تسخیر کائنات توسط انسان

تسخیر کائنات توسط انسان
5
(3)

من پشت دوربین هستم. به خاطر اینکه منظره اینجا اینقدر زیبا هست، ما داریم از میانه به سمت خلخال میریم. از یک جاده خیلی باریک و محلی. و دیدم که منظره اینقدر قشنگه که شما هم یک مقدار این منظره ها رو ببنید و لذت ببرید. از کشور زیبای خودمان ایران عزیز، امپراطوری جهان. چه در گذشته و چه در همین الان و واقعاً زیباست. آدم وقتی فکر می کنه، می بینه کشور ما چقدر زیباست، چقدر بزرگه و چقدر طبیعت های بکر و دست نخورده ای داره! و الکی نیست که بیشتر کشورهای دنیا دوست دارن بیان و ایران رو تصاحب کنن. ولی کور خوندن. ما هم ایرانی هستیم. غیرت و همیت داریم. و کشور خودمونو دوست داریم. چو ایران نباشد، تن من مباد. این شعار ماست، این شعار در خون ماست. و واقعاً کشورمون رو دوست دارم.

این جاده رو من اولین بار هست که میرم. امیدوارم که وقتی که در این جاده حرکت می کنم، صحنه های خیلی زیباتری باشه متفاوت تر از اینجا. اینجا گندمزاری بوده که درو شده. اگر صحنه های متفاوت تری رو دیدم، باز هم می ایستم و فیلم می گیرم. مهم ترین از اینکه بخوام محتوای آموزشی بگیرم، اینجا دیدن این صحنه های زیبا هست. واقعاً انسان اگر وقت داشته باشه، بتونه اینجا بیاد، یه جای مناسب پیدا کنه و چادر بزنه و یکی دو شب بمونه و با خدا ارتباط برقرار کنه و لذت ببره از این همه زیبایی که خداوند برای ما آفریده. خدایا شکرت.

ما وقتی که توی طبیعت میایم، می بینیم که همه چیز، همه موجودات در آرامش و کمال صحت و سلامت دارن زندگیشونو می کنن، ولی این ما انسان ها هستیم که با مدرنیته شدن، اومدیم از اصل زندگی خودمون فاصله گرفتیم و دنیای مدرن کاری با ما کرده که معنویت ما رو دستکاری کرده. ما می تونیم که مدرن باشیم و از تجهیزات و تکنولوژی مدرن استفاده بکنیم، ولی در عین حال می تونیم که نذاریم خیلی معنویتمون دست خورده بشه، نذاریم معنویتمون از بین بره. ما فکر می کنیم که همه چیز در مادیات ذخیره شده، همه چیز در مادیات خلاصه میشه، ولی اینطور نیست.

اینقدر طبیعت زیبا خدا برای چی آفریده؟ ما در دوره سالیتیود شرح میدیم که ارزش واقعی ما و قیمت واقعی ما، مزنه ما در این عالم چقدره؟ شما این کوه رو الان دیدید دیگه. کوه و دشت و بیابون و کرات و کهکشان و… همشون به افتخار من آفریده شده! و این سؤالی هست که ما در دوره سالیتیود مطرح کردیم. گفتیم که اگر تموم اینها به افتخار من آفریده شده و من باید بتونم همه اینها رو با روحم تسخیر کنم، پس چرا من اینقدر حالم بده؟ چرا من از همه این موجوداتی که الان اینجا دارن زندگی می کنن، ناشادترم؟ چرا از همه بدبخت تر منم؟ چه اتقاقی افتاده برای من انسان؟

وقتی که میگم من، به عنوان من انسان دارم میگم، هممون رو دارم میگم. چراهمه موجودات، پرندگان، این کوه ها همه دارن در آرامش و نشاط زندگی می کنن، از همه ناشاد تر، از همه غصه دار تر، از همه غمگین تر من انسان هستم! چه بلایی سرم اومده؟ کی این بلا رو سرما آورده؟ داستانش چیه؟ این خیلی بحث طولانی هست. من در دوره سالیتیود، در مقام اول کامل به این می پردازیم که مزنه بیاد دستمون ما در این عالم چند می ارزیم؟ و همه اینها به افتخار ما آفریده شده.

و این سؤال خیلی بزرگیه ها! ما باید بهش فکر کنیم. ما برای چی آفریده شدیم؟ خدایا تو همه اینها رو بیهوده نیافریدی! کار بیهوده و بی حاصل که خدا نمیاد انجام بده! برای چی اینها رو به افتخار ما آفریده؟ این رو روش فکر کنیم و ارزش روح خودمون رو پیدا کنیم و بریم روی روح خودمون کار کنیم. که بتونیم اینها رو در تسخیر روح خودمون در بیاریم. این ویدیو رو اینجا تموم می کنم و اگر صحنه های جالب تری بود، براتون فیلم خواهم گرفت.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

2 دیدگاه برای “تسخیر کائنات توسط انسان

  • کوثر سلمانی
   کوثر سلمانی گفته:

   سلام دوست عزیز…
   خیلی خوبه که این سوالات را می پرسید بله با نگاه کردن به طبیعت ، به انسانها و به تمامی موجودات به خالق خود پی می برید …
   در رابطه با رسالت هر انسان در دوره استحاله نیروی جنسی صحبت کردیم میتونید با تهیه دوره و تحقیق به هدف از خلقت پی ببرید…

دیدگاهتان را بنویسید