وسوسه را ضربه فنی کن

مقابله با وسوسه های شهوترانی
4.6
(25)

به نام خدا
سلام به کاربران عزیز مس به طلا. الان ساعت ورزشمه. می خواستم یه کم کیسه بکس  کار کنم. چون فعالیته که واقعاً دوستش دارم. هم به خاطر علاقه ام به ورزش های رزمی و هم کلاً یکی از کارهایی هستش که خیلی احساسمو خوب می کنه و وقتی که این کارو می کنم خیلی لذت می برم. بعد حین اینکه داشتم خودمو گرم می کردم و کیسه رو هل می دادم و باهاش بازی می کردم و… یه چیزی به ذهنم رسید، گفتم:  فرض کنیم این کیسه بکس وسوسه باشه، وسوسه خودارضایی یا هر گونه کاری مثل چت کردن با نامحرم، خیانت کردن و همه چیزهایی که ما توی کانال آموزش میدیم.

ببینید ما همیشه از جایی ضربه می خوریم که حواسمون نیست. یعنی وسوسه یا همون پیش قدم هایی که توی فایل های صوتی گفتیم، یک سری کارها و اقداماتی اتفاق می افته که اصلاً ما حواسمون به اونها نیست و وقتی که قدم به قدم پیش رفتن و قدرتشون زیاد شد، یک لحظه میان و ما رو مورد هجوم قرار میدن و ما اون رو انجام میدیم. حالا یا خودارضاییه یا زنگ زدن به اون کسی هست که نباید، ملاقات یا رابطه جنسی یا هر چیز دیگه ای که هست. می خواستم عملاً نشون بدم.

مثلاً فرض کنید که وسوسه اولش کوچیکه، من حواسم بهش نیست و همینجوری یه فکری میاد و میگه خوب خودارضایی هم بد نیست و فلان فیلم پورن تصویرش میاد تو ذهنم. وسوسه مثل این کیسه بکس شروع می کنه به حرکت کردن. و اگر من حواسم بهش نباشه، یعنی من نبینم، توی زندگی اینها رو ننوشته باشم، (قبلاً هم گفتم: پیش قدم ها رو بنویسید) بدونید که از کجا ضربه می خورید. همینجوری این وسوسه شروع می کنه به پیش رفتن و… حالا من گاهی اوقات تمرینی که روی کیسه بکس می کنم اینه که به جایی می رسه که وسوسه های شهوت و … میاد هی بیشتر و بیشتر میشه. فکر یا تصویر میاد، خاطره میاد، تصویر اون فیلم، یا اون هنرپیشه پورن، تصویر رابطه ای که با فلان خانم داشتم.

اینها هی جمع میشه و شدت این وسوسه بیشتر و بیشتر میشه مثل حرکات این کیسه بکس و اگر من حواسم نباشه میزنه به من و منو پرت می کنه! و من خودارضایی رو انجام میدم یا هر چیزی. دوباره مثلا  اگه ننویسم و ندونم، روز از نو و روزی از نو. شروع می کنه به حرکت کردن و اگه من همینجور بیخیال باشم و حواسم نباشه، این اتفاق می افته.

حالا همیشه من دوست دارم استعاره سازی کنم و تجسم کنم. شما وقتی که روی وسوسه مسلط میشید، یعنی حواستون هست، مثلاً وقتی که حواستون هست که اون افکار منفی داره میاد، یعنی من توی گوشه ذهنم حواسم هست به این. یعنی حداقلش اینه که نمیذارم به من برخورد کنه. فکر اون تماس یا اون تماس چتی، فکر خودارضایی وقتی که میاد، تمام بذار که بیاد. می دونید؟ وقتی که من حواسم باشه، بذار هر طوری که می خواد بشه.

حالا این تازه مرحله اوله که به وسوسه ها عادت می کنید. بعد اتفاقی که می افته شما شروع می کنید که به قول معروف “پاد وسوسه” رو انجام می دید. میایید و یک ضربه کوچیک بهش می زنید. وقتی میگه که این کار خوبه، شما میگید که نه این کار خوب نیست. نمی خوام این کارو بکنم. من به جای شهوت عشق رو انتخاب می کنم.

بعد پیش خودم تمرین می کردم، گفتم: چه خوبه که ما، حالا این کیسه بکسی که اینجا می بینید، مثالی از بیماری خودارضایی، شهوترانی یا هر چیزی که هست، در نظر بگیریم، خیلی راحت می تونیم شروع کنیم و اونو اینطوری در نظر بگیریم که نه تنها من از هجومش و اومدنش نمی ترسم، بلکه با قدرت تمام باهاش مقابله می کنم. به جای اینکه وسوسه بیاد بزنه و منو داغون کنه، من بدتر باهاش مقابله می کنم. و همینطور که تمرین می کنید، شما می تونید همچین کاری رو بکنید.

مثلاً یک کیسه بکسی داشته باشید و بهش ضربه بزنید. جوری که اینقدر مسلط بشید و اینقدر وسوسه هر چیزی که به شما هجوم میاره، بهش بفهمونید که من یک فردی هستم که خیلی مقاومم. خیلی قدرت دارم. بذار این فکرها بیاد و بره. حتی بهترین روش اینه که وقتی که وسوسه میاد، شما توی مسیرش قرار نگیرید. راحت ترین کار اینه دیگه. وایسی کنار که بهت نخوره. وسوسه ها رو بهشون اهمیت ندید.

تخیلات، افکار و… ولی به یه جایی می رسه، مثلا  جایی گیر افتادی، مثلاً توی یک قرار ملاقات کاری هستی که طرف مقابلت خانمیه که خیلی جوری هستش که شما تحریک میشی و تحریک کننده هست براتون. دیگه کاریش هم نمیشه کرد، نمی تونی از اون شرایط فرار کنی و وایسی کنار. اونجاست که قدرت مبارزه میاد روی کار و شروع می کنی باهاش مبارزه کردن. اون یه ضربه میزنه و شیطان میگه: شمارشو بگیر و شما می گی: نمی گیرم. شیطان میگه: به دید جنسی بهش نگاه کن و شما میگی: اصلاً این کارو نمی کنم. می دونید چی میگم؟

خیلی قدرتمند می تونید روی این قضیه کار کنید. حالا هر چی محکم تر بزنید، این عزت نفس توی وجود شما تشکیل میشه. و توی این ویدیو می خواستم که یک شبیه سازی ذهنی داشته باشیم و این مسأله رو نه تنها می تونیم ازش جا خالی بدیم و حواسمون بهش باشه، بلکه می تونیم در شرایط خاص اگر هم اومد با قدرت تمام، با اون قدرتی که خداوند به ما داده، جلوش وایسیم و بهش ضربه بزنیم. یعنی نه تنها نمی گذاریم اون به من ضربه بزنه، بلکه ما به اون ضربه می زنیم.

مثلاً وقتی این کیسه بکس میاد و بهش یک ضربه محکم می زنی، تموم شد! اومد و من با آرنج یک ضربه بهش زدم و تموم شد. حالا به خاطر این، این ویدیو رو ضبط کردم که ما از هر چیزی توی زندگی روزمره می تونیم استفاده کنیم برای رسیدن به هر هدفی که داریم. حالا اگر هدف شما ترک خودارضایی هست، می تونید از مثال هایی که به شما کمک می کنه، استفاده کنید.

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 25

14 دیدگاه برای “وسوسه را ضربه فنی کن

 1. Happy گفته:

  سلام آقای زارع
  ممنون از ویدیوهای آموزشی خوبتون.
  لطفا در مورد خواب های آشفته ای که بعد از ترک خودارضایی می بینیم و راه های رهایی از حالت بدی که این خواب های آشفته به فرد دست می دهد راهنمایی بفرمایید.
  مثلا من حدود 37 روزه که در حال ترک هستم. دیشب خواب آشفته ای دیدم که ترک خودم رو بعد از این مدت شکسته ام و بسیار در خواب ناراحت بودم و با حالت گریه بودم و مدوام در خواب خودم رو سرزنش می کردم که چرا بعد از این همه تلاش چنین کرده ام.
  خوشبختانه از خواب پریدم و دیدم که فقط یک خواب بوده، ولی در طی روز اصلا مثل روزهای گذشته شاد نبودم و تقریبا نتوانستم به کارهای روزانه ام بپردازم. ضمن اینکه من در خواب صحنه تحریک کننده و بدی ندیدم. آون حالت غمگینی که در خواب بهم دست داده بود در طی روز من رو اذیت می کرد و دایما من رو می خواست سوق بده به فکر کردن به گذشته و غیره. ولی من هر جور بود نگذاشتم احساس ناامیدی در خودم پیشرفت روی به عقب داشته باشم.

 2. salah گفته:

  سلام آقای زارع
  این روش بسیار کاربردی هس
  درکنارش خوبه که از انزجار درمانی هم استفاده کنیم
  مثلا از روش کش درمانی استفاده کنیم ,یه کش ببندیم به دستمون و هروقت فکر شهوترانی اومد سراغمون سه بار کشو محمکم بکشیم به طرزی که با رها کردنش دستمون درد بگیره
  اینطوری بعد یه مدت فکر خودارضایی تو ذهنمون یه حالت زننده پیدا میکنه

 3. milad68 گفته:

  سلام اقای زارع
  ممنون از سایت خوبتون
  مطالب سایتتون خیلی خوبه اما راستشو بخواین من یکم سر در گم شدم نمیدونم اول کدوم مطلب رو باید گوش کنم بعد کدوم و بعد کدوم این ریتمشو میشه بهمم
  اموزش بدین تا روی روال عادی جلو برم الان فقط دارم گلچین میکنم

 4. tirdad گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت استاد گل و گلاب.
  این فایل هم فوق‌العاده بی نظیر بود.
  تازه میفهمم که چرا هردفعه وقتی که وسوسه به سراغم میاد سریع توبه ی خودمو میشکنم.
  اول اینکه من عامل های وسوسه رو شناسایی نکردم و ننوشته ام.
  و دوم اینکه چون فکر میکنم ادم روشنفکری هستم و یه سری مسایل از قبیل چت کردن با نامحرم و… رو عادی میدونستم و هیچ احساس گناه نسبت به این کار خودم نداشتم.
  حرفاتون شدیدا باورهامو در هم کوبید و باعث شد که تجدید نظری روی عقایدم داشته باشم.
  امیدوارم أجر این کار بزرگتون در این دنیا خیر و برکت باشه و هم در اخرت به

 5. tirdad گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت استاد گل و گلاب.
  این فایل هم فوق‌العاده بی نظیر بود.
  تازه میفهمم که چرا هردفعه وقتی که وسوسه به سراغم میاد سریع توبه ی خودمو میشکنم.
  اول اینکه من عامل های وسوسه رو شناسایی نکردم و ننوشته ام.
  و دوم اینکه چون فکر میکنم ادم روشنفکری هستم و یه سری مسایل از قبیل چت کردن با نامحرم و… رو عادی میدونستم و هیچ احساس گناه نسبت به این کار خودم نداشتم.
  حرفاتون شدیدا باورهامو در هم کوبید و باعث شد که تجدید نظری روی عقایدم داشته باشم.
  امیدوارم أجر این کار بزرگتون در این دنیا خیر و برکت باشه و در اخرت شفاعت اهل بیت

 6. H Ehsan گفته:

  سلام استاد زارع عزیز
  شما فوق العاده هستین ، همه ی تکنیک هاتون جواب میده ، فقط آقای دادخواه من مشکلم کارمه ، روزانه تعداد زیادی مراجعه کننده خانم دارم ، خیلی آزمون خطا کردم ولی دیدم نمیتونم خیلی وقته کارم رو ول کردم و صدای همه ی اعضای خانوادم دراومده ، از دستم ناراحتن همه ی دوستان و آشنایان از دستم ناراحتن ، الانم کار گیرم نمیاد ، ذهنم به هیچ جا نمیرسه

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست من
   مدتی که در پرهیز و پاکی باشی و دیگه نگاه جنسی به خانم ها نداشته باشی، درمان میشی و بعدش میتونی با خانم ها ارتباط سالم داشته باشی.
   نگران شغل نباش.
   به خدا اعتماد کن و به جستجو برای شغل مناسب ادامه بده. الان کشور ما نیروی کار زیادی نیاز داره در همه زمینه ها.

 7. آتنا رضایی گفته:

  سلام آقای زارع …ی سوالی دارم
  وقتی که وسوسه خیلی به آدم هجوم میاره و همش رو مغز آدم راه می‌ره که خودارضایی کن یا پورن ببین و حتی اسم خدارو میاریم یا ذکر میگیم اما تاثیر ندارد و دیگه آدم گول میخوره تو اون لحظه دقیقا باید چیکار کرد …؟؟ من به لطف خداوند ۴۴ روز هیچکدوم از این گناهان رو انجام ندادم ،،اما صبح زود که همه خواب بودن و من خوابن نمیومد وسوسه بهم هجوم آورد و شکست خوردم از خدا کمک خواستم ولی اصلا نتونستم خودمو کنترل کنم ! لطفاً جواب بدید

  • مس به طلا گفته:

   سلام
   در اون لحظه در صبح که همه خواب بودند و شما وسوسه شدید، باید سریعا شرایط رو عوض میکردید مثلا از اتاقتون بیرون میومدید و با آب سرد وضو میگرفتید و نماز میخوندید و بعد هم در پذیرایی میخوابیدید نه در اتاق شخصی.
   به همین راحتی میتونستید این وسوسه رو به خدا بسپارید.
   حالا اشکال نداره. توبه کنید و مسیرتون رو ادامه بدید.
   موفق و سلامت باشید

دیدگاهتان را بنویسید