تجسس در گذشته همسر

investigate-fiance-past-life
4.5
(6)

 

در این فایل صوتی در رابطه با تجسس کردن در رابطه با گذشته زندگی همسرمون صحبت می کنیم.

تا چه حد مجازیم در زندگی گذشته همسرمان جستجو کنیم؟

بحث بسیار بسیار مهم و پیچیده ای هست که ما وقتی می خوایم یک فردی رو برای زندگی انتخاب کنیم، تا چه حد مجاز هستیم که در گذشته اون فرد تجسس و جستجو کنیم و ببینیم که گذشته او به چه شکل بوده؟ قانون اصلی و کلی که خداوند از ما خواسته این هستش که ما وقتی می خوایم با یک فردی ازدواج کنیم، فقط و فقط بهتره و توصیه شده که همین امروز اون فرد رو ببینیم و در گذشته اون فرد تجسس نکنیم. مثلاً یک فردی در گذشته خودش اشتباهات، گناهان و انحرافات و هر چیزی داشته، توبه کرده و پاک شده و امروز با ما آشنا شده و می خواد با ما ازدواج کنه. خداوند ایده آلی که دوست داره و از ما می خواد که ما اینطور باشیم، اینه که ما بر اساس امروز اون فرد قضاوت کنیم. و اون ادعایی که اون فرد برای امروز خودش می کنه، اون رو بهش به ایمان و درک برسیم و باور کنیم.

و برای باور کردن این قضیه خیلی راحته. خداوند گفته: شما برید تحقیق کنید از در و همسایه اون فرد از زندگیش بپرسید و تا قیل از ازدواج هیچ اشکالی نداره که انسان تحقیق کنه و صحت ادعای اون فرد رو هم دیگه حالا اگر اشتباهی داشته و امروز به عنوان یک انسان پاک و به راه معرفی می کنه، ما می تونیم خودمون بریم تجسس کنیم و حتی خداوند اینطوری می پسنده که ما از خود اون فرد هم نخوایم زیاد تجسس کنیم و از او بخوایم که گذشته خودشو برای ما باز کنه که چه کارهایی کرده. چه گناهانی کرده. این کار، کار درستی نیست.

ملاک یک زندگی خوب، معنوی و طبق رضایت خدا

اگر امروز می بینیم که اون فرد توبه کرده و پاک شده و اون ادعا رو داره که میگه: من توبه کردم و هر اشتباهی داشتم، از امروز به بعد، هر مدتی هست، یکسال هست، چند سال هست، از گناهان پاک شدم و توبه کردم و به سمت خدا برگشتم و تصمیم دارم که تا آخر عمرم خوب زندگی کنم، ما باید تصمیم رو بر اساس ملاک این قرار بدیم. تازه اینها همه برای قبل از اینه که ازدواج کنیم. اگر تموم اینها رو باور کردیم و رفت و ازدواج کردیم و دیگه وارد یک رابطه شدیم، اونجا دیگه اصلاً اجازه نداریم در رابطه با گذشته اون فرد تجسس کنیم و خداوند از ما هم نخواسته که گذشته خودمونو برای اون فرد بازگو کنیم.

حالا درسته ما باید صداقت رو در اوایل آشنایی داشته باشیم. ولی بعدش دیگه خدا از ما نخواسته که بیایم ریز و درشت گناهان گذشته خودمونو برای همسرمون باز کنیم. و خوب مطمئناً دل اون فرد رو چرکین کنه. اگر اون فرد روحش قوی نباشه و نتونه این قضایا رو هندل کنه، دل چرکین میشه و بعد شیطان میاد از همین استفاده می کنه و دائم میاد توی ذهن اون فرد وسوسه ایجاد می کنه، دائم میاد مقایسه ایجاد می کنه، حرف هایی می زنه که دل اون فرد رو نسبت به همسرش بد بین می کنه. چه لزومی داره که ما بدونیم همسرمون در گذشته چه گناهانی کرده؟ هر گناهی. خودارضایی کرده، رابطه ای داشته، هر چی که داشته تموم شده. اون ملاک برای خداوند، گذشته اون فرد نیست. امروز اون فرد هست. و برای ما هم که بخوایم یک زندگی معنوی و خوب و بر طبق رضایت خداوند داشته باشیم، ملاک باید امروز ما باشه.

شهوت درون و کور دل کردن انسان

و شاید این سؤال پیش بیاد که بعضی میگن: ما از کجا بدونیم که اون فرد راست میگه و توبه واقعی کرده؟ این دیگه بر می گرده به اینکه ما بریم یه کمی تحقیق کنیم و بدون اینکه از خوداون فرد بخوایم زندگی گذشتشو برای ما تعریف کنه، بریم تحقیق کنیم، توی محلشون، خونشون، محل کارش و… یک سری اینطوری تحقیق کنیم و نکته دیگر اینه که اگر ما در درون خودمون، دلمون پاک باشه، خودمون می تونیم متوجه بشیم. یه کم به رابطه قبل از ازدواج زمان بدیم، توی شناختن و رفت و آمدها، توی این قضایا یه کم به خودمون زمان بدیم، اگر وجود خودمون خالی از شهوت ها باشد، می تونیم متوجه بشیم که طرف مقابل داره راست میگه یا دروغ میگه.

مگر اینکه ما در وجود خودمون شهوت باشه. مثلاً شنیدین که میگن: طرف با  نگاه عاشق و شیفته یکی میشه و اصلاً نمی تونه به این فکر کنه که اون فرد در گذشته یا حالش چطوری هست؟ آیا هنوز درگیر یک سری گناهان و انحرافات هست؟ یا دیگه پاک شده. این به خاطر چی هست؟ به خاطر اینه که خود اون فرد توی وجودش شهوت هست. اگر من در وجودم شهوت باشه و یک خانم خیلی جذاب و زیبا بیاد با من آشنا بشه و من دیگه به قول خودمونیش آب از لب و لوچه ام راه بیفته و بگم: من اینو می خوام! دیگه اصلاً برام مهم نیستش که این چیکار کرده یا چیکار می کنه! اگر به خاطر شهوتی که در وجود من هست، اینطوری به قضیه نگاه کنم، خوب گول هم می خورم. یه وقت می بینی که اصلاً اون فرد توبه هم نکرده و اصلاً قصد توبه هم نداره و از همون روش قبلی خودش خیلی هم راضیه و حالا می خواد ازدواج هم بکنه! همچین کسی به تور ما می خوره.

غیرت یا بدبینی؟

 پس بخش بزرگی از این قضیه هم باز بر می گرده به درون خود ما. که ما وقتی وجودمون از شهوت پاک بشه و هوشیار باشیم و عاقل و آگاه باشیم و فرض کنید زیبایی ظاهری یا زیبایی جنسی،جذابیت جنسی اون فرد ما رو کور نکنه، خیلی راحت می تونیم بفهمیم که آیا اون فرد مقابل آیا واقعاً راست میگه که توبه کرده و در راه خدا هست یا نیست؟ و هر چقدر ما بیشتر روی روح خودمون کار کرده باشیم و روحمون بزرگتر شده باشه و هر چقدر بیشتر روی روحمون مسلط شده باشیم و ارتباطمون با خدا خوب باشه، دیگه خودبخود درونیات افراد دیگه رو هم می تونیم باز و روشن ببینیم.

