حسادت

حسادت
5
(1)
در این ویدیو در مورد حسادت صحبت میکنیم. چون کاربری از ما خواسته بودن و گفته بودن که فوق العاده این رو توی زندگی و اطرافیانشون می بینند و گفته بودن باید چکار کنن؟
حسادت از اینجا میآد که ما خودمون رو کم میبینیم. خودکم بینی و اینکه من خودم رو کم ببینم باعث میشه که دیگرانی که از من بیشتر و بالاتر هستند، فکر کنم که اینها چرا بیشتر از من دارن؟ حالا چه از لحاظ پولی، چه از لحاظ مالی، شأن اجتماعی، قیافه، ظاهر و همه چیز. هر چیزی که ما فکر کنیم که کمتر از دیگران هستیم، باعث حسادت میشه.
حالا واقعیت چیه؟ واقعیت اینه که همه انسانها با هم برابر و مساوی هستند. چون  روح خداوند در ما دمیده شده. اگر ما روح الهی رو که درون ما هست رو بشناسیم و با او ارتباط برقرار کنیم، در حقیقت ما شعبه ای از خداوند بر روی زمین هستیم. دیگه فرقی نمیکنه که موقعیت اجتماعی ما به چه شکلی هست؟ پولمون چه جوریه؟ ماشینمون. ماشین داریم، نداریم… اصلاً بدهکار هستیم نیستیم، اصلاً اینها اهمیتی نداره. اینها همش یک سطح بسیار نازکی هست، که اگر ما بخوایم یک نمای کلی در نظر بگیریم، سطحش میشه این چیزهای مادی و عمقش میشه اون روح که به بینهایت وصله.  اصلاً اون ادعایی نداره. چون خداوند بی نهایته. بنابراین اگر ما از سطح یک کم عمیق تر بشیم و بریم اون روح رو ببینیم، می بینیم که اصلاً حسادتی وجود نداره.
خداوند میفرمایند: پیش من کسی با ارزشتره که تقواش بالاتره. تقوا معنی های مختلفی داره: پرهیزکاری کردن و پرهیزهایی که ما در این وبسایت آموزش میدیم. خوبی کردن به مردم، داشتن اخلاق و صیقلی کردن اسم هایی که خداوند داره توی وجود خودمون، بخشنده و رحمان و رحیم بودن. چون ما شعبه ای از خداوند هستیم. ما باید اینها رو توی وجود خودمون صیقلی کنیم و روشون کار کنیم. استادی میگفتن: در روز قیامت چیزی که از ما سؤال میشه: کدوم یک از اسم های خداوند رو با خودت آوردی؟ یعنی کدوم یک از این اسم ها رو توی زندگی دنیوی روشون کار کردی و به جایی رسوندیشون؟ و الان که مردی اومدی این طرف میگی: بله من روی به عنوان مثال بخشندگی اینقدر کار کردم و روی سخاوت، جود، سخا، مهربانی و همه اینها کار کردم و این ها رو از خدا گرفتم، چون شعبه ای از خدا بودم و روشون کار کردم و الان اینها رو برای ارائه دارم. وقتی اینطوری فکر میکنیم، اصلاً حسادت و … هیچ معنی نداره. واقعاً سعی کنیم روح الهی خودمون رو درک کنیم و با خیال راحت، مطمئن و دل قرص و با اتصال به خداوند زندگی راحتی رو داشته باشیم.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید