علم بدون عمل

Science without action
0
(0)

در این فایل صوتی در رابطه با علم بدون عمل صحبت می کنیم. مبحثی که گریبانگیر بسیاری از ماها هست و ضربه های بسیار زیادی از اون می خوریم، ولی متوجه نیستیم که داریم این ضربات رو از کجا می خوریم! کسب علم دانش بسیار کار خوب و پسندیده و عالی هست و سفارش شده، خدا گفته، همه می دونن که علم یاد گرفتن کار بسیار خوبیه که یک انسان می تونه بکنه. ما روز به روز علممون رو افزایش بدیم. ولی جایگاه عمل و عملکرد کجای این فرمول قرار می گیره؟

هر چقدر ما علمی رو به دست می آوریم، تا چقدر باید به اون عمل کنیم؟ آیا هر چقدر بخوایم می تونیم علم به دست بیاریم و دانش خودمون رو زیاد کنیم، ولی در بعد عملکرد و عمل کردن به اون علم زیاد فعال نباشیم و زیاد اهمیتی ندیم؟ خیر. اصلاً اینطور نیست. بهترین حالت علم آموزی اینه که بیایم هر عملی رو که یاد می گیریم، حتی اگر یک صفحه کتاب می خونیم، بیایم اون رو در زندگی خودمون پیاده کنیم.

یا حداقل اگر یک کتابی رو می خونیم یا یک دانشی رو به دست میاریم، ببینیم که این کتاب چه کارهایی رو از ما خواسته که انجام بدیم؟ و اونها رو به شکل عملی در زندگیمون پیاده کنیم. چون علم آموزی به تنهایی بدتر انسان رو منحرف یم کنه. انسان رو گیج می کنه. کسانی که خیلی خیلی کتاب می خونن، اگر نتونن دانسته های خودشونو در زندگی به عمل تبدیل کنن و به عملکرد واقعی تبدیل کنن، اینها در زندگیشون بسیار بسیار شکست می خورن. نمونه اش کاربر عزیزی که به ما پیام دادن و بعد از اصرار خیلی زیاد، آی دی من رو از پشتیبان ها گرفته بودن و در تلگرام خیلی از من اصرار کردن که بهشون شماره تلفن بدم.

عملکرد شما چه بود؟

من هم گفتم باشه و چون شما اینقدر مصر هستی، چون واقعاً من وقتم محدود هست و بهشون شماره تلفن دادم و ایشون زنگ زدن و حدود پانزده دقیقه با هم صحبت کردیم. و ایشون بنده خدا تمامی فایل های مس به طلا رو گوش کرده بودن، تمامی فایل های فلان استاد رو گوش کرده بودن و گفتن: من در برنامه ام دارم که تمامی سی دی های فلان استاد رو گوش کنم و تمامی فایل های استاد پناهیان و شجاعی و… رو می خوام گوش کنم، دوره شما رو می خوام تهیه کنم و همه اینها رو می خوام گوش کنم.

و بعد من از ایشون پرسیدم عملکرد شما چی بوده؟ در عمل چیکار کردی با این همه که ما در مورد ترک خودارضایی گفتیم… حالا ایشون مشکل خودارضایی داشتن و گفتن: می دونم عملم کمه و یه جوری بود که بنده خدا فایل هفت قدم ترک خودارضایی کانال ما رو که در قدم اول میگیم: زندگی خودتون رو از عوامل تحریک زا پاک کنید، همین رو هم انجام نداده بودن و واقعاً باعث تعجب من شد. و گفتم: واقعاً یعنی مگه همچین چیزی امکان داره که فردی همه آموزش های ما رو گوش کرده باشه، همین ترک خودارضایی در هفت قدم هم هست، تمام آموزش های استادان معنوی رو گوش کرده باشه و به قول خودش اتاقش پر از آیه قرآن و عکس مذهبی و… داشته باشه،

ولی روی کامپیوتر خودش فیلم پورن داشته باشه؟! وقتی که به کامپیوتر یا گوشیش به اینترنت وصل میشه، مشکل دیدن فیلم داشته باشه! اصلاً باور نکردنی بود برای من! دقیقاً صحبت هایی که ایشون می کردن، مثل این بود که یک شخصی مدرک دکترا داره، بیان بهش بگن بنویس و بگه: من خوندن و نوشتن بلد نیستم!

عالم بدون عمل مثل دکتریست که خواندن و نوشتن بلد نیست!

و به ایشون بگن: شما چطور دکترا گرفتی؟ و ایشون هم بگه: دیگه گرفتیم، از دور نگاه می کردیم که اینه دارن چیکار می کنن و رفتم اسمم رو دادم دانشگاه و مدرک چاپ شد و اومد بیرون، ولی من هنوز سواد ندارم و مدرک الفبایی سی و دوتایی رو نمی دونم چطور باید باهاش بنویسی، الف ب پ ت رو نمی تونم بنویسم! اسم خودمم نمی تونم بنویسم، یک جمله هم نمی تونم بنویسم! دقیقاً این بنده خدا اینطوری بود و من رو به فکر فرو برد که عزیزان اگر ما این همه فایل های رایگان، بهترین فایل هایی که اونهایی که عمل کردن و به نتیجه رسیدن رو در اختیار شما قرار دادیم، اگر عمل نکنیم، هیچ فایده ای نداره!

یعنی اگر من تا چهل سال آینده هر روز بیام فایل های رایگان در رابطه با ترک خودارضایی و اعتیاد جنسی تولید کنم، بهترین کتاب های دنیا رو ترجمه کنم، تجربیات خودم و کسانی که ترک کردند رو در اختیار شما قرار بدم و شما فقط گوش کنید و برید رد شید و هیچکدوم رو عمل نکنید، به هیچ دردی نمی خوره و به همون مشکلاتی که قبلاً به اون دچار بودید، خواهید بود و آش همون آش هست و همون کاسه! اتفاق خاصی قرار نیست بیفته!

اگر آموزش های مس به طلا و همه آموزش های اساتید کشور رو، دکتر عباسی، آقای رائفی پور، استاد پناهیان، استاد شجاعی، همه اینها رو برید گوش کنید، ولی عملکرد نداشته باشید، به هیچ دردی نمی خوره! حالا صحبت از اساتید بزرگ شد، من سی دی های استاد شجاعی رو گوش می کنم. یک برنامه شش ماهه رو به کسانی که بهشون رجوع می کنن، به من یک برنامه شش ماهه دادن، ده پانزده تا سی دی و چند تا کتاب.

تا عملکرد را پیاده نکردیم، سراغ یادگیری علم بعدی نرویم.

الان سه ساله که من توی اون برنامه شش ماهه موندم! چون که نمی تونم همشونو اجرا کنم. خیلی مباحث گسترده ای مطرح میشه. مگه میشه همینطوری فقط سی دی گوش کنی و رد شی بری! و برنامه دوم و سوم رو بگیری! هنوز به خودم اجازه ندادم برنامه دوم رو بگیرم. چرا؟ چون وقتی که برنامه دوم رو می خوام از ایشون بگیرم، باید مطمئن بشم که برنامه اول رو توی زندگیم پیاده کردم. اگر ایشون از نحوه نماز خوندن، عبادت، خلوت کردن با خداوند، از همه اینها دارن صحبت می کنن، اگر یک دونه از سی دی هاشون در رابطه با اینکه روابط با خانواده باید چطور باشه، با فامیل دوست، هسر و… چه روابطی باید داشته باشیم، اگر یک دونه از اونها رو بتونم توی زندگیم پیاده کنم، خوشبخت میشم!

همون یک سی دی مهر ورزی ایشون که یاد میده چطور با دیگران رفت و آمد داشته باشی؟ چطور با دیگران رفتار کنی؟ چطور دوست های خوبی داشته باشی؟ چطور توی خانواده و فایمل رفتار خوبی داشته باشی؟ پیاده کردن همین ها شاید یک دو سال طول بکشه و من همه اینها رو نتونستم کامل پیاده کنم و به خودم اجازه ندادم برم بگم من این برنامه رو اجرا کردم، حالا دومی رو بدید. تا الان سه سال شده، اگر ده سال هم قراره توی این برنامه بمونم، می مونم.

