من میتوانم

من میتوانم
5
(1)

سلام خدمت کاربران عزیز. امروز با دوست عزیزم آقای افلاکی اومدیم روی دریاچه پشت سد زاینده رود و این قایق بسیار زیبا، هوا بسیار عالیه، جای همگی خالی. یک مطبی رو می خواستم توی این ویدیو بگم. من همین الان محمد جان به من یاد داد برای اولین بار پارو زدن رو یاد گرفتم. و همیشه توی زندگیم این ترس رو داشتم.

چون یادمه بچه که بودیم توی همین دریاچه ولی قسمت دیگرش با خانواده اومدیم توی یک ویلای تفریحی و یک جوری شد که درست یادم نیست، ولی یادمه که یک قایق پارویی کرایه کردیم و بعد نشد و نتونستیم و… و جوری شد که خود اون فرد که قایق رو ازش کرایه کرده بودیم، خودش مجبور شد که هدایتش کنه. چون تعدادمون زیاد بود و یا هر چی که بود، من از اون روز تا الان یادم مونده بود که: آقا پارو زدن امکان نداره، نمیشه یاد گرفت. فقط کسی که کارش اینه و شغلش اینه و مسؤل این کاره، فقط اون می تونه و من هیچ وقت نمی تونم. و به محمد گفتم.

تا همین الان یادم نبود که این قضیه برام اتفاق افتاده توی بچگی. محمد به من یاد داد که چطوریه و گفتش که ریتم داشته باش، قشنگ بیار بالا توی هوا و… دیدم که سر چند دقیقه، اصلاً دو یا سه دقیقه یاد گرفتم و چقدر توی زندگی ما میایم یه سری چیزهایی رو به بچه ها یا به اطرافیانمون القا می کنیم و میگیم که نه نمیشه و هیچ وقت هم نمیایم که بررسی کنیم و برگردیم بگیم: خب اگر نشد، اگر یک بار نشد، اشکال نداره. بار دوم این کارو انجام بده و اصلاً بهش رسیدگی کنیم و حلش کنیم.

حالا توی یک کتابی می خوندم که یک فرد سخنرانی می گفت: من اولین باری که سخنرانی می کردم از سن اینقدر استرس داشتم که رفتم عقب و از پشت سن افتادم و اون فرد خورده بود روی زمین و… و می خواست از کارش استعفا بده. ولی خوب اونها اومده بودن و بهش گفته بودن: نه اصلاً اینطور نیست. شما دوباره می تونید شروع کنید و… ایشون تبدیل شده بود به یکی از بهترین سخنرانان.

و این موضوعی هستش که بسیار مهمه و ما هر کاری رو یک بار و هر چند بار که نتونستیم انجام بدیم، اصلاً اشکال نداره. اینقدر انجام میده تا توی زندگی موفق میشه. حالا توی کسب ثروته یا توی ترک شهوترانی، خودارضایی و ترک همه این وابستگی های مخرب و… هر چی که این مشکلات روداریم، می تونیم بارها و بارها امتحان کنیم و هیچ وقت نا امید نشیم. این بر چسب رو به خودمون نزنیم که این کار امکان پذیر نیست و نمیشه. شدنش خیلی بیشتر امکانش هست تا نشدنش. و این رو توی این فایل با اتفاقی که الان فتاد دوست داشتم خیلی قشنگ برای شما عزیزان بگم و الان جوری دارم پارو می زنم که خیلی برام لذتبخشه و سعی می کنم که دیگه کم کم تعادل رو هم حفظ کنم و حالا با سرعت بیشتری می تونم پارو بزنم.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

1 دیدگاه برای “من میتوانم

 1. Mosi +O
  Mosi +O گفته:

  درود به استاد عزیز

  به به به :))))))))))))) چه جای خوشگلی چقدر لذتبخش، سلامت باشید
  بله ما همه میتونیم به هر انچه که بخواهیم برسیم و هیچ انسانی نیست که توانایی نداشته باشه هیچ انسانی
  سپاسپزارم
  LOVE U ALL

دیدگاهتان را بنویسید