بی عشق نشاط و طرب افزون نشود

important of feeling in relationship
0
(0)

در این ویدیو در رابطه با یکی از نکات دیگر در رابطه با زوجین و روابط همسران که بسیار بسیار به ما کمک می کنه رو بررسی می کنیم. و اون هم احساس و ایجاد احساس خوب در همسرمون هست. خیلی جالبه ماها فکر می کنیم که مثلاً یک آقایی که می خواد یک خانم رو به دست بیاره، درسته ما به خودمون برسیم، خیلی خوبه، لباس های خوب بپوشیم، شیک باشیم و رفتار خوبی داشته باشیم، همه اینها خوبه، ولی یک رازی که خیلی از آقایون اون رو نمی دونن، مخصوصاً خانم ها که خیلی در رابطه با اونها صادق هست، اینه که خانم عاشق اون احساس خوبیه که شما در او ایجاد می کنید.

خانم ها عاشق این احساسه میشن. مثلاً فرض کنید دو تا آقا سر یک خان رقابت دارن و هر کدومشون دوست دارن زودتر اون خانم رو به دست بیاره و باهش ازدواج کنه. اون خانم می گرده ببینه بین این آقایون، کدوم یکی براش احساس خوبی ایجاد می کنه، اون لحظاتی که کنار این آقا هست، مقایسه می کنه با لحظاتی که در کنار اون یکی آقا هست و احساس خودشو می سنجه و با خودش میگه: وقتی با اینک انگار که خیلی احساسم بهتره. احساس خوبی دارم. هر احساس خوبی.

مثلاً شما می تونید احساس بالا بردن شخصیت او و تحسین کردن رو در او ایجاد کنید و هی تحسینش کنید. بحث چاپلوسی نیست، خوبی هایی که داره، همون ها رو ببینید و تحسینش کنید. حالا نه فقط زیبایی. تحسین کردن زیبایی رو همه مردها بلدند. شما اگر یک ذره شخصیت شناس باشید، خصوصیت های مثبت شخصیت اون خانم رو ببینید و به اونها توجه کنید و پیش خودش مطرح کنید و تحسینش کنید، اون خانم احساس خوبی بهش دست میده.

خصوصیات مثبت اخلاقی را در وجودمان پیاده کنیم

یکبار یک کتابی می خوندم، داشت برای مردها می گفت: شما می تونید اون احساس های خوبی که در کودکی تجربه می کردند رو الان براش زنده کنید. مثلاً فرض کنید ایشون توی کودکی بازی می کرده، شلوغ می کرده و یه کارهایی می کرده که احساس های خوبی بهش دست می داده. شما اگر اینو بدونید، یک لحظه این شرایط رو فراهم می کنید که ایشون همون کارها رو انجام بده و بچه بشه. برگرده به دوران کودکیش و اون شور و نشاط بچگی خودشو انجام بده و اون ها رو پیاده کنه.

و وقتی اون احساس خوبی که در ایشون به وجود میارید، اصلاً عاشق شما میشه و میگه: من می خوام با ابشون باشم، شاید اصلاً دیگه ظاهرتون اونقدر به چشم نیاد! حتی اگر یک ظاهر کاملاً معمولی داشته باشید. اصلاً لازم نیست که ماها مثل یک هنرپیشه فیلم های عالیوود باشیم که یک خانم عاشق ما بشه. نه! اصلاً اینها نیست. توی یک رابطه زناشویی و یم رابطه عاشقانه، احساس خیلی مهمه، احترام خیلی مهمه، خصوصیت های مثبت اخلاقی که ما از خودمون بروز میدیم. و توی وجودمون اول باید روی همه اونها کار کرده باشیم، وقتی همسر ما اینها رو توی ما می بینه، عاشق اونها میشه.

مثل صداقت، بزرگمنشی، کریم بودن، بخشنده بودن، مهربان بودن، حمایت کردن و همسر رو همه جوره تحت حمایت خود گرفتن. اینها چیزهایی بود که بیشتر برای آقایون بود. برای خانم ها هم به همین شکله. شما وقتی که می خواید دل یک آقا رو به دست بیارید، باید احساسات خوب در او ایجاد کنید. که احساسات خوب در یک مرد برای اینکه بین دو تا زن رو در نظر داره و بخواد یکی از اینها رو انتخاب کنه که باهاش ازدواج کنه، می بینه که با کدوم یک احساس بهتری داره و حال خوبی رو تجربه می کنه.

نکات مثبت مرد را ببینید و او را تأیید کنید

یک وقت می بینی که یک خانمی خیلی هم کمالات زیادی داره، ولی نمی تونه احساسات خوب رو در یک مرد ایجاد کنه. اصلاً یک آدمی هست که ایرادگیره. انتقاد می کنه. حواسشم نیست ها، به طرف مقابل احترام می گذاره، ولی ناخواسته نکات منفی زندگی رو میگه. مثلاً میگه: شما که توی اون موضوع که شکست خوردید، چقدر ناراحت کننده هست که شکست خوردید! چقدر ناراحت کننده هست که اون اتفاق بد براتون افتاد! چقدر ناراحت کننده هست که مثلاً میگید نتونستم درسمو تموم کنم! وقتی روی نکات منفی اون فرد حتی از سر دلسوزی توجه کنید، حال اون مرد رو بد می کنید!

به جای اون مثلاً بگید: چقدر خوبه که شما مثلاً اراده قوی دارید! چه انگیزه ای دارید! چقدر خوبه که با هر گونه شکست و مشکلات که داشتی، اینقدر موفق شدی! اینها رو که میگید، اون فرد احساس خوبی می کنه و شاه کلید برای مردها چیه؟ تأیید شدن. شما مرد رو تأیید کنید. می تونید کوچکترین تأییدها رو استفاده کنید و حال مرد رو خوب کنید. چطوری؟ مثلا ماشین رو پارک می کنه، بگید: به به! چقدر خوب پارک کردی! کافیه فقط به یک مرد بگید: چقدر بد پارک کردی! تو نمی تونی! این نمی تونی اصلاً شخصیت مرد رو خورد می کنه.

حتی اگر یک عمر یک راننده حرفه ای باشه و بگی: چرا اینقدر بد پارک کردی! این از هزاران فحش برای مرد بدتره و واقعاً بین زن و مرد فاصله میندازه. مثلاً شما می بینید که مرد داره رانندگی می کنه، حالا آدرس رو اشتباه رفته، چرا همیشه شما گم می کنی راه رو؟ چرا همیشه اینطوری هستی! از یکی بپرس حداقل! این رو اگه به مرد القا کنید که نمی تونه، این خیلی برای مرد بده و واقعاً در حق رابطه خودتون جنایت می کنید.

مردها دوست دارند از سمت خانم تأیید شوند

فقط باید بگید: آفرین چقدر رانندگیت خوبه و فقط چیزهای مثبتش رو بهش بگید. و واقعاً اون احساس عالی رو در مرد ایجاد می کنید. مردها اصلاً دوست دارن که تأیید بشن. خدا مرد رو برای این آفریده که یک سری کارهایی رو برای زنش بکنه و زنش تأییدش کنه. بگه: آخی. خوب شد این کارو برای من کردی. دستت درد نکنه. مرد اصلاً ذاتش برای این ساخته شده. این هم نکاتی بود که برای خانم ها در رابطه مفیده. باور کنید این نکات ریز و ساده کیفیت زندگی ها رو بسیار بسیار ارتقا میده، از خیلی از طلاق ها جلوگیری می کنه، به شرطی که اونها رو در زندگیمون پیاده کنیم.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

پاسخی بگذارید