قویترین درمان برای افسردگی

most-powerful-traetment-for-depression
0
(0)

یکی از قدرتمندترین راه های درمان افسردگی چیه؟ خوردن قرص؟ اصلاً! گوش دادن به موسیقی با صدای بلند و رقصیدن؟ نخیر!. قدرتمندترین از همه اینها بدون هیچگونه عوارض جانبی ، شکرگزاری و راضی بودن از هر آنچه داریم و نداریم ، هست. خوب خیلی زیاد همیشه همه جا شنیدیم که میگن: شکرگزاری کنید… ولی ما همین که همه جا شنیدیم که میگن شکرگزاری کنیم رو کمی عمیق تر حس کنیم و اون حس و حال شکرگزاری رو در وجود خودمون متبلور کنیم ، اصلاً افسردگی هامون تا نود درصد برطرف میشه!

زیر بنای افسردگی چیه؟ اینه که ما یک چیزی رو می خوایم داشته باشیم یا می خوایم یه چیزی باشیم ، یا یک حالتی رو می خوایم تجربه کنیم و اونها نشده و امکانش نیست و برای ما اتفاق نیفتاده. این میشه افسردگی. مثلاً دلم می خواد که با فلانی ازدواج کنم ، نشده. دلم می خواد به فلان هدف برسم ، نرسیدم. دلم می خواد فلان مقدار پول رو داشته باشم ، ندارم. دلم می خواد خوشتیپ باشم ، نیستم. دلم می خواد قد بلند باشم ، نیستم. دلم می خواد در یک خانواده ثروتمند به دنیا می اومدم ای کاش، به دنیا نیومدم.

انواع و اقسام چیزهایی که نداشته های ما هستن و ما اونها رو نداریم و بهشون نرسیدیم یا اون اتفاق نیفتاده ، حالا چه فیزیکی ، چه مادی ، چه معنوی. و الان فکر می کنیم که در زندگیمون هیچی نداریم ، هیچ قابلیتی نداریم ، هیچگونه امکاناتی نداریم ، هیچ نعمتی نداریم و فقط زندگی یعنی همون چیزی که ما نداریم! یعنی هیچی نداریم و فقط یک نداشته بزرگ داریم! که من اونو می خواستم بهش برسم که ندارمش. و دیگه یادمون میره که چه چیزهایی ما الان داریم.

ما از ثروتمندترین پادشاهان در گذشته، خوشبخت تر زندگی می کنیم

یک پست خیلی قشنگی خوندم در یکی از این کانال های تلگرامی که خیلی قشنگ گفته بود: زندگی الان ما رو مقایسه کرده بود با زندگی شاهان و سلاطین گذشته! گفته بود: فلان شاه بزرگ هیچوقت حمامی که شما دارید رو تجربه نکرد! فلان پادشاه هیچوقت ماشینی که شما سوار میشید رو سوار نشد! و سریع ترین وسیله ای که سوار شد ، اسب بود. فلان سلطان لباس های خوبی که شما رو دارید رو هیچوقت نداشت. فلان پادشاه فلان غذاهایی که شما الان دارید و هزاران رقم تنوع غذایی که در کل جهان هست رو تجربه نکردن!

ما از بهترین و ثروتمندترین و بالاترین شاهان عالم داریم الان شاهانه تر زندگی می کنیم! و اگر یک سقفی بالای سرمون هست ، یک خانواده ای داریم و یک لقمه نون داریم بخوریم ، از میلیون ها و میلیاردها نفر در سطح کره زمین خوشبخت تر هستیم. اگر بخوایم یک لحظه تمرکز کنیم روی داشته های خودمون ، می بینیم که خیلی خوشبختیم. اشکالی که همیشه پیش میاد ، اینه که ما میایم اون نداشته خودمونو اینقدر بزرگ می کنیم که کل فضای ذهنی ما رو اون نداشته و اون چیزی که بهش نرسیدیم ، می گیره.

و دیگه اونهمه نعمت های بی نهایت زیادی که واقعاً نمیشه اونها رو شمرد رو ندیده می گیریم. همین الان که من دارم صحبت می کنم ، دارم نفس می کشم ، چشمم داره کار می کنه ، قلب داره کار می کنه ، کبد داره کار می کنه ، همه سیستم ها، این خون داره چقدر جریان پیدا می کنه توی رگ ها و مویرگ های من… تمام اینها داره توی یک سیستم عالی اتوماتیک داره کار می کنه ، بدون اینکه من تلاشی براش بکنم! ولی اون رو نمی بینم.

سلامتی تاجی بر سر ماست که فقط بیمارها آن را می بینند

امان از وقتی که انسان یک مشکل کوچیکی براش پیش بیاد! یکی از دوستانم چند وقت پیش صحبت می کرد و می گفت: پاهام میخچه زده بود و  دو ماه تمام دستم بند بود به یک میخچه! هر کاری که کردم ، خوب نمیشد! و دیگه آخرش رفته بود جراحی کرده بود. بعد از دو ماه زجر کشیدن ، از دکتر طب سنتی بنده خدا رفته بود ، این ور رفته بود ، اون ور رفته بود ولی این خیلی ریشه پیدا کرده بود و توی شصت پاش رفته بود و همین یک معضل کوچولو…

یا همین دست های ما. کافیه دست ما یک برش با کارد بخوره یا یک قاچ عمیق بخوره ، تا اینکه این جراحت خوب بشه ، چقدر انسان درد می کشه! و این بدن ما که تمامیت خودشو داره و کامل  داره سالم زندگی می کنه ، کافیه بریده بشه. می بینیم که چقدر سخته و چقدر داشتن سلامتی ارزش داشت و ما اون رو نمی دیدم. سلامتی تاجیست بر سر انسان های سالم که فقط انسان هایی که بیمار شدن ، دارن اون تاج رو می بینن! خودشون قدرشو نمی دونن.

حالا سلامتی یکیشه تا برسه به همه انواع نعمت هایی که ما توی زندگی داریم از نعمت های معنوی گرفته تا  مادی ، خانواده ، پول ، ماشین ، خونه و هر چیزی که داریم. وقتی اینها رو بنویسیم و اینطوری شکرگزاری کنیم که اگر اینو نمی داشتم ، چی میشد؟ اونوقت می بینیم که باید خیلی شکرگزاری کنیم و اینقدر می تونیم با همین شکرگزاری نعمت های بیشتری رو به خودمون جذب کنیم که دیگه اصلاً افسردگی جایی نداره واقعاً. و در یک فایل دیگری در رابطه با یکی دیگر از راه های درمان افسردگی ، که بحث معنوی هست ، خیلی بیشتر صحبت می کنیم.

 

 

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

1 دیدگاه برای “قویترین درمان برای افسردگی

دیدگاهتان را بنویسید