ولی حداقل می دونم اگر من ده تا سی دی رو که گرفتم، گوش کردم و بهش عمل کردم توی زندگیم. و همین مقداری هم که عمل کردم و خدا لطف کرده و به عملکرد تبدیل کنم، زندگی من و روح من رو بسیار بسیار قدرتمند کرده. باور نکردنیه! انعکاسش رو می تونید ببینید در نوع آموزش ها و هر چقدر ما پش میریم، صحبت های ما هم داره غنی تر میشه.

دو صد گفته چون نیم کردار نیست

چرا؟ چون مثلاً یکی از آموزش هایی که میگه وقت بذارید برای نمازتون، واقعاً عمل کردم و پیاده کردم. زحمت کشیدم براش. خودم و همسرم با هم قرار گذاشتیم، وقت نماز که میشه، از خونه بیرون می زنیم، رانندگی می کنیم، میریم تا اون مکانی که هر روز نمازمونو می خونیم، ننمازمونو بخونیم. هر روز، هر روز، هر روز، ما این کارو می کنیم. چرا؟ چون ما می خوایم عملکرد داشته باشیم. سی دی نماز ایشون فکر کنم چهل جلسه باشه. این چهل جلسه رو هر کسی توی زندگیش پیاده کنه، توی همون نمازش به عوالم بالا دسترسی پیدا می کنه، ملائک رو می تونه ببینه و به همه چیز می تونه دسترسی پیدا کنه، اگر به اونها عمل کنه.

اما ما ساده رد میشیم و میریم. و همه جا همینطور هست. همه جا در دوره های استحاله و سالیتود اینها رو مطرح می کنیم، اینقدر ما تأکید می کنیم، دوستان عمل کنید! تو رو قرآن عمل کنید! تجربه برای ما بفرستید که بدونیم شما دارید عمل می کنید، به خاطر اینه که دو صد گفته چون نیم کردار نیست. اگر خود من که دارم از ترک شهوترانی صحبت می کنم، اگر خودم دچار شهوترانی باشم، این چه فایده ای داره واقعاً؟ یعنی من نیم کردار ندارم و دو صد گفته دارم! یعنی دویست تا صحبت کردم و نیم عمل ندارم!

و این خیلی اشتباهه و ظلمه! و این رو هم بگم: توی دوره سالیتود روی بحث عدالت هم که صحبت می کردیم، جوری هستش که عزیزان اگر ما یک دانشی رو که کسب می کنیم، در قبال اون مسؤلیم و مسؤلیت داریم و دیگه خیلی کار ما سخت میشه.

تا از این کتاب نتیجه نگرفتم، کتاب بعدی را نمی خوانم

برای همینه که من الان دیگه به این راحتی طرف هیچ کتابی نمیرم اخیراً. که کتابی رو بخونم بعد می بینم که آیا می تونم توی زندگیم پیاده اش کنم؟ یا نمی تونم؟ اگر نمی تونم، اصلاً دست به هیچ کتابی نمی زنم! برای چی هی دانش خودمو بالا ببرم؟ یکی از دوست های من از یکی از دوست های خودش تعریف می کرد ومی گفت: ایشون بسیار بسیار کتاب می خونه و فردی بود که کتاب های بسیاری رو خونده بود و اصلاً دانشمند بود ایشون و هر کتابی که فکرشو بکنید، ایشون خونده بود، می گفت: آخر ایشون کافر از این دنیا رفت! کافر از دنیا رفت در یک حالت بسیار بد مالی و خانوادگی و افسردگی و داغون شده بود و آخر هم تصادف کرد و از دنیا رفت!

حالا من ایشون رو ندیدم، ولی دوستم می گفت: به نهایت بی خدایی و پوچی رسیده بود، از بس کتاب خونده بود! خوب به چه دردی می خوره این همه کتاب خوندن؟ ای کاش آدم یک کتاب رو بگیره دستش و بگه: من این رو خوندم و عمل می کنم تا اینکه نتیجه بگیرم، وقتی نتیجه گرفتم، کتاب بعدی رو، سی دی بعدی رو، استاد بعدی رو. حالا برای این کاربر عزیز هم این فایل رو براشون می فرستم. چون نمی خوام از ایشون انتقاد کنم.

ولی به عنوان کسی که دلسوزانه دارم برای ایشون میگم: اگر این همه سی دی رو تهیه کردی، استوپ کن! همه رو متوقف کن، اگر می خوای خودارضایی رو کنار بگذاری، همون فایل هفت قدم ترک خودارضایی کافیه و خیلی ها با اون ترک کردن. اگر کافی نبود، فایل های بعدی… این همه فایل ما گذاشتیم. همین آموزش ها کافیه. چیزی بیشتر از این نیاز نیست! به شرطی که عمل داشته باشیم. عمکرد و دانش باید با هم مساوی باشن.

برای به دست آوردن نتایج عالی، عملکرد را دخیل کنید

نمیشه ما صد واحد دانش به دست بیاریم، یک واحد عملکرد! دوباره دویست واحد دانش به دست بیاریم، یک واحد عملکرد! خوب عملکرد ما عقب می مونه و زده میشیم و اصلاً از خود علم و دانش هم زده میشیم. خیلی جالبه. خود استاد شجاعی هم گفتن: برای اینکه سی دی های ما به شما عمل کنه، عملکرد رو دخیل کنید. چون اگر عملکرد رو دخیل نکنید، از همه درس های ما زده میشید و اصلاً شاید همه درس ها رو ببرید زیر سؤال. وقتی مباحث پیشرفته تر بشه و عملکرد نباشه، این به چه دردی می خوره؟

و این نکته ای بود که می خواستم توی این فایل بگم و از این به بعد هر چیزی که ما یاد می گیریم، عمل کنیم. اگر عمل نمی کنیم، بهتره که اصلاً یاد نگیریم! خود من از همه کانال های تلگرامی خارج شدم! حتی از کانال استاد شجاعی هم خارج شدم. چرا؟ چون توی کانالشون یک مباحثی مطرح میشه که غیر از اون برنامه ای هست که دارم. چرا؟ چون میگم: اول اونو عمل کنم؟ یا به برنامه ام عمل کنم؟ توی عملکرد عقب می مونم.

یکیشو باید خاموش کنم. کانال تلگرام رو کنار گذاشتم و اومدم ببینم توی سی دی هایی که به من دادن، چقدر می تونم عملکرد داشته باشم. اینم روشی هست که من پیاده کردم و بسیار بسیار هم نتیجه میده. و اگر شما هم می خواید توی هر زمینه ای موفق بشید، هر چی یاد می گیرید رو به عمل کردن تبدیل کنید و پیاده کردن اون آموزش ها در زندگی.

 

فایل  علم بدون عمل را از اینجا دانلود کنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

2 دیدگاه برای “علم بدون عمل

 1. mojtaba
  mojtaba گفته:

  سلام آقای زارع…..ممنونم از آموزشهاتون من مدتهاست از آموزش های شما استفاده میکنم….مخصوصا در مورد ترک خودارضایی…..من یادمه همه مراحل رو انجام دادم به جز همیار…که بعد از 5 ماه لغزش کردم….که بعد از اون از زبان شما با انجمن saاشنا شدم…..سوال من اینه که چطور شما میگید هفت قدم برای ترک خودارضایی کافیه؟در صورتی که از وقتی عضو انجمن شدم میبینم بحثش خیلی پیچیده هست…..چرا انجمن رو مستقیم به عزیزان معرفی نمیکنید؟شما مطمئن هستید این 7 قدم کافی باشه…..ممکنه عزیزانی باشن دل ببندند به این 7 قدم و نشه و ناامید بشن…..به نظرم شما خوب میفهمید که اعتیاد جنسی چیزی نیست که فرد خودش بتونه رها بشه نیاز به گروه داره…..ممنون میشم از پاسختون

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…
   افراد هنگام آشنایی با این انجمن همان اول آنرا قبول نمیکنند ما به انها ۷ قدم را معرفی میکنیم وانها با ما در ارتباط هستند تا اینکه خودشان حس نیاز کنند و با آغوش باز انجمن را پذیرا باشند و ما نیاز ببینیم حتنا معرفی میکنیم ومعرفی کرده ایم…

دیدگاهتان را بنویسید