ازدواج قبل از اتمام سالیتود

ازدواج پیش از اتمام سالیتود
5
(1)

کاربر عزیزی که در مقام پنجم دوره سالیتود هستن ، سؤالی رو پرسیدند که این سؤال ممکنه برای خیلی از مجردهای عزیز سؤال مشترکی باشه که در این فایل صوتی پاسخ میدیم. ایشون گفتن: من در مقام پنجم هستم و در دانشگاه دختر خانمی رو دیدم که به نظر من خیلی برای ازدواج مناسب هستند و خیلی مورد خوبی هستند و دوست دارم هر چه سریع تر با ایشون ازدواج کنم.

گفتن: با خودم درگیر هستم که آیا با ایشون ازدواج کنم؟ پا پیش بگذارم و برم صحبت کنم؟ یا صبر کنم دوره سالیتود تموم بشه؟ چیکار باید کرد؟ این سؤال برای خیلی از عزیزانی که دوره سالیتود رو شرکت کردن و در حال انجام مقام های اون هستن ، ممکنه براشون پیش بیاد ، خیلی راحت در طول زندگی مواردی رو می بینید که به نظر شما بهترین هستن و به قول خودمونی دل شما رو می برن و تو دلت میگی: وای عجب کیس خوبی! عجب خانم خوبی! عجب آقای خوبیه! ای کاش من باهاش ازدواج می کردم.

البته این خیلی خوبه که شما به این درک رسیده باشید که باید حتماً ازدواج کنید و خوشبختی و کمال انسان در ازدواجه. تا ایتنجاش خوبه. و آگاهی ها و بینش های بسیار بزرگی که در دوران سالیتود به دست میارید ، به شما کمک می کنه که بدونید باید هر چه زودتر ازدواج کنید و بدونید که همسرتونو چطور انتخاب کنید. اما نکته ای که وجود داره ، اینه که در هشت اول مقام این دوره می تونم بگم: نود درصد تمرکز این دوره روی خود شخص شما و روی روح شما هست. که شما روح خودتونو از همه جهات پرورش بدید.

معیارهای مهم انتخاب همسر در مقام نهم دوره سالیتود

 چه از نظر معنوی ، چه از نظر شناخت خصوصیات جنس مخالف و چه از نظر ساختن باورهای ثروت و چه از نظر پیدا کردن رسالت و ساختن یک آینده بسیار روشن و همه چیزهایی که شما نیاز دارید که قبل از اینکه بخواهید کسی رو برای زندگی انتخاب کنید ، اونها رو باید در روحتون ساخته باشید. ولی مقام نهم این دوره هستش که میاد مستقیماً روی معیارهای انتخاب همسر تمرکز می کنه.

یعنی ما اصل مطلب رو که شما چطور باید یک فردی رو انتخاب کنید و چه فاکتورهایی رو در نظر بگیرید که بگید این فرد مورد مناسبیه ، اینها در مقام نهم هست. اینکه آیا پسری که می خواد یک دختری رو انتخاب کنه ، خوشگلی چقدر مهمه؟ مثلاً معیار مهم باید زیبایی باشه؟ پولدار بودن پدرش باشه؟ ماشینش باشه؟ قدش باشه؟ وزنش باشه؟ رنگ چشمش باشه؟ مذهبی بودنش باشه؟ نوع لباسش باشه؟ بالاخره کدوم یکی از این فاکتورها مهمه که اگر ما اون فاکتور رو در نظر بگیریم ، زیر بنای اصلی اون هست و اون انتخاب صحیحه؟ چه فاکتورهایی رو باید در نظر بگیریم که از اونها دوری کنیم؟

یعنی اون فرد مقابل چه چیزهایی رو نباید داشته باشه؟ چه عواملی هستن که اگر یک فردی اونها رو نداشته باشه ، انتخاب اون فرد دارای ریسک بسیار زیادی میشه و این ازدواج به احتمال زیاد شکست می خوره. فاکتورهای ریسک رو باید به شدنت روی اونها مسلط باشیم و بدونیم که این خصوصیت ها و این فاکتورها و این شرایط فردی یا خانوادگی رو نباید داشته باشه. این فلان شرایط رو هم باید داشته باشه. اینها رو وقتی درست انتخاب کردیم و درک کردیم و شناختیم ، دیگه بعدش خیلی راحت می تونیم بدونیم که کدوم یکی از افرادی که سر راه ما قرار می گیرن ، کیس مناسبی برای ازدواج هستن.

ضرورت گذراندن همه نه مقام دوره سالیتود

و باید کدوم یکی رو همون اول قبل از اینکه بخواد احساسات غیرمنطقی شکل بگیره ، همون اول کورش کنیم. مثلاً شما می بینید یک فردی که طبق معیارهایی که در مقام نهم آموزش می بینید ، اصلاً اون معیارهای اصلی رو که باید یک همسر خوب برای شما باشه رو نداره ، ولی خوب خیلی زیباست. دلتون میره. چه خانم ، چه آقا. فرقی نمی کنه.

همونجا اگر بدونید که انتخاب این فرد مساوست با جدایی و هزار دردسر و مکافات و دادگاه و طلاق و طلاق کشی ، همون اول این احساسی که در دلتون تشکیل شده و اون هوای نفس دلتون می خواد که اینو داشته باشه ، سرکوبش می کنی و میگی: حرف نزن! بشین سر جات! این مورد برای من مناسب نیست. حلال و خوشا آن کسی که این کیس براش مناسبه و میره باهاش ازدواج می کنه.

این خیلی مهمه که ما یاد بگیریم آیا با شرایط فعلی یک فرد می تونیم ازدواج کنم؟ یا با اون پتانسیلی که در اون فرد هست که در آینده تغییر کنه و به اون فردی که ما می خواهیم تبدیل بشه ، ازدواج کنیم؟ کدوماش مهمه؟ اینها رو همش در مقام نهم آموزش میدیم. پس صبر داشته باشید. چون شما در هر مقامی از این دوره که باشید ، برای همین اسم مقام رو روش گذاشتیم.

شما به یک مقام از آگاهی رسیدید. شما وقتی مقام پنجم هستید ، از نه تا مقام پنجمید. یعنی اواسط کار هستید. پس آگاهی شما در سطح آگاهی پنجم هست. یعنی مثل جنینی که در شکم مادرش هست ، هنوز پنج ماهه هست. نمی تونید سر پنج ماه جنینی رو از شکم مادر خارج کنید و بگید: بسه و به اندازه کافی دست و پا درآوردی. بیا بیرون.

در هر مقامی ، آگاهی شما متناسب با آن مقام است

 نه! بچه باید تا اون نه ماه کامل در رحم بمونه و کاملاً بالغ بشه و از همه نظر عقل و ذهن و مغز و همه اندام ها کامل بشه و بعد تازه بگیم این نوزاد تازه متولد شد. شما هم بعد از نه مقام تازه متولد میشید. باید از آگاهی هاتون استفاده کنید و روز به روز باید تبحر پیدا کنید. این آگاهی ها و تبحرهایی که در این دوره به دست آوردید ، باید صیقلی کنید و روی اونها هی کار کنید ، کار کنید و کار کنید تا منبسط بشید اینقدر که روحتون بزرگ بشه تا جایی که خودتون همت داشته باشید ، روحتون تا بزرگتر از کائنات و تا عوالم بالا هم بتونه رشد کنه.

و در این دوره ما فقط فنداسیون رو گذاشتیم و راه ها رو به شما نشون دادیم. دیگه از اینجا به بعدش با خودتونه که بخواید چقدر کار کنید. و موضوعی که می خواستم به شما بگم ، اینه: اگر در مقام پنجم هستید ، آگاهیتون متناسب با مقام پنجم هست. یعنی طبق آگاهی امروزتون شاید اون فردی که انتخاب می کنید ، اون کیس بهترین مورد و عالی باشه ، ولی شما هنوز یک سری آگاهی ها رو ندارید.

اگر چهار مقام بعدی رو هم کار کنید و آگاهی هایی که در مقام نهم به دست میارید ، تکمیل بشه ، یعنی وقتی آگاهی شما میره روی سطح نه ، طبق آگاهی اون روز ، وقتی بر می گردید به این کیس نگاه می کنید ، می بینید که این کیس اصلاً هم مناسب نبوده. یک سری فاکتورها رو داره و یک سری فاکتورها رو نداره. مثلاً فاکتورهای ریسکش خیلی زیاده و این ازدواج به احتمال زیاد با شکست مواجه میشه. پس میگید: خدایا شکرت که من دوره رو تا آخر کار کردم و بعد رفتم در فکر انتخاب همسر.

سهم خود را انجام دهیم و به خدا بسپاریم

 پس خیلی مهمه این دعواها ، این جنگ ها ، طلاق و طلاق کشی و این چیزهایی که بعد می خواد در زندگی پیش بیاد ، به جای اینکه اون بها رو می خوایم پرداخت کنیم ، الان این بها رو پرداخت کنیم و نه مقام روی روحتون کار کنید. آگاهیتون خیلی بره بالا. و تازه وقتی نه مقام رو کار کردید ، باز هم به آگاهی خودمون ما نمی تونیم غره بشیم. همش خداونده و لطف خداست.

بگیم: خدایا من سهم خودم رو انجام دادم. سهم من یک اپسیلون هست در برابر رحمت و کرم و لطف و مغفرتی که تو می خوای برای من بکنی و اون زوج الهی رو تو برای من در نظر بگیری. وگرنه من اگر بخوام با دانش و عمل خودم تکیه کنم که کلاهم پس معرکه هست. در نهایت ما باید از خدا بخوایم که اون کیس مورد نظر رو. ولی باید سهم خودمون رو هم انجام بدیم.

مثل اون داستانی که میگن: شتر رو اول پاشو ببند که فرار نکنه و گم نشه. و بعد پاشو بگو: خدایا من شتر رو بستم و می سپارمش به خدا. این خیلی مهمه. شما باید اول نه مقانم رو کار بکنید و هر آنچه که سهم خودتون هست رو باید کامل و جامع انجام بدید.

تازه از اونجا به بعد باید دست به دعا بردارید و بگید: خدایا یک کیس مناسب سر راه من بگذار. خدایا شکرت که این همه کیس های مناسب ازدواج وجود دارن. تعداد بسیار زیادی از اونها وجود دارن. پسرها و دخترهای خوب ، خانواده دار و مؤمن و با خدا اینقدر خوب وجود دارن. خدایا خودت یکی از اونهایی که خودت می دونی علم امروز و آینده و صدها نسل بعد از من رو تو داری ، تو اون فرد رو سر راه من بگذار. و از اونجا به بعدش رو دیگه به خدا می سپارید و می ببنید که خداوند خودش چطور شرایط رو جور می کنه و انشاالله فرد مورد نظر رو وارد زندگی شما می کنه.

 

 

فایل ازدواج قبل از اتمام سالیتود را از اینجا دانلود کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید