اسیرتم!!!

I have a crush on you!
3.7
(3)

اسیرتم!

این جمله رو به این خاطر میگم که گاهی اوقات شاید ما اسیر داشته های خودمون میشیم. یعنی چی؟ یعنی چیزهای مادی خودمون. و چرا این مطلب رو میگم؟

ما الان که داشتیم می اومدیم با ماشین یکی از دوستان عزیزم ، آقای افلاکی اومدیم ، اینجا ماشین گیر کرد و مشکلی پیش آورد. نحوه بخورد ایشون و ما با این مشکلی که الان پیش اومد ، خیلی متفاوت بود با بقیه مردم که وقتی یک خش روی ماشینشون می افته ، اینطوری برخور می کنن. طرف غصه می خوره: وای بدبخت شدم! خش خورد ماشینم! یعنی اون فرد اسیر اون فلز و ماده ، متریال یا هر چیزی که اسمشو بخوایم بذاریم ، میشه. ولی ما گفتیم و خندیدیم و این موضوع رو به مسخره گرفتیم و کلی سرش خندیدیم! کلی فیلم درآوردیم و اینقدر برامون ساده بود این قضیه و اصلاً به خودمون نگرانی راه ندادیم که اون صدای شدیدی که تولید می شد ، خود به خود کم شد و ما زنگ زدیم به یکی از دوستان که بیاد اونو درست کنه.

حالا کلاً بحث اینه که وقتی ما یک مشکلی برامون پیش میاد ، اون مشکل نیست که اهمیت داره! نحوه برخورد ما ، نحوه نگرش ما نسبت به اون مشکل هست که بسیار بسیار مهمه و اینکه ما مشکل رو به عنوان یک عامل بدبختی که اومد منو داغون و بدبخت و نابود کرد ،بهش نگاه کنیم ، یا اینکه بگیم: مشکل اومده و من حلش می کنم. هر چقدر این مشکل می خواد بزرگ باشه ، من از این مشکلات بزرگ تر هستم و اجازه نمیدم هیچ چیز در این عالم آرامش و شادی و نشاط درونی من رو به هم بزنه. نکته ای که بسیاری از مردم رعایت نمی کنند.

اسیر حجاب های مادی نباشیم

مثلاً طرف ماشینش تصادف می کنه ، هر اتفاقی که پیش بیاد ، مادیات ما ، داشته های ما یا به قول استاد شجاعی قشنگ تر: حجاب های که بین ما و خدا هست رو به شدت چسبیدیم به این حجاب های مادی و نگران هستیم که اینها از بین بره! ماشین ، پول ، خونه ، اینها وقتی که از دست میره ، ما غصه می خوریم و میگیم: خدایا این حجاب ها رو از من نگیری ها! یه وقت جوری نشه که مثلاً یکی از داشته های مادی من مشکلی براش پیش بیاد! و وقتی که نگرش رو عوض می کنیم ، این ما هستیم که سرور و ارباب همه اینا هستیم. ما اسیر هیچ چیز نباید باشیم. الان دود هم میاد و ما کم کم بریم برای پختن غذا و دوستان پشت دوربین هستن و سلام می رسونن.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

دیدگاهتان را بنویسید