فعال کننده های شهوت

فعال کننده های شهوت
4.7
(3)

در این فایل صوتی در رابطه با عوامل مختلفی که انسان رو به سمت شهوترانی سوق میدن، صحبت می کنیم. همونطور که در آموزش های وبسایت و کانال همیشه میگیم، برای رسیدن به شهوت محرک های بسیار زیادی وجود داره کهانسان توی دام هر کدوم از اونها که بیفته، باعث میشه که به سمت شهوترانی کشیده بشه. مثلاً چشم چرانی، دیدن فیلم های نادرست و مستهجن، تخیلات جنسی، چت هایی که توی اون انسان یک رابطه عاطفی نا سالم از نوع  اعتیاد عشقی یا وابستگی مخرب ایجاد می کنه و اینها همینطوری انسان رو به سمت شهوت می کشونن. همه اینها عواملی بود که ما تا این لحظه در رابطه با اونها صحبت کردیم و البته جا برای صحبت هم هست و در این رابطه باز هم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ولی در این فایل می خواستیم یک لایه عمیق تر پایین بریم و به عوامل دیگری که ما رو به سمت شهوت بر می گردونن، اشاره کنیم. یکی از عواملی که بسیار بسیار قدرتمند هست، داشتن رنجش و کینه از افراد دیگر هست. شاید در نگاه اول اصلاً به چشم نیاد و انسان متوجه نشه که رنجش چطور به سمت شهوت کشیده میشه، ولی رنجش داشتن یا خشمگین شدن از کسی یا کینه گرفتن از کسی انسان رو به سمت شهوت می کشونه. مثلاً یک رابطه ای پیش اومده، جر و بحثی یا هر چیزی، انسان خاطرش رنجیده از یک نفر، مین رنجش و اینکه حالش بده نسبت به اون فرد، باعث میشه که انسان رو خیلی نا محسوس به سمت شهوت  بکشونه.

چون اگر دقت کنید، انسانی که همه کانال های ورودی شهت رو بسته و الان دیگه واقعاً چشم چرانی و دیدن فیلم های مستهجن و همه این کارها رو کنار گذاشته و چند روز یا چند وقتی هست که داره حال خوب روحانی رو تجربه می کنه، حال خوب رهایی از شهوت رو داره تجربه می کنه، یک جر و بحثی پیش میاد، با همسرش، با رئیسش، با کارمندش یا همکارش، یک رنجش توی ذهنش کاشته میشه و حالت نفرت و کینه بین اونها پیش میاد، اگر این رو درست بهش رسیدگی نکنه، خیلی ناخودآگاه، کینه دوست داره انسان رو به سمت شهوت بکشونه.

چرا؟ چون شهوت رو به مدت زیادی توی زندگیش به عنوان یک مسکنی استفاده می کرده! همیشه ما فرار می کردیم از زندگی و پناه می بردیم به شهوت و مصادیق شهوت که نفهمیم که چه اتفاقی داره می افته و اون مسکن شهوت رو مثل کسی که سرش درد می کنه و قرص مسکن می خوره که آروم بشه، ما اون شهوت رو به عنوان مسکن استفاده می کردیم! حالا که دیگه اون مصادیق رو انجام نمیدیم و یک رنجشی چیزی پیش اومده، حالمون بده، نگرانیم، ذهنمون رو اشغال کرده و توی ذهنمون نسبت به اون فرد شاید دعوای ذهنی داریم، داریم جر و بحث می کنیم و اون خاطره رو مرور می کنیم و خودبخود طرف می بینه که عه! گوشی رو برداشته و داره با اون فردی که رابطه شهوت آلود داشته، داره چت می کنه به عنوان اینکه می خوام درددل کنم و آروم شم.

یا حتی بدون اینکه طرف اصلاً تصمیم قبلی داشته باشه و یا پلنی داشته باشه که بخواد خودارضایی و پورن و اینجور چیزها رو انجام بده، می بینه به خاطر اون رنجشی که توی وجودش هست، بدون اینکه متوجه بشه، داره مثلاً فیلم پورن می بینه! داره خودارضایی می کنه و داره چت می کنه! هزار تا کار دیگه یا حتی چشم چرانی می کنه! فرقی نمی کنه آقا یا خانم باشه، اون رنجش در ذهن انسان، همونطور دنبال مسکن می گرده. چون اون درخواست کردن مسکن، یه چیز خیلی عمیق و  قوی بوده که توی روح فرد نشسته و حالا که اون شهوت نیست، این رنجش هست که باعث میشه در نهایت دوباره همون ترییر کنه، یعنی شهوت رو بیاد فعالش کنه.

حالا رنجش و کینه یکی از اونها بود. خشم، نگرانی، اضطراب، نا امیدی، تموم این چیزهایی که به انسان هجوم میاره، به راحتی انسان رو بر می گردونه به همون حالت قبلی که داشته. همون حالتی که هر نوع مصرفی که از شهوت داشته. آیا خودارضایی بوده؟ آیا پورن بوده؟ آیا چشم چرانی بوده؟ اینگونه مسائل انسان رو بر می گردونه. برای همین هستش که خیلی وقت ها انسان لغزش می کنه. بعد از اینکه خودارضایی و همه این چیزها رو کنار میذاره و وقتی که حالش خوبه، میگه: چی شد که من دوباره خودارضایی کردم؟

بعد که بر می گرده، می بینه اینجاست که باید حواسش باشه و هر سری که انسان لغزش می کنه و به سمت شهوترانی بر می گرده، دوستان خیلی مهمه که ما داستانش رو بنویسیم. چه اتفاقی افتاد؟ از دیروز پریروز چی شد که من حالم بد شد؟ کی از مسیر خارج شدم؟ و وقتی که انسان می نویسه، می بینه که عه! اینجا من با رئیسم دعوام شد و این دعوا باعث شد که من در نهایت بعد از دو روز لغزش کنم. دفعه بعد که می نویسی، می بینی که من نگران امتحان خیلی سختی بودم که چند روز آینده داشتم و این نگرانی و اضطراب امتحان باعث شد که من برم خودارضایی کنم. و اینها رو هر بار که انسان بنویسه، هر بار که لغزش می کنه، گره های بیشتری باز میشه و نور حقیقت بیشتر می تابه در ابعاد مختلف شهوت در زندگیش و بیشتر می تونه درک کنه که از کدوم کانال ها داره ضربه می خوره.

همه این عوامل میان باز انسان رو برمی گردونن سر خونه اول و باعث میشن که انسان برگرده سر مصرف شهوت. البته سر خونه اول شاید عبارت درستی نباشه. چون هر چقدر انسان، حتی یک روز انسان شهوترانی رو کنار بگذاره، یک روز به بانک پاکی و بانک الهی وجودی خودش اضافه شده که یک روز اون فرد تونسته شهوترانی نکنه. بنابراین حتی اگر یک روز هم پاش بلغزه، دیگه اون انسان قبلی نیست. یعنی اون انسان قبلی به اضافه یک روز پاکی شده. یعنی این نیست که ما فکر کنیم برگردیم سر خونه اول و دوباره من برگردم! نه. شما یک روز تجربه داشتی. حالا هر چه بیشتر بهتر. شما فرض کنید یک بانکی هست که اگر موجودیش به یک مبلغ خاصی برسه، ما رها میشیم از شهوت.

این نیست که ما نا امید بشم و بگیم: ما اگر لغزش کردیم و اگر برگشتیم سر شهوترانی، برگشتیم سر خونه اول! نه. سر خونه اول نیست. برگشتیم به شهوت. ولی در وجود ما اون کارهای خوبی که انجام دادیم و اون دوری که از شهوت داشتیم و اون پرهیزی که داشتیم، ذخیره میشه در بانک پاکی ما. و اینها همه در نهایت دست به دست هم میدن و ما می بینیم که روز اونقدر قوی شدیم و اونقدر شهوت رو خوب شناختیم که برای همیشه از اون رها شدیم. از هر گونه مصادیق شهوت. حالا در رابطه با خودارضایی و پورن زیاد صحبت کردیم.

مصادیق دیگرش مثل چت! چت کردن و رابطه های وابستگی بسیار پوچ! که به هیچ درد زندگی ما نمی خورن. وقتی که ما ناراحت میشیم، شروع می کنیم به چت کردن! و یکی از مصادیق دیگه علاوه بر اینهایی که گفتم، مقایسه کردن هست. انسان هر وقت که وارد مقایسه بشه، احتمال اینکه بره سمت شهوترانی خودش برگرده، بسیار زیاده! مقایسه اینکه من کجام؟ دوستام کجان؟ من کجا رفتم؟ همکلاسی هام کجا رفتن؟ من به چه مقامی رسیدم؟ دوستام به چه مقامی رسیدن؟ اونها چقدر پول دارن؟ ماشینشون چیه؟ موبایلشون چیه؟ سرمایشون چقدره؟ مال من چقدره؟ مقایسه یکی از عواملی هستش که انسان رو بلافاصله به سمت شهوت می کشونه.

که وقتی انسان توی ذهن مقایسه می کنه، انسان راه حلی پیدا نمی کنه و مثلاً میگه: چرا دوست من اینقدر پول داره؟ و من اینقدر پول رو ندارم؟ تا درگیر این مقایسه ها میشه، می بینه که داره فیلم می بینه! خودارضایی کرده! چشم چرانی کرده! یا داره با اون شریک های جنسی نا مناسب چت می کنه! پس مقایسه هم یکی از عواملی هستش که انسان رو به سمت شهوترانی می کشونه. پس به صورت تیتر وار عواملی که انسان رو به سمت شهوت بر می گردونن: کینه، رنجش، خشم، اضطراب، استرس، مقایسه، نا امیدی و تموم چیزهای منفی که از سمت شیطان و از سمت شهوت به سمت ما پرتاب میشن، می تونن ما رو به سمت شهوت برگردونن.

فایل صوتی فعال کننده های شهوت را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

دیدگاهتان را بنویسید