این مسأله خیلی مهمه و مخصوصاً این برای مردان خیلی پیش میاد که بدبینی میاد سراغ فرد و چون که مردان ذاتاً غیرتی هستن، این غیرت رو شیطان میاد یه کم در CPU غیرت دستکاری می کنه در مردها و با بدبینی اینو قاتی می کنه! و فرد به جای اینکه غیرتی باشه و یک غیرت خدایی توی وجودش باشه، اصلاً خدا دوست داره که مردها روی نامسشون غیرت داشته باشن، ولی بدبینی میاد قاتیش میشه و شیطان بدبین می کنه اون فرد رو. مثلاً طرف می بینی نشسته و خانمش گوشیش زنگ می خوره و داره با یک نفر صحبت می کنه و صدای مرد هم میاد. اینجا درست درستش هم اینه که کسی که به همسر خودش اعتماد داره، دیگه اصلاً نباید بپرسه این کی بود. با خوشبینی و حسن ظن به این قضیه نگاه کنه. بگه هر کسی که بوده. داداشش بوده یا هر کسی بوده.

بزرگترین مشکل آقایان در رابطه با همسرشان

یا فردی که هنوز روی روح خودش کار نکرده و یک ذره هنوز شک داره و یک ذره می خواد دلش مطمئن بشه، میگه: کی بود زنگ زد؟ میگه: داداشم بود. دیگه در همین حد کافیه و نباید فرد بیشتر از این تجسس کنه و بگه: داداشت بود؟ داداشت کی به تو زنگ می زد؟ راستشو بگو کی بود؟ این دیگه می افته توی بحث شیطانی و شیطان وارد شده. این دیگه بحث غیرت نیست. از حالت خصوصیات مثبت یک فرد خارج میشه و می افته توی خصوصیات منفی روحی و می افته توی استفاده از همون رذیله های اخلاقی و میاد فرد رو روز به روز از خداوند دور می کنه و روز به روز رابطشو با همسرش بد می کنه. خود من هم اینو داشتم. چرا اینو داشتم؟ چون منم انسانم. منم مردم و غیرت توی وجودم هست، مخصوصاً توی ازدواج اولم یک سری بدبینی ها رو همیشه داشتم، ولی تا اومد یه ذره اعتمادم جلب بشه، اینو داشتم. یکی از بزرگترین مشکلاتی که مردها دارن اینه، منم تا حدودی اینو داشتم.

ولی به شدت روی اون کار کردم و شناختمش و دیدم که نه. اگر من بخوام به این بدبینی و گمان های بدی که شیطان به دل انسان میندازه، بخوام بها بدم، زندگیم متلاشی میشه و خیلی روی این قضیه کار کردم. هر چند که زندگی اول من متلاشی شد و از همسرم جدا شدم. ولی به خاطر این دلیل نبود. به خاطر دلایل دیگری بود که اصلاً ربطی به این قضایا نداشت. بیشتر بحث تفاوت در اعتقادات و تفاوت های مذهبی بود که من قبل از ازدواجم اونها رو در نظر نگرفته بودم. ولی اون بد بینی همیشه با مردها هست . خیلی مردها رو دچار این قضیه می کنه. و فوق العاده رابطه رو متلاشی می کنه.

آقایان چطور بدبینی نسبت به همسر را از وجود خود پاک کنند؟

و من اینو چطور از خودم پاک کردم؟ اصلاً بهش توجهی نمی کردم. دیگه شناخته بودم هر وقت یک ندایی از بدبینی میاد تو گوشم می خونه، می دونستم این شیطانه که میگه: عه! خانم تو داره با کی چت می کنه؟ داره چیکار می کنه؟ اینو می شناسمش. دیگه شناختمش شیطانه که داره اینها رو القا می کنه. و خیلی قدرتمند اصلاً بهش توجه نمی کردم و می گفتم: تو هر غلطی می خواهی بکن شیطان و افکار منفی. تو حرف خودتو بزن. من که همسرم بهترین همسر دنیاست. بهش اعتماد دارم. بیشتر از خودم. بیشتر از چشمام به او اعتماد دارم و تو هم هر چیزی می خوای بگو و اصلاً اجازه نمی دادم این فکر بیاد توی ذهنم شروع بشه به پخش شدن. در نطفه خفه اش می کردم.

