عشق زیبای من!

My beautiful love!
5
(1)

توجه به نکات مثبت شخصیت همسر، راز موفقیت در زندگی

در این ویدیو در رابطه با یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با زوجین که می تونه بسیار به ما کمک کنه، صحبت کنیم. و اون هم تمرکز کردن روی نکات مثبت شخصیت و وجود همسرمون هست. خوب این جمله خیلی کلیشه ای به نظر می رسه که به نکات مثبت توجه کنیم. همیشه اینو همه جا شنیدیم. ولی وقتی که میایم باریک میشیم و زوم می کنیم روی این موضوع، مخصوصاً در رابطه همسران، می بینیم همین موصضوع به همین سادگی وقتی که رعایت نشه، یعنی بر عکسش عمل بشه، روی نقاط منفی همسرمون تمرکز کنیم، زندگی ها رو از هم متلاشی می کنه! بسیاری از طلاق ها به خاطر تمرکز روی نقاط منفی همسر یا نداشته های همسرمون هست. به همین راحتی!

مثلاً شما می بینید خانمی که شوهرش مرد خوبیه، خیلی زحمت می کشه، خوبه، آدم بدی نیست، کتک نمی زنه، مرد زندگیه و… ولی مثلاً درآمدش یه ذره کمه، نسبت به اون رؤیاهایی که اون خانم توی ذهنش داره، پولش اونقدر نیست که اون چیزهایی که این خانم می خواد رو تهیه کنه. اگر اون خانم حواسش نباشه و دوست هایی داشته باشه که یه چیزهایی توی گوشش بخونن یا مثلاً افکارش جوری باشه که اون نداشته شوهرش که پول زیاده، بولدش کنه و هی بگه: چرا شوهر من نداره؟ چرا ما این ماشین رو نمی تونیم بخریم؟ چرا دوستم این کارو کرد و ما نتونستیم؟ چرا مثلاً دخترخاله ام فلان کارو می تونن با پولهاشون بکنن، ولی ما می تونیم؟

این نقطه ضعف همسرش هی بولد میشه توی ذهنش و اینقدر بزرگ میشه تا پشت در دادگاه! درخواست طلاق و مهریه! به همین راحتی… باورتون نمیشه که چه زندگی هایی متلاشی میشه به خاطر اینکه همسر انسان یک نقیصه اخلاقی داره، مثلاً همسر ایشون همه چیزش خوبه، ولی یک ذره تندخوئه.

هم به خوبی های همسر توجه کنیم، هم آنها را عنوان کنیم

به جای اینکه روی این تندخویی صحبت کنن، یا اصلاً این تندخویی رو نبینن، فقط و فقط خصوصیات مثبت رو ببینن، روی همین زوم می کنه و اینقدر ایراد می گیره و بزرگش می کنه که اصلاً اعتماد به نفس همسر هم شکسته میشه و اگر هم آدم مهربانی بود، مهربانیش هم کم میشه. چون میگه: وای! یعنی اینقدر من بدم؟ اینقدر بدم که جنگ و دعوا سر این داریم؟ ولی کافیه که این خصلت منفی همسرمونو نبینیم و بهش توجه نکنیم، روی بقیه نقاط مثبتش توجه کنیم. هم توی ذهن خودمون، هم پیش خود همسر. خوبی هاش رو هی ببریم بالا. همسرمون رو ببریم بالا، هم توی ذهن خودمون، هم توی واقعیت به خودش بگیم.

مثلاً اگر خوشتیپه، بگیم: تو چقدر خوشتیپی! چقدر خوبی! چقدر زحمت می کشی برای ما. وقتی که اینها رو بگیم، طرف اعتماد به نفس پیدا می کنه و بد خلقیش هم کم کم درست می کنه. ولی امان از وقتی که ما اون نقیصه اخلاقی رو میذاریم جلو و روی اون به همسرمون حمله می کنیم. و هم اون اعتماد به نفسش توی بقیه ابعاد شخصیتیش خورد میشه و زندگیش بیشتر افت می کنه و هم ما هر چه بیشتر از اون دور میشیم و رابطه خیلی سرد میشه.

پیامبر اسلام هم همسرهای زیادی داشتن. بعضیاشون خیلی همسرهای بدی بودن. ازشون پرسیدن: چطور می تونی این خانم های بد اخلاق و جلب و اینهایی که اینقدر مکر و حیله می کنن با تو، چطوری اینها رو تحمل می کنی؟ در یک جمله گفته بودن: من به خصوصیات مثبت اونها توجه می کنم. مرجع حدیث رو یادم نیست، ولی این حدیث رو از استاد شجاعی شنیدم. و این خیلی مهمه.

نوشتن نکات مثبت شخصیتی همسر، از فکر کردن بسیار قدرتمندتر است

 اگر شما یک زوجی هستید که توی زندگیتون با همسرتون مشکل دارید، شروع کنید به نوشتن نکات مثبت شخصیتی همسرتون. هر چقدر بیشتر می تونید، بنویسید. نوشتن خیلی بهتراز فکر کردنه. نوشتن چندین و چند برابر مغز و تمرکز ما رو درگیر می کنه. نکات مثبت همسرتون رو بنویسید و دائماً به اونها فکر کنید. دائماً اونها رو بخونید و دائماً به اونها توجه کنید تا همسرتون پیش شما یک فرد دوست داشتنی بشه.

این کارو امتحان کنید و ببینید بعد از یک مدت چقدر به قلب همسرتون نزدیک میشید و چقدر خود به خود می فهمه. چون ما در بعد روحی به هم نزدیک هستیم. وقتی که شما داری در بعد روحی به ایشون سیگنال مثبت، دوست داشتن و تحسین می فرستی، ایشون هم می فهمه. حتی اگر هیچی نگی، شروع کنی به نکات مثبت ایشون توجه کردن، ایشون می فهمهو خود به خود به شما نزدیک میشه. و این معجزه خداونده که در همه کائنات گذاشته که در انسان ها که دیگه خیلی بیشتره. ماها خیلی احساسات و افکارمون به همدیگه ارتباط داره و روی طرف مقابلمون اثر میذاره و اون هم می فهمه. بدون اینکه بفهمه، می بینی که شما رو بیشتر دوست داره. پس این نکته بسیار مهمی بود که از این به بعد همیشه روی نکات و خصوصیات مثبت همسرمون توجه کنیم.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید