زندگی ساده ست!

زندگی ساده ست
4.5
(2)

دوستان زندگی ساده است. بر خلاف این دورانی که ما الان داریم زندگی می کنیم، مشکلاتی که در اقتصاد کشورمون به وجود اومده، سکه گرون شده و یه نگرانی توی دل مردم افتاده که چی میشه و… همه اینها عوامل بیرونی هستن که انسان در ظاهر نتونه از باورهای خودش درست استفاده کنه و از قدرت ایمان خودش نتونه درست استفاده کنه، اون انسان رو می ترسونه و به نظرش دنیا خیلی پیچیده و در هم بر هم و سیاه به نظر می رسه.

در صورتی که اصلاً اینطور نیست. خداوند به ما انسانها قدرتی داده که به اندازه قدرت باور خودمون می تونیم به هر چیزی که به اندازه باور خودمون و ارتعاش مثبت بفرستیم، خداوند همون رو در کائنات برای ما رقم می زنه. این قانون عدالت الهیه که در کل جهان هستی تثبیت شده. بارها و بارها شما می تونید از قانون باورها و قانون ارتعاش استفاده کنید. و اساتید خیلی زیادی در کشور دارن روی این قضیه کار می کنن. و مخالفانی هم داره. ولی کاملاً واقعیت محضه.

شما به هر چیزی که باور داشته باشید، طبق اون باورتون زندگی می کنید. یعنی زندگی میاد طبق باورهای شما خودشو تطبیق میده. مثلاً من به این باور داشته باشم که پول درآوردن اینقدر سخته که من باید روزی هجده ساعت کار کنم که ماهی دو میلیون بهم پول بدن، اگه به این باور برسم که پول درآوردن معنیش این هست، اون شرابط، جچهان هستی و آدم ها هم جوری برای من رقم می زنن که من با هجده ساعت کار، ماهی دو میلیون تومن پول در بیارم.

 ولی اگر من بتونم به اندازه کافی روی باورم کار کنم و اصلاً عوامل بیرونی رو در نظر نگیرم و به خودم و نیروهای درونی خودم و خدای خودم ایمان داشته باشم و به این درک و به این باور برسم که من با روزی دو ساعت کار می تونم پنجاه میلیون تومن پول در بیارم، اگر به این باور برسم، بسیار می تونم به اون مرحله برسم.

چرا؟ چون وقتی که شما باورهاتون عوض میشه، دیدتون نسبت به دنیا عوض میشه و اینطوری در نظر بگیرید که هر باوری، مثل عینک روی چشمان منه. اگر عینک ماهی دو میلیون تومن روی چشم من باشه، فقط فرصت ها، آدم ها، شرایط، چیزهای دو میلیون تومنی رو می بینم. ولی وقتی که عینک دو میلیون تومنی رو بردارم و عینک پنجاه میلیون تومنی رو روی چشمم بذارم، اصلاً دیگه سطح باوری من جوری میشه که فرصت های پنجاه میلیون در ماه رو می بینم و اون رو انجام میدم.

این دقیقاً داره جواب میده و هر کسی که اینو توی زندگیش اجرا کرده، داره جواب می گیره. شما می تونید برید توی تلگرام، توی اینترنت، کسانی که جواب گرفتن، اونهایی که شروع کردن و کسب و کار راه انداختن، نه رانتی داشتن، نه آقازاده بودن، نه پارتی داشتن، اینها هیچی نداشتن! فقط به علم باورها و ارتعاش خوب بهش عمل کردن. و ارتعاشاتی که فرستادن، خداوند هم طبق همون برای اونها رقم زده.

چون خدا نزد گمان بندگان خودشه. یعنی بحث ظن یک بحث بسیار قدرتمند هست. حتی توی دین ما هم بهش پرداخته شده. شما اگر به کسب روزی پول به شکل حسن ظن نگاه کنید و بگید: خدای من خیلی ثروتمنده، خدای من بی نهایت ثروت داره و بی نهایت بخشنده هست و اصلاً خدا دلش نمی خواد که من صبح تا شب جون بکنم برای چندغاز، یک میلیون دو میلیون پول! نه. خدای من اصلاً می خواد من کمترین تلاش رو بکنم، بیشتر عبادتشو بکنم و پول های بیشتری برام بریزه. شما اگر این حسن ظن رو نسبت به کسب روزی داشته باشید، همون قانون جذب و قانون باروها هم همینو داره میگه.

 و این چیزی هست که شما خیلی راحت می تونید توی زندگی، وقتی جامعه اینجوری میشه، می ترسید، یه کشوری مثل آمریکا اومده با دنیا داره این کارو می کنه و… ترس وقتی سراغ شما میاد، اصلاً می بینید که اینطوری نیست. هیچ شرایط بیرونی نمی تونه زندگی شخصی شما رو رقم بزنه.

 ما ارباب زندگی خودمون هستیم. ما برده شرایط نیستیم. انسانی که خودشو برده شرایط قرار داد، یعنی از قابلیت های انسانی خودش استفاده نکرده. مثل بقیه موجودات داره غریزی زندگی می کنه. اصلاً ما نمی خوایم طبق غریزه زندگی کنیم که یه چیزی بهمون دادن، می خوریم، اگه شرکت بهون حقوق داد، که داد؛ حقوق نداد، دیگه از گشنگی می میریم. دیگه این چه فرقی داره با بقیه جانداران که اگه صاحبشون بهشون غذا بده که می خورن، اگه نده، نمی تونن کاری کنن.

اصلاً اینطوری نیست. ما ارباب زندگی خودمون باید باشیم. اصلاً ربطی نداره که شرایط بیرون چطور هست! این که میگم زندگی ساده هست، این بحث مالیش بود فقط. توی همه زمینه ها صادق هست. مثلاً شما می خواید توی زندگیتون به مشکلات زیادی بر نخورید و همه کارها آسون و روون انجام بشه. همه چیز روون و اسموت انجام بشه. کارهای اداری، کارهای بانکی و …

چیکار باید بکنیم؟ خیلی ساده هست. در طول زندگی جوری باید زندگی کنیم که هیچ قوانینی رو زیر پا نگذاریم. چون زیر پا گذاشتن قوانین باعث میشه که اون چیزی که در درون ما هست، اون روح الهی، به قول استاد شجاعی: کودک عزیز روان ما که در درون ما هست و پاک و مقدس و الهی هست، خدشه دار میشه. فرض کنید ساعت سه نصفه شبه و چراغ قرمزه. از چراغ قرمز عبور کنم. درسته که هیچکس ندید. ولی وجدان درونی من می بینه!

شاید بگن: این اصلاً گناهی نیست. من گناهی نکردم و… ما کاری به گناه نداریم. وجدان درونی خودمون یه لکه می خوره و بهش بر می خوره. و اینها جمع میشه روی هم. کسی که زرنگی می کنه و لایی می کشه و می پیچه و راه دیگرانو می گیره و میزنه توی صف و هر جایی که هست، می خواد یه کاری بکنه که زرنگ بازی در بیاره، اینها همش جمع میشه و کارماهای اون جمع میشه توی روحش و یه جچایی کار دست آدم میده. به همین راحتی.

مثلاً می بینی طرف کار اداری داره، کاری که در عرض دو ساعت می تونه انجام بشه، باید سه ماه بیاد و بره که اون کار انجام بشه. و خودش هم نمی دونه که گره کارش کجاست؟ اینها خیلی مهمه. قطب نمای درونی ما بهمون میگه چه کاری درسته و چه کاری غلطه. شما وقتی که یک آشغالی رو می ریزی کف خیابون، در درون خودت یکی بهت میگه: این کارت اشتباه بود. ولی ما بهش اهمیت نمی دیم و صداشو خفه می کنیم.  میگیک چیزی نگو، همه دارن می ریزن، بذار منم بریزم.

ولی کافیه یه جایی همه که آشغال هاشونو ریختن، تو آشغالتو اونجا نریزی و بریزی توی سطل آشغالی. اون روان و ذات پاک ما بهمون آفرین میگی. یه وقت می بینی که توی زندگیت کسانی که دارن به مشکل بر می خورن، تو کارهات سریع انجام میشه. میخوای خونه اجاره کنی، خونه بخری، ماشین بخری، دنبال ماشین می گردی، ماشین گیرت نمیاد، پول می خوای، وام می خوای، هر کاری، می بینی که همه کارهای تو خیلی سریع انجام میشه. چرا؟ چون تو به خداوند احترام گذاشتی.

 و این ساده بودن زندگی به خاطر اینه که ما حتی شده که رانندگی می کنیم و کسی داره زرنگ بازی در میاره، من همیشه میگم: ایشون فکر می کنه که داره زرنگی می کنه، یه جا توی زندگی تاوانشو می خوره. همونطوری که قانون سوم نیوتن میاد میگه: هر عملی یک عکس العملی داره، در بعد معنوی هم همینطور هست. وقتی که ما یک کار اشتباه رو انجام میدیم، اشتباهش به یک شکل دیگری بر می گرده به زندگی ما. به خاطر اینکه

سیستم کائنات خیلی منظم و خیلی دقیق چیده شده. مثل یک سیستم اتوپایلوت هست. اینطور نیست که خدا نشسته باشه که تو این کارو کردی! تلافی کنه. نه! خداوند سیستم طراحی کرده. قشنگ و به منظمی کامل این سیستم داره کار می کنه. سیستم قوانین الهی داره کار خودشو انجام میده. همونطور که من اگه یه چیزی رو پرتاب کنم، طبق قانون جاذبه می خوره زمین و اینطور طراحی شده و فرمول داره، قوانین خداوند هم فرمول داره.

 اگه شما بدی کنید، میره توی فرمولی که مربوط به بدی کردنه و اون بدی به هر شکلی بر می گرده به زندگی ما. به خاطر اینکه اون بالانس برقرار بشه. شما حق کسی رو می خورید، باید یا حقت خورده بشه یا یه جوری بشه که این بالانس برقرار بشه. زندگی خیلی ساده است. پاک باشیم. فارغ از اینکه دنیای خارج ما چه خبره. توی اخبار، این ور و اون ور. ما کاری نداریم. ما می تونیم توی همین شرایط که سکه شده یک میلیون تومن و همه دارن توی رسانه ها بذر نا امیدی توی دل مردم پخش می کنن، به خاطر اینه که می خوان  ما رو اسیر و ذلیل کنن. کرختمون کنن که از ترس بشینیم توی خونه و هیچ کاری انجام ندیم.

اصلاً به این حرف ها گوش ندید. حالا در یک ویدیو دیگر در رابطه با سیاست هم صحبت خواهیم کرد. حالا من در رابطه با مباحث سیاسی اصلاً صحبتی نمی کنم، ولی سیاست خیلی ساده تر از این حرف هاست که ما فکرشو می کنیم. بر عکس کسانی که میگن: سیاست پیچیده هست و فلانه و پشت اینها چه برنامه هایی هست… سیاست خیلی ساده هست. و در یک ویدیوی دیگر در رابطه با این موضوع آموزش خواهم داد. حالا به شکل خیلی مردمی و خودمونی که چطور توی یک دنیا شاد و موفق زندگی کنید. پس منتظر ویدیوهای آینده هم باشید.

 

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید