محدوده معنوی آموزش های مس به طلا

in mes be tala, how deep we go in to sprituality
0
(0)

کاربر عزیزی از کاربران دوره سالیتود و خلوت درون ، یک سؤال خیلی مهم پرسیده بودن: آقای زارع شما که اینقدر روی بحث معنوی توی این دوره کار می کنید ، یک بخش هم توی اپلیکیشن بذارید و در رابطه با آموزش های مسیرهای سیر و سلوک یا قدم های سیر و سلوک در راه خداوند مطلب و آموزش بگذارید. این سؤال از یک جهت خیلی خوبه. از نظر اینکه اون فرد به ارزش روح خودش پی برده و همین که این دغدغه افتاده توی دلش که من می خوام توی راه سیر و سلوک قدم بردارم ، این خودش بسیار عالیه تا اینجاش.

اما نکته ای که وجود داره ، اینه که ما در مس به طلا اصلاً آموزش سیر و سلوک نمی دیم و نخواهیم داد. سیر و سلوک در مسیر رسیدن به خداوند در عارفان سیر و سلوک ، اساتید خاص خودشو می خواد که تحت نظر آموزه های اهل بیت علیهماالسلام باشند. نه اینکه من جوان بخوام بیام به کسی سیر و سلوک یاد بدم! اصلاً همچین چیزی نیست! من خیلی هنر کنم ، بگم مثلاً فلان اساتید بودند. مثل خیلی از چیزهایی که دیگران میگن. امثلاً استاد بزرگ آیت الله قاضی. کسی که توی دلش همچین آرزویی متولد میشه ، باید به خودش تبریک بگه که من توی دلم همچین آرزویی افتاده که می خوام برم دنبال راه خداوند. سیر و سلوک و رسیدن به خدا.

ولی توی دوره سالیتود همچین چیزهایی آموزش نمیدیم. توی کانال آموزش های رایگان هم همچین چیزهایی رو نمیگیم. اصلاً خودمونو در اون حد نمی بینیم. خودمونو در اون اندازه ای نمی بینیم که بخوایم وارد مباحث سیر و سلوک بشیم! نه. اصلاً حوزه کاری مس به طلا ، بیشتر از ترک شهوترانی و … شروع شد. و بعد به سالیتود و خلوت درون که تجربیات خود من بود.

ظرفیت روحی فرد و بهره مند شدن از دریای بیکران معرفت الهی

گفتم توی مجرد بودن شما اینقدر غصه نخورید و به جای اینکه اینهمه غصه بخورید بیاید انرژی و وقتتونو بذارید روی کار کردن روی روحتون. نوع آموزش های معنوی که ما در دوره سالیتود میدیم ، چیه؟ شما رو با خدای خودتون دوست کنیم. اینو دیگه برای عموم داریم میگیم. و اینکه ما انشاالله اگر خدا بخواد در آینده ای خیلی نزدیک دوره سالیتود رو به زبان انگلیسی ترجمه کنیم و به مخاطب غیر مسلمان و به هر مخاطبی در سطح جهان این معرفیش کنیم که اونها هم بتونن استفاده کنن. دیگه مخاطب های ما بین المللی میشن.

هر کسی با توجه به ظرفیت روحی خودش می تونه برداشت کنه از این آموزش. یک نفر مثل این کاربر عزیز ما که این پیشنهاد رو دادن ، اینقدر ارزش روح خودشونو فهمیدن که به این باور رسیدن که بهترین کاری می تونن توی این عالم بکنن ، اینه که برن دنبال مسیر سیر و سلوک و رسیدن به خداوند. حالا یکی میگه نه. من همین که حالم یه ذره خوب باشه ، برام کافیه! یکی میگه: من همین که از غم مجردی بیرون بیام و نشاط درونی من بریزه بیرون! همین برام کافیه. و من همینو می خواستم. رسیدم به اون چیزی که می خواستم. بستگی داره.

ولی ما در این دوره در رابطه با روح صحبت می کنیم. میگیم: عزیزان ما روح هستیم. ما جسم نیستیم. فکر نکنید یه وقت که ما جسم هستیم! نه. ما روحیم. این جسم به ما داده شده. روح ما از عوالم بالا کلی تنزل پیدا کرده اومده توی این عالمی که هستیم ، یک بدن هم بهش دادن گفتن: یک فرصت محدودی داری که روی روحت کار کنی و این بدن از ما جدا میشه و میره زیر خاک و روح شما بر می گرده توی این حرکت صعودی بر می گرده.

برای سفر ابدیتم چیزی دارم؟ نکنه اون دنیا مسیر رو اشتباه برم!

و توی این فرصت کم شما باید برای اون مسیر بازگشت روح یه کارهایی بکنید. و ما در همین حد اینو به کاربران عزیز میگیم که این آرزو و دغدغه توی دلشون بیفته که بگن: اگر این دوران محدودی که توی این دنیا هستیم ، تموم میشه و میره ، پس ما برای روحمون چیکار کردیم؟ نکنه اون ور لنگ بمونیم؟ نکنه روحمون اون ور بره بیفته توی مسیرهای اشتباهی! و روحمون اونطرف آماده نباشه. و همین دغدغه که توی دل شما بیفته ، کافیه. و می افته.

و اصلاً  ابدی دیدن زندگی و ابدی دیدن روح ما باعث میشه که ما هر گونه غمی که توی این دنیا داریم ، از دلمون بره و اصلاً وصل بشیم. مثل یک کامپیوتر خونگی بوده که یک مدت اینترنتش قطع بوده و ما به محضی که می فهمیم ابدی هستیم و روحمون وصل میشه به خدا ، انگار اصلاً اینترنت پر سرعتو وصل می کنی و یهو زنده میشه. دلهای ما آدمها مرده. خیلی از ماها دلهامون مرده!

چرا؟ چون ما فکر می کنیم که همین جسم هستیم و همینه که هست! و چرا یک جسم دیگر به عنوان همسر کنارم نیست؟ و جسمم تنهاست! تنهایی ها ، دغدغه ها ، افزایش سن ، تموم اینهایی که توی مقام پنجم روشون کار می کنیم ، به خاطر اینه که اینترنت اون کامپیوتر وصل نشده! ما اینترنت رو وصل می کنیم و دیگه هر کسی از اینترنت چه برداشتی می کنه؟ بستگی به آرزوها و ظرفیت های روحی خودش و آموزش هایی که در گذشته دیده ، بک گراند مذهبی خانواده خودش. هر کسی از این دریای بی نهایت خداوند ، می تونه یک برداشتی بکنه.

فقط مسیر را به شما نشان می دهیم

اگر هم که علاقمند شدید به سیر و سلوک ، از روش اهل بیت که بهترین روش هم هست ، اساتید بزرگ کشور و کسانی که اصلاً عمرشونو در این راه گذاشتن ، از آیت الله قاضی که سلام خدا بر او باد ، بگیر تا تمام افراد مشهوری که می شناسید. ما فقط میگیم: این ها بزرگان هستن. ما چه کاره ایم؟ ما فقط میگیم: یه خدایی هست ، یه روحی هست. و شما می تونید در دوران مجردی این رذیله های اخلاقی رو توی وجود خودتون پاک کنید و به شما کمک می کنیم که آماده بشید و برید دنبال اون چیزی که روحتون می طلبه. اون عطشی که روحتون پیدا می کنه از اینکه توی چه مسیری می خواد بیفته ، دست خودتونه.

پس ما وارد آموزش های سیر و سلوک نخواهیم شد. نه من در اون حد هستم. و اگر هم بودم ، باز هم نمی خواستم این کارو بکنم. چون مسؤلیت داره این کار در قبال خداوند. وقتی که یک استاد یک ذکری رو می خواد به شاگردش بگه ، باید اجازه اش رو از بالا بهش داده باشن ، خیلی خودش روش کار کرده باشه. من چه کاره هستم که بخوام اینها رو آموزش بدم. ولی دوره سالیتود برای مجردهاست و حتی متأهل ها که دلشون زنده بشه و اصلاً بفهمن که یک عمر داشتن اشتباه می رفتن. مسیر رو اون وری و اشتباه می رفتن.

و ما میگیم: مسیر درست اینه. دیگه توی این مسیر درست بخوای پیاده بری ، بخوای اتوبوس بگیری ، بخوای فراری سوار شی ، بخوای خیلی سرعت بگیری ، دیگه اون میل خودتونه. ما فقط مسیر رو به شما نشون میدیم. و آموزش های دوره سالیتود طوری هستش که به لطف خداوند و اهل بیت خیلی اثرات عالی روی کاربران ما داشته.

 

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

پاسخی بگذارید