تنبلان گمنام

تنبلان گمنام
5
(4)

در این فایل صوتی در رابطه با تنبلی بیشتر صحبت خواهیم کرد. ویدیویی قبلی که در رابطه با تنبلی گذاشتیم، یه جورایی مورد استقبال واقع شد و چند تا از کاربران هم گفتن: واقعاً در این زمینه مشکل دارن. و خبر خوب ینه که من با یک کانالی آشنا شدم به اسم کانال انجمن تنبلان گمنام. خیلی جالبه من مطالب این کانال رو خوندم اصلاً باورم نکردنی بود برای من که یک NGO تشکیل شده که روی نقص یا موضوع تنبلی خیلی عمیق دارن کار می کنن. و دقیقاً یک از مصادیقی هستش که دست شیطان رو اینجا دارن رو می کنن.

و خیلی از این کانال خوشم اومد و عضوش شدم. و هنوز طبق اون تعاریفی که اون کانال کرده بودن، شروع نکردم. ولی حتماً به زودی این کارو خواهم کرد. حالت روز شمار یک سری معیارهایی رو تعیین کردن که این معیارها اینطوریه که مثلاً هر روز شما یک ساعت باید یک کاری رو بر خلاف میل خودتون انجام بدید. بر خلاف میل کاریه که باید اون کار اولاً جز اون کارهایی که علاقه داریم، نباشه؛ دوماً اون کار اجباری پشتش نباشه. اگر این دو تا عامل پشت اون کار نباشه و ما بتونیم اون کارو در روز انجام بدیم، یک روز به تعداد روزهایی که بهش روز پاکی میگن، اضافه میشه.

و خیلی جالبه. به نظر من اگه ما بتونیم این روش رو پیش ببریم و روزانه یک کاری رو انجام بدیم که اصلاً دلمون نمی خواد انجام بدیم، یعنی نه علاقه ای به اون کار داریم و نه اجباری پشتش هست. حالا برای خود من اینطوریه که به لطف خداوند چند وقتیه صبح ها ساعت شش تا شش و نیم میرم می دوم. نه اون جوری عاشق این کارم که دلم بتپه برای این کار و نه اجباری پشت سرم هست که اگر ندوم مثلاً چه اتفاقی می افته؟ برای خودم این کارو دارم انجام میدم و ساعت شش صبح بیدار میشم. همین صبح زود بیدار شدن رو من خودم خیلی باهاش کلنجار رفتم تا به لطف خداوند دیدم که انگار می تونم یه روز صبح زود بیدار بشم، بدون اینکه بهم فشار بیاد.

حالا اگر کسی از دوستان دوست داشت می تونه بره توی کانال عضو بشه و کانال رو مطالعه کنه و کامل توضیحاتش رو دادن. و آدرس کانال انجمن تنبلان گمنام هم :@LAirantehran  هست. و خیلی جالب بود. من تا حالا ندیده بودم توی NGO های مختلفی که هستن در رابطه با تنبلی خیلی علمی صحبت کنن. NGO خیلی خوبی هستش که من خودمم ازش خوشم اومد و عضوش هستم. پس من هم امیدوارم که بتونم خیلی فعالانه توی فعالیت هایی که اون کانال داره شرکت کنم و ظاهراً در کنار اون کانال یک گروه هم تشکیل شده که افراد می تونن توی اون گروه بیان و تجربشونو بگذارن. البته اینطور که من می خوندم گروه خانم ها و آقایون رو از هم جدا کردن.

فایل صوتی تنبلان گمنام را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 4

1 دیدگاه برای “تنبلان گمنام

دیدگاهتان را بنویسید