معرفی دوره سالیتود و خلوت درون

معرفی دوره سالیتود و خلوت درون
0
(0)

سلام خدمت کاربران عزیز مس به طلا.

در این ویدیو دوره سالیتیود و خلوت درون رو معرفی می کنیم و یک شرح اجمالی از کلیت دوره رو ارائه میدیم. این دوره در اصل برای مجردها خیلی خوب هست. مجردهایی که به هر دلیلی خداوند قسمتشون نکرده که ازدواج کنن و همسر خودشونو پیدا کنن. و به همین خاطر حالشون بده، نگرانن، غصه دارن، دغدغه دارن و این مجرد بودن به عنوان یک غمی سر دلشون مونده و ناراحت هستن. حالا خودشونو با دیگران مقایسه می کنن یا اطرافیان میان به اونها گوشه و کنایه می زنن و دلسوزی های بی مورد می کنن، به نوع دیگری به اونها نگاه می کنن که انگار فردی که مجرده، خدای نکرده یک بیماری لا علاج داره. اینجوری به آدم نگاه می کنن. همه اینها روح انسان رو آزرده می کنه و یک غم بزرگی در وجود اون مجرد تشکیل میشه.

ولی علاو بر مجردها متأهل ها هم می تونن توی این دوره شرکت کنند و از آموزش ها استفاده کنند. چرا؟ چون که بخش هایی از دوره که تقریباً اواسط دوره هست، خیلی زیاد روی عمق وجود خودمون کار می کنیم و روی خودشناسی، خدا شناسی، تقویت روح و ساختن یک روح بسیار قدرتمند، روی اینها به شدت و با قدرت و خیلی عمقی کار می کنیم که فرد توی هر مرحله از زندگیش با قدرت کار می کنه و هر مشکلی، چه مجردی باشه، چه بی پولی باشه، هر چیزی رو که به ظاهر بهش مشکل بگی رو خیلی قدرتمند کار می کنیم. مثالی که همیشه می زنیم، مثل یک بولدوزر قدرتمند هر چی که سر راهش میاد رو خورد می کنه و میره جلو، یه همچین شخصیتی رو می سازه. پس متأهل ها هم از این منظر می تونن به قضیه نگاه کنند.

د,ره رو با این سؤال شروع می کنیم که چرا به ما میگن انسان؟ این خیلی مهمه که چرا به ما اسم انسان می گذارن و اصلاً چرا میگن شما از همه مخلوقات خداوند برتر هستید؟ و به خاطر اون عوامل یا عامل هستش که به شما میگن برتر و انسان برتر که همه موجودات دیگر همچین خصوصیتی ندارند. و بیشتر روی این قضیه کار می کنیم و ارزش خودمونو در این جهان هستی تعیین می کنیم. قیمت و به قول بازاری ها مزنه رو تعیین می کنیم که آقا قیمت ما چنده در این عالم و چه انتظاری باید از خودمون داشته باشیم؟ چه نوع آرزوهایی باید داشته باشیم؟ چون میگن: قیمت هر کسی مساوی با قیمت آرزوهاش هست. ما چه آرزوهایی باید برای خودمون تعیین کنیم؟ که به قیمت ما بخوره و در شأن قیمت واقعی وجود ما باشه.

و کلاً در مقام اول دوره که چهارده روز هست، این مباحث رو تکمیل می کنیم و یک سری تمارین رو میدیم که از همون اول دوره باید این تمارین انجام بشن. در مقام دوم شروع می کنیم به ساختن ارتباط خودمون با خداوند. این دوره نمیاد درس مذهبی بده که بگه: شما فلان دین و قوانین فلان دین چطور هست! من خودم مسلمان و شیعه هستم و چیزهایی که بهش اعتقاد دارم، توی ذات و ذهنم هست. ولی فرقی نمی کنه. ما می خوایم ارتباط با خدا رو بسازیم. هر کسی با هر بکگراندی، هر انسانی ذاتاً عشق خداوند هست. چه قبول داشته باشه، چه قبول نداشته باشه. چه آگاه باشه و چه آگاه نباشه، همه عاشق خداوند هستند. ولی ماها نمی دونیم که عاشق خداوند هستیم.