و بعد از یک مدت دیدم که چقدر انسان قدرتمند میشه! چقدر همسرش بیشتر دوستش داره و خودش همسرشو بیشتر دوست داره، وقتی که این وسوسه های شیطانی رو از دلش پاک می کنه. یک زمانی که من داشتم روی این قضایا کار می کردم، فردی یک جمله ای به من گفت که این جمله واقعاً منو تکون داد و واقعاً شوکه شدم. به من گفت: مردی که به همسر خودش بدبین هست، از تجاوز به عنف بدتره! یعنی کسیانی هستن که میرن تجاوز می کنن، میرن یک نفر رو به زور می گیرن و باهاش رابطه جنسی برقرار می کنن، کسی که نسبت به همسر خودش بدبین باشه، خصوصاً بدبینی های ناموسی داشته باشه، از تجاوز به عنف بدتره! یعنی اون گناه رو کرده و حتی بد تر از اون! چرا؟ چون همسر! یک زن به تو اعتماد کرده و اومده توی زندگیت! و در کنار تو قرار گرفته. چطور یک مرد می تونه همچین فکری در مورد همسرش بکنه؟ پس تجسس کردن در گذشته همسر ممنوع!

همسر خود را بهترین همسر و زن دنیا ببینیم و این موضوع را به خداوند بسپاریم.

بد بینی ممنوع و همه اینها رو باید به خدا بسپاریم و با قدرت تمام همسرمون رو دوست داشته باشیم و دائماً مثل کاری که من کردم و اینقدر این جمله رو توی ذهن خودم تکرار کردم، وقتی که بد بینی می اومد سراغم، می گفتم: همسر من بهترین همسر دنیاست. قابل اعتماد ترین زن توی کره زمین همسر منه. قابل اعتماد ترین زن دنیاست. واقعاً مقدسه این زن. اینقدر این جملات رو گفتم که ملکه ذهنم شد و در واقعیت دیدم که همینطور هم هست. همه زنان، زنان خوبی هستند. افکار منفی و نگرش های شک آمیز ما مردها هست که میاد زن ها رو اذیت می کنه.

و حتی گاهی میشه که اینقدر یک مردی به زنش بد بینی می کنه و اینقدر بهش تهمت می زنه که اصلاً اون زن صبرش لبریز میشه و میره همون کاری که یک عمر بهش تهمت زدن رو انجام میده. و اصلاً دلش هم نمی خواد این کارو انجام بده، از لجش میره اون کارو انجام میده و یک رابطه ای می گذاره، یک گناهی می کنه یا هر چیزی. پس این مسأله خیلی خیلی مهمه که ما بدونیم خداوند از ما چی می خواد. خیلی سخته می دونم. فوق العاده برای مردها، مخصوصاً مردهای غیرتی سخته. ولی شدنیه. و وقتی که این امتحان رو پاس کردید و بدبینی و سوءظن رو از وجودمون پاک کردیم، می بینیم که چقدر زندگی زیباست و می تونیم عشق واقعی رو با همسرمون تجربه کنیم.

فایل تجسس در گذشته همسر را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 6

2 دیدگاه برای “تجسس در گذشته همسر

 1. Hamid62
  Hamid62 گفته:

  سلام.دوست عزیز من تمایل دارم که این دوره سالیتود رو بگذرونم لطفا راهنمایی بفرمایید اقای زارع.کلاسس داره یا از چه طریقی میتونم توی این جلسات باشم ممنون میشم راهنمایی کنید.09192260933

  • گفته:

   سلام دوست عزیز..
   دوره سالیتود یک دوره ای که از طریق اپلیکیشن مس به طلا تدریس داده میشود خیر حضوری نیست برای تهیه اپلیکیشن ودریافت فایل های این دوره با مشاور فروش ما در پشتیبانی تلگرام هماهنگ شوید.
   @Mmesbetala

دیدگاهتان را بنویسید