله من و همسرم سعی کردیم توی همین مسیر حرکت کنیم و گاهی وقتا به هم میگیم که واقعا هیچ کس نمیتونست توی دنیا بهتر از تو باشه برای من. وقتی به این درجه برسید دیگه اصلا ظاهر و چیزایی که گفتم هم میره کنار و شما میبینید که روح شما با یک روح به عنوان همراه معنوی در کنار هم قرار گرفتن و تا بینهایت مسیر دارن که برن. دیگه اصلا وقت نمیکنید بخواید به کس دیگه و ظاهر دیگه و تیپ دیگه و به این چیزا فکر کنید. پس اینا رو باید خیلی عمیق ما بهش بپردازیم و زندگی خیلی جذابی رو ان شاالله با همسرمون داشته باشیم.

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 9

دیدگاهتان را بنویسید