میایم کم کم رابطمون رو با خدا می سازیم که خدایا تو چطوری هستی و یک حالت رفاقت جون جونی و خودمونی با خدای خودمون برقرار می کنیم. که این خیلی مهمه. چون که این دوره زیر بنای اصلیش ارتباط با خداوند و کلاً یک دوره معنوی و اسپریچووال هست. اگر اسپریچووالتی و معنویت رو از این دوره بگیریم، چیزی از دوره باقی نمی مونه. چرا. اون بخش هایی که شما روی شخصیت کار می کنید، تمرینات عملی و خیلی عمیق روانشناسی هست و میره توی عمق وجود ما. ولی از اونجایی که اون تمرین ها خیلی تمرینات سنگینی هستن و قبلاً هم گفتم: این دوره همش حال خوب و خنده و نشاط رو روی لب ها نمیاره. یه جاهاییش مخصوصاً اونجاهایی که داریم روی خودمون کار می کنیم، گریه آور هم می تونه باشه و سنگین هم هست، ما اونجا نیاز داریم که خداوند در کنارمون باشه، وگرنه اونجا کم میاریم.

برای همین اوایل این دوره رو روی خدا کار می کنیم. و بعد که ارتباطمون با خدا رو ساختیم و تمریناتی ارائه دادیم که این تمرین ها رو چه بهتر که تا پایان عمر انجام بدیم و کلاً کسی که چند ماه انجام بده، دیگه نمی تونه اونها رو انجام نده، میریم سراغ مراحل دیگه که یک سری دغدغه ها رو کاربرهای مجرمون مطرح کرده بودن که در این مجردی این ناراحتی های ذهنی اذیتشون می کنه در دوران مجردی. و اونها رو همه لیست کردیم و جمع کردیم و طبقه بندی کردیم و به همه اونها می پردازیم که مثلاً اگر کسی دغدغه سن داره و حس می کنه سنش رفته بالا و پیر شده و از بورس افتاده و کسی نمی خوادش. مخصوصاً خانم ها این حس رو در رابطه با سن دارن. و آقایون یه سری چیزها گفتن.

ما همه اینها رو کامل در رابطه باهاش بحث می کنیم. و این دغدغه ها رو به امید خدا کامل پاکسازی می کنیم که به امید خدا اینها هیچ کدومشون دغدغه و ناراحتی نخواهد بود. که حالا این بخش که حدود دو تا از مقام های ما رو تشکیل میده، این ممکنه خیلی برای متأهل ها کاربردی نباشه، کما اینکه خیلی هاشونم کاربردی هست. مثلاً در مورد افزایش سن. شاید یک فرد متأهل ناراحت باشه که سنش داره بالا میره. ولی از این جهت ناراحت نیستش که چرا نمی تونم ازدواج کنم، سنش داره میره بالا و نگرانی های دیگری بابت سنش داره. مثلاً من دارم پیر میشم، فرصت ها داره تموم میشه، آخرش چی میشه؟ من دارم به پیری و مرگ نزدیک میشم! اینها رو همش بهش می پردازیم.

و بعد از اینکه روی این دغدغه ها کامل کار شد، میریم وارد بحثی میشیم که درون نگری و رفتن به عمق وجود خودمون، خودشناسی و دوباره بعدش خودسازی. و این خودشناسی و خودسازی خودش اون باور اولیه ما در رابطه با ارتباط با خداوند رو تقویت می کنه. و میگم این دوره حداقل چیزی که می تونه برای ما داشته باشه، اینه که واقعاً خدای خودمون رو پیدا کنیم و ارتباط عملی و کاربردی و رفاقت گونه با خدای خودمون برقرار کنیم. و بعدش دیگه میره روی مقام هایی که مثلاً روی شناختن جنس مخالف. ما همه این راه ها رو که رفتیم، مخصوصاً برای شخص مجرد، دیگه نیاز داره که جنس مخالف خودشم بشناسه دیگه.

بدونه که من خودم رو خیلی خوب شناختم، درک خوبی از خودم و خدای خودم دارم. حالم خوبه، انرژی دارم، شخصیت خیلی قدرتمندیدارم، فکر می کنم که هر کاری دلم بخواد می تونم بکنم. چون اشرف مخلوقاتم. و یمی از اون کارها ازدواجه و نیاز داریم که خودمون بشناسیم همسرهامون رو. یعنی پسرها برن دختر ها رو خوب بشناسن و دخترها برن پسرها رو خوب بشناسن که در آینده بتونن درست زندگی کنن، انتخاب کنن.

بعد از اون میریم سراغ بحث رسالت زندگی. که ما رسالتمونو پیدا کنیم. با اینهمه دانشی که کسب کردیم، با این شخصیت قدرتمند چیکار کنیم توی رندگیمون، دنبال چی بریم؟ که مقام های آخر دوره خروج از سالیتیود میشه دیگه. که ما وارد اجتماع بشیم مثلاً فرض کنید اگر ما داخل یک باشگاهی روی خودمون کار کردیم، حالا می خوایم بریم توی اجتماع و از قدرتمون استفاده کنیم. و بعد از اون مقام های آخر دوره در رابطه با این هستش که ما کم کم آماده میشیم برای ازدواج و معیارهای صحیح انتخاب همسر رو داشته باشیم که بدونیم بر چه مبنایی فردی که می خوایم باهاش ازدواج کنیم رو انتخاب کنیم؟

مخصوصاً خانمی که براش خواستگار میاد و می خواد بین این خواستگارها انتخاب کنه، حالا خدا کنه که اینطور باشه همه خانم هازیاد براشون خواستگار بیاد و اونقدر مردهای ما به این درک رسیده باشن که برن دنبال ازدواج و هر خانمی چندین و چند خواستگار داشته باشه. حالا فرض کنید یک یا دو سه تا هستن و ایشون می خواد مقایسه کنه و بگه چه فاکتورها یا عواملی رودر نظر بگیرم که انتخاب بهتر رو انجام بدم؟ آیا تیپشه؟ آیا شغلشه؟ آیا ماشینشه؟ آیا رشته تحصیلیشه؟ آیا اخلاقشه؟ آیا رفتارشه؟ خانوادشه؟ چیه؟ همه اینها با ترتیب اولویتی که مهمترین اولویت ها رو در نظر بگیریم، توی مقام آخر توضیح میدیم.

و کم کم یه صحبت هایی رو در رابطه با داشتن معاشرت سالم باجنس مخالف در محیط کار، در اجتماع، اینها رو روش بحث می کنیم که حالا درسته ما مجردیم و در سالیتیود هستیم. ولی دیگه خیلی هم توی خودمون نباشیم. درسته یک مدت روی خودمون کار کردیم. ولی الان وقتشه که دیگه ارتباط سالم و خالی از شهوت و خالی از هر گونه زیر بنای لذتجویی و سالم داشته باشیم. خیلی سر و سنگین و با کنترل چشم وهمه اینها.

و کل این دوره که ما الان هفت ماه روی اون زمان گذاشتیم، دوره ای هستش که قبلا هم گفتم: ارزش مالی و مادی نمیشه روش گذاشت. خیلی قدرتمنده. به نظر من برای مجردها مخصوصاً که قبل از ازدواج واجب هست که این دوره رو شرکت کنن و تمریناتشو انجامبدن. و میگم دوره رو در نه مقام از طریق اپلیکیشن مس به طلا ارائه میدیم و از طریق دیگری اون رو ارائه نمیدیم. تا اینکه کم کم کاربرها بتونن انجام بدن و فیدبک و سؤالات رو برای ما بفرستن و این دوره همیشه پویا ست. طبق اپلیکیشن که ارائه میشه، ما می تونیم دیدگاه های جدید، سؤالات جدیدی که پرسیده میشه رو جمع کنیم و به این دوره اضافه کنیم. و همیشه این کارو خواهیم کرد.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید