ترک خودارضایی (ویدیو)دانلودهای رایگان

چرا خودارضایی باعث عدم محبوبیت می شود؟

 

توی این ویدیو در رابطه با این موضوع صحبت می کنیم کسانی که به خودارضایی دچار هستند چرا از محبوبیت آن ها در بین دیگران کاسته می شه؟ این سؤالی بود که یکی از کاربران پرسیدن و موضوع جالبی هست. قبلاً هم گفتیم وقتی که فردی دچار خودارضایی هست، یک احساس حقارت نفس در وجود او شکل می گیره. حقارت نفس از کجا می آد؟ از احساس گناه بسیار واقعی که در حین عمل خودارضایی به انسان دست می ده. چرا؟ چون همونطور که گفتیم خودارضایی شرک به خداونده. یعنی انسان به خدا پشت می کنه و خودش می خواد با خودش یک کاری بکنه که میل الهی جنسی خودش رو تخلیه و ارضا کنه، و چون از خداوند دور می شه و از خودش و روحش جدا می شه و این جدا شدن از روح باعث می شه که به انسان احساس گناه دست بده. احساس گناه اونقدر زیاد هست که احساس حقارت نفس رو می آره. فرد از خودش بدش می آد. می گه: چرا من این کار رو دوباره کردم؟ چرا من نتونستم جلوی خودم رو بگیرم؟

و فرد توی چرخه اعتیاد جنسی می افته و همه این ها باعث می شه که اون عدم محبوبیت از خود فرد شروع می شه. یعنی فرد پیش خودش، چون همه چی از درون ما شروع می شه و به بیرون منتشر می شه. وقتی که فرد در درونش خودش و دوست نداره و پیش خودش محبوب نیست، اون وقت این عدم محبوبیتش سرازیر می شه به دیگران سرایت می کنه. مثلاً وقتی توی یک جمعی نشسته، چونکه خودش و دوست نداره، با خودش ارتباط خوبی نداره، با دیگران هم نمی تونه ارتباط خوبی داشته باشه. خودبخود گوشه گیر می شه. خودبخود وقتی گوشه گیر شد و کلامش همراه با احساس حقارت نفس بود، دیگه خودبخود مجبوبیتش رو توی جمع از دست می ده.

و محبوب بودن توی جمع این نیست که همینطور شما حرف بزنی و محبوب باشی. من دیدم کسانی که خیلی به قول معروف سر و زبون دارن، فکر می کنن سر و زبون داشتن یکی از مؤلفه های محبوب بودنه. نه! شما می تونی ساکت ساکت باشی، ولی وقتی که با روح خودت در ارتباط خوبی باشی محبوب هستی. چرا؟ چون قبل از اینکه محبوب دیگران باشی، محبوب خداوند قرار گرفتی. انسانی که روی خودش کار کنه و روح خودش رو از شهوات پاک کنه و روی گسترش دادن روحانیت و معنویت توی وجود خودش کار کنه، خودش پیش خودش و خدای خودش محبوبه. این محبوبیت درونی، ذاتی و بالفطره باعث می شه که شما محبوب دیگران هم باشی.

محبوبیت این نیست شما توی یک جمعی بخوای شلوغ کنی، بگی منو ببینید، من چقدر خوب جوک می گم؛ این ها ملاک های محبوبیت نیست. درسته این ها ملاک های سطحی می تونه باشه. مثلاً یک نفر که خیلی جوک می گه، خیلی همه رو می خندونه و خیلی جمع رو تو دستش می گیره، این ها شاید محبوبیت باشه. ولی محبوبیتی هست که برای گذران لحظات افراد اون گروه هست. مثلاً اون ها به جای اینکه تلویزیون رو ببینند، تورو می بینند. این ملاک محبوبیت نیست. محبوبیت یعنی وقتی کسانی که کنار شما هستند، احساس خوبی دارند. دوست دارند خودبخود بیان نزدیک شما ببینند چی دارید برای گفتن؛ این محبوبیت واقعیه. چرا؟ چون شما تشعشع و ارتعاشاتی که از خودتون می دید، ارتعاش عشقه. ارتعاش نوره. اونجاست که همه دوست دارن بیان توی هاله نور شما قرار بگیرن.

و اینکه می گن: پیامبران و امامان نور داشتند، این چیز افسانه ای نبوده. واقعاً نور داشتن. حالا توی بحث چاکرا ها می دونیم که چاکراه تاچ که روی سر هست، این کانال ارتباطی بین انسان و کائنات یا انرژی کیهانی و معنویت هست، نوری که بهش اختصاص می دن، نور سفیده. پس وقتی پیامبران و امامان اینقدر این چاکراشون گسترده بوده، معلومه که نور بوده. افراد اون ها رو نورانی می دیدن. این چیز عجیبی نیست.

حالا نمی خوام بحث منحرف بشه. ولی خودارضایی رو باید کنار گذاشت. و روی خود کار کرد. و وقتی هر چقدر ما بیشتر خودمون رو دوست داشته باشیم و خودمون رو قبول داشته باشیم، دیگران هم ما رو دوست دارن و محبوب دل اون ها می شیم. فکر کنم حافظ یا سعدی هست که یک شعر قشنگی داره که می گه: دلنشین شد سخنم چون تو قبولش کردی. وقتی که خدا انسان رو قبول کنه، سخنش هم دلنشین می شه. حضورش و اون کاریزمایی که از خودش ساطع می کنه، دوست داشتنی می شه. و اون عشقی که به خودش و خدای خودش داره، چه بخواد و چه نخواد از وجودش لبریز می شه. اینه که همه دوست دارن کنار اون فرد بمونن.

 

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

  1. باسلام وخسته نباشید.
    ممنون ازمطالب خوب ومفیدی که میزارین.من درموردتمامی مسائلی که گفتین موافقم وخداروشکرازموقعی هم که باکانال اشناشدم ومطالب روخوندم وگوش کردم دیگه گناهی انجام ندادم.
    اماواقعابرام جای سواله جداازهربحثی هم گناه هم روح انسان هم ضررهایی که داره اماواقعاجامعه خراب شده واقعاکنترل کردن توی این زمونه واقعاارزش ۱۰۰۰هابرابرزیارت خانه خداروداره چراکه واقعاعوامل تحریک خیلی زیادشده واقعاخانوم هاهم توی این کارخیلی نقش دارن خدایی جون های مابهترین جون هاهستن اماواقعانمیشه اتیشوپنبه روکنارهم باشن وگناهی صورت نگیره.بخدابه عنوان یه فردی که سال هااین گناهوکردم دارم اینومیگم واقعاعوامل تحریک خیلی خیلی بالاست وازیه طرف بی کاری جون هاوبی مسئولیتی یه عده سلبریتی بی خاصیت که هیچ فکری برای جامعهجونش نکرده.اقاسن ازدواج رفته بالاعوامل تحریکات چه بیرونی چه درونی زیادشده.فقط که انسان بافضای مجازی یافیلم های پورن و….تحریک نمیشه کافیه یه چرخی بیرون بزنه ازهرطرف عوامل تحریک وجودداره.اماخلاصه کلام جون های این دوره ازجون های زمان جنگم مقیدتروباایمان ترن اماواقعانمیشه که بگی گناه نکن به قول یکی ازبچه هارفته بودجای یه عالمی وگفته بوددیگه نمیتونم خودموکنترل کنم گفته بودبرودوغ بخور😂😂😂😂😂😂
    ایاواقعااین حرف درسته؟؟؟؟جداازهربحثی من میگم توی این گناه مانه تنهامابلکه مسئولین بی مسئولیت ماهم شریکن همم خانوم هاکه واقعاخیلی عامل تحریک شدن.مسئولین بی قانونی که ماداریم که هیچ کاری برای جون هانمیکنن نه شغلی نه سرمایه گذاری هیچی بابامسئول شهرسازی مامیادافتخارمیکنه که یه خونه نساختم.مردمم گناه کارن میدونی چراچون میببینن گناه هست اماکاری نمیکنن بابالامصب ۱۰تاخونه داری یاکمتر۲تاخونه داری به جای اینکه خالی بزاری برودست دوتاجون روبگیربگوچرادومادنمیشی توکه مسجدی هستی توکه مومنی مشکل مسکن داری بیادوسال خونت بامن امانه مسئولین این کارومیکنن نه مردم.واین میشه که جامعه ای ازگناه به وجودمیاد.اینم بگم وتموم کنم بحث روتاموقعی که مامسئولین بی کیفیت روداشته باشیم تاموقعی که مردم خودشون اتش به اختیارنشن تاموقعی که خانوماحجابشون رورعایت نکنن این وضع نه خوب میشه نه چیزی.اماواقعااستاداین سوالوازتون دارم تاموقع میشه تقواپیشه کردیک سال دوسال اصلاجهنموضرر۴سال بازم اون فرداگه دامادنشه وکاری نداشته باشه بازم گناه میکنه.نظرم اینه جداازاین بحثایه خورده بامسئولین ومردمم حرفی بزن توکه خارج رفته ای توکه اوصاع اونجارودیدی بااینجامقایسه کن جون هیچ دلخشوی نداره که هیچ هیچ کسی هم نداره به فکرش باشه مشکل ازپایه هست.من نطرم اینه جون هامون چه دخترچه پسرن واقعاخیلی خوبن امانمیشه اتیشوپنبه گنارهم دیگه باشن ومسئولین بگن برودوغ بخور.باتشکر

پاسخی بگذارید

بستن
